Epizody(13)

Pětatřicetiletý Hugo během jednoho dne přijde o práci i o manželku Moniku a nastěhuje se ke svému kamarádovi Honzovi na loď v hausbotové zátoce. Seznamuje se tu se zajímavou skupinkou starousedlíků, která se každý večer schází v místní hospůdce U Utopence. Je mezi nimi Kapitán, který se kdysi plavil po moři a teď řídí přívoz, divadelní Režisér, který tu tráví důchod, „živá socha" Stanislav nebo vášnivý vymetač popelnic Bohumil. Dobrou duší hospody je její majitelka Boženka, která právě řeší překvapivě vysokou fakturu za elektřinu. Protože je na Boženčin rozvod napojena půlka zátoky, je třeba viníka zvýšené spotřeby vypátrat, čehož se hospodští štamgasti s radostí ujmou. Hugo utápí svůj žal po Monice v pivě a doufá, že jeho nové útočiště bude opravdu jen dočasné. (TV Nova)

kingik odpad!

Samá voda! Je sice od tvůrců hezké, že diváky vytáhli ze supermarketů, kanceláří a záchytek, ven k vodě, nicméně z tohoto séroše budete mít jedině žaludek NA VODĚ. I tenhle v pohodě plní kritéria splaškových seriálů pro jednoduché diváky. Místo herců kašpaři, kulantní zápletky, z nichž by Dietl prodělal nedobrovolnou exhumaci, režie tak divně pitomá, že přímo demonstruje, jak se režírovat nemá. Každá tvůrčí profese je zde předvedena v tom nejhorším světle a utopena na dně českých tvůrčích řek. Pokud vydržíte jeden jediný díl, gratuluji, máte splněn cíl. Za odměnu získáváte klády, které si můžete (o)hlodat, stavět z nich hráz, být bobrem. A pokud vám v éře splaškových seriálů ještě tak úplně kvalitně nehráblo, můžete se vydat po stopách tajemství s Oldřichem Kaiserem. Ve 13 pokračováních navštívíme 13 smetišť a na každém z nich nalezneme indícii, která nás dovede k tomu, proč tak náročný herec vzal tak příšernou roli. Divil by se i zkušený záhadolog Standa Motl. 0% ()

Enšpígl

Frajeří z Novy, přijdou za scénaristama ať udělaj seriál pro jejich cílovku, nenáročný zápletky, pozitivní postavy, a místní Bergmani, kteří se teda každej den dívaj na TV NOVA to začerněj, protože nedostali na TV Nova svou artově intelektuální zápletku, jako tohle fakt nevymyslíš. Za mě samozřejmě pecka, v některých postavách a situacích jsem se i poznal, skvělý casting, best tady byl Olda Navrátil, ale i neherci Tomáš Klus a tandem Pavlásek + Pazderková to trefovali dobře, ale hlavně jsem zažil s touhle partičkou od Vltavy výbornou pohodovku a takový letní měsíce...asi mě dvakrát nemuseli přemlouvat abych tam mezi nima vegetil, kam se sere Jadran. ()

MaedhRos

Pubertální bejkárna, wtz, ale relativně svěží pubertální bejkárna (i když ten pocit neokoukanosti je pravděpodobně do značné míry daný tím, že českou TV produkci prakticky nesleduju). První dva, tři díly mi nicméně nějak, něčím dost sedly - a i když po dalších epizodách chtě nechtě musím jít s hodnocením dolů, pořád je 'Na vodě' něco, u čeho tu necelou hoďku týdně bez větší újmy na zdraví vydržím - a tu a tam se i zasměju. ()

Tosim odpad!

Scénárista Martin Horský se po relativně slušném filmu Láska je láska (pokračování jsem neviděl), pustil do tohoto (zde uveden jako "autor projektu"), ehm, paskvilu, ve kterém se nic neděje, téměř vše je odtrženo od reality a divák má co dělat, aby nechcípl nudou. Prostředí je skoro jak z bezčasí, herci nemají do čeho píchnout, vrcholem je Hugo v podání Lukáše Langmajera, neustále se přitrouble usmívající, který působí jako (zda nechtěný či záměrný, je dost těžké určit), idiot. Výsměch jakémukoliv dramatickému tvaru. ()

Big Bear odpad!

Tohle se mělo jmenovat Na dně. Takhle totiž nějak vypadá dno českých seriálů. A pokud si někdo myslel, že Ulice či jiné hrůzy jím jsou, pak se může ponořit ještě hlouběji. Teď jsou v kurzu hausbóty zakotvené ve všelikých těch slepých ramenech našich veletoků a tak jsou hojně obsazovány některými herci a některými neherci s vírou, že vznikne něco veselého. No nevzniklo. Jsou to jen stále herci a neherci na hausbótech, které jsou zakotveny ve slepých ramenech našich veletoků...Kaiser, Navrátil... Co tam proboha dělají? Herecké stáří je hrozné. Vidím to na Postráneckém, který se už objevuje i v reklamách a radí chalupářům jak množit žížaly do kompostu... Ale že je to tak hrozné aby člověk hrál v tomhle? To snad ne. Z tohle budete mít - na vodě - tak akorát žaludek. ODPAD ()

• Při závěrečných titulkách se objeví chybné křestní jméno herce, který hrál šéfa Lukáše Langmajera. Místo jména Ctirad Götz se objeví Jindřich Götz. (Niki94)
  • Když na začátku 2. dílu hovoří Hugo v kuchyni se svou bývalou manželkou Monikou, je za ním vidět nahoře v odraze mikrofon zvukaře. (rakovnik)
  • Natáčelo se v Praze na Libeňském ostrově. (rakovnik)