Další film s Tomem Hanksem, který je rozhodně zárukou kvality... Hraje tu docela bezohledného ochlastu, ale zato jako vždy skvěle. Překvapila mě Madonna s jakou lehkostí odehrála svou roli, která pro ni byla typická. Dále i Geena Davis a všechny ty další malé postavičky, které jen dotvářely tu atmosféru a dělaly film výjimečným. Ta skupinka žen působila jako prima parta a tak vás to vtáhlo do děje a neomrzely vás ani věčné zápasy. Baseball, do toho zapletené emoce, vztahy a sportovní odhodlání z tohoto filmu dělají velmi příjemnou podívanou. Jasně, není to PŘIROZENÝ TALENT, ale samovolně plynoucí přirozený příběh, který vás svým způsobem chytne... a chcete běžet s nimi !(4.3.2009)

Skvělá komedie ze sportovního prostředí, která má bohužel i dost hluchých míst, hlavně co se vztahu dvou hlavních hrdinek týče.... Tato hluchá místa ovšem poctivě vyvažují všechny scény Toma Hankse přinejmenším v první půlce filmu (Víte že vypadáte jako penis s čepičkou?)... Prostě Tom Hanks tady hláškuje jako málokde a to tomuto filmu hodně pomáhá... Ale některé scény jsou dobré i bez něj... Nicméně je pravda že bez nich by to byl nejspíš příšerný film... I tak musím za své záchvaty smíchu dát 4*...(11.7.2010)

Oddýchla som si, Hanks v pre seba neobvyklej hereckej polohe stál za to, Madonna toľko neprekážala... Ale prosím! prečo sa celý tento opus, ktorý je viac o športe ako o príbehu trvá tak strašne dlho? Najhoršie je, že si film dáva načas, nemysliac na diváka... Nebyť Hanksa, tak Davisovej tvárička by to rozhodne neukočírovala sama. Nič nové, a len pre "gúd fíling" nemôžem dať 4*.(25.8.2012)

Filmy Penny Marshallové zrovna nevyhledávám,baseball mi nic neříká a Geenu Davisovou nemám rád.Ale,to co předvádí Tom Hanks je naprosto úžasný,zvláště jeho opilecký výstřelky.Davisová je na pár facek,nesympatická buzerující sestra malé Kitty.Na koho se určitě nedá zapomenout,ikdyž je tam jen chvilku,je Jon Lovitz.Dokonce ani Madonna není špatná,hraje skoro samu sebe.Pěkné,příjemné a uteče to jako voda.(4.8.2008)

,,Vite co? Vypadate jako penis z cepici!" - a podobnych humornych hlasok tu bolo viac, nez dost. Aj napriek obdobiu pocas druhej svetovej vojny, kde priatelia alebo manzelia baseballovych hracok riskovali v Europe svoje zivoty nestracal film na humore a to predovsetkym vdaka skvelemu scenaru a perfektnym dialogom. Hudba Hansa Zimmera bola ako vzdy krasna a k tomu som si oblubil este smutny soundtrack od Madonny - This Used To Be My Playground pri zaverecnych titulkoch. Pre Toma Hanksa sa pomaly koncila era zaskatulkovanych komedialnych hrdinov a o rok neskor si ho Jonathan Demme pozval do Philadelphie a hned ziskal aj svojho prveho Oscara. Film je podla skutocnosti a vzdy si ho rad znovu pozriem... 06.10.2009 _____ Tom Hanks - (Jimmy Dugan) +++ Geena Davis - (Dottie Hinson) +++ Lori Petty - (Kit Keller) +++ Madonna - (Mae Mordabito) +++ Jon Lovitz - (Ernie Capadino) +++ Bill Pullman - (Bob Hinson) +++ David Strathairn - (Ira Lowenstein) +++ Garry Marshall - (Walter Harvey) +++ Rosie O´Donnell - (Doris Murphy) +++ Ann Cusack - (Shirley Baker) +++ Tea Leoni +++ Produkcia: Penny Marshall +++ Hudba: Hans Zimmer +++(6.10.2009)

• - Klip k This Used To Be My Playground (1992) logicky doplnily záběry z filmu. (NinadeL)

• - Herečky, ktoré sa zúčastnili konkurzu pre postavu Dottie Hinson museli ukázať, že vedia hrať bejzbal. (Original.M)

• - V roce 2012 byl film zařazen do Národního filmového registru USA, který je součástí knihovny amerického Kongresu. (Snorlax)