Zlomek sekundy

Trailer

Roku 2008 je vlivem globálního oteplování Londýn zatopen a skleníkový efekt změnil den v takřka nekonečnou noc. V takto ponurém prostředí se ovšem objevuje ještě jeden problém: záhadný zabiják, který vraždí s nevídanou bestialitou - vytrhává lidem srdce. Případ vyšetřuje detektiv Harley Stone (Rutger Hauer), drsný policista, jehož metody často dohání jeho nadřízené k šílenství. Proto je mu nedobrovolně přidělen parťák slušňák Dick Durkin (Neil Duncan), pro kterého jsou naopak předpisy svaté. Vzájemné neshody budou muset ovšem odložit, protože rozhodující střet s bestií se nezadržitelně blíží. (Anthony)

Trailer

tron

„Stone je najlepší.“ – „Včera rozstrieľal smetiak.“ – „To sa na Stonea podobá." Zlomok sekundy som prvýkrát videl na základnej, najskôr v kine, potom na VHS. Asi vám nemusím hovoriť, aká pecka, bomba a klasika to pre 11-ročného chalana bola. A najväčšia sranda je, že keď som si to zreprízoval ako tridsiatnik, stále som sa bavil. Ak nie ešte lepšie (chvíľu som dokonca uvažoval o štvrtej hviezde). Bohovsky tvrďácky Rutger Hauer („Doktori hovoria, že si neurotický paranoický blázon.“ – „Doktori vedia hovno.“), jeho ostré podpichovanie nového parťáka-suchara („Robíš si srandu? Ty sa krstným voláš Harley? Robím s chlapom, ktorý sa krstným volá HARLEY?“ – „Čo je lepšie na Dickovi Durkinovi?“), proti nim namakaný agresívny hajzel naklonovaný z Votrelca/Predátora/Terminátora, brutálne scény (vytrhnuté srdcia a steny zamazané litrami pomaly odkvapkávajúcej krvi) a pôsobivá vízia zatopeného Londýna roku 2008. Hauer to zahral tak kvalitne, že vôbec nie je smiešny (lenonky na očiach, kanady, guľovnica cez rameno), dialógy a hlášky sú stále vtipné, výprava výborne zvládnutá (v menej zručných rukách by malý rozpočet určite bil do očí, tu s ním ale režisér dokázal šikovne narábať) a hoci to určite nie je „žiadny zázrak“, prevláda spokojnosť. Za mínus by som označil pomerne zbytočnú postavu herečky Kim Cattrall (ktorá je tu hlavne preto, aby tu neboli iba samí chlapi), na rovinu povedané nie zrovna najprepracovanejší scenár, ku koncu to troška stagnuje a mytológia okolo ústredného netvora je pomerne záhadná a zle pochopiteľná. Kino Považan NMnV 1992 ()

Shit

Čekal sem to ještě zábavnější a parádní atmosféry Predátora 2 to nedosahuje, ale Rutger Hauer je prostě kruťák a některý jeho hlášky jsou naprosto brutální, nicméně stejně zhruba 70 minut to nedokáže zabavit úplně naplno a občas to mírně nudí, ale po zjištění s čim že to maj hlavní hrdinové čest a následným cyber ozbrojením asi tak metrovejma kanonama to fakt nabere slušný obrátky a hlavně Hauerův poskok Alastair Duncan s tim svým dělem střílí po všem co se hejbe, škoda, že takovej nebyl celej film ()

Lateef

Režiséři si natočili svého vlastního Temného anděla. Konceptem velice podobné, dokonce v českém dabingu snad ústřední dvě postavy mluví stejní dabéři jako v Dark Angel :) Sice je to béčko se vším všudy, ale má to slušnou atmosféru, luxusního Rutgera Hauera a tajemného vraha. Funguje to zdárně, bavil jsem se, nic víc, nic míň. ()

monolog

Tenhle film by se mi líbíl, i kdybych ho viděl denně. Taková kadence hlášek a humoru, který jsou navíc v té době ještě neoposlouchaný, to tak často není. Harley Stone je dost drsnej a cool polda, kterej si to dělá po svým a s Durkinem tvoří podobnej buddyteam jako ve Směr Jih Fraser a Vecchio. Film si nijak moc nehraje na nějakou kriminálku, jde tu o akci a humor. Přesto děj není až taková pitomost a je celkem propracovanej a i postapokalyptické prostředí blízké budoucnosti je reálně pošmourný a docela zajímavý. S Predátorem 2 to sice má podobný námět, ale jinak je to naprosto jiným stylem. Jediná věc, co mi přišla opravdu přehnaná je konec spojenej s vytrháváním srdce. Ten byl trošku podivnej, ale přesto je to pořád dost kvalitní zábava. ()

J*A*S*M

Strašně, ale fakt úplně strašně pitomoučkej film. Ale současně neuvěřitelně vtipnej / směšnej. Tipoval bych, že většina humoru není chtěná, to ale nic nezmění na tom, že jsem se při sledování opravdu bavil. Rádoby drsné Hauerovy hlášky si budu dlouho pamatovat. Při zaujmutí camp postoje zábava jistá. 6/10 ()