Panství Downton, to je dokonalá kronika života příslušníků britské aristokracie a jejich zaměstnanců v prvních desetiletích dvacátého století. Tlak, který vyvolává moderní doba, přímo kontrastuje s prostředím, jež je založeno na respektu k tradicím a zažitým rituálům. Majitelé panství, Crawleyovi, ale tuší, že pokud nepůjdou s dobou a nepodstoupí dobrovolnou modernizaci, nemají naději na přežití. Tím spíš, že ty, kteří se jim starají o celodenní servis, postihly emancipační tendence a představa, že budou svým pánům sloužit až za hrob, už dávno vyšla z módy. V této atmosféře bublajícího neklidu dorazila na panství zpráva, že ho poctí návštěvou anglický král. Pro všechny je to životní zážitek, na který se ti „nahoře“ i ti „dole“ musí víc než stoprocentně připravit. Jenže osud je prevít, který dokáže zaskočit i ty nejpřipravenější. Královo služebnictvo chce převzít kompetence toho místního, jelikož ho považuje za neschopné, a domácí se rozhodnou rafinovaně bránit. Plánovaný příjezd krále také na panství přiláká nejrůznější nezvané návštěvníky, kteří mohou mít ty nejhorší úmysly. A do toho všeho se navíc připlete láska. (CinemArt)

pakobylka

V první řadě bych chtěla podotknout, že stejnojmenným seriálem jsem až dosud nepolíbená, tudíž mně zpočátku dalo práci zorientovat se v ději - a identifikovat a někam si zařadit všechny, kdož obývají panství Downton ... ať už mají modrou krev či nikoli. Krom toho: Jejich životní styl mě nikterak neoslovuje, ba co víc - ve své podstatě je mi proti mysli ... jsou pro mě něco jako HODNĚ zvláštní (neškodná ???) sekta, zabývající se převážně sama sebou a nadobro zaseknutá v čase, takže mně dalo práci, než jsem se přiměla soustředit se na jejich příběh. Výsledek - pravda, předčil mé očekávání, když vcelku nápaditě, s lehounkým anglickým humorem a s gentlemanským anglickým respektem nejen rozehrál, ale i dovedl do zdárného konce povícero zápletek, takže je všechny bez výjimky beru na milost ... i s jejich, snad i dobře míněným pokrytectvím ... 3,5* P. S.: Opravdu skvělá babička ... taková zásadová. Na původu záleží až v první řadě, kdepak věnovat nějakému neurozenému plebsu majetek ... a ještě ho míchat s modrou krví ! ()

angel74

Patřičně honosná podívaná do časů dávno minulých, které se už nejspíš nikdy nevrátí. Nezbývá než poděkovat všem zúčastněným tvůrcům za možnost si u jejich filmu nostalgicky zavzpomínat na postavy, jež věrným divákům a milovníkům seriálu Panství Downton před několika lety tolik přirostly k srdci. (75%) ()

vesper001

Další a trochu delší epizoda, která drží prapor předchozích vztyčený ve stejné výši. Tedy nemůže jít o nic menšího než o královskou návštěvu. Pro fanoušky seriálu třešnička na dortu, pro ty, co seriál neznají… ale ti vlastně ještě batolí. ;) ()

Skuby47

Dneska jsem se po dlouhých pětadvaceti letech vypravila do našeho kina. Překvapily mne pohodlné sedačky, bufet s popcornem a především krásný film, který mne přinutil opustit své pohodlné obyvákové křeslo a vypravit se do světa iluzí na filmovou premiéru. Jako nadšený fanda šestiřadého seriálu jsem byla zvědavá, jakým způsobem tvůrci celou ságu rodiny Crawleyových uzavřou. Na celém seriálu jsem si cenila nejen příběhů jednotlivých členů rodiny i služebnictva, milého humoru, skvělých hereckých výkonů, parádních kostýmů a nákladné výpravy, ale hlavně toho, že vztahy mezi lidmi byly velmi korektní a přátelské i když i nějaká ta intrika by se našla. Ve stejném duchu byla celá sága dovedena do pozitivního závěru. Tvůrci své fanoušky nezklamali. ()

vnimatkrasu

Na to, jak televizní Downton postupem řad degradoval ze senzačního dramatu k vyvařený omajdě, mi filmovej doslov překvapivě sed. Asi i proto, že nenáročnost komediálního fightu mezi služebnictvem cinká na ty správný zvonky, a že rozhovor mezi Mary a Violet je ten konec, jakej jsem si tajně přál. Čajovej slučák z Fénixova řádu navíc nelze nemilovat. ()

filmmovier

Co k tomu napsat, když je to absolutně dokonalé a Maggie Smith a Imelda jsou tu zase proti sobě a opět s jiskřivými dialogy? Nic moc, snad jen... bylo mi ctí se opět vrátit na dvě hodiny na Downton a vidět úplně, úplně všechny. Měl jsem radost z každé vteřiny, z každého záběru, z každé repliky, z hudby. Zápletka totálně super a vzpouru služebnictva bylo radost sledovat. Závěrečná věta pana Carsona mi téměř vehnala slzy do očí, které jsem ostatně měl už na začátku. Nádherný zážitek a krásná podívaná nejen pro fanoušky seriálu, mezi které se hrdě řadím. 95%. ()

chelseaman22

Tak pokud existuje obdobně interesantní seriál, tak bych raději celou noc blil, než abych pozoroval pohled do kuchyně, kde se připravuje královská večeře. Na jeden film je tu prostě příliš moc charakterů, které nemáte šanci poznat. 29 % Celosvětový příjem k 19. 1. 2020: $190,954,135, což je 11,23 násobek rozpočtu ()

Johnny.ARN

Nakoľko som seriál nepozeral, film mi veľa nedal. Funguje síce ako celok, nevidíte ale do zákulisia. Skôr je to postavené na aktuálnej situácií. Má to však atmosféru, pekné kostýmy. 2 z 5 ()

markuc

vyborny feel-good film, nic jsem od toho necekal, nejsem zadny extra fanousek serialu (i kdyz jsem ho videl), ale film me potesil - je to dobre natoceno, hezky to vypada, ale hlavne to je dobre napsane a clovek se nenudi...a potvrdil jsem si svoji filmovou oblibenost herecky Maggie Smith, ty jeji dialogy, to je skvost... ()

terunka003

Britské, známé, milé, příjemné, barevné, čisté, elegantní, královské, upstairs & downtairs. Jeden z nejočekávanějších snímků tohoto roku. A konečně jsme se dočkali. Příjemné filmové pokračování stejnojmenného seriálu. Ve filmu dostala každá z postava nějaký svůj kus, a objevily se zde všechny postavy. Mně osobně jen chyběla domácnost se Spratem a komornou, a jejich špičkování. Konec je trochu posmutnělý, ale i to dokazuje, že čas plyne i v Downtonu. Příjemné být zpátky. ..tak si asi zase pustíme seriál, nám je s nimi prostě dobře.. ()

Pavlínka9

Bylo to jako se dívat tak na 3 díly seriálů :) Ano, miluji ten seriál. Ale to raději komentáře v seriálu. Byla jsem poněkud na trní, když jsem zjistila, že budou dělat film....Ale - dopadlo to skvěle :) Za mě nic jinak a návštěvu krále a královny jsem brala jako skvěle navazující událost, která zapadá do návaznosti seriálu. Za mě obrovský potlesk :) Kor když si dáte film s kamarádkou, která je na tom stejně jako vy :) Aneb - sledování filmu za časů korony :D ()

Sany33

Príbeh: Zaujímavý pohľad na osudy Britskej aristokratickej rodiny a ich služobníctva. Herecké obsadenie: Je to veľa dobrých hercov v podstate sa jedná o špičku Britskej hereckej školy. Prevedenie: Tak čo by som k tomu povedal, všetko sa rieši iba na panstve alebo v jeho bezprostrednom okolí. Celí príbeh sa aj točí iba okolo neho. Pocity: Všetko je až príliš umelé a sladké. Potom sa zrazu chcú tvorcovia zahrať na inovátorov a šupnú do príbehu ilegalnu gay párty. Jednoducho mi to veľmi nesedelo. Pridaná hodnota: Verím, že pre fanúšikov seriálovej predlohy sa vo filme udeje veľa a dostanú sa k množstvu informácií. Ale pre mňa ako diváka čisto iba filmového počinu je to veľmi priemerné. 50% ()

Fox85

Téměř nepolíbený seriálem (viděl jsem několikrát pár minut, když se na to u nás koukal zbytek rodiny) jsem si tento film pokusil užít jako samostatnou historickou exkurzi do dávných časů meziválečné Británie. A užil jsem si to opravdu skvěle. Prostředí a postavy mě bavily, asi se zpětně podívám i na seriál ()

Benedygtus

Urcite je to jen a pouze pro divaky serialu, o tom pochybovat nikdo nemusi. O tom, ze si to muze uzit i nekdo, kdo serial nevidel... Mozna, ale pak to bude jako, kdyz poslouchate cizojazycnou pisen. Pro divaky serialu to bude pohlazeni. Krasne a dustojne rozlouceni s prijemnou zapletkou s dialogy, ktere k tomu neodmyslitelne patri. ()

Zagros

Film Panství Downton je jako krásné setkání s bandou přátel po několika letech. Na to, aby si jej divák užil, je lepší, když viděl seriál. Stejně jako v něm, je i zde mnoho postav. Prostor v jednom filmu na jejich představení logicky není. Pro fanoušky seriálu je to pořád za krásné čtyři hvězdy. Pro ostatní je to, právě vzhledem k množství postav a případném zmatku, o hvězdu méně. Každopádně seriál mohu jen doporučit a pro fanoušky seriálu jako nostalgickou jednohubku doporučuji i tento film. ()

adam9

Praví fanoušci se budou šíleně dojímat. Naše milované postavy dostaly zasloužený bonus na stříbrném plátně. Hned u prvního záběru na majestátní Downton se ve mně probudily všechny emoce, které jsem při sledování seriálu prožíval. V průběhu jsem si pak uvědomil, jak mi rodina Crawleyů a jejich služebnictvo chyběli. Přitom to jsou jen tři roky. Molesley je stále ten samý neohrabaný popleta, Carson se pořád dme pýchou, Tom znovu ukazuje, jaký je fantastický člověk, Violet jako vždy ze sebe sype jednu hlášku za druhou... Všichni drží pospolu a táhnou za jeden provaz. Od dvouhodinové filmové epizody nešlo čekat víc. Naprostá spokojenost. Děkuji za to. ()

Gogo333

Seriál jsem měl moc rád, takže jsem byl na film zvědav a trochu se bál jak to dopadne. Nakonec je film výborný jako seriál. Kvůli příjezdu královny se musí služebnictvo připravit na speciální zacházení a vzniká kvůli tomu spousta humorných scén. Maggie Smith opět výborná. Dvě hodinky utekly strašně rychle a klidně bych dal další pokračování. 80% ()

Filmové Panství Downton se blíží do kin

Filmové Panství Downton se blíží do kin

09.09.2019

Panství Downton, jeden z nejslavnějších televizních seriálů moderní éry, dospěl k velkolepé závěrečné kapitole, která se odehraje v kinech. Stejnojmenný film završuje často neuvěřitelné osudy… (více)