• Chajimwitz

Typická vlastenecká produkce mejd in júesej.Přestože je baseball ryzí americkej produkt,tak ho mám celkem v oblibě,rád a docela úspěšně sázím na zápasy MLB a jsem příznivcem mužstva Chicago Cubs.Film mě vůbec neoslovil.Příliš dlouhý,navíc krajně nesympatická G.Davis a Madonna,77% pro tuhle slátaninu je pro mě docela šokující zjištění.(22.6.2011)

Jeden z nejlepších sportovních filmů. Škoda jen, že tak trochu historii překrucuje. Finále se hrálo na tři a ne na čtyři vítězné zápasy. A Broskve do něj první ročník vůbec nepostoupily, drží ovšem rekord v počtu ligových primátů. Snad proto ve filmu sledujeme právě jejich tým. Kdo se chce na skutečnou historii mrknout, tak http://www.aagpbl.org/index.cfm https://en.wikipedia.org/wiki/All-American_Girls_Professional_Baseball_League Liga skončila roku 1954 kvůli úbytku diváků, zřejmě vinou televize.(4.12.2015)

• dobytek

Těžko najít nějakou horší kombinaci, než je patetickej sportovní film o baseballu, ve kterym na hřiště nastupuje sestava ve složení Geena Davis, Madonna, Rosie O'Donnell a nějaký další příšerný slepice. A navíc celej tenhle cirkus trénuje pitvořící se Tom Hanks. Pobavil mě snad akorát Jon Lovitz, ale ten se ve filmu ukáže akorát v úvodních cca 30 minutách a pak zmizí ze scény.(17.1.2013)

"Přemejšlej hlavou. To je ta koule, co ti sedí metr nad prdelí." Nikdy jsem nevydržel sledovat celý baseballový zápas a šílenství, které tento sport vyvolává za velkou louží, jsem také nikdy nepochopil. Nicméně na sportující holky se vždycky rád podívám a když přitom chtějí plácat do míčku pálkou, tak jim to neberu. Spojení sportu a humoru na mne zkrátka vždycky fungovalo a to říkám na rovinu, aniž bych si přitom nenápadně posunul kšiltovku dozadu, lehce se zatahal za levé ucho, zkušeně si prohrábnul koule a odplivnul rotující slinu směrem ke třetí metě, čímž bych určil jasnou taktiku pro další hru.(6.10.2015)

Nie je to top, možno si to už nikdy nepozriem, ale je to film, ktorý neurazí. Nudný baseball sa spája so ženskou energickosťou a vypáli to dobre. Tom Hanks je zvláštna téma. Keby to je hociktorý iný herec, poviem si možno, že podal v tomto filme top výkon, ale Hanks...asi som videl priveľa jeho filmov, v ktorých stvárnil absolútne inú úlohu, iný charakter, preto mi to až tak nesedelo. Bolo, myslím, jasné, že sa sestry Dottie a Kit musia stretnúť v záverečnom boji, jeho spracovanie však bolo veľmi zaujímavé.(24.10.2014)

• - Herečky, ktoré sa zúčastnili konkurzu pre postavu Dottie Hinson museli ukázať, že vedia hrať bejzbal. (Original.M)

• - Madonna pro film napsala píseň This Used To Be My Playground, jež zazní během závěrečných titulků. (hippyman)

• - Klip k This Used To Be My Playground (1992) logicky doplnily záběry z filmu. (NinadeL)