Slzy slunce

Tears of the Sun

Slzy slnka

Akční / Thriller / Drama / Válečný

USA, 2003, 121 min (Director's cut: 142 min)

Neviem, prečo až také slabé hodnotenia. Podľa mňa celkom vydarený snímok, tesne pod štyri *. Aj keď je dopredu jasné, že tí, čo majú prežiť prežijú a zachránia sa, no aj tak, príbeh celkom fajn, ani výkony hercov neboli zlé. A hlavne akcia bola sľubná. Keby to nebolo tak rozvlečené, čisté štyri. 75%.(25.3.2006)

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +režie, Bruce Willis, Monica Bellucci, akce, závěr -má to pomalý rozjezd který občas nudí/// Slzy slunce jsou emocionálně hodně silné a určitě vás zasáhnout. Přesto i jako akční film stojí za vidění a kdo má rád Bruce, bude spokojen./// Celkem 80%///(28.9.2009)

Celkem dobrý válečný film. Film má dobrý jednoduchý příběh. Je tu dost akce, není je plno, ale jde tu spíše o poznání války. Herecké bsazení celkem dobré, hudba výborná. Nejvíce se mi líbí dvě scény. Scéna jak se Willis s týmem vrací zpět do bojiště poté co z vrtulnáku vidí hotovoá jatka na zemi. Druhá je konečná celková scéna, kdy hraje smutná hudba. Film je dost krvavý a drsný, alespon to ukazuje krutou realitu ve válkách. 82% = ****(9.10.2012)

• Ivoshek

Tak se nám tu v posledních letech s filmy z Afriky roztrhl pytel, co? Nic proti tomu, témata jsou to zajímavá, jen je tvůrci občas nechytají za správný konec, což je i případ Slz slunce. Vypůjčit si občanskou válku ve střední Africe by bylo ok, kdyby na ni nebyl naroubovaný klišovitý a plytký příběh. Film nakonec není ani kritikou násilí v afrických konfliktech (i když tedy nemluvně bez očí, to je věc, která se ve filmu nevidí každý den), ani akčním filmem (málo akce). Jestli chcete něco o opravdových konfliktech v Africe, jukněte spíš na Hotel Rwanda nebo nějaký dokument o Kongu. Pokud chcete Afriku jenom jako kulisu k akčňáku, dejte si Krvavý diamant.(3.12.2007)

75% - Fuquův počin ode mě dostává počtvrté čtyři, tudíž mu tímto děkuju, že točí filmy, které mě vážně baví. Zde konkrétně mě nejvíc těšil poslech Zimmerovy hudby, drsné ksichty Bruce Willise, spousta klišé, které mi tu až na pár výjimek vážně sedělo a krásná Monica Bellucci, které to sluší i s obličejem od bahna...(11.5.2008)

• - Scénář měl být původně součástí série Smrtonosná past. (HappySmile)

• - Jedná se o první film, který byl filmován na jaderné letadlové lodi Harry S Truman (CVN-75). (HappySmile)

• - Během hlavního natáčení se museli za účelem stmelení kolektivu a vžití do rolí všichni herci, kteří hráli členy námořní jednotky SEAL, oslovovat jmény svých postav, a to dokonce i mimo kameru. (HappySmile)