Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dottie Hinsonová odjíždí na setkání baseballového týmu, jehož byla kdysi členkou a vzpomíná na rok 1943. Tehdy hráči baseballu narukovali do války a této hry se ujaly ženy. Dottie byla v týmu se svou sestrou Kit. Jednou za Dottie přijel lovec talentů Ernie Capadino a nabídl jí, jestli by nechtěla hrát v profesionální ženské lize. Dottie nechtěla, její sestra by hrála ráda, ale o ni Ernie zájem neměl. Domluvil se s ní však, že jestli Kit Dottie přesvědčí, aby nabídku přijala, vezme ji do týmu také. Nakonec obě odjíždějí a cestou přijmou ještě další hráčku, Marlu. Po absolvování přípravného kempu musí všechny dívky absolvovat ještě školu slušného chování, tance a chůze. Jako trenér je angažován Jimmy Dugan. Na první zápas přijde úplně opilý a tak se vedení ujme Dottie a zápas vyhrají. Jimmy není spokojený s tím, že má trénovat ženský tým a tka je opilý v jedom kuse. Po pár zápasech se však vzchopí, omezí pití a ujme se trénování. Broskve, jak si tým říká, jsou stále úspěšnější a zakladatel ženské ligy pan harvey je spokojený i se zisky z vyprodaných stadionů. Protože se ale blíží konec války, je rozhodnut ženský tým rozpustit. To ovšem dívky nehodlají připustit… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (167)

PlayEasy 

všechny recenze uživatele

Děj vypadal skvěle, ale jakmile jsme se do něho ponořili už jsme věděli, že bude velký problém. Víte, nás tyto feministické řečičky a rádoby herečky v čele s Madonnou moc nezajímají. Tom přišel až skoro v polovině filmu. Jinak vyprávění, síň "slávy" - to jsme zvědavi, jestli něco takového existuje i zápasy jsou skvělé. 75% Jinak pefektně odlehčení sportovní film s krásným, opravdu krásným koncem! ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Moja obľúbená komédia z prostredia ženského baseballu. Jednak je to tak decentne vtipné a zároveň sa dokonale vydarili postavy celého tímu. Či už hlavné ale aj vedľajšie bez nejakých väčších epizódiek. Do veľkej miery za to môže skvelá hviezdne herecké obsadenie. Ešte aj Madonna to výnimočne uhrala a Rosie O'Donnell nie je protivná. Dokonca ma po toľkých pozretiach prekvapilo, že tú večne nafrnenú sestru hrá Lori Petty. S normálnym účesom som ju ani nespoznal. Aj keď sa babinec vydaril, tak najzábavnejší na celom filme je Tom Hanks ako večne ožratý, životom sklamaný tréner. Je to jednoznačne najvtipnejší výkon jeho kariéry. A vzťah medzi ním a postavou Geeny Davis má tiež pekný vývoj. Film občas aj zvážnie. Nakoniec ešte spomeniem krátku ale o tiež vtipnú úlohu Jona Lovitza. Škoda, že nemal väčší priestor, ale aj tých pár minút ako vždy využil dokonale. Finálny zápas je tiež dostatočne napínavý, takže výsledkom je kvalitná športová komédia, ktorá sa dá pozrieť aj opakovane. 9/10. ()

Reklama

neo93 

všechny recenze uživatele

Skvělé nahlédnutí do ženské baseballové ligy, během 40. let minulého století. Příběh pozorujeme především očima sester Hinsonových, které jsou amatérskými hráčky baseballu. Starší Dottie, která je talentovanější, si vyhlídne lovec talentů s nabídkou profesionální soutěže, ona však odmítá. Po přesvědčení své mladší sestry Kit souhlasí a obě dvě se vydávají do Chicaga do tréninkového centra, kde si musí vybojovat postup do konkrétního profesionálního týmu. To se jim samozřejmě podaří a ony nastupují do klubu Rockfordských Broskví. Velmi netradiční téma, které je zpracováno po všech stránkách. Přibližuje nám samotný sport, včetně tréninků a zápasů, ale i dění mimo hřiště. Mladé ženy a dívky se musejí třeba naučit správnému chování, aby se z nich staly opravdové dámy. Sledujeme rovněž situace uvnitř týmu, kde hlavním motivem je konflikt mezi sestrami, který se pomalu vyostřuje. V hlavních rolích hráček se objeví třeba Geena Davis a Lori Petty jako Dottie a Kit Hinsonové, Madonna, jenž hraje Mae Mordabito nebo Megan Cavanagh jako nepříliš hezká, ale zato šikovná Marla Hooch. V roli trenéra se nám představí nejznámější herec z celého obsazení a to Tom Hanks. Je zajímavé ho vidět v takové to roli, kdy hraje velmi přesvědčivě neurvalého a stále opilého kouče, který nechce trénovat ženský tým, avšak postupně si najdu cestu ke svým svěřenkyním a začne je doopravdy trénovat. Baseball příliš nemusím, ale v takovém podání klidně může být. ()

Tominni 

všechny recenze uživatele

Film o budování ženského baseballového týmu v době druhé světové válka, ale i příběh sester, kde jedna má talent, ale moc se jí hrát nechce a druhá by chtěla tak moc hrát. Do toho plejáda slavných jmen v čele s Tomem Hanksem, kterému ta role sedla. Podařený sportovní film. Není to nejlepší film z prostředí sportu, ale je to nejlepší film s Madonnou a to se taky počítá, která navíc přidala jako odměnu písničku This Used To Be My Playground. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Já chci ale ji, ne vás !! Vy se vraťte zpátky tamhle pod krávu !!" ;) Madonna Mia !! Penny Marschal s velice otravným Hanksem, ve své patrně nejotravnější roli vůbec, už jsou sice oba Velký, ovšem tahle jejich další spolupráce zrovna dvakrát v nic většího nevyústila.. Jen další šablona bez nápadu, navíc doslovná až běda, zaujme bohužel zejména přízemním humorem a bizarním obsazením.. Ovšem Lovitz své nablble napsané roli tradičně geniální !! ()

Galerie (83)

Zajímavosti (14)

  • Madonna pro film napsala píseň This Used To Be My Playground, jež zazní během závěrečných titulků. (hippyman)
  • Herečky, ktoré sa zúčastnili konkurzu pre postavu Dottie Hinson museli ukázať, že vedia hrať bejzbal. (Original.M)

Související novinky

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (více)

Reklama

Reklama