Jumanji: Vítejte v džungli!

• USA Jumanji: Welcome to the Jungle (více)

Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji - ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče Spencera se stává odvážný dobrodruh (Dwayne Johnson), náruživý sportovec Fridge přijde (dle svých slov) "o horního půl metru těla" a stane se z něj drobný génius (Kevin Hart), ze všemi oblíbené Bethany se stává profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha je proměněna v drsnou bojovnici (Karen Gillan). Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát - musíte ji přežít. Aby hru pokořili a mohli se vrátit do skutečného světa, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně - jinak ve hře uvíznou navěky... (Falcon)

mzss1

(35%) Asi jsem opravdu divný tvor a začínající kverulant. Přesto si nemůžu pomoci, ale mě toto dílko vůbec nesedlo. Přitom tu není ani nic podstatného, co bych tu vytýkal. Celé mi to přišlo takové sterilní, nudné, bez náboje, bez vtipných momentů, nudná hudba, absence pořádné akce atd. Rozhodně se na tomto dá ocenit fakt, že to nebyl jen obyčejný přeakčnělý digi výplach. O to mi ani nešlo, ale nedokázalo mě to vtáhnout do děje. Dá se pochválit herecká sestava – vůbec nepůsobí trapně, i ten K.Hart je zde docela dost snesitelný. Rock hraje svůj standart, rozhodně nezklamal, ale taky to zrovna moc nevytrhl. Příroda v džungli a veškeré zvířata – to vše bylo tak utlumeno, že jsem si je ani neužil. Asi tak až po hodině filmu mě sem tam nějaká scéna zaujala, ale to je tak všechno. Je vidět, že mi tento styl asi moc nesedí. Sice jsem ty filmy téměř vůbec neviděl, ale záležitosti s Rockem jako je např.Cesta na tajuplný ostrov atd – to radši vynechám. I mi tato JUMAJI připomněla nesmysly typu Spy kids atd (což už narážím na trefný komentář uživatele SeBig). Dokonce i původní film JUMAJI s Williamsem mi krásně sedl, ale tento brak ani náhodou. ()

Goldbeater

Nerad hodnotím filmy na základě srovnávání, ale u vykalkulovaných neoriginálních předělávek není zbytí. Původní Jumanji z devadesátých let mělo vedle dobře charakterizovaných postav, ztvárněných výbornými herci, ještě jednu velkou výhodu, celé to kouzelné dobrodružství totiž pramenilo v konfliktu těchto postav s hrůznými výjevy vylézajícími z deskové hry na půdu reálného světa. Plus fungovalo velmi dobře jak na komediální, tak na dramatické rovině a mělo dokonce i přirozeně vztyčeného záporáka, vzniklého rozbouřeným vztahem mezi otcem a synem. Co se týká Jumanji: Vítejte v džungli!, to stručně a jasně řečeno všechny tyto věci postrádá. Příběh je aktualizován a přesunut do videoherní konzole, čímž ztratil na kouzle, protože ve videohře se může stát už opravdu cokoliv a nikoho to neudiví. Děj je úplně nahodilý, prakticky směřuje jen z bodu A do bodu B, není prostor pro silnější zápletku a záporák (Cannavale) je zde jen z povinnosti a prakticky mohl být zcela vypuštěn. Humor je založen jen na tom, že slabý nerd se ocitne v avataru svalovce, povrchní bárbína v avataru tlustého akademika a podobně. Vlastně jde o strašně líně navržený remake, nezlobte se na mě. Jedinou přidanou hodnotou nového Jumanji je, že po jeho zhlédnutí snad více diváků docení původní verzi s Robinem Williamsem. ()

kingik

Mnohem dobrodružnější než jednička! Prostě vítejte ve hře Jumanji. Stará desková hra "upgradovala" na starou videoherní konzolovou hru. Čtyři středoškolští poškoláci na ni narazí při úklidu, a začnou se dít věci. Hra je vcucne do sebe. Prostředí džungle se pro ně stává nebezpečným a neprobádaným místem. A každý z nich má na přežití v něm jen tři životy, symbolizují je tři tlusté čáry na jejich předloktích. Co je na filmu nejhravější, je změna jejích osobností prostřednictvím avatarů, které si zvolili. Z nevýrazného subtilního alergika je náhle přebujelá hora svalů sršící charisma, ze školní krásky je obtloustlý brejloun, z přehlížené uzavřené pipiny je neskutečná sexice, z černocha je ještě menší a bojácnější černoch. Každý z nich získal do hry své přednosti i slabiny, ale i odborné znalosti i (akční) dovednosti. A tuhle hru musejí chtě nechtě hrát...a dohrát. Film z těchto vtipně posazených kontrastů docela dost těží, mohlo by se tedy zdát, že akce a akčních pasáží se zprvu moc nedostává. Jake Kasdan se specializuje na odvázané, občas přisprostlé komedie, do nichž s oblibou poslední léta obsazuje Cameron Diaz. Jeho styl je ovšem tentokrát značně orientován na dobrodružnou výpravu ve čtyřech, která se postupně rozroste ještě o jednoho člena (Nick Jonas), který se ve hře zasekl už dvacet let. A nebudou chybět originální a osvěžující scény, kterým nechybí nadhled. Jen předvídatelnost si příběh mohl odpustit, mohlo se určitě zapracovat na dějových překvapeních. Důležitým faktorem filmu zůstává jeho hravost a vtipnost, atraktivní prostředí džungle a osvědčený herecký kvartet, z něhož je nejméně prověřená Karen Gillan. Žádný strach, je absolutně úchvatná a dokonale vtipná, hlavně scéna s její topornou taktikou "balení" mužů je skvěle humorná. Dwayne Johnson, Kevin Hart a Jack Black mají humor dokonale zažitý, není obava, že by nepobavili. Film je naprosto odlišný od svého dvacetiletého předchůdce, i když si ponechává pár styčných bodů. Dá se napsat, že je to dobrodružství pro celou rodinu, které po téměř dvě hodiny bláznivě baví a přetváří klišé. 10/10 ()

InJo

Komediálnější videoherní Indiana Jones. Nijak závratně vtipná, v akci neurážlivě průměrná, ale jako celek až nečekaně příjemná dobrodružná oddechovka. Nejlepší je na tom ústřední čtveřice a jejich vzájemné interakce (překvapivě to zdaleka nestojí jen na Rockovi), naopak Bobby Cannavale na jednorozměrného "démonického" záporáka fakt nestačí (naštěstí je jeho role rozsahem takřka na úrovni camea). Sezónní výplachový blockbuster podle mého gusta, který je mi svým konceptem i realizací mnohem bližší než třeba většina filmových Potterů, DCU komiksovek apod. Klidně si to dám někdy znova a případné dvojce se taky nebráním (videoherní potenciál je ve správných rukách skoro nevyčerpatelný). 70 % ()

IQ Tiqe

Takhle nějak si představuju oddychovku. Žádné převratné myšlenky, ale dobrodružná, nenáročná, vtipná, ale ne přitroublá pohodovka. Víc takových. # příběh **** | hudba *** | humor ** | akce *** | napětí – | pustil bych si znovu **** ()

Tsuki

Moderní pojetí "Jumanji", které je sice opravdu hodně jiné než klasický film s Robinem Williamsem, ale přesto jako zábavná hříčka, která přenáší svět Jumanji do videohry, funguje velmi dobře. Až tak, že mě to samotnou překvapilo. Humor byl sice jednoduchý (rozhodně nic intelektuálního), ale zato opravdu prvotřídní. Místy jsem se musela chechtat na celé kolo, jednou jsem dokonce jednu scénu vracela, abych se na ni podívala znovu (a musela se znovu smát). A tohle se mi nestává zas až tak často. Zkrátka z humorné situace prohození těl (stydlivý nerd v těle silného svalovce, populární holka v těle obtloustlého chlápka...) se podařilo vytěžit dost. A Jack Black hrál holku opravdu výborně. Tahle komická akční jízda nakonec měla svoje kouzlo a já se pobavila natolik, že jsem po zhlédnutí byla naprosto spokojená. Ráda se podívám na pokračování. ~(4,2)~ ()

Anderton

Jasné, že toto je už mimo môj obzor, keďže moje teen roky sú už dávno za mnou, v 90. rokoch, teda v období prvého Jumanji, ktoré ma vtedy celkom bavilo. A rovnako by sa mi vtedy páčilo aj Welcome to the Jungle. Takže nízke hodnotenie nie je ani tak výrazom kvalít tohto vskutku nenáročného fajn filmíku, ako toho, že cieľová skupina je niekde úlne, ale úplne inde. ()

Frajer42

Dwanya Johnsona mám jako herce hrozně rád. Zbytek ústředních postav mi nikterak nevadí. Dokonce překousnu i tu přihřátou opici Harta. Původní Jumanji z roku 1995 ve mne zanechalo silný dojem. Moje očekávání tedy byla před zhlédnutím obrovská. Nápad s uvězněním v cizích tělech ve hře měl určitě velký potenciál. Bohužel tvůrci namísto vytvoření nějakých zajímavých situací, vytáhli z rukávu jako nejobávanější prvek gang teplých motorkářů. Namísto boje s přírodou a roztodivnými zvířátky se z nepochopitelných důvodů bojuje proti ozbrojeným dementům, což je po celé své trvání maximálně nezajímavé. Veškerý potenciál byl tedy pohřben do nejhlubší prdele. Jediným důvodem, proč má tento snímek smysl vidět tedy zůstává to, že se u toho člověk tu a tam přeci jen na nějakém tom vtípku usměje. Lepší dva kousky. ()

Dzeyna

Slabší než jednička, ale pořád zábavné! Člověk se upřímně zasměje, pobaví, lekle a dokonce je to i napínavé. Sice je to hodně odlišné od prvního dílu, ale i tak povedené. ()

Kudly4

Neskutečně dobře obsazené, lépe už to ani nešlo (Jack Black excelentní). Každá postava vynikající. Scén, kdy jsem se zasmál je tu až až, bavil jsem se parádně + neodolatelná Karen, ale na 5* mi tu chyběl nějaký lepší soundtrack a vlastně více hudby celkově, ale jinak hodně slušná zábava. ()

Kothy

Nové Jumanji se docela povedlo. Ani by mě nenapadlo, že se dá tak snadno navázat na původní film a udělat to v moderním duchu. Naši hrdinové se dostávají do konzolové hry a v tělech svých avatarů plní úkoly. Obsazení je taky dost dobré. Postupně objevují mechaniky hry a přichází jí postupně na kloub. Skvěle se jim povedlo napasovat herní fungování do filmu. Nechybí ani humor. Každá z postav má své unikátní schopnosti. Nezbývá jim, než je je kombinovat a společně se dostat až na konec hry. Film se rozhodně nemá za co stydět. "Jeho předností je šplhání. Já vybouchnu po buchtě." :D ()

boshke

I přes pro mne kupodivu positivní, červené hodnocení jsem se novému Jumanji dlouho vyhýbal. Ne že bych měl originál nějak zbožštělý, ale nejsem žádným velkým fanouškem Rocka a kombinace užvaněného Kevina Harta a Jacka Blacka, z nichž snad ani jeden nehrál v jediném kloudném filmu, mi připadala dost smrtící. Když ale padlo rozhodnutí pustit si něco oddechového, dali jsme tomu šanci; a překvapení bylo maximální. Hodně brutálně vtipných scén (líbačka Rocka a Karen, Jack učí Karen flirtovat, Karen flirtuje,...) a celé je to opravdu moc povedené. Jen ten záporák stál celkem za prd, ale ten tam asi stejně nikoho moc nezajímal. Palce nahoru, jsem zvědav na dvojku... 90% ()

predators

Vítejte ve videohře Jumanji. Doba pokročila a deskové hry už netáhnou tolik jako za mého mládí nebo spíše mládí R. Williemse. Takže pohlceni do světa Jumanji, se The Rock a jeho parta vydávají za jeho záchranou. K dispozici mají tři životy a více či méně dobré fyzické a jiné atributy. Zní to bláznivě? Ano,ale já se bavil a to je hlavní. ()

silentname

Jumanji: Welcome To The Jungle" ma skutočne dostalo. Film, ktorý mi zakončil rok skutočne parádne. Neviem, či som sa tohto roku tak nasmial. Jediný film, ktorý ma tak rozveselil je asi iba "Guardians Of The Galaxy vol. 2". Je to nádhera. Myslím si, že jeho jediné mínusy sú fakt, že zloduch filmu ma vôbec neberie. Je nudný a jeho akcie nie sú nijakým spôsobom zaujímavé. A občas mám pocit, že zelené steny sú občas viditeľné. Čo sa týka zvyšku, ja som absolútne spokojný. Bál som sa ako akceptujem fakt, že tu je Jumanji videohrou. Má to vysvetlenie, ktoré je pre mňa pochopiteľné a funguje veľmi dobre. Veci sa zmenili a stolové hry v roku 1996 už neboli takým highlightom. Videohry naopak boli v kurze. A nakoľko Jumanji premýšľa, tak sa prispôsobí dobe. Funguje to parádne. Je super, že tu máme aj malé spomienky na prvý film. Ako napríklad meno Alana Perisha. A uvidíme jeho dom, kde žil počas svojho pobytu v džungli. Je to super. A potom výber herecov... wow. Dwayne Johnson je vynikajúci, Jack Black je perfektný a rovnako aj Karen Gillan a Kevin Hart. Majú všetci dokopy skvelú chémiu, vidno že sa bavia a my, ako diváci sa s nimi bavíme tiež. Plus aj skvelý humor v rámci videohier. Ako batoh, schopnosti, vizuálne scénky cez sledovanie dokumentov a podobne. Hudba vo filme vynikajúca a celková atmosféra je skvelá. Tento film nie je nutne sequel, na ktorý sme čakali. Je to dobré ako pokračovanie, je to pôsobivé ako film sám o sebe. Tvorcovia chceli spracovať pokračovanie, no súčasne ho chceli spracovať dostatočne dobre na to, aby sme sa s tým ako diváci mohli stotožniť. Niektoré príbehy nebudú mať pokračovanie ako také. Stanú sa niečim novým. A to je práve tento film. Bol som trošku skeptický, lebo som nevedel ako sa s týmito novými skutočnosťami stotožním. Ale nemal som s tým problém. Naopak som si ho náramne užil. Je to jednoznačne najlepšia tohtoročná komédia a prekvapenie roka. Dávam tvorcom veľký kredit. Hodnotenie: A- ()

Yoshitsune

Je to super, ale fakt super, nečekal sem, že to až tak dobré, navíc je to výborně vyvážené, ať už jde o humor, akci a nebo pojetí příběhu. Decentně a chytře, je vzdána pocta prvnímu filmu, takže divák který má jedničku v oblibě, se během filmu nebudu cítit hloupě. A je dobře že režisér a scénáristi, zde k tomu přistoupili, seriozně a humor, je zde vtipný, neni to humor ala Machři 2 a zároveň film umí být i dobře napínavý a dokáže si to udržet až dokonce. Je tedy fakt, že zdejší hlavní záporák, je takový nic moc, jo sice mu z ucha leze stonožka a z pusy škorpion, ale psychopatický lovec z jedničky, je nepřekonán. Zatímco jednička později sázela, až na hororovou atmosféru, dvojka se nebere vážně, ale to filmu sluší a je dobře, že na to šli zase trochu jinak. Jo Dwayn se sice hodí, na dost jiný typ filmu, (drsný akčňák) ale prostě mu tady nemůžu upřít, že zde podal dobrý výkon. Překvapivě sem spokojen, se vším co film nabídl, jen ten záporák, ale tak jako tak, dobrá práce. ()

SeBig

Po opětovném (omylném) shlédnutí, musím změnit hodnocení..jelikož krasný prostředí a dobrodružství tam přeci jenom je..od půlky je to už nuda a humor mě nebral..leč nápad je fajn a určitě tohle neurazí. ()

Arsenal83

Tak The Rock dokázal, že sa do vtipných rolí hodí a že dokonca vie aj hrať. Film veľmi pobavil, dokonca miestami i nadchol. Scenár je určený pre oddychovú zábavu a svoju úlohu maximálne splnil. Jedna z top komédií roku 2017, ak nie vôbec najlepšia. ()

Marze

Naivní film pro cílovou skupinu teenagerů. Pro mě lesklé spotřební zboží na jedno použití. Hrdinové se dlouho dávají dohromady v debatních kroužcích ze střední, přesunou se do místa hlavního děje , kde plní úkoly, vyřizují si křivdy a dělají teambuilding. V závěru konečně zaútočí nosorožci, sloni a šelmy a vrcholný vtip je vyčůrání dívky v mužském těle. S maskulinním Johnsonem bych tedy nechtěl strávit dovolenou na jachtě. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (více)