Reklama

Reklama

Zlomek sekundy

Trailer

Obsahy(1)

Roku 2008 je vlivem globálního oteplování Londýn zatopen a skleníkový efekt změnil den v takřka nekonečnou noc. V takto ponurém prostředí se ovšem objevuje ještě jeden problém: záhadný zabiják, který vraždí s nevídanou bestialitou - vytrhává lidem srdce. Případ vyšetřuje detektiv Harley Stone (Rutger Hauer), drsný policista, jehož metody často dohání jeho nadřízené k šílenství. Proto je mu nedobrovolně přidělen parťák slušňák Dick Durkin (Neil Duncan), pro kterého jsou naopak předpisy svaté. Vzájemné neshody budou muset ovšem odložit, protože rozhodující střet s bestií se nezadržitelně blíží. (Anthony)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (173)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tak po rokoch som si to pozrel znova a znizujem hodnotenie z 8/10 na 5/10. Na kvalite tohto beckoveho mixu Predatora a Votrelca sa az prilis podpisal nizky rozpocet. Akotak to zachranuje frajersky Hauer a jeho komicky partner s viacerymi slusnymi hlaskami. K tomu sa reziserovi podarilo vybudovat celkom slusnu ponuru atmosferu. Lenze nizky rozpocet nepusti a vacsinu filmu sa nic poriadne nedeje a ani finale nie je nicim vynimocne. Proste cisty priemer za 5/10. ()

Drom 

všechny recenze uživatele

Když jsem to prvně uviděl, napadlo mě, že to bude příběh o kopii Arnolda Schwarzeneggera, kterej dostane novýho parťáka měkouše, budou bojovat proti zlu a než bude happy end, poznají, že ten druhej není tak špatnej. No a vono to takový bylo. Mě to hrozně připomínalo o čtyři roky starší film Amsterdamned, jen na konci je, spoiler, nelicencovanej vetřelec. No nebudeme si lhát, je to těžce neoriginální béčko. A nezachrání to ani fakt, že, ač je to film z budoucnosti, odehrává se v minulosti. Třeba to jednou bude sloužit jako dokument, takovej History channel to za 50 let veme. Vemena. Dále jsem se chtěl nejapnými vtipy pitvořit v hlavních postavách, ale pak jsem se namísto toho rozhodl vám popsat, jak je to strašně nudně natočený. To není film, kterej by jakkoliv plánovitě budoval atmosféru, jak v celém příběhu tak u jednotlivých scén. Teda on se snaží, ale v nejlepším je to nějaká ta retrospektiva, trochu podivná ale nikoliv příliš nápaditá hudební kulisa, drsný hlášky a explodující kulky plný plutonia nebo čeho. Jinak si nedovedu vysvětlit, že Harley Stone dvakrát vystřelí a zdemoluje půl bytu. V jedné z úvodních scén mě pobavila ta dívčina promenující se natřískaným nočním klubem v nějaký školní uniformě. Jo a hraje tam Kim Cattrall, známá už z Columba. Tady sice nemá špičatý uši ale ukáže kozy. Celkově fakt, že se polovinu filmu sprchovala, výsledku jen pomohl. Ale jinak to byla fakt kvalitní podívaná... ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

V tomhle filmu je úplně a naprosto všechno přesně tak, jak čekáte. Úplně přesně. Ten film vás nemá prakticky čím překvapit. Všechno tam je, jak v podobných filmech být má. Přehnaná drsnost hlavního hrdiny, zdánlivá kancelářská uťáplost jeho nového parťáka, sprchová scéna hrdinovy přítelkyně (palec nahoru, Kim), hlášky. V podstatě ten film není vůbec nic jiného, než neoriginální, přes kopírák braný akčně horrorový sci-fi kýč. Otázkou je, jestli to je dobře nebo špatně. Nebo jinak. Úplně tou nejhlavnější otázkou je, zda vám to bude vadit nebo ne. Vadilo mi to? Nějak zvlášť ne. ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Bomba překvapení, nevěděla jsem o tom filmu vůbec nic a vyklubala se z toho super zábavná ujetá řežba. Styling Londýna ve chmurný budoucnosti mi připomínal Blade Runnera, samá tma a neony a nápisy, Hauer hraje totálního pošuka, ale v kombinaci s Alastairem Duncanem alias jeho slušňáckým novým poskokem tvoří neuvěřitelně vtipnou dvojku. Je to teda hlavně zásluha Duncana, má komediální talent, třeba jak v pitevně vybafne na borce, míří mu pistolí na kebuli a vyhrkne: "Ani hnout. Co to jíš?" načeš borcoj vypadne z huby sendvič, to jsem se řezala smíchy. Nebo když Harleymu rozstřílí kuchyň kvůli kryse, paráda. Navíc jejich protivník je umě pod rouškou tajemna, ukážou z něj téměř prd až do konce a mordy jsou řádně krvavý. Je úplně fuk, že je to celkem dost přeprsklý, právě proto je to taková zábava. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Na mňa Rutger Hauer urobil najväčší dojem ako vraždiaci stopár vo filme Roberta Harmona z roku 1986 "The Hitcher". Ale i úloha svojrázneho dršňáckeho policajta Harleya Stonea v tomto filme mu celkom sadla. Celé toto dielo by som označil ako mierny nadpriemer medzi akčnými horrormi. Atmosféra zatopeného Londýna, tmavé pochmúrne scény, záhadné mistické vraždy, a i tá neskrývaná podobnosť s Predatorom 2 sa dá stráviť... takže také slabšie ***. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama