Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(11)

Obsahy(1)

Už jsou to tři roky, co u reichenbašského vodopádu proběhl souboj mezi profesorem Moriartym a Sherlockem Holmesem, po němž oba skončili na dně rokle. Watson se vrátil do Londýna a mezitím se stal policejním patologem, který se přes ztrátu drahého přátele doteď nepřenesl. Jednoho dne je povolán k vraždě Ronalda Adaira a po jednání u soudu narazí na mrzáka, kterým se ve skutečnosti ukáže být samotný Holmes v přestrojení. Ten Watsonovi osvětlí, co se tenkrát u vodopádu opravdu stalo a proč se následně musel skrývat. Nyní však nastává vhodná doba k jeho návratu, protože jeho nepřítel udělal zásadní chybu. Po znovushledání se může dvojice dvou největších vyšetřovatelů na světě opět vrhnout na řešení zdánlivě nerozluštitelných záhad… Další osudy detektiva Sherlocka Holmese a doktora Johna Watsona podle předlohy Arthura Conana Doylea se dočkaly v sérii s názvem Návrat Sherlocka Holmese natočené mezi léty 1984 až 1986 výrazné obměny v obsazení. David Burke, který ztvárnil Johna Watsona, dostal pozvání do Královské shakespearovské společnosti a vzhledem k tomu, že by se nemohl nadále plně věnovat své roli, byl nahrazen Edwardem Hardwickem, neméně úspěšným hercem, co v roli Watsona zůstal až do konce seriálu. (Česká televize)

(více)

Recenze (29)

Joges 

všechny recenze uživatele

Sherlock Holmes je zárukou kvality. S představitelem Jeremy Brettem a Edwardem Hardwickem se kvalita násobí. Navíc tato série obsahuje Doylovy nejzdařilejší povídky (Opatské sídlo, Musgraveský rituál, Ohyzdný žebrák, Škola v Priory, Šeat Napoleonů, Ďáblovo kopyto, Stříbrný lysáček) a tak je vážně na co koukat. A anglický originál s českými titulky není příliš velkou překážkou. ()

Henry Morgan 

všechny recenze uživatele

U filmového Holmese se lidé nemůžou shodnout, jestli byl lepší Jeremy Brett nebo snad jeho ruský kolega. Já se přikláním k Brettovi. Má charizma a tomuto žánru zasvětil život, dokonce bral ohledy na diváky a když jeho filmy měly velkou sledovanost u teenagerů, tak dokonce zakázal, aby Holmes užívál kokain, což je u něj občasný jev. Navíc tento seriál vcelku věrně kopíruje knižní předlohu, čímž by se mohl dostat do povinné četby negramotů. Watson je zde sice nudný a nevýrazný, nicméně i to se odráží z knih. Tenhle seriál na mě zabůsobil obrovskou mírou a další moderní holmesové jsou úžasný skvost a kreativní odpočinek, nicméně toto je vizuálně, herecky i dějově vynikající a pravdou je, že mě to asi nikdy neomrzí. Zejména objasňuje neynalcům kánonu postavu Moriartyho. Později vzniklé filmy jsou rovněž vynikající, i když už s dosti nevyrovnanou kvalitou. ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

U prvního seriálu Z archivu Sherlocka Holmese jsem nadšený moc nebyl. V následném pokračování už to ale bylo podstatně lepší. Jeremy Brett alias Sherlock Holmes nám konečně vyjevil nějaké emoce, dokonce se mi zdálo, že pro druhou sérii mírně přibral a i jednotlivé případy jsou lehce zajímavější a záživnější. Nutno přiznat britskému herci, že v představách, jaký by S. H. měl být či jak vypadat se mu určitě přiblížil nejvíc. ()

zvonicek 

všechny recenze uživatele

Pokračování série "Z archivu Sherlocka Holmese", v hlavní roli se skvělým Jeremy Brettem. V této sérii byl změněn představitel Dr. Watsona, místo Davida Burkeho zde Watsona hraje Edward Hardwicke, který je ale stejně dobrý, jako Burke v minulých epizodách. Jednotlivé epizody tohoto seriálu nyní vycházejí na DVD v rámci edice Velcí Detektivové. ()

Elgin 

všechny recenze uživatele

Kto by si nepamatal na nezabudnutelneho Jerremy Bretta v ulohe Sherlocka Holmesa? Zo vsetkych Holmesov mi utkvel v pamati najma Jerremy - inteligentny, dumavy a vynaliezavy vysetrovatel a patrac. Cely tento serial ma dusnu atmosferu a povestne londynska hmla sa tu da krajat. Napetim prespekovany kazdy diel nas nenecha vydychnut az po finalne "genialne" rozuzlenie. Povestne husle sa rozozvucia ked si Sherlock nevie dat radi aby v zapeti prisiel s jedinecnim riesenim, ktore nas takmer pokazde privedie k pachatelovi zlocinu. ()

Galerie (278)

Zajímavosti (9)

  • V roce 1927 časopis "Strand", ve kterém vycházely příběhy Sherlocka Holmese, položil svým čtenářům anketní otázku, která povídka se slavným detektivem je jejich nejoblíbenější. Stejnou otázku pak redaktoři položili Holmesovu stvořiteli Arthuru Conanu Doyleovi. Tak vznikl seznam dvanácti nejoblíbenějších Doyleových holmesovských příběhů, ke kterým autor později ještě přidal sedm, a celkový počet se tak ustálil na čísle 19. Povídka „Ďáblovo kopyto" se v tomto seznamu nachází na 9. místě. (PhillM.)
  • V roce 1927 časopis "Strand", ve kterém vycházely příběhy Sherlocka Holmese, položil svým čtenářům anketní otázku, která povídka se slavným detektivem je jejich nejoblíbenější. Stejnou otázku pak redaktoři položili Holmesovu stvořiteli Arthuru Conanu Doyleovi. Tak vznikl seznam dvanácti nejoblíbenějších Doyleových holmesovských příběhů, ke kterým autor později ještě přidal sedm, a celkový počet se tak ustálil na čísle 19. Povídka „Musgraveský rituál" se v tomto seznamu nachází na 11. místě. (PhillM.)
  • V roce 1927 časopis "Strand", ve kterém vycházely příběhy Sherlocka Holmese, položil svým čtenářům anketní otázku, která povídka se slavným detektivem je jejich nejoblíbenější. Stejnou otázku pak redaktoři položili Holmesovu stvořiteli Arthuru Conanu Doyleovi. Tak vznikl seznam dvanácti nejoblíbenějších Doyleových holmesovských příběhů, ke kterým autor později ještě přidal sedm, a celkový počet se tak ustálil na čísle 19. Povídka „Bruce-Partingtonovy dokumenty“ se v tomto seznamu nachází na 14. místě. (PhillM.)

Reklama

Reklama