Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

Gilmour93

Bruder Gruber chtít svá Revanche a wenig Gold, ale přes díl od dílu více krvácejícího nezmara McClanea a jeho věrnou opici (pro rasisticky smýšlející uživatele: opravdu tím myslím kocovinu a ne S.L.Jacksona) to půjde jen sehr schlecht. Nadupaná akce stíhá akci, hláška stíhá hlášku, vděčné téma verbální konfrontace černoch vs. běloch také nesmí chybět a iniciativu postupně přebírající John tak už může pomalu přeIRONSovat německou vlajku na rakev Hansova bratříčka.. Jedna z posledních vzpomínek na časy, kdy McTiernan sprostou rutinou dokázal převýšit drtivou většinu hollywoodské akční produkce, načež mu Grendel sežral všechen režisérský um a nastartoval začátek jeho konce. Vzhledem k počtu filmů z 90.let s námětem mezinárodního terorismu se dá s trochou nadsázky říct, že tak dlouho se chodí na pozadí Twin Towers pro vodu, až se ucho utrhne.. ()

Lynn

Můj nejoblíbenější díl ze smrtonosné trilogie. Jednička byla geniální ve své době, dnes už "jen" klasika, dvojka trošku slabší. Trojka má vynikající (i když ne naprosto originální) nápad, kvalitní obsazení - B. Willisovi hodně šlape na paty S.L. Jackson, a záporákovi J. Ironsovi to fakt žeru. Pro mě neoddiskutovatelných 5*. ()

TheDarKnig

A John McTiernan se vrací k režii a znovu dokazuje svůj talent pro nabité, nahláškované a dnes už kultovní akční filmy. Sice je to tentokrát o dost jiné, ale funguje to skvěle. I kvůli tomu, že John má tentokrát nejedná zcela na vlastní pěst, ale má velmi obstojného "parťáka" Samuel L. Jacksona. A ten, jak je známo, umí předvádět opravdové herecké koncerty. Tady se role černošského elektrikáře samaritána znovu zhostil výborně a hláškuje stejně dobře jako McClane sám. Ten je ale trochu v oslabení, po noci prožité v alkoholovém opojení musí bojovat nejen s novým šílencem, ale i s nepříjemnou kocovinou a nemůže se dočkat, než mu někdo konečně dá aspirin. A v čem přesně se tento díl líší od minulých dvou? Rozhodně mnohem větším rozsahem zločincova ďábelského plánu, který nutí Johna hrát si dětské hry napříč celým New Yorkem a možná i někde dále. Dále kromě jednoho černocha přibude i mnoho dalších vedlejších postav, které tentokrát taky nehrají úplně nedůležité role a aktivně se zapojují do pátrání a zachraňování. Tím je sice Johnova role ještě více zmenšena, ale stále má obrovské množství času na mnoho hlášek a velmi zajimavou komunikaci s teroristy. První polovinu polovinu je samotný záporák někde v pozadí a jenom udílí rozkazy, což mi přišlo opravdu jako dobrý nápad a má to určitou zajimavost, v druhé pak už přebírá iniciativu a rozjiždí se krvavé rodeo. Scény jsou dynamické, akce je stále nápaditá a většinu filmu jsem se bavil skvěle. Proto opravdu škoda divného konce, který je velmi neosobní a rychle odbytý bez nějakého toho skvělého finálního zůčtování. Samotná pointa ale jako obvykle byla skvělá.. John McClane zase nezklamal, ale samotný záporák nedokázal překonat ty dva předchozí i když ho Irons zahrál skvěle. Rickman by byl pyšný :)) ()

genetique

Podľa mňa rovnako atraktívna ako dvojka, ak nie viac! Výhodou je hlavne prostredie a samotný obrovský a pár menších dejových zvratov. Veľmi premyslené hádanky, ktoré musí Willis spolu s L.Jacksonom (potešil a priniesol osvieženie) vyriešiť, čo mi pripomína Indianu Jonesa v meste. Trošku mierne naivné, ale inak veľmi solídny nárez! 90%. ()

sniper18

Po dvoch mimoriadne vydarených, ale tématicky prakticky identických dieloch už muselo pokračovanie prísť s nejakou zmenou, aj keď tiež len v určitom ohľade, už to nepôsobí tak uzavreto a dokonca k sebe John McClane dostal aj partnera, ale predsa len stále stojí proti skvelo organizovaným a schopným zločincom s veľkolepým plánom, ktorí operujú na čoraz väčšej ploche a tak miesto budovy a letiska je to tentoraz celé mesto. A opät je to nesmierne vydarené. Prvá polovica mi v rámci žánru príde aj dosť originálna a síce neponúka klasickú akciu a ani protivníci nie sú ešte známi, ale John McClane je tu jednoducho vynikajúci a podľa mňa najlepší z celej série, možno aj preto, že tu už nemá osobný motív a tak je uvoľnenejší a tie jeho reči a prístup ma nikdy neomrzia, atmosféra celkovej paniky a ruchu, kedy hlavne polícia je mimoriadne zaneprázdnená je zachytená veľmi dobre a všetky tie úlohy a behanie po meste je aj tak nadmieru zábavné. A v druhej polovici to už prejde viac do klasického štýlu, teroristi a ich plán sa už vyjasní, ale stále si to zachováva niečo z tej netradičnosti prvej polovice, len už McClane nie je ovládanou bábkou, ale začne postupne obracať mincu. Tu skutočne jedine to hľadanie bomby v školách mi moc nesedelo a bez toho by som sa obišiel, ale predsa len aj to má v príbehu svoje miesto a tak ma to mimoriadne bavilo od začiatku až do konca. To finále mi síce prišlo trochu narýchlo skončené, mohli sa s tým pohrať aj viac, ale ani toto nie je zlé. Sťažovať si nemôžem ani na zvyšné obsadenie, Samuel L. Jackson už síce predviedol aj lepšie výkony, tá postava slušného otca k nemu až tak nesedí, ale aj tak ma dosť bavil, výborné sú aj všetky vedľajšie postavy prevažne z radov polície a opäť výborní záporáci, či už Jeremy Irons, jeho dvaja hlavní podriadení, teda expert na výbušniny a vražedkyňa, ale aj tí radoví. Akcia sa tiež veľmi vydarila, je nadmieru rozmanitá a nápaditá, veľkolepá a technicky prvotriedne zvládnutá, nechýbajú naháňačky na všetky možné spôsoby, efektné explózie, ale aj štandardné prestrelky a nejaký ten súboj, aj keď táto zložka opäť zaostáva. Tu sa aj ťažko vyberá to najlepšie, všetka akcia je skvelá, ale najviac som si užil asi tie krátke, ale efektívne prestrelky, ako scéna vo výťahu alebo rozstrieľanie osádky nákladného vozidla s hláškou o santovi. Režijne sa tu nedá absolútne nič vytknúť, John McTiernan opäť predviedol dokonalú žánrovú prácu, takéto filmy už dnes nikto nenatočí. Takže ani pri tomto diely nemôžem inak, než plné hodnotenie, dvojka sa mi síce páčila trochu viac, ale aj toto je jednoducho prvotriedny akčný film, na ktorý sa dá pozerať stále. 89% ()

Madison

Trojka - hoci je filmársky brilantná a zastavuje dych, má záporáka Ironsa, akčné kúsky, McClaneove výroky či nadpriemerný scenár - ma nedokázala úplne ohromiť. Je to, samozrejme, vynikajúci akčný film, ale z tejto série môjmu filmovému vkusu nezachutil na 5*. ()

ScreamJay

Die Hard po třetí. Pod režijní taktovkou dnes již legendárního prvního dílu Johna McTiernana vznikl sic akcí nabušený a adrenalinem napumpovaný filmeček, ovšem celková působivost zůstala za branami divákova vědomí. K hlavním devizám celého filmu tak patří kupy a kupy hlášek, jenž jsou servírovány nikoliv lžičkami, ale přímo lopatami, skvělá sehranost obou hlavních postav, tj. drsňáka McClanea (Bruce Willis) a kšeftaře bojujícího za rovnoprávnost Samuela L. Jacksona. No a v poslední řadě taky slušný scénář a kvalitní, ovšem proti předchůdcům trochu zaostávající, protivník v postavě Jeremyho Ironse. Ovšem tohle je asi tak všechno. Děj obsahuje přespříliš takzvanejch blbejch náhod, leckdy si vizuál moc nerozumí s reálem a i když Bruce krvácí jak postřílený stádo volů, sám celý film nemůže dotáhnout do víc než kvalitního konce. A to hrabání se v rodinných vztazích v návaznosti na jedničku taky není ten nejlepší tah. McTiernan tak splnil to co se od něj očekávalo, natočil akční film, ale už mu zapomněl vtisknout taky vlastní kouzlo. Vážně, nebejt to tak zmatený, dám klidně 4 hvězdičky, ale se stávající podobou to vidím na definitále 3. ()

3DD!3

"Simon uloží poručíku McClaneovi úkol a poručík McClane ho splní." SMRTONOSNÁ PAST 3 se narozdíl od prvních dvou dílů neopírá o tradiční vánoční tématiku a po Los Angeles a Washingtonu zkouší štěstí v New Yorku. Na post režiséra se vrátil osvědčený maker jedničky John McTiernan a oproti uzavřenému mrakodrapu se proháníme jedním z největších měst v USA. Námět sice lehce naťukává jedničku, ale jedná se o úplně jiný styl než jsme byli v předchozích pastech zvyklí. I Willisův McClane spíš připomíná Joea Hallenbecka z POSLEDNÍHO SKAUTA. Taky je tu ještě Sam Jackson, který je ale jako McClaneův nedobrovolný parťák vynikající. Navíc původní dabing z videokazet je téměř stejně dokonalý jako ten u kultovního PULP FICTION a hlášky celý film perfektně odsýpají. ()

Kaka

Nudná a neakční patlanina, kterou McTiernan pohřbil jednak svoji kariéru a jednak i základní dějovou osu celé Die Hard. Jak jednička, tak dvojka byly souboj jedince proti značné přesile. Jednou mrakodrap, podruhé letiště. Sem tam se nějaký ten detail pozměnil. Harlin je trochu lepší v akci, ale jinak šlo v podstatě o to samé. Tento atraktivní trademark jde však ve třetím pokračování úplně stranou. Ve snaze co nejvíce zaujmout, co nejvíce se odlišit motá režisér dohromady všechno možné. Otočí město vzhůru nohama, uráží černou komunitu, objeví se tu i "pomocník" Samuel L. Jackson (což o to je cool, jen tu jaksi nemá co dělat) a hlavní záporák Jeremy Irons je jednoduše trapný. Akce je sakramensky málo a s dvojkou se absolutně nedá srovnat. Tím nejmenším problémem jsou pak velmi často přítomné pomocné berličky v krkolomném ději (najednou někoho něco napadne a kupodivu to vždycky vyjde), kaskadérské kousky z kategorie snů (jak by mohl někdo přežít skok z cca 10 metrů na železný kontejner) a tupé vizuální efekty (voda v tunelu). ()

Spiker01

Smrtonosná past 3 tenkrát přinesla něco jiného než předešlé dva díly. Zaprvé se už film neodehrává o Vánocích, no a druhá věc je přidání parťáka. Tím je naprosto perfektní Samuel L. Jackson. Bože, ten byl v tý době vážně dokonalej (v dnešní době taky, ale už je z něj drsňák). O kvalitách Willise se snad netřeba zmiňovat. Děj se odehrává konečně v New Yorku, odkud Mcclane pochází a tvůrci si pro nás připravili lahůdku - krádež ku*evsky velkého množství zlata. Vše šlape jak má, akce je opravdu výborná, bavilo mě to minimálně stejně jako předešlé dva díly. Tento film je starý jak já, ale pořád je neskutečně zábavný, a to se počítá. Dokonce se divím, že nespadá ještě do žánru Komedie. Trilogie důstojně uzavřena, s tou novou to moc dobře nevypadá...100% ()

sud

Trojka je dle mého názoru ještě o něco lepší než dvojka. Zatímco dvojka nepřinesla kromě větší naturalističnosti skoro nic, trojka jede v úplně jiných kolejích. Akční rodeo začíná až ke konci, začátek je spíše thriller alá "Telefonní budka". Bruce Willis je zde spíše než Johnem McLanem Johnem Hallenbeckem z "Posledního skauta". Zápasí s kocovinou a sype ještě víc hlášek, než v minulých dílech. Samuel L.Jackson je mu důstojným parťákem a nijak ho nezastiňuje a ani on jeho. Padouši jsou opět Němci v čele s bratrem Hanse Grubera, kterého zahrál Jeremy Irons. Herec, který svým vyrovnaným a klidným vzhledem byl spíše využíván k rolím klaďasů a nebo psychologických postav, zde jako démonický záporák je velmi dobrý a přesvědčivý. Docela mě zklamalo (podobně jako ve dvojce) závěrečné zúčtování. Prásk - bum - hotovo. Kdyby se John zbavil jednoho neřáda po druhým, bylo by to mnohem zajímavější, než takhle. To je podle mě jediná vada na kráse. Jinak je "Past trojka" nabušený akčňák, který v žádném případě nedělá ostudu předešlým dílům. ()

akisha

Já tuhle past viděla jako první - tajně jsme na to koukali s bratrem, když jsme byli doma sami. Strašně se mi ten film líbil. Teď s odstupem času se mi líbí dál. První díl je sice lepší, ale k tomuhle mám citový vztah - ta nostalgie! A teď konečně chápu i většinu těch hlášek, chach. A je nezpochybnitelný, že parťácké duo Jackson a Willis je naprosto k pomilování, neskutečně jim to spolu jde a kadence hlášek je opravdu smrtonosná. A navíc film obsahuje libově zlého německého Ironse, kterýho taky miluju, no takže já prostě nemůžu jinak, než za 4 hvězdy. Ten ústřední march mi vždycky tak zněl v hlavě. ()

Falko

John McTiernan opät prevzal zezlo po jednotke a natocil dalsie pokracovanie nestastnika Johna McClanea, ktory sa opät ocitol v nespravnom case na nespravnom mieste, aj ked v tomto pripade to bol zrejme zamer teroristov na odputanie pozornosti niecoho, coho moze napadnut len samotneho McClanea, kedze policajti mali plne ruky prace s hladanim bomb po celom New Yorku. Na tejto casti sa mi pacilo hlavne duo Willis - Jackson, pricom prave Jackson narazal casto na svoju ciernu plet a preto boli z mojho pohladu niektore dialogy humorne, ale o napätie a vybuchy tu nebola nudza, malo to svizny rychly dej, co na akcnych filmoch zboznujem. V roku 1995 som explozie v New Yorku povazoval iba za akcnu filmovu show a ani vo sne by mi nenapadlo, ze by sa mohlo stat nieco omnoho horsie a tym bol 11.09.2001. Ak som si spravne vsimol vo filmografiach oboch hercov, tak Willis si s Jacksonom okrem tretej Smrtonosnej pasce zahral aj v akcnej parodii na SMRTONOSNE ZBRANE pod nazvom NABITA ZBRAN 1 (1993), dalej v PULP FICTION: HISTORKY Z PODSVETI (1994) alebo i v thrilleri VYVOLENY (2000)... 20.09.2010 ______ Bruce Willis - (John McClane) +++ Samuel L. Jackson - (Zeus Carver) +++ Jeremy Irons - (Simon Gruber) +++ Graham Greene - (Joe Lambert) +++ Colleen Camp - (Connie Kowalski) +++ Larry Bryggman - (Walter Cobb) +++ Anthony Peck - (Ricky Walsh) +++ Nicholas Wyman - (Mathias Targo) +++ Hudba: Michael Kamen +++ Produkcia: Andrew G. Vajna, John McTiernan, Robert Lawrence +++ Nemecka Cinema - 75% ()

castor

Poprvé to byl mrakodrap, podruhé letiště, potřetí celý New York. A to je možná to, co někoho tak úplně nepotěší, ač je tu samozřejmě větší prostor pro destruktivní exploze. Ale postupně. John McClane nezažívá zrovna nejšťastnější období. Opustila ho manželka, v práci ho suspendovali, takže jeho největší přítelkyní je momentálně lahev něčeho ostřejšího. Bylo to tak pro něho další ráno, podobné těm předchozím. Vyspával z kocoviny, když ho jeho oddělení nutně potřebovalo. Z McClanea je záhy nejdůležitější polda ve městě, jedině s ním chce totiž rozehrát svou hru psychopatický terorista. Začne to rasistickou tabulí uprostřed černošské čtvrti, skončí nespočtem explozí a hádanek. McClane na to není sám (jako sólista se mi ovšem líbil víc), už na začátku získá do tandemu sarkastického černocha, který nechtěl sledovat lynč bláznivého bílého poldy. Půjde tady o čas, o tuny zlata a o scénář, který je místy výborný, v závěru mu ale zoufale dochází dech. Svérázný polda Bruce Willise znovu spojil síly s Johnem McTiernanem, zajistili spolu dostatek vizuálních atrakcí (jen škoda mizerné vody v tunelu), vtipných hlášek ústředního dua, řadu nápadů, které trojku přibližují k předchozím dvěma luxusním dílům. Škoda zbytečné překombinovanosti a nevěrohodnosti (kratičká chvíle přemýšlení, ááá, už to mám) v druhé půlce, škoda podivně hrajícího Jeremyho Ironse, který vypadal spíš jak nervní homosexuál (Alan Rickman je prostě jen jeden). Tak trochu rutina, tak trochu slabší hlášky (i když některé stojí za to: Agent: „Nestalo se u vás v poslední době něco neobvyklého?" – John: „No, když o tom mluvíte, všiml jsem si takovýho pálení mezi prsty u nohou.“, „Hej, debile, chci vědět jenom jedno. Nemáš aspirin?“, Walter: „Johne, vyzvedneme tě za patnáct minut. – John: „Žádnej spěch, za čtyři budu mrtvej!“), pořád ale velmi solidní akční jízda. ()

ClintEastwood

Zasraný mobily, podělaný sráči! John McTiernan a Bruce Willis přibrali na palubu Jeremyho Ironse a černého rasistu Samuela L. Jacksona a s grácií se vrátili. Po revoluční jedničce a geniální dvojce, se nám dostalo vysoce kvalitního pokračování, jenž je prošpikované skvěle natočenou akcí (výživná je např. scéna s taxíkem v parku) a řízným humorem (Wall Street 112? Prosím!). Výborný, špičkově zrežírovaný akční film, u kterého jsem si užil i ten občas kritizovaný závěr a skvěle se po celou dobu stopáže bavil. Vynikající podívaná s neutuchajícím tempem od první do poslední minuty. ()

Rex Mundi

Dobitý Willis a chrontavé tielko :-) ... to je podľa mňa hlavný trademark Die Hard a Vianoce k tomu ani netreba (reakcia na Trona). Na druhej strane, takisto negatívne reakcie u mnohých fanúšikov by mohol vyvolať neporušiteľný motív sviatkov. Veď zloduchovia pracujú aj po zvyšok roka, no nie? Ale čo som to chcela... donedávna som Smrtonosnú pascu poznala len útržkovito - rôzne scény z rôznych častí, ktoré som zachytila v televízii. Teraz si dávam sériu komplet a musím uznať, že aj keď akčným filmom až tak nefandím (rsp. nemôžem ich pozerať priveľa), tieto patria k špičke. Nedajú divákovi vydýchnuť, až v ňom neodvratne vyvolajú pocit, že akčnejší akčňák snáď ani nevideli. Ako konštatoval tuším jeden múdry človek "Jo, pořád se něco děje." ()

MM_Ramone

Nahý detektív John McClane s transparentom, na ktorom stojí "Nenávidím negrov!" priamo uprostred new yorkského Harlemu. Tak to je scéna, na ktorú sa nezabúda. A ono by sa ešte pár podobných v treťom pokračovaní "Smrtonostnej pasce" určite našlo. Bruce Willis a Samuel L.Jackson sú tiež v pohode. Prvotriedni herci. Dosť dobrý akčný thriller. No predchádzajúce dve časti sa mi zdali trocha lepšie. *** ()

Niktorius

Smrtonosná past 3 již scénaristicky i režijně poněkud splývá s masou ostatních akčňáků. I sám John McClane se poznenáhlu mění v klasického nesmrtelného hrdinu, jemuž v jeho cestě za ztrestáním zločinu a záchranou nevyných značně vypomáhá náhoda. Ale průšvich s enakonec nekoná a i když Smrtonosná past 3 nemá nic co by ji nějak vyzdvihovalo nad ostatní filmy žánru, je zpracována poctivě a kvalitně. Velmi dobré tři hvězdy. ()

Wacoslav1

Kdyz to nestihnes ty stihnu to ja kdyz to nestihnu ja stihnes to ty a co kdyz to nestihneme oba? no pak jsme v prdeli tohle pokracovani kultovni akcni serie uz mi tolik nesedlo porad se vyborne hlaskuje Willis dostal zdatnyho partaka v osobe Jacksona ale par vytek uz k tomuto filmu mam za prve pribeh uz mi tolik nesedi zkratka zaporak ma az tak prehnane genialni plan ze uz snad neni ani uskutecnitelnej a tim jak si z Mc Clanem hraje ale nezabije ho z toho dela spis Bondovku nez Die hard a Jeremy Irons mi proste nesedl desne prehrava a toho zaporaka proste nezvlada taky me trochu nastvalo to finale ktery je vylozene odflaknuty takze takhle 4* to ode mne jeste schyta ale narozdil od ostatnich nepovazuji tohle pokracovani za nejakou extra genialitu na jednicku a dvojku se to proste nechyta po vsech strankach lehce nadprumernej a z myho pohledu trochu nadhodnocenej film vic ani nahodou ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014