poster

Návrat Sherlocka Holmese (TV seriál)

 • Velká Británie

  The Return of Sherlock Holmes

 • Československo

  Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa II.

 • Československo

  Návrat Sherlocka Holmesa

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1986, 11x51 min

 • DocBrown
  ****

  V roli Watsona nahradil Burkea Edward Hardwicke. Jsou tak typově podobní, že jsem si prvně změny ani nevšiml a až zpětně jsem si dal pozor, abych ty drobné niance odlišil. Hardwicke nemá tolik výrazný britský přízvuk, naopak má mírně zastřenější hlas (připomíná mi Mela Brookse), je mírně civilnější a není to už takový blbec (to je dáno scénářem). Brettův Holmes je samozřejmě dále geniální a více se tu vyskutuje Lestrade v podání také skvělého Colina Jeavonse. Kvalita epizod samozřejně opět závisí na kvalitě předlohy, která není úplně vždy skvělá. K výše uvedeným epizodám náleží i prodložené díly Hound of the Baskeville a Sign of Four a především ten druhý jmenovaný patří k úplně tomu nejlepšímu, co bylo s Holmesem zfilmováno.(20.2.2016)

 • Joges
  *****

  Sherlock Holmes je zárukou kvality. S představitelem Jeremy Brettem a Edwardem Hardwickem se kvalita násobí. Navíc tato série obsahuje Doylovy nejzdařilejší povídky (Opatské sídlo, Musgraveský rituál, Ohyzdný žebrák, Škola v Priory, Šeat Napoleonů, Ďáblovo kopyto, Stříbrný lysáček) a tak je vážně na co koukat. A anglický originál s českými titulky není příliš velkou překážkou.(21.3.2011)

 • Henry Morgan
  *****

  U filmového Holmese se lidé nemůžou shodnout, jestli byl lepší Jeremy Brett nebo snad jeho ruský kolega. Já se přikláním k Brettovi. Má charizma a tomuto žánru zasvětil život, dokonce bral ohledy na diváky a když jeho filmy měly velkou sledovanost u teenagerů, tak dokonce zakázal, aby Holmes užívál kokain, což je u něj občasný jev. Navíc tento seriál vcelku věrně kopíruje knižní předlohu, čímž by se mohl dostat do povinné četby negramotů. Watson je zde sice nudný a nevýrazný, nicméně i to se odráží z knih. Tenhle seriál na mě zabůsobil obrovskou mírou a další moderní holmesové jsou úžasný skvost a kreativní odpočinek, nicméně toto je vizuálně, herecky i dějově vynikající a pravdou je, že mě to asi nikdy neomrzí. Zejména objasňuje neynalcům kánonu postavu Moriartyho. Později vzniklé filmy jsou rovněž vynikající, i když už s dosti nevyrovnanou kvalitou.(17.8.2010)

 • Candid
  *****

  Od nynějška je Jeremy Brett můj pravý Sherlock Holmes- jsem jím úplně unešená! V Šesti napoleonech mě dostal svým výkonem vyloženě do kolen. V minulém roce mě strhnul nový Sherlock, ale po shlédnutí tohoto seriálu už mě jeho nové díly ani nelákají a v porovnání s Brettem mi přijde až lehce směšný, což mě trochu mrzí… Tady si člověk uvědomí, že není vůbec potřeba z Sherlocka Holmese dělat něco jiného než je, protože největší kouzlo a vtip je právě v původních příbězích.(15.1.2014)

 • Elgin
  ****

  Kto by si nepamatal na nezabudnutelneho Jerremy Bretta v ulohe Sherlocka Holmesa? Zo vsetkych Holmesov mi utkvel v pamati najma Jerremy - inteligentny, dumavy a vynaliezavy vysetrovatel a patrac. Cely tento serial ma dusnu atmosferu a povestne londynska hmla sa tu da krajat. Napetim prespekovany kazdy diel nas nenecha vydychnut az po finalne "genialne" rozuzlenie. Povestne husle sa rozozvucia ked si Sherlock nevie dat radi aby v zapeti prisiel s jedinecnim riesenim, ktore nas takmer pokazde privedie k pachatelovi zlocinu.(20.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace