Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(11)

Obsahy(1)

Už jsou to tři roky, co u reichenbašského vodopádu proběhl souboj mezi profesorem Moriartym a Sherlockem Holmesem, po němž oba skončili na dně rokle. Watson se vrátil do Londýna a mezitím se stal policejním patologem, který se přes ztrátu drahého přátele doteď nepřenesl. Jednoho dne je povolán k vraždě Ronalda Adaira a po jednání u soudu narazí na mrzáka, kterým se ve skutečnosti ukáže být samotný Holmes v přestrojení. Ten Watsonovi osvětlí, co se tenkrát u vodopádu opravdu stalo a proč se následně musel skrývat. Nyní však nastává vhodná doba k jeho návratu, protože jeho nepřítel udělal zásadní chybu. Po znovushledání se může dvojice dvou největších vyšetřovatelů na světě opět vrhnout na řešení zdánlivě nerozluštitelných záhad… Další osudy detektiva Sherlocka Holmese a doktora Johna Watsona podle předlohy Arthura Conana Doylea se dočkaly v sérii s názvem Návrat Sherlocka Holmese natočené mezi léty 1984 až 1986 výrazné obměny v obsazení. David Burke, který ztvárnil Johna Watsona, dostal pozvání do Královské shakespearovské společnosti a vzhledem k tomu, že by se nemohl nadále plně věnovat své roli, byl nahrazen Edwardem Hardwickem, neméně úspěšným hercem, co v roli Watsona zůstal až do konce seriálu. (Česká televize)

(více)

Recenze (29)

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Skvělá atmosféra z cyklu Adventures of SH se samozřejmě přenesla i do tohoto pokračování. Hardiwicke jako nástupce Burkeho v roli Watsona byl skvělou volbou, Brett jako i před tím vyníkající a snad bych se nebál označit tento cyklus za ještě povedenější než první. Především kvůli nádherným exteriérům, ve kterých se natáčela převážně druhá série a samozřejmě již zmíněné atmosféře. Nejlepší epizody: 1x07 - The Six Napoleons, 2x04 - The Bruce-Partington Plans ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V roli Watsona nahradil Burkea Edward Hardwicke. Jsou tak typově podobní, že jsem si prvně změny ani nevšiml a až zpětně jsem si dal pozor, abych ty drobné niance odlišil. Hardwicke nemá tolik výrazný britský přízvuk, naopak má mírně zastřenější hlas (připomíná mi Mela Brookse), je mírně civilnější a není to už takový blbec (to je dáno scénářem). Brettův Holmes je samozřejmě dále geniální a častěji se tu vyskytuje Lestrade v podání také skvělého Colina Jeavonse. Kvalita epizod samozřejně opět závisí na kvalitě předlohy, která není úplně vždy skvělá. K výše uvedeným epizodám náleží i prodložené díly Hound of the Baskeville a Sign of Four a především ten druhý jmenovaný patří k úplně tomu nejlepšímu, co bylo s Holmesem zfilmováno. ()

Reklama

Candid 

všechny recenze uživatele

Od nynějška je Jeremy Brett můj pravý Sherlock Holmes- jsem jím úplně unešená! V Šesti napoleonech mě dostal svým výkonem vyloženě do kolen. V minulém roce mě strhnul nový Sherlock, ale po shlédnutí tohoto seriálu už mě jeho nové díly ani nelákají a v porovnání s Brettem mi přijde až lehce směšný, což mě trochu mrzí… Tady si člověk uvědomí, že není vůbec potřeba z Sherlocka Holmese dělat něco jiného než je, protože největší kouzlo a vtip je právě v původních příbězích. ()

zvonicek 

všechny recenze uživatele

Pokračování série "Z archivu Sherlocka Holmese", v hlavní roli se skvělým Jeremy Brettem. V této sérii byl změněn představitel Dr. Watsona, místo Davida Burkeho zde Watsona hraje Edward Hardwicke, který je ale stejně dobrý, jako Burke v minulých epizodách. Jednotlivé epizody tohoto seriálu nyní vycházejí na DVD v rámci edice Velcí Detektivové. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kultový seriál s Jeremym Brettom má jednu veľkú výhodu a veľkú nevýhodu zároveň. Drží sa pomerne verne atmosféry predlohy. To znamená, že tvorcovia sú vážne geniálni. Na druhú stranu nikdy nemôže to, čo vidíme na plátne nahradiť predstavy, ktoré sme mali v mysli, keď sme tieto knižky čítali ako 14 roční. Čiže tvorcovia neponúkli nový pohľad na vec. Takže celkovo veľká spokojnosť a hlavný predstaviteľ nemohol byť vybratý lepšie. ()

Galerie (278)

Zajímavosti (9)

  • V roce 1927 časopis "Strand", ve kterém vycházely příběhy Sherlocka Holmese, položil svým čtenářům anketní otázku, která povídka se slavným detektivem je jejich nejoblíbenější. Stejnou otázku pak redaktoři položili Holmesovu stvořiteli Arthuru Conanu Doyleovi. Tak vznikl seznam dvanácti nejoblíbenějších Doyleových holmesovských příběhů, ke kterým autor později ještě přidal sedm, a celkový počet se tak ustálil na čísle 19. Povídka „Ďáblovo kopyto" se v tomto seznamu nachází na 9. místě. (PhillM.)
  • V roce 1927 časopis "Strand", ve kterém vycházely příběhy Sherlocka Holmese, položil svým čtenářům anketní otázku, která povídka se slavným detektivem je jejich nejoblíbenější. Stejnou otázku pak redaktoři položili Holmesovu stvořiteli Arthuru Conanu Doyleovi. Tak vznikl seznam dvanácti nejoblíbenějších Doyleových holmesovských příběhů, ke kterým autor později ještě přidal sedm, a celkový počet se tak ustálil na čísle 19. Povídka „Druhá skvrna" se v tomto seznamu nachází na 8. místě. (PhillM.)
  • V roce 1927 časopis "Strand", ve kterém vycházely příběhy Sherlocka Holmese, položil svým čtenářům anketní otázku, která povídka se slavným detektivem je jejich nejoblíbenější. Stejnou otázku pak redaktoři položili Holmesovu stvořiteli Arthuru Conanu Doyleovi. Tak vznikl seznam dvanácti nejoblíbenějších Doyleových holmesovských příběhů, ke kterým autor později ještě přidal sedm, a celkový počet se tak ustálil na čísle 19. Povídka „Musgraveský rituál" se v tomto seznamu nachází na 11. místě. (PhillM.)

Reklama

Reklama