Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Nigérii vypukl převrat, prezidentská rodina byla vyvražděna a povstalci drancují vesnice jiných kmenů. Poručík Waters (Bruce Willis) a jeho jednotka mají zachránit americké občany. Hlavní cíl je doktorka Lena Kendricksová a vedlejší cíle jsou jeptišky a kněz. Waters a jeho jednotka vyskočí z letadla nad džunglí a najdou v pralese vesnici, kde se doktorka nachází. Ta se ale nechce evakuovat bez ostatních domorodců z vesnice. Povstalecká armáda se blíží a Waters nemá moc času, takže nakonec souhlasí, aby domorodce vzala s sebou. Od velení to ale schválené nemá. Waters se přesouvá s domorodci na místo evakuace, kam mají přiletět dva vrtulníky. Po cestě potkají skupinku povstalců, kteří míří do vesnice, z níž vyšli. Všichni se skryjí v pralese, takže je povstalci minou a jdou dál. Jeden povstalec se však opozdil a Waters ho musel potichu zabít, aby se neprozradili. Na místě vyzvednutí vrtulníku doktorka zjistí, že jí Waters lhal. Neměl v úmyslu evakuovat ostatní, ale jen ji. Doktorka s tím nesouhlasí, ale nakonec odlétá. Po cestě však vidí vypálenou vesnici a mrtvá těla lidí, které ještě nedávno ošetřovala. Když to vidí Waters, rozhodne se obrátit. Do vrtulníku naloží zraněné, staré a děti a sám s doktorkou, svým týmem a zbytkem domorodců chce pokračovat na místo další evakuace. Jeho velitel mu však do vysílačky říká, že další evakuace není možná a že musí dojít až do Kamerunu. V patách je jim armáda povstalců, která se každou hodinu přibližuje. Waters a ostatní vojáci si lámou hlavu s tím, proč po nich jdou. Vojáci se postupně s domorodci sbližují a začne jim na nich záležet. Po cestě narazí na další vesnici, kterou drancují povstalci. Waters se je rozhodne zabít a osvobodit zbytek přeživších, kteří jsou mučeni a znásilňováni. Někteří vojáci říkají, že by se neměli vměšovat, ale Waters nesouhlasí. Vojáci zlikvidují povstalce a pak se opět dají na cestu do Kamerunu. Druhý den ráno přijde za Watersem jeden z jeho mužů a ukazuje mu na satelitním snímku, že je armáda povstalců dohání. Waters nechápe, jak je možné, že je dokážou stopovat i v noci, a domnívá se, že někdo z domorodců vysílá jejich pozici... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (501)

Deimos 

všechny recenze uživatele

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +režie, Bruce Willis, Monica Bellucci, akce, závěr -má to pomalý rozjezd který občas nudí/// Slzy slunce jsou emocionálně hodně silné a určitě vás zasáhnout. Přesto i jako akční film stojí za vidění a kdo má rád Bruce, bude spokojen./// Celkem 80%/// ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Spousta naštvaného Wilise, nesnesitelně prkenné Monicy, džungle, výstřelů, prachu a nespravedlnosti. K tomu jeden velký a velmi nevěrohodný obrat proti rozkazům, místy otravná klišé a tak protivně optimistické poselství, až to bolí. Všechno v obalu Zimmerovy překvapivě unavené kompozice a velké, černobílé mírové agitky. Antoineho Fuquu mám občas dost rád, ale tvrzení o tom, že umí dobře natočit prázdné obrazy, nikdy neplatilo víc. ()

Reklama

Dadel 

všechny recenze uživatele

Ještě mnohem horší než jsem čekal. I pokud pominu ideologickou stránku o hrdinných amerických vojácích hrdinně zachraňujících hrdinné americké civilisty, tak ani jako akční film to nestojí za nic. Ta jediná akční scéna v závěru vypadá mnohem laciněji, než kolik asi stála, a ve zbytku filmu má diváckou zábavu obstarávat patrně jen bezvýrazný ksicht Bruce Willise, což je ale proklatě málo! ()

castor 

všechny recenze uživatele

Vlastně ani nevím, proč jsem byl na tenhle kousek kdysi docela naštvaný. Napodruhé bylo leccos jinak, ač.. Mám sice rád Bruce Willise, který je bezesporu největším kladem celého filmu, ale jinak se před námi odehrává jen rutinně odvedená práce tolikrát viděného. Nevím proč, protože když vypustíme prostinký děj (včetně polopatických dialogů) o neuposlechnutí jednoho rozkazu (a projevu zkoušky charakteru v ryzím americkém kabátě), tak vše relativně obstojně fungovalo – atraktivní prostředí nigerijského deštného pralesa, řemeslně zvládnuté akční sekvence, drsní hoši záchranné jednotky – a válečná agitka plná halasných humanistických gest nakonec není až tak laciná!! Jenže Fuqua není Oliver Stone, příběh je schematický, napětí hodně schází. Prostor dostává jen poručík Willis, robustní a málomluvný, který pronáší zatraceně pravdivou větu („Bůh už Afriku opustil“) a doktorka Monicy Bellucci, které vyděšený výraz sluší i přesto, že takřka nemá co hrát!! Ostatní jsou jen figurkami v nedotaženém válečném thrilleru, ale pojďme znovu na začátek komentáře: možná je to paradoxní, ale rád jsem se k němu vrátil. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Svého času velké zklamání, které ale vycházelo jen z neadekvátních očekávání, že by Willis mohl po letech přijít s pořádnou akční rolí. Ze zpětného pohledu je to stejně jako režisérův pozdější počin "Odstřelovač" naivňoučká brakovka pro puberťáky: gun porn, military fetish, hektolitry patosu, mrzoutské pohledy Wilise a olbřímý dekolt Moniky Bellucci. Takže v zásadě ideální mix. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (15)

  • Všichni herečtí představitelé armádní jednotky SEAL museli před natáčením projít dvoutýdenním výcvikovým táborem. (HappySmile)
  • První film, který se natáčel na jaderné letadlové lodi Harry S Truman (CVN-75). (HappySmile)
  • Během natáčení se všichni herci, kteří hráli členy námořní jednotky SEAL, museli oslovovat jmény svých postav, a to dokonce i mimo kameru, aby se lépe vžili do svých rolí. (HappySmile)

Související novinky

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

19.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci

03.06.2010

Jako Mr. Church zahostuje v The Expendables, ale v okamžiku, kdy si budeme jeho cameo vychutnávat, Bruce už bude natáčet další akční řežbu. V srpnu totiž odstartuje natáčení adaptace počítačové hry… (více)

Reklama

Reklama