Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

manonfire

Nejlepší Schwarzeneggerův zářez. Mimo jiné proto, že zde výjimečně sehrává toho slabšího. Prales je prosycen testosteronem členů komanda jakožto oslavou samčí dominance, tu ale nechá nemilosrdně vyprchat vesmírný návštěvník. Krom Arnieho jsou skvělí rovněž Weathers, Duke a Landham. Fantastická hudba přesně zasazená do děje. Ve své podstatě geniální počin a bez nadsázky jeden z absolutně nejlepších akčních snímků všech dob. Tohle dneska nikdo nenatočí. I kdyby k tomu měli chuť, nejsou tu ty schopnosti a ani ti správní badassové. DOKONALOST! 100% ()

Styxos

naprosto skvělá akční scifi záležitost s Arnoldem v hlavní roli. Skvělá hudba od Alana Silvestriho. Pokud chcete něco lehčího ke koukání, tak tohle je to pravé. Rozhodně ale nedoporučuji konzumovat před filmem nebo po filmu jídlo... ()

ssfan

Kultovní akční scifi, které má něco do sebe. Příběh celkem zajímavý a hlavně napínavý. Mě to ale nepřišlo až tak skvělé, takže jen 4 hvězdy. I tak ale rozhodně jeden z Arnieho nejslavnějších filmů. 75% ()

HomeAlone

Najlepsi akcny horor vsetkych cias , ktoremu nechyba ta spravna atmosfera , nadupane sceny , perfektne hlasky a nezamenitelna hudba ()

Specs

Hlášky: (Dutch se vítá s Dillonem.) Dutch: - "Dillone! Ty parchante!" (Dutch si podá s Dillonem ruku a hrají páku. Dutch je lepší a přetlačuje Dillona.) Dutch: - "Co je s tebou? U CIA teď brousíš tužky?" & Dutch: - "Co to je za pitomej hadr?" Dillon: - "Ale no tak. Nech moji kravatu na pokoji." & (Dutchova skupina letí v helikoptéře na místo určení.) Hawkins: - "Hej Billy! Billy! Jednou jsem šel ke svý holce a povídám: 'Víš, mám rád malý kundy.' A vona: 'Já taky. Mám ji jako padák'." (Billy nechápavě kouká na Hawkinse.) Hawkins: - "Víš, taky by ráda malou, protože ta její je... Jak padák." & (Blain nabízí ostatním v helikoptéře žvýkací tabák.) Poncho: - "Hele, jdi s tím smradem do hajzlu, Blaine." Blain: - "Vy ste ale banda teplejch kreténů. Tohle z vás v posteli udělá pořádný tyranosaury. Jako sem já." Poncho: - "Udělej si z toho obklady na prdel, Blaine." & Poncho: - "Si raněnej, vždyť vykrvácíš." Blain: - "Nemám čas krvácet." & Hawkins: - "Billy! Jednou sem byl se svojí holkou a povídám jí: 'Teda ty máš velkou kundu, teda ty máš velkou kundu" a vona: 'Proč si to řekl dvakrát?'. A já: 'Neřekl'... Chápeš? To bylo jako ozvěna." & Dutch: (na Annu) - "Včera. Co si viděla!" Dillon: (na Dutche) - "Ztrácíš jen čas." Dutch: - "A žádný divadýlko!" Anna: - "Nevím, co to bylo. To... Měnilo to barvy, jako chameleon. Krylo se to džunglí." Dillon: - "Chceš nám říct, že Blaina a Hawkinse zabila ještěrka? Snaží se nás zmást. Sou tam dva nebo tři chlapi. Houby ještěrka." & (Dutch se snaží dohonit Maca, který se pustil do stíhání Predátora. Dillon ho zastaví s tím, že ho dožene za něj.) Dutch: - "To není tvůj styl." Dillon: - "Asi sem od tebe pochytil pár zlozvyků." Dutch: - "To nemůžeš vyhrát." Dillon: - "Třeba to bude plichta." & (Predator si sundal před Dutchem masku z obličeje.) Dutch: - "Ty máš, ale pěknou držku." ()

zolo23

Pre mňa jeden z najlepších filmov dekády. Asi každý z nás mal doma VHS-ku s jedným dabujúcim týpkom. Najlepšie vymyslená mimozemská postava v celej histórii kinematografie. ()

tommmy89

stará klasika - dobrá klasika. Dávam 3* pretože som nevyrastal na žánroch podobného filmu a asi mi chýba ten cit pre pôvodné znenie niečoho už vylepšeného o pár lepších trikov a efektov :-) Inak Schwarzeneggera moc nemusím. ()

Jello Biafra

Klasika akčnej sci-fi o mimozemskom lovcovi a Schwarzeneggerove svaly v najlepšej forme. Ústredné monštrum patrí k majstrovským kúskom Stana Winstona a jeho výsledná podoba je viac než geniálna. Film má výborné triky a dusnú atmosféru, ktorá si vás podmaní aj po 24 rokoch, ktoré uplynuli od jeho vzniku. Ako prídavok je tu záverečný súboj Arnolda a Predátora s prekvapivým zavŕšením. ()

Ironfood

Pro mě v podstatě takové pokračování Komanda. Arnie je opět vojenským důstojníkem, který nepřítele vycítí minimálně na sto metrů a podle pachu pozná i jeho počet a výzbroj. Navíc má kolem sebe partičku podobně ostrých týpků (ačkoli je to záchranný oddíl, žádní vrazi). Vtipných hlášek je tady sice možná o něco méně než v Komandu, nicméně akce i celý film jsou na podstatně lepší úrovni. Legendární je zejména rotáční kulomet "bezbolestná" a pasáž "kontákt", v níž naše partička srovná se zemí půlku pralesa. ()

Beer Ceps

Arnoldovi zpocené svaly plazící se džunglí plných nástrah a nebezpečí. A tou největší mimozemský protivník, který si vyrazil na čundr sbírat skautské odznaky - lidské lebky. Co se dá dělat... vezmu luk, udělám pár improvizovaných pastiček z nabroušených větví, čímž poruším autorská práva Vietnamců a pustím se do mimozemské obludy svými pěstmi a pořádnou dávkou důvtipu. Ještě že mi záda jistí věrný Apollo Creed. ()

Aqualung

Svého času jsem tenhle opus osolil pěti hvězdičkami a ani dnes toho nelituji. Kouknu na to večer znovu. Povedlo se snad všechno, nač v tomhle filmu autoři sáhli. Arnold byl hrdinou řady filmů, pár jich je skutečně pitomých, ale duel s extraterestriální humanoidní formou s po čertech lidskými respektive válečnickými rysy je parádně gradovaný a úvod je skutečně fantastický s vynikajícím hudebním, či zvukovým doprovodem.Minimálně na úrovni Čelistí. Nádherný a inteligentně provedený přepad povstaleckého tábora se sovětskými instruktory je poznenáhlu vystřídán mnohem intenzivnějším a naprosto improvizovaným lovem na vetřelce, který se však mění v boj o holé životy. Ovšem díky Arnoldovi a, koneckonců, jak taky jinak je pozměněn v duel v americkém stylu. Jen ten jaderný výbuch na závěr s přeživším Arnoldem je poněkud bizarní. Ale přimhuřme oko, či raději obě. Dobře se na to kouká. Není-liž pravda. Co? ()

fiLLthe3DD

Arnold sympaťák, emzák jakbysmet... Jinak však Predátor není nic jiného než nekoukatelný brak s tupým dějem a retardovaným scénářem... Kdybych jen snímek dokoukal dokonce (anebo nepřeskakoval scény), ohodnotím jej nanejvýš jednou hvězdou. Tohle se fakt nedalo! ()

giovanni3

Tuto žánrovou "kultovku" jsem viděl již mnohokrát, včetně jejích následovníků, či příbuzných Vetřelců. Dokonce jsem hrál mnoho her na to navazujících. A proč? protože to je prostě "jízda" od začátku do konce, akce střídá akci a je zde velmi solidní atmosféra. I efekty jsou na tu dobu povedené. Co na tom, že když tento film šel do kin,tak jsme se ještě nenarodil, ač tedy o chlup. :) Opravdu film co si zaslouží svůj legendární status. Hodně zvažuji zvednou hodnocení na 5z5, ale zůstanu při zdi. ()

solskjaer

Sakra silný zážitek! Vždy když se podívám na reprízu tohoto díla jsem vždy napnutý jako tenkrát když jsem ho viděl poprvé a byl jsem z toho dost vydřený a také hoodně vylekaný! No prostě perfektní. Vše je jak má ve správném thrilleru být : lekačky, vtípky, napětí, akce. ()

Anticque

Prostě úžasná akční řežba. Řadím tento film jako druhý nejlepší film Arnolda hned za Terimnátorem 2, neboť jako akční hrdina se zde oprawdu předwed. Hustá hudba, wýborná atmosféra, Arnold vs. Predátor, to je ještě daleko lepší než Alien vs. Predátor. Predátor s Arnoldem může házet sem a tam, ale Arnold se newzdáwá. Ukazuje, že je rownocenným soupeřem i pro Predátora. Wýborné a nezapomenutelné sci-fi. ()

upson

Subjektivní názor: Nejlepší film na světě, který miluji nade vše. Po tisícím zhlédnutí jsem přestal počítat ty další. Johne McTiernane, jsi nejlepší :-) ()

FIBO

Klasika, které jsem přišel na chuť už jako kluk (jak taky jinak :o)). Džungle, jednotka vojáků a hledání odpovědí. Těžko říct, jak bych tenhle film hodnotil dneska, kdyby čerstvě přišel do kin. Miluju ho spíš z nostalgie, nesčetněkrát jsem ho viděl a přeci jenom neokoukal. Jerry Goldmisth zakládá hudbu, která nemá u podobných filmů obdoby. Pocta Stanu Winstonovi, pánu oblud a Kevinu Peterovi Hallovi, který nás opustil dřív, a mohl toho tolik dokázat. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra