Slzy slunce

Tears of the Sun

Slzy slnka

Akční / Thriller / Drama / Válečný

USA, 2003, 121 min (Director's cut: 142 min)

Neviem, prečo až také slabé hodnotenia. Podľa mňa celkom vydarený snímok, tesne pod štyri *. Aj keď je dopredu jasné, že tí, čo majú prežiť prežijú a zachránia sa, no aj tak, príbeh celkom fajn, ani výkony hercov neboli zlé. A hlavne akcia bola sľubná. Keby to nebolo tak rozvlečené, čisté štyri. 75%.(25.3.2006)

• hellstruck

Well..co si o tomhle mám vlastně myslet?Vlastně to nebylo nijak špatné,pořádně nemám co vyčíst..to jen ten neuspokojivý pocit,co mi po filmu zůstal.Celkem silné téma,ale věčné bloudění džunglí a pláč nad ztrátou mě prostě nebaví.Přesně,jak už tu někdo psal,celý film čučíte na Willisův neoblomný drsný výraz"Mě nepřemluvíš!" a na Bellucciny smutné oči "Já bez svých lidí neodejdu!"No,zato mě ani nemusíte přemlouvat a s radostí odcházím..(10.10.2011)

Z válečných filmů, které jsem v poslední době viděl je tenhle jako celek výrazně lepší než "Údolí stínů" a druhá polovina jenom o trošku horší než "Black Hawk Down". Relativně pomalý rozjezd je vyvážen velmi dobrou a někdy dost drsnou druhou půlkou se strhujícím závěrem. Jelikož mi patos v amerických filmech až tolik nevadí (když se to nepřežene), tak jsem byl spokojen (tak na 70%). Dokonce i konec jsem skousnul :)(4.11.2003)

• sud

No, je pravda, že jsem od toho pranic nečekal, takže na nějaký hrdinský patos jsem byl připraven. Ale jo, každopádně proč ne?! Dokonce by to byl i průměr, nebýt tolika klišé a mimořádně špatného Bruce Willise, který je zde kýčovitý ze všeho nejvíc (a to ho mám jinak rád). Jinak na Monicu Bellucci bych se vydržel koukat neustále. Jinak je to akčňák na jedno podívání, když zrovna venku hustě prší a nebaví vás sport, politika, nebo soutěže, které ovládají ostatní televizní kanály. 40%.(14.6.2009)

Velmi dobrý akční film s McClanem ve službách armády, ale velmi slabé drama se silným humánním podtextem, kterým to bohužel chce být. Monica Bellucci se bezradně válí po zemi a marně se snaží dotknout niterných emocí diváka, který s popkornem v držce hltá jenom autentickou akční vřavu a tradičně gulervoucí Zimmerův soundtrack. Ten špinavý vizuál je ale prostě natolik naturalistický a strhující, že se mi to nemůže úplně nelíbit... 65%(15.11.2012)