Čas čarodějnic

• Velká Británie A Discovery of Witches (více)
Velká Británie, (2018–2022), 18 h 1 min (Minutáž: 41–47 min)

Předloha:

Deborah Harkness (kniha)

Hudba:

Rob Lane

Matthew Goode, Teresa Palmer, Owen Teale, Malin Buska, Julian Kostov, Alex Kingston, Valarie Pettiford, Sorcha Cusack, Lindsay Duncan, Edward Bluemel (více)

Série(3) / Epizody(25)

Seriál vychází z knižního bestselleru od Deborah Harknessové a je milostným příběhem odehrávajícím se na pozadí oxfordského akademického světa. Je to ovšem svět, kde hrstka čarodějnic, upírů a démonů žije a pracuje mezi lidmi, na první pohled skrytá lidským pohledům. Historička a čarodějnice Diana Bishopová objeví v jedné z oxfordských knihoven rukopis, který ji vtáhne do víru nebezpečné záhady a zkříží její cesty s tajemným genetikem Matthewem Clairmontem (Matthew Goode). Ten má také jedno temné rodinné tajemství - je to upír. Diana a Matthew se vydávají na cestu, která má pomoci pochopit tajemství starodávného rukopisu. Postupně se vyvíjí i jejich vztah a události hrozivě poodkrývají, že mezi čarodějnicemi, upíry, démony a lidmi existuje od pradávna jen velmi křehký mír. (HBO Europe)

cariada

Nějak nechápu to hodnocení tady, co na tom lidí máte? Děsná kravina první série celkem zajímavá, ale druhá a přesun do středověku to bylo utrpení to bylo tak umělý až to bolelo. A třetí to už byl sice návrat do reality, ale už bylo vidět jak rychle se to snažili ukončit. To už bylo mnohem zajímavější V zajetí kouzel. ()

JimmyII

Začalo to jako zábavná, slibná oddechovka, ale po pár dílech se to proměnilo na Twilight verze 31, a to mě neba. Bez napětí, hloupé, škoda. ()

hanagi

Nač plýtvat časem, když to za mě tak hezky napsala Elyssea. Ke sledování druhé série se nedonutím ani kvůli atraktivní alžbětínské době, kterou slibuje. ()

Eleanor05

Čas čarodějnic je vlastně Twilight s jiným obsazením. Netuším, kolik je autorce let, ale očividně píše tak, jako čtrnáctiletá holka při své první Mary Sue = krásná, chytrá, vzdělaná a po všech stránkách dokonalá čarodějnice se zamiluje do pohledného, chytrého, vzdělaného a po všech stránkách dokonalého upíra. Nějaký balast okolo s čarovnou knihou a nevraživostí mezi kouzelnými bytostmi, slouží pouze jako výplň mezi jednotlivými mileneckými vyznáními a milostnými scénami a působí nahodile a nedůležitě. Po pátém dílu první série se mi pro trapnost, směšnost, jednoduchost a nápadnou podobnost s Twiligt ságou nechce ani pokračovat ve sledování. 1,5*. ()

zsn odpad!

Si děláte srandu s tím hodnocením ne? :-D Takhle zpizděné mému srdci blízké téma jsem dlouho neviděla. Goode se může stydět - čemu se propůjčil. ()

andalin

Knížku mi už před roky doporučovala kamarádka, bohužel jsem se k ní nikdy nedostala. Zaujaly mě nicméně trailery na seriál a fakt, že je v něm Matthew Goode ho učinil ještě o něco atraktivnějším. Příběh voní tajemnem, v každé druhé scéně plápolají plamínky svíček nebo dominují dlážděné ulice Oxfordu. Po estetické stránce jsem zatím nadmíru spokojená, uvidíme jak budeme pokračovat. Romantické/husinu nahánějící scény jsou bezchybné, chci víc. ()

misstake

Fantasy pro holky. Zajímavý svět, zajímavé nápady, sympatičtí a dobří herci, ale nějak to nemá koule a nic se tam neděje. ()

Hanys_

Twilight jsem nikdy neviděl, ale přesně takhle si ho představuju. Naivní předvídatelná báchorka s cílovkou na 14-ti leté holky. Přitom první díly vypadaly na fain mix True Blood a takového temnějšího Harryho Pottera. ()

Prochy38

Jojo, já vím, že se to píše i tady. Ale kdyby to bylo míň romantické a víc se to soustředilo na Dianiny schopnosti, udělalo by to líp, ale to by asi nepřitáhlo tolik divaček a my z toho chceme mít další Twilight. Škoda, ale jinak se na to dobře kouká. Tohle téma se teď dlouho nikde neukázalo a já po tomto kousku sáhl hned, jak se kolem mě mihl. Sympatičtí herci i postavy, příběh možná jednoduchý, ale zaplétá se kouzelně. Už teď víme, že budou dvě další série, tak si rád počkám. Víc bych se zaměřil na specifika jednotlivých druhů, nic moc o nikom nevíme, škoda! ()

PetkaW.

Co nadělám?! Mám prostě podobné filmy a seriály ráda. Jsem věčně fantazírující duše, takže mě myšlenka existujících čarodějek a upírů vždycky dokáže nalákat. V tomhle případě sehrálo své i herecké obsazení. Ústřední dvojice mi neskutečně sedla a oblíbila jsem si ji prakticky hned po prvním díle. Celé zpracování vypadá opravdu dobře a dokáže zaujmout. Parádní výprava, skvělý vizuál, adekvátní počítačové efekty, parádně zvolená hudba... Škoda je jen pár věcí... 1) S přibývajícími díly ztratila dech ona "temná stránka" seriálu, který se tak začal přibližovat spíš k romantickému stylu. 2) Divák se nedozví nic o hlavním problému/zápletce Knihy života. 3) Diana se stává bohužel až moc výjimečnou, na to, že v pilotu byla ráda, že si přikouzlila pár papírů... Takže - ano, chyby se tu najdou, ale jestli máte podobný styl rádi, neměli byste být zklamaní. Jsem zvědavá na další řady a v knihovně jsem si zamluvila i knižní předlohu, abych měla s čím porovnávat. ()

cingi.t

Seriálové sklamanie roka. Málokto dokáže vytvoriť svet plný upírov, čarodejníc a démonov, ktorý je totálne o ničom. Neprináša nič nové, zaujímavé a ignoruje všetko doterajšie, čo fantasy prinieslo. Nudní upíri, ktorí ani poriadne nepijú krv, jedia ako ostatní, spia ako ostatní a správajú sa ako ostatní. Čarodejnice, ktoré si nedokážu ani kúzlom zniesť kufor zo schodov a démoni, ktorí sú akosi prítomní a zároveň úplne zbytoční skrz všetky série. Oživenie neprinieslo ani cestovanie v čase, ktoré odignorovalo všetky "poznatky", logické či nelogické, ktoré sa rokmi o možnom cestovaní v čase vytvorili. Nelogickosť konania postáv a ich nesmierna nesympatickosť robí z priemerného seriálu niečo neznesiteľné. Zo začiatku to je len o ničom, postupne sa to však mení na utrpenie, ktoré chcete len decentne ukončiť. Medzi Mathewom a Dianou nie je takmer žiadna chémia, ktorá by ťahala seriál aspoň štýom osudovej lásky. Neviem či je to zlým spracovaním alebo už knihy boli tak zle napísané. Kvalitatívne sa tomu toho moc vytknúť nedá, ale obsahovo je to proste strata času. 2,5* ()

Greg25

Fajn pohádkovější fantasy, která má velmi příjemnou atmosféru a dobře si pohrává s historií i mýty. Goode s Palmer jsou super, i když pravda, obvykle každý zvlášť. Ne vždy jim to spolu ladí a občas to v projevech vzájemných sympatií působí trochu toporně. První série ve vás vzbudila zvědavost, jak to bude dál s příjemně pomalejším odhalováním, jak tenhle svět funguje, druhá byla poněkud utahanější a trochu natahovaná, třebaže kulisy alžbětinské Anglie jsou skvělé. Třetí série překvapivě hodně dějová, ale s promarněným finále. A logicky velmi neuspokojivým vysvětlením. Spousta věcí z první série logicky odporuje vyznění, mohlo to tak být už v předloze (bohužel nečetla jsem), ale pak nechápu, proč to pro seriál „neopravili“. Svět démonů zůstává po celé tři série záhadou a není zdaleka dobře vyjasněn pro celkovou myšlenku trilogie. Ve třetí sérii opět přichází s myšlenkou, která mi ve filmech poslední doby přijde čím dál tím víc častější a se kterou mám z filozofického hlediska obrovský problém – nemocný člověk, který pod vlivem okolí páchá zločiny na nevinných a nakonec je mu odpuštěno ve stylu – ty za to nemůžeš, to ta nemoc, prostředí, systém, apod. Vidět to bylo například i v Jokerovi s Phoenixem, ale toto zbavování odpovědnosti a přehlížení obětí mi přijde krajně děsivé. A nechápu, jak se čím dál tím víc tvůrců nejen ve filmech může tvářit, že to je v pořádku. Nicméně Čas čarodějnic je v mnoha směrech podařená fantasy napříč staletími, s propracovanými postavami, dějovostí, sympatickými herci, podařenou atmosférou a hravostí pokud jde o historii, mýty a legendy. Jako celek 75%. ()

Mlle

Lokace jsou úchvatné. Produkce i postprodukce dokonalá. Matthew Goode – mmm. Dějově jde o podprůměrnou, nenápaditou, infantilní slátaninu. Ovšem za velký prachy. 8.1 na imdb je těžko pochopitelných. Romantika a chemie mezi hlavními aktéry, ta je tam příjemná, uznávám ;) ()

Kvítek

Že se v šestatřiceti ještě zamiluju do upírsko-čarodějnickýho seriálu jsem fakt nečekala :-) A to jsem v prvních dílech Matthewa zařadila do kategorie slizounů, jenže pak se nechal zarůst vousem a bylo vymalováno. Diana je od prvního dílu sympatická víc než dost, ta její síla slova a tak vůbec je vskutku inspirující. Moc ráda bych se taky naučila zastavit ohňovým kruhem manžela, který se snaží odejít z výměny názorů :-) Plus ty čarokrásné reálie Oxfordu (ach ta nádherná knihovna), Londýna roku 1590 (miluju Londýn v jakékoliv době), širé kopce, louky, lány anglické, francouzské, české a kdoví ještě jaké... no radost pohledět jaký magický krásný svět tu vidíme. Z náctileté romantické naivky jsem zřejmě ještě taky nevyrostla, páč mé srdce tlouklo pro lásku Matthewa a Diany jako by to byla moje vlastní. Díky tomu všemu odpustíte i drobné přitaženosti za vlasy a jednoduchosti, protože když jste zamilovaní, tak všechno vidíte růžově. Smutno je mně, že třetí série bude až rok. Jóó, umět tak cestovat časem! ()

roxanne_GG

Na seriál jsem se těšila už z toho důvodu, že odjakživa miluju téma čarodějnic a navíc Teresa Palmer v hlavní roli bylo další velké lákadlo. Zatím je to docela zajímavé, co mi ale naprosto nesedí, je ta milostná zápletka. Diana má být génius a přitom je tak hloupá, že se zamiluje do prvního chlapa, co jí přijde do cesty v podstatě bez důvodu, i když ví, že je to to zcela proti všemu. A po třech týdnech ho miluje tak, že je ochotná pro něj zemřít? Studovaná geniální profesorka se najednou promění v hloupou puberťačku. To je trochu ohrané a absurdní, tato zápletka dost připomíná Twilight a v tomto seriálu bych se bez ní obešla. Čekala jsem spíš serióznější seriál. ()

lemonova

Matthew Goode je jedným z mojich obľúbencov a vďaka nemu som to nevzdala po pár dieloch. Ale Teresa Palmer, hoci má peknú tvár, nemá takú charizmu, aby ma jej postava dostatočne zaujala. Inak je to vlastne červená knižnica, v ktorej sa strašne veľa rozpráva a málo deje. ()

dalziel

Možno,ale fakt len možno keby to zostrihali na 90-120 minútový film tak by sa to dalo pozerať.Toľko moje hodnotenie prvej série.Ak bude tá drúhá,tak s tou sa unúvať isto nebudem. ()