Panství Downton, to je dokonalá kronika života příslušníků britské aristokracie a jejich zaměstnanců v prvních desetiletích dvacátého století. Tlak, který vyvolává moderní doba, přímo kontrastuje s prostředím, jež je založeno na respektu k tradicím a zažitým rituálům. Majitelé panství, Crawleyovi, ale tuší, že pokud nepůjdou s dobou a nepodstoupí dobrovolnou modernizaci, nemají naději na přežití. Tím spíš, že ty, kteří se jim starají o celodenní servis, postihly emancipační tendence a představa, že budou svým pánům sloužit až za hrob, už dávno vyšla z módy. V této atmosféře bublajícího neklidu dorazila na panství zpráva, že ho poctí návštěvou anglický král. Pro všechny je to životní zážitek, na který se ti „nahoře“ i ti „dole“ musí víc než stoprocentně připravit. Jenže osud je prevít, který dokáže zaskočit i ty nejpřipravenější. Královo služebnictvo chce převzít kompetence toho místního, jelikož ho považuje za neschopné, a domácí se rozhodnou rafinovaně bránit. Plánovaný příjezd krále také na panství přiláká nejrůznější nezvané návštěvníky, kteří mohou mít ty nejhorší úmysly. A do toho všeho se navíc připlete láska. (CinemArt)

baron156

Downton tu bude i dlouho po nás :) krásné zakončení seriálu. Šťastný konec tu čekal na každého a Maggie Smith perlila každým gestem nebo větou. ()

Moredogs

Mne pri krásnom trailery toto prišlo ako slabý odvar. Vizuál za 5 hviezd. Kostými za 5, Hudba za 4, Herci za 4.Velmi zaujímava je scéna s pokusom o atentát, a aj vzbura služobnictva stála za to. Musi byť divák fanúšikom obdobia a aj seriálu hlavne. Záporne hodnotím že tak trochu byť treba aj divákom serialu pred týmto filmom, lebo to nemá taký efekt potom. Ale atmsoféra 20tych rokov za 7 hviezd a celkovo hodnotím na 75% ()

She_Screams

Bohužel to není ono, čekala jsem víc, už třeba jen pro diváky, kteří se s postavami setkávají poprvé.. Kostýmy se mi tentokrát nelíbily, byly na první pohled hezké a staré známé, ale nepadnoucí, nesladěné, nelogické jako scénář.. Rozhovory o ničem, hrdinové jaksi nemají definitivní prostor, vyšperkovaná pointa je pryč a jde do prázdna - nabízí se chabější vyjídání předchozího. Nic nového kromě gay baru pro Barrrowa, to bylo zajímavé a pokračování si zasloužil. Přesto Panství zachovává stále určitou úroveň a je odvedena kvalitní práce. ()

Kritickej

5/10 První polovina výrazně lepší; rychlá, dynamická, zajímavě rozehrané zápletky, prostě super. S příjezdem krále to jde ale do kopru a druhá část se ale strašlivě táhne. Navíc mě neskutečně iritovalo, že se veškeré dějové linie musí dotáhnout do totálního happyendu. Jo a ta připosranost služebnictva před šlechtou byla taky dost otravná. Seriál určitě lepší. ()

Matulko_

Keby bol seriál tak riedky, ako film, tak by som si film asi nepozrel. Je to stále milé, trochu vtipné, trochu napínavé (okej, ani nie), človek tie postavy zase po dlhej dobe rád videl, ale keby mi niekto povedal, že je to len roztiahnutý scenár jedného dielu pôvodného seriálu, tak by ma to ani neprekvapilo. Btw. na slovenskej ČSFD nejde ani po 2,5 roku hodnotiť, lebo „ešte nebola premiéra“. ()

Levice05

Byla jsem zvědavá, jak dopadne převedení seriálu na velký formát. Ale film má vše, díky čemu se stal seriál Downton Abbey tak úspěšný a oblíbený: noblesu, slušné chování, humor, zajímavé osudy hlavních postav nahoře i dole, nádhernou výpravu a navíc velkolepé záběry anglické krajiny. Jako skalní fanoušek mohu jenom litovat, že tímto se osudy mých oblíbených hrdinů, které jsem sledovala od první série před 9 lety, uzavřely. A vůbec mi nevadilo, že na premiéře ve velkém sále multikina jsem byli jenom 3. Kdo nepřišel, může jenom litovat. ()

dannyarrow

Celovečerní film je dárkem především pro fanoušky tohoto úspěšného seriálu. Ovšem není vůbec zapovězen ostatním divákům, kteří ocení úžasnou kameru, kostýmy a hudbu. Nezáleží jestli jste byli navštívit tak jako já Highclere castle osobně, abyste ocenili jeho fotogeničnost na filmovém plátně. Herci podávají stejně dobré výkony jako v seriálu. Film je rozhodně víc než důstojnou tečkou za kvalitním seriálem. 90 % ()

Eula

Vítejte zpět na Panství Downton! Od poslední návštěvy se nic nezměnilo, potkáte staré známé a navíc přijede král. Krásná tečka, povedené a vtipné jako vždy, velké plátno těm velkolepým záběrům vyloženě svědčí. ()

IvanIII

Film Panství Downton je jako návrat domů. Noblesní prostředí, spletité příběhy, intriky a hlavně dobrý konec, to vše snímek má. Krásné a velkolepé zakončení cenami ověnčeného seriálu. Děkuji! ()

kritička

Film nebyl ve výsledku vůbec tak špatný, ale na druhou stranu mě nestačil tak vtáhnout do děje jako seriál. Jinak ale skvělá herecká práce Maggie Smith! ()

gospy

V prípade tohto anglického filmu funguje všetko ako švajčiarske hodinky s dokonalou chladnou presnosťou ako švédska oceľ (v scenári si svojou dokonalosťou a presnosťou vynúti miesto aj počasie). Pri značke Dowton Abbey dostanete presne to, čo očakávate- nie je to film pre hippíkov ani intelektuálnych filmových kritikov obsendatívne prešúchavajúcich sedadlá v kine. Čaj má byť o piatej, tak je o piatej! V záverečnej filmovej časti tvorcovia s úspechom dosadili do príbehu všetky postavy (samozrejme tie, ktoré prežili) a obdarovali ich (pozor spoiler) šťastnými koncami. Dýcha na nás atmosféra sveta v ktorom si každý nájde svoje miesto a je s ním spokojný. A takisto aj divák. ()

jjemi

Pro mně zklamání. Proč na panství "přijela královna", když většinu času jsem strávila v kuchyni (opět). Vlastně jen další díl mého velmi oblíbeného seriálu, ale nijak výjimečný. ()

Rina80s

Z mého pohledu to byl dětinský scénář bez sebemenší úrovně. Nebo možná tak úroveň hodně nekvalitní červené knihovny. ()

SirErLeerdan

Musím uznat, že film je povedený a hezky zpracovány. Příjemně koukatelné i s delší stopáží.. Za co však strhávám body je ta 15 minutová teplá klobáspárty, kterou si mohli odpustit. Do filmu to tématicky vůbec nepatří, nemá to s panstvím nic společného a navíc to je sakra nechutné. Nevím, jestli jsem tak divný, ale opravdu mi není zovna příjemné koukat na dva chlapy s jazykama v hrtanech... Za to hvězdu dolů. Takže 71% ()

ladyViolet

Zápletka s náhradou královského personálu služebnictvem Downtonu mi připadá trochu přitažená za vlasy, škoda... /// Další, co mě ruší: 1) tykání Tomovi, lord Merton lordu Granthamovi, Daisy paní Patmoreové (střídavě s vykáním); 2) výslovnost BrAnson, GrantHam, MArigold, lady Ídith, CrAUlyovi; 3) Radek Hoppe místo Martina Písaříka (Thomas Barrow) a Miroslava Součková místo Lucie Domesové (Phyllis Baxterová) - ale je fajn, že ostatní dabéři zůstali. /// Skvělá je Mary v čase 0:52:05 - jako by se dívala na detektivky; Edith má úžasné prádélko (1:05:45); nádherný je rozhovor hraběnky vdovy s Mary (1:48:15-1:51:20) /// A dostala mě už ta úvodní scéna s tříděním pošty ve vlaku. /// Thomasovi přeju štěstí :-) ()

kenny.h

stará dobrá anglie.... krále nepicnou, dědictví zachráněno, hošani se mucknou a ta stará vražda baronka má všechno pod palcem!!! ()

oashi

Výpravný film s mnoha dílčími dějovými linkami. Celkem se mi líbil, až však na závěrečné rozuzlení o příbuzenském vztahu: Opravdu toto tajemství řeší na plese, tedy mezi lidmi? Za nelogičnost tedy jen 4*. A to nemluvím o naprostém popření jakéhokoli pokusu o objasnění cesty, jak byl identifikován zloděj. Zato mne zaujalo sice přiznání viny, avšak trvání si na dosavadním jeho přístupu a motivaci. V tomto filmu jde spíše o medailonky postav, než o děj. Rád jsem toto ukončení dokoukal celé. ()

raininface

Průměrná podívaná ze života anglických aristokratických panáků a jejich poskoků se závěrem jak z Pytlákovy schovanky. ()

unitedfan

Příjemný návrat na Downton, kde potkáte všechny své oblíbené postavy a dostanete vše co vám nabízel seriál, ale hlavně kupu nostalgie a opět krásnou atmosféru meziválečné Anglie. Objektivně asi za čtyři hvězdy, ale jelikož jsem fanoušek seriálu musím dát plný počet. ()

Filmové Panství Downton se blíží do kin

Filmové Panství Downton se blíží do kin

09.09.2019

Panství Downton, jeden z nejslavnějších televizních seriálů moderní éry, dospěl k velkolepé závěrečné kapitole, která se odehraje v kinech. Stejnojmenný film završuje často neuvěřitelné osudy… (více)