Zlomek sekundy

Roku 2008 je vlivem globálního oteplování Londýn zatopen a skleníkový efekt změnil den v takřka nekonečnou noc. V takto ponurém prostředí se ovšem objevuje ještě jeden problém: záhadný zabiják, který vraždí s nevídanou bestialitou - vytrhává lidem srdce. Případ vyšetřuje detektiv Harley Stone (Rutger Hauer), drsný policista, jehož metody často dohání jeho nadřízené k šílenství. Proto je mu nedobrovolně přidělen parťák slušňák Dick Durkin (Neil Duncan), pro kterého jsou naopak předpisy svaté. Vzájemné neshody budou muset ovšem odložit, protože rozhodující střet s bestií se nezadržitelně blíží. (Anthony)

J.e.r.e.c

Cha, co mě to jen napadlo dívat se v sobotu večer na tuhle ptákovinu, ještě k tomu v mizerným rozlišení a s českým dabingem na youtube? A víte co? Není to zase tak špatný! Jasně, prachů moc nebylo, takže se pohybujeme dokolečka ve třech místnostech, dvou ulicích a jednom klubu, ale ta atmosféra temného a zatopeného Londýna plného krys a pochybných existencí je naprosto super, stejně jako hudební podkres. Je to sprosté, nekorektní a občas se tam mihnou kozy (dnes v akčních filmech téměř nevídané). K tomu fakt bad-ass Hauer s haluzáckým kolegou a spoustou hlášek v dialozích, které nedávají valného smyslu. Ale docela jsem se u nich zasmál. Prostě klasický začátky devadesátek, navazující na nekompromisní brakovitost předchozí dekády a snažící se o temnější atmosféru té nastupující. Vlastně jediný důvod, proč nedám čtyři, je až příliš dementní konec, respektive fakt slabej „alien“, jehož role v rámci „příběhu“ je naprosto nepochopitelná. Asi jako kdyby Vetřelec psal po zdech vzkazy a posílal Ripleyový poštou vnitřnosti Newt. Škoda. ()

George3110

Veľmi dobrý film videl som ho kedysi dávno na kazete a zaujal ma. Páči sa mi ten mix humoru, akcie, mystiky a sci-fi. Aj výkony hercov sú na film z roku 1992 na dobrej úrovni. ()

Daxus

Vzpomínám na tu atmosféru a mírně cybertrashpunkovou vizi zatopeného Londýnu. Film vypadá jako mix Predator 2 a Dark angel, a oba přerůstá svojí atmosférou a Hauerovým herectvím. Pěkných 60% za eskapády Dicka Darkena. ()

Joiner

Nevím jestli je to jen nostalgie, ale mě se ten film prostě líbí. Atmosféra 90-ek, pochmurný Londýn, móda černé kůže a cvoků, kovové a dunivé zvuky jak z Terminatora... Příjemně temný film s detektivní zápletkou, sympaťákem v hlavní roli a nadsázkou díky které se na to i dnes dobře kouká. ()

johnsnow

Tak tomu vravím skvelý filmík, mix akcie, post-apo aj hororu je naozaj super. Síce o tej potvore sa veľa nedozvieme ale inak je to fakt super krvavý akčniak so skvelým Hauerom v hlavnej úlohe. ()

horor2

Moje srdcovka VHS! Rutger Hauer jako nekompromisní buranský detektiv Harley Stone, který pátrá po vrahovi, co vytrhává lidem srdce. Jeho hlášky jsou dechberoucí a konkrétně u rozstříleného potkana se vždycky poseru smíchy :-D :-D :-D ()

Hawaj

Super zábavné Béčko. Na nic si nehrající britská ptákovina. Kdyby mě někdo hodil tedle scénář na stůl ať do toho vrazím prachy tak ho obratem vyhodím. :D ()

djbarrel

Tenhle film jsem viděl jako malý a dost na mě zapůsobil, nedávno jsem ho shlédl znovu a už na mě tedy tolik nepůsobil. Nicméně něco z té atmosféry na mě dýchlo i po letech. Je fakt, že mnohé scény jsou přehnané, ale jako celek to funguje docela dobře a některé hlášky film pozvedají na vyšší úroveň. Dal bych 3 ***, ale z nostalgie 4. 80 % ()

chiara

Takze mame tu super sci-fi akcny film. Atmosfera je tu naozaj neprijemna a Rutger si svojho detektiva riadne uziva. Este potesi aj naha Kim Cattrall. ()

Pute

Sica asi opravdu béčko, ale koukal jsem na to "zamlada" a strašně mě to chytlo. Skvělá atmosféra, R, Hauer do toho skvěle zapadl. Pro mě klasika sci fi. ()

Dexter666

That old black magic...zachoval si tento film niečo zo svojej popularity aj v skutočnom roku, v ktorom sa odohráva? No, niečo áno, ale určite už nie toľko, ako keď povedzme prvýkrát bežal vo free TV. Čo s takým filmom, ktorý má výbornú výpravu (okrem toho tvorcovia dobre predvídali budúcnosť - "USA odmietli ďalšiu rezolúciu..." :-) a v podstate aj dobrý námet, ale herecké výkony a dialógy stoja za starú bačkoru? Scenár v podstate neexistuje, napätie sa pod vplyvom moderných surových nervydrásajúcich hororov 21. storočia redukuje na ľahko stráviteľnú selanku. Nad 50% sa však dá ísť - keby som zabudol na dobrú hudbu (hlavne na začiatku) a výborný zvuk (tlkot srdca má naozaj niečo do seba), nebol by som úplne objektívny. Oceňujem aj stopáž typu tak akurát. ()

david666

Pokud bych hodnotil v době vzniku kdy jsem film poprvé viděl tak bych * přidal. Dneska ale tak 3*5. Každopádně skvělý R.Hauer, dobře vykreslený zatopený Londýn a skvělé hlášky mezi hlavními hrdiny. "We need big fucking guns":-) Tak jo, nakonec ****:-) ()

wray

Tento film zacina "velmi zle" - teda aspon ja som mal prvych par minut pocit ze to je velmi slaby straight-to-video akcny film, kde hlavnym lakadlom bol Rutger Hauer. Zhrnme si to - Policajt co mu zabiju partaka, potom "pracuje sam", je suspendovany, priradia mu noveho partaka ktory mu nesedi - neskor su obaja v pohode, vo filme nechyba zenska postava tak ako sa k hlavnemu hrdinovi patri, v tristvrtine je klasicka "vyzborojovacia scena", a na konci dobro zvitazi nad zlom - nic nove. Ah - jedna zmena. Nie je to v New Yorku ale v Londyne. Nemam velmi rad britske filmy, ale tu je vsetko to britske vo filme vlastne mile :) Prve minuty su naozaj velmi nudne, ale neskor to nabere spad, a ku koncu je to fajn akcia, obcas sa da aj zasmiat. Urcite to nie je jeden z mojich top filmov, ani to nepovazujem za kult ale - da sa to pozriet. Dal by som mozno 2/3, ale kedze sa to odohrava v miestach kde byvam, hlavny hrdina ma narodeniny v ten isty den ako ja, a este je tam aj song "Nights in White Satin" tak prilepsujem aspon na 3 :) ()

berla

Vynikající Rudger Hauer vytvořil postavu drsného policajta Harleye Stonea sledující stopy nebezpečného monstra v ulicích zatopeného Londýna, prahnoucí po pomstě zabitého policejního partáka. Film mého mládí kterému nechybí drsná atmosféra a strach ()

Pathetic

Tento film je od začátku napínavý jako gatě.Působí velmi tajemně , záhadně až děsivě.Příjemně překvapil ,škoda že závěr byl tak lacný.Ten to dostal do filmového průměru.Nepomohli ani vtipné poznámky drsňáka Stouna nebo slušňáka Dicka (do jisté doby slušného) .Škoda. ()

Tempest

Na to, že ten film není zase tak starý (k datu komentáře 20 let) tak vypadá, jako by byl ještě o dalších 20 let starší. Podle mě není nic moc, na to, že se zde docela dost vraždí a to ještě bestiálním způsobem, tak děj plyne dost klidně a jediné větší akce se dočkáme až na závěr. Příběh má dost logických děr, původ monstra je absolutně neznámý, jak s tím souvisí globální oteplování a jestli vůbec, tak to ví jen pánbůh. Některé věci jsou jen nadhozeny a absolutně nevysvětleny jako např. monstrum má DNA ze všech obětí,ale i ze všech kolem kterých proběhlo resp. je kouslo, no a co z toho!?. Proč hlavního hrdinu jen pořádně škráblo a jeho milou jen kouslo, když všechny ostatní vraždí na potkání? Monstrum vypadá jako vetřelec, ale píše přitom vzkazy krví (anglicky, asi je vzdělané),dokonce doručí na plnou policejní ústřednu kufr s nakousnutým srdcem a nezpozorováno si odkráčí. A ostatně i jeho inteligence je zvláštní, asi jak se scénáristům hodilo, na konci filmu se zase chová jako debil. A to ještě nepočítám dost nejasné řeči o Satanovi. Satan, proč proboha, tím, že zabije pár lidí, tak bude konec světa? Prostředí je jinak zajímavé, Londýn z půlky pod vodou kvůli globálnímu oteplování je skutečně neotřelý. Celkově to ale mohlo být daleko lepší. ()