Epizody(13)

Pětatřicetiletý Hugo během jednoho dne přijde o práci i o manželku Moniku a nastěhuje se ke svému kamarádovi Honzovi na loď v hausbotové zátoce. Seznamuje se tu se zajímavou skupinkou starousedlíků, která se každý večer schází v místní hospůdce U Utopence. Je mezi nimi Kapitán, který se kdysi plavil po moři a teď řídí přívoz, divadelní Režisér, který tu tráví důchod, „živá socha" Stanislav nebo vášnivý vymetač popelnic Bohumil. Dobrou duší hospody je její majitelka Boženka, která právě řeší překvapivě vysokou fakturu za elektřinu. Protože je na Boženčin rozvod napojena půlka zátoky, je třeba viníka zvýšené spotřeby vypátrat, čehož se hospodští štamgasti s radostí ujmou. Hugo utápí svůj žal po Monice v pivě a doufá, že jeho nové útočiště bude opravdu jen dočasné. (TV Nova)

kyrysar

Tak nevím, zda na csfd chodí normální lidi a nebo jen ti, kteří se snaží být velmi intelektuální. Hodnotit komediální seriál, aby měl hlavu a patu a všechno to bylo reálné je holý nesmysl. Jo můžu si nechat zasírat mozek Ordinací a kravinama podobného rázu. Ale Na vodě je pravý opak, kdy si oddechnu a zasměju. A jestli někdo řekne, že tak lidi v hospodě nemluví, tak asi chodí do jiných hospod. A i když jsou některé situace přitažené za vlasy, tak nevidím důvod, že by se nemohly někdy odehrát. Já se teda bavím každou neděli velmi dobře...... ()

Cibulka_C

Ten seriál není zase tak špatný, jak jsem četla v recenzích, i když je to seriál televize Nova, a tak nějaký menší bizár, který voní pitomostí, se zde samozřejmě nachází. :D Není to vtipný a možná by to bylo ještě míň, kdyby se tam nevyskytoval Oldřich Kaiser. 🫶🏻✨ Docela mě i překvapilo, že tam nechal ukázat své rodinné fotografie… asi dvě a my za to děkujeme. 🤍 Tomáš Klus byl úplný opak Tomáše Kluse. Ono to má nějakou zápletku, ovšem není to nic moc kvalitního… ale na nudný den je to docela fajn a můžeme společně postupně sledovat, jak z O. Kaisera zase udělali člověka - zároveň natáčel film Masaryk, takže mu nechali knír a svoji oholenou čelní část lebky měl pod čepicí. 👌🏻 No ehm… O. Kaiser hrál prostě nejlepší postavu spolu s Luďkem Sobotou, který konečně nehrál úplného idiota a my za to filmařům děkujeme. ✨ ()

patrikus

Z lítosti a z úcty k tvůrcům i protagonistům dávám jednu hvězdu! Scénář plave na vodě, herci nevědí co hrát a jak hrát. Cielsar neví, jak režírovat. Jak se psalo, tak se i točilo. Na první dobrou. Je mi líto především Navrátila, Soboty, Kaisera a nakonec i Kubařové a Vlasákové. TV Nova už neví kudy, kam. Tento seriál může sloužit snad jen jako kulisa v čekárně u doktora. Langmajer sice má určité komediální polohy, na kterých by se dalo pracovat, ale nemůže utáhnout celý seriál. Ovšem, alespoň jsem rád, že má pan Cieslar práci, což mnoho režisérů v ČR říci nemůže. Kam se poděla celá ta kultivovanost seriálů? Co jsou to tam za postavy? Proč nemůže takový zalabák z paneláku dostat něco lepšího? ()

Lewaso

Všiml jsem si, že většina vysokohodnocených seriálů se zaobírá buď uřezáváním hlav či politikou - potažmo pseudohlubokomyšlenkovými průjmy. Narozdíl od těchto „kvalitativně opuncovaných“ má seriál Na vodě atmosféru klídku a pohody a vykteslené postavičky jak z komiksu mají svůj složitý život, se kterým se perou. A já jim fandím... ()

KASUGI odpad!

Já stále nechápu politiku současných seriálových scénáristů. Proč píšou nevtipné scénáře? Nebavíme se tady o vkusu, či rozdílném humoru. Mluvíme tady o úplné absenci vtipu. Proč? Proč seriál, prezentovaný jako komediální, začíná tím, že Langmajera vyhodí z práce, příjde domů, načapá svou ženu s milencem, ten má z něho srandu, jde se sprchovat, ze sprchy do něj ještě vyrypuje, když se hrdina osočí, je napomenut manželkou ve smyslu, ať si dá pozor, nebo by mohl dostat přes hubu, pak mu dá rozvodové papíry, sbalený kufr a řekne mu, že byt i auto jsou její, takže může jít a on se zvedá a odchází... Co je proboha na tomto vtipné? !!!!! Je to opravdu tak hrozně těžké, manželce při odchodu třeba polít drahé šaty vystavené v kuchyni něčím nevypratelným a frajerovi ve sprše upravit vodu tak, aby se opařil? Pak scéna, kdy vychází z domu a z něj se ozývá dvojitý křik. Fakt je to tak těžké? Zvlášť u prvního dílu, který je zásadní a rozhoduje, zda u seriálu zůstanete, či ne. ()

• Když na začátku 2. dílu hovoří Hugo v kuchyni se svou bývalou manželkou Monikou, je za ním vidět nahoře v odraze mikrofon zvukaře. (rakovnik)
  • Ve chvíli, kdy Bára skočí sebevražedný skok z mostu, lze v záběru zahlédnout příď druhého člunu, ze kterého ve skurečnosti skočila. (mikulin)