Proč právě on?

Prečo práve on?

• Austrálie

Komedie

USA / Kambodža, 2016, 111 min

Hit and miss. Pozerateľná a v najsilnejších momentoch naozaj vtipná komédia, ktorej však zbytočne ubližuje scenáristická snaha oživiť klišovitú zápletku zbytočne vulgárnym humorom. Niekedy to funguje, niekedy vôbec a z viacerých scén je cítiť hlavne dialógová samoúčelnosť a nedostatok kreativity. A že je týchto scén v 110 minútach viac než dosť. Výsledok ako-tak zachraňuje hlavne zábavný koncept, vynikajúci James Franco a tých pár skvelých nápadov typu Justine. Nie je to málo, ale premárnený potenciál je to určite.(18.3.2017)

• Yoshitsune

Strašná volovina, kde humor je postaven na vulgaritách, chcankách a gangbangu, jaká já chápu že James Franco, si jede svůj osobitý styl humoru, ale zrovna on má navíc. Přítomnost Bryana Cranstona, u tohle filmu, vůbec nedokážu pochopit, ví vůbec v čem hrál ?? Keegan-Michael Key, mi přišel ze všech nejvíc normální a i scény s ním, sou celkem vtipné. Zbytek herců, sou nevýrazní a nezaujali. Nezaujal, ani příběh, který působí jako zremasterovaná a rádoby vtipná verze, Fotr je lotr, akorát s tím rozdílem, že tady nebyla legrace. A byť Kiss potěšili, víc jak jednu hvězdičku, tomuhle dát nemohu.(15.7.2018)

• SexyAjinka

Smutne je, ze vsechny postavy jsou bud vlezle, neprijemne nebo jen nudne. Nad vodou to drzinjen otec hlavni hrdinky. Sam to ale nespasi.(16.7.2017)

Přiznávám, že na komedie moc nejsem, protože mě málo která dokáže pobavit a rozesmát, ale tomuhle filmu se to povedlo. Neříkám, že je to prdel celou dobu, ale najde se tu pár výživnejch hlášek a scén u kterých jsem málem uchcával. Proč právě on se tak pro mě stává jednou z těch lepších komedií, který jsem za poslední dobu viděl. Slabší 4 hvězdy.(7.6.2017)

"Možná bys mohl přijít dáme relax, film a hm,hm,hm." - "Cože? Ty si chceš zašukat?" Přisprostlá romantická komedie se spoustou bláznivých situací. "Dvojkokot." Potěšila Zoey Deutch a všudy přítomný hlas Kaley Cuoco. Jinak je to obyčejné a podobných filmů s tímto námětem je spousta. - 50%.(31.10.2017)

Skvělá a v první polovině hodně vtipná komedie, která v půlce druhé sklouzává do klasické šablony hádek a odpouštění, ale po celou dobu se nese v tak příjemném duchu, že ji to nemám vůbec za zlé. Franco je tu naprosto božskej a jeho grimasy a střelenost táhne celý film. Nutno ale dodat, že Bryan Cranston mu skvěle sekunduje a na Zoey Deutch se zase příjemně dívá. Po dlouhé době jsem se zase opravdu upřímně zasmál a to nejen jednou. A kdo mi sežene wallpaper z Lairdovy plochy, dostane zlatého bludišťáka!(20.3.2017)

V záplavě blbučkých laciných komedií se čas od čas zadaří. Bavil jsem se velmi dobře!(29.3.2017)

Snímek má své světlé momenty kdy se nemůžete přestat smát a to zejména u parkouru či scén s japonským záchodem, avšak čím víc se blíží finále filmu, tím víc těchto momentů ubývá. Why Him má ale přidanou hodnotu v podobě nečekaně vtipného Jamese Franca a polovinu dua "Key & Peele" Keegana-Michaela Keye, což snímek občas pozvedne do nadprůměrných filmových výšin, nicméně tuto nadějnou situaci zcela pohřbí zkratkovité finále s otřepanými katarzemi hlavních postav, takže snímek ve finále zcela "zapadne" do zoufalého průměru. Korunu tomuto všemu nasazuje Bryan Cranston, na němž je po většinu času vidět, že je zde jen proto, aby zaplatil účty. PS: Největší "bizár" je skupina "Kiss" hrající na triangl a na ukulele. To jsem tedy vážně nečekal! „I mean, what in God's name is a double dicker?“ (17.3.2017)

Bezelstná fuckovací francovina, která by mě na papíře vůbec neměla zaujmout, ale smál jsem se snad při každém fuckshitu a losovi v chcankách.(15.1.2017)

• Baronne

Ne.(15.1.2017)

Americká komediální jednohubka s pár opravdu ulítlými fóry, bezvadným Francem a tak nějak feel good positive náladou. Nic víc od toho nečekat, a pak je člověk vlastně spokojený. Draci a kozy! :-) 60%(8.8.2017)

• JJ.Gibson

Otázky jsou jednoduché: Bylo to blbý?? Jo bylo. Bylo to aspoň zábavné?? Nijak zvlášť. Chcete to vidět znova?? Ne. Je to úplný odpad?? Kupodivu ne, nápad tam byl, ale šlo to udělat podle mě lépe. Takové záchytné body jsou: hlas Kaley Cuoco a na Zoey Deutch se dobře dívá. Ale to je tak asi vše...(27.11.2017)

Tak jsem se nakonec rozhodl pro komedii a opět zklamán nejsem. Především bych chtěl pochválit scénář, protože jsem názoru, že je velmi nápaditý a poradil si s faktem, že hranice mezi vtipností/trapností jsou tenké a subjektivní a zde jsem se na několika místech opravdu bavil (japonský záchod). Dále oceňuji sympatické postavy a poukaz na to, že první dojem opravdu není ten, z kterého bychom měli dělat závěry, stejně tak jako z toho, co člověk dělá. Vše je tu samozřejmě extrémně přehnané. A nejvíc chválím naprosto uvěřitelně zahranou roli otce rodiny a jeho mimiku... Jenom upozorním, že film je místy hodně vulgární, což obecně nemusím, ale zde to není jednoúčelové, ale vystihuje to kontrast mezi muži, kteří složili malíčkovou přísahu. Pohodička :-)(24.1.2017)

Neříkám, že jsem nějaký starý páprda, to vůbec ne, ale nejmladší už taky nejsem. To bude asi důvod, proč na mě většina těchto klasických amerických komedií, plných přehnaného, někdy až trapného ("fekálního") humoru už prostě neoslovuje. A tohle je přesně ten případ. Samozřejmě se tam vyskytlo pár vtipných momentů, ale u většiny scén jsem spíše kroutil hlavou. Nicméně koukatelné to bylo, ale rozhodně to není film, který bych někomu doporučoval nebo si jej pouštěl znovu.(23.3.2017)

Tak tohle je pořádně bláznivá komedie! Dlouho jsem nic bláznivějšího neviděl. James Franco tady neskutečně válí. A já se u toho fakt hrozně bavil, celej film jsem se smál. A zaujala mě Zoey Deutch, ta herečka má potenciál.(1.5.2018)

Rozhodně musíte mít chuť na něco bláznivého až ujetého - to dostanete. Pro spravení blbé nálady jako dělané. Řada vulgarit mě zde vůbec neurážela, naopak sem patřily. Málem jsem upadla při scéně, když mírumilovný Laird dojemně sype zrní a vzápětí hází slepicí místo zbraně. Pitomina, která plní účel.(25.9.2017)

• OG_Swifty

Nejsem teda zadnej puritan a pro "fuck" sam nejdu daleko, ale tenhle film mi prisel jen jako nesmyslna a neuveritelna explicitni plejada pro osloveni publika, kterymu pro zabavu staci hodne "fuck", huleni a precenovana "cool" blondyna z teorie tresku. Nechapejte me spatne, komedie na tema "holka ma netradicniho pritele a predstavuje ho rodine s vyraznou otcovskou postavou" mam docela rad, ackoliv jejich kvalita je vetsinou prumerna, mozna lehce nadprumerna. Presto me vsechny ty filmy jako Peeples, Guess Who nebo Meet the Fockers bavily alespon o 50% vic nez tohle. Ty predchozi filmy jsou totiz uveritelny, sympaticky a humor netlaci na pilu. Tady to byl ale portret genialniho programatora / milionare, kterej se chova a mluvi cilene jako debil, a jako rodic bych se sebral uz behem tech prvnich 15 minut na navsteve, kdy se mnou mluvi o kokotech a curacich a sukani my dcery. Zhruba v pulce filmu jsem si proste rikal, ze ten film neni vubec vtipnej. Nakonec jsem tam nasel par momentu, ktery me pobavily (lizani kundy s tatou pod stolem, zrani novin k veceri), ale daly by se spocitat na prstech jedny ruky a mnohem vetsi stopaz filmu mi pripadala proste trapna. Bryan Cranston byl misty vtipnej, bavic Cedrik nebo ajtak byli zajimavy a vtipny a duchodci Kiss mi prisli mega seschly a smutny.(9.11.2017)

• sonnak

Chtěl jsem tenhle film mít rád. Franco cajk, šluha cajk, Kaley cajk, zbytek velká nuda. Aj Cranstonův taťka byl v lepším případě snesitelný a nudný, v tom horším byl strůjcem nechtěného cringe.(19.1.2017)

Ze začátku výborné, ale velice rychle si na styl humoru a druh vtipů zvyknete, a pak už to prostě není taková jízda. Ale i tak příjemná komedie na deštivé nedělní odpoledne.(19.3.2017)

Herci super a některé scény si rád znova pustím. Ale celkově tohle dílko nemůžu hodnotit více než 70%. Příjemná jednohubka, jedna z kvalitnějších komedií. :)(24.3.2017)

Konečně pořádná komedie u které se dá pořádně zasmát.(7.7.2017)