Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

MARTIN*I

Tohle je zase jeden z těch dobrejch filmů :-)) Typická "arnoldovka" = jednoduchý děj a maso :-)) Ale dobrý!! Rozhodně lepší než nějakej Policajt ze školky :-) ()

Cruise

Ještě teď mě straší, ty oči...jen ty oči a všude kolem bláto! A maska predátora, uuu, mega děsivá!!!!!! ()

Han22

No a tohle je jasný sci-fi roku 1987. Akční sci-fi horor představuje komando výborně vybraných žoldáků, pro které není problém vyčistit menší vesnici, ale kteří nemají nejmenší šanci proti mimozemskému lovci, co si přišel na Zemi zasporotovat. Arnold Schwarzenneger v jedné z nejlepších rolí, skvělá džungle a hlavně jedna z nejlepších příšer všech dob - Predátor se svým maskováním, laserovým kanonem se zaměřovačem, oštěpem a dalšími pomůckami. Jinak rok 1987 byl na sci-fi bohatý, moje pořadí: 1. Predator, 2. Innerspace, 3. Spaceballs, 4. Hidden, 5. Robocop, 6. Running Man, 7. Masters of Universe, 8. Superman IV: Quest For Peace. ()

Mr.Floyd

Škoda niekoľkých tuctových a gýčovitých scén a momentov, ale aj napriek takmer neexistujúcim dialógom a neprehľadnosti niektorých záberov je film atraktívne natočený. To najlepšie na koniec, tu platí dvojnásobne. Záverečný súboj Arnie vs. Predator je práve tým kľúčovým momentom, ktorému vďačí film za titul klasiky strieborného plátna. P.S.: Film treba brať vzhľadom na jeho vek s miernym odstupom a istou rezervou, až potom sa na ňom dokážete pobaviť. ()

joora1

Tento film jsem viděl mnohokrát a patří k těm, co se nikdy neokoukají.Je to skutečná akční klasika se vším všudy.Navíc napínavá hudba všemu dodá tu správnou atmosféru a o bicepsech Arnolda Schwarzeneggera škoda mluvit, ten by si poradil snad i s Godzillou :-). ()

Rudinsky

Klasika. Predátora som videl ako malý fagan a už vtedy ma zaujal. Jednoducho mi postavička "lovca ľudí" prirástla k srdcu. Dodnes pevne verím, že sa ho chopí nejaký dobrý scénarista, dobrý režisér a nakrúti sa konečne film, v ktorom sa môže tento zabíják s hrdosťou vrátiť. Zatiaľ sa to však vôbec nedarí (viď. AVP a ani Antalov pokus). ()

leon_id

Velmi povedena vyvrazdovacka, ve ktere se atmosferou strachu a nasilnou akci rozhodne nesetri. V dnesni dobe uz klasicky snimek , zasazeny to temne dzungle, kde si jen tak z nudy lovi mimozemsky vetrelec skalpy v radach US Army. Prepocital se ovsem u jednoho nasraneho Rakusaka, ktery ma do duchodu daleko a ten si naplanoval v pohodli guvernerskeho kresla. Z lovce se stane lovna zver a po ukrutnem finale dostane do te sve hnusne drzky :) Davam plny pocet za opravdu luxusni masky a vizualni ztvarneni filmu, jeden z nejlepsich filmu s Arnoldem. ()

Finskej

Hardcore akční klasika. Na nic si nehraje, žádný námět na zamyšlení nepředkládá ani ve snu, prostě se rozjede akce a pak jede, jede, jede až do úplného dojezdu. Džunglí kráčí nezničitelný Arnie se svým životním - a dlouho to vypadalo, že i jediným - výrazem terminátora, neznámý meganabušený protivník okrajuje okolní kompars, až se dokrájí k Arniemu, prostě nekomplikovaná prostoduchá nádhera, u které si člověk báječně odpočine. Intelektuálové budou zvracet, ale pro ně to nikdy nebylo určeno. P.S. Bezbolestná ruluje. ()

Cracker

Veľmi potešil Apollo(Weathers) ale inak je tento film pre mňa fiaskom. Slušne som sa nudil, ak mám byť úprimný ale na také hodnotenie aké som tomu dal to už nejako stačilo :/ Schwarzenegger nudil a tie posledné scény... ()

honzii

Neskutečně zábavný film. S dabingem jde o jeden z nejvtipnějších vážně míněných filmů, jaké jsem kdy viděl. Prostě správná drsňárna. ()

Wally

Tento akční film s Arniem se mi snad nikdy neokouká, i proto, že žádný další film ve kterém se Predator objevuje nedosáhl jeho kvality a už asi nikdy ani nedosáhne. Nejlepší je, že ta jatka, která se tam objevují nepůsobí vůbec tak hrozně...naopak ten film by bez nich nebyl ono :-) ()

GeorgeHans

Béčková estetika dotiahnutá (takmer) k dokonalosti. Predátora som dnes videl prvýkrát, 24 rokov po uvedení a užil som si ho ako máločo z celého akčného žánru. 90% ()

iXtr3m3

Schwarzenegger vs. jeden z dvojice najlepších Alienov (druhý je samotný Votrelec samozrejme)? Tak toto je perla žánru, ktorú sa od jeho uvedenia a vzniku snažilo márne napodobniť nekonečné množstvo snímkov a neustále sa v tejto snahe aj pokračuje, ale originál ostane originálom... Drsná partička hlavných hrdinov slúžila ako predobraz pre partičku do Expendables... Testosterón striekajúci aj z uší je viditeľný na každom rohu. Kde sa na toto hrabú súčasní "atletickí" hrdinovia? Dutch by si ich dal na raňajky aj zo desať a ani by sa nezapotil... ()

Andy.

"Stick around! - Knock, knock! - It's all bullshit! All of it! - Get to the Choppa! - If it bleeds, we can kill it." A mohl bych pokračovat dál... Nejprohláškovanější film, který znám (nazpaměť :-))) ). Nikdy nezapomenu, když jsem ho viděl poprvé. Zážitek k nezaplacení a naprostý kult kultů. Mimochodem, oplývá taky skvělým dabingem! Nebo je to možná tím, že jsem ho viděl tolikrát, že to k tomu už prostě patří :-). Není zač! ()

Chipsonator

Arnold konečně našel sobě rovného, a nebo snad ne? Tentokrát se Arnold za doprovodu svého věrného týmu, ponoří do džungle, kde si to rozdá s tím nejlepším vesmírným lovcem. Samotným predátorem. Arnoldův tým je plný sympaťáků, a vypadají schopně, ale co naplat když si je vezme na paškál samotný predátor. Tomu jen tak neutečete. Celým filmem se táhne fajn atmosféra pěkně horké džungle. Akce je skvělá, a napínavá, především když Arníhó tým líčí pastičku na predátora(bohužel pro ně je predátor jinčí mazák, a obyčejná pastička na něj stačit nebude). Film Predátor je akční klasika a taky názorná ukázka, jak by měl akční film vypadat. Je tu skvělá akce, sympatické postavy, a ani napětí a atmosféra tomu nechybí. Navíc kdo jiní než Arnold může říct že rozbil hubu nejslavnějšímu a nejlepšímu lovci vesmíru? 85% ()

hEmy_

Neuvěřitelně stupidní film, ve kterém nejlepší herecký výkon podávají svaly Arnolda Schwarzeneggera. ()

HiddenDragon

Svarcik se na tohle proste hodi. Ve svych vrcholne "nabusenych" letech hral v dnes uz naprostych klasikach a "Predator" je skvely priklad. Dejove nic sloziteho, proste vojenska zachranna akce, ktera se zmeni v boj s mimozemskym lovcem. V jinem filmu by z toho bylo naproste becko, ale slavnemu magovi Stanu Winstonovi, designerovi Predatora se povedlo stvorit legendarniho sci-fi protivnika, ktereho filmari (a tvurci videoher) pouzivaji dodnes. Termovize, kamuflaz, naramenni kanon, ostre cepele, prenosna lekarnicka. To vse vytvorilo jednoho z nejnebezpecnejsich mimozemstanu kinematografie (vedle Gigerova Aliena - jejich boj na ferovku na sebe nenechal dlouho cekat :) Spolu s napinavym Silvestriho soundtrackem a "survival" stylem pribehu se tak jedna o akcnak koukatelny i ponekolikate. A kdo chce atmosferu vyzkouset na vlastni kuzi, muze sahnout napr. po videohre "Predator: Hunting Grounds" (2020). ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra