Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Nigérii vypukl převrat, prezidentská rodina byla vyvražděna a povstalci drancují vesnice jiných kmenů. Poručík Waters (Bruce Willis) a jeho jednotka mají zachránit americké občany. Hlavní cíl je doktorka Lena Kendricksová a vedlejší cíle jsou jeptišky a kněz. Waters a jeho jednotka vyskočí z letadla nad džunglí a najdou v pralese vesnici, kde se doktorka nachází. Ta se ale nechce evakuovat bez ostatních domorodců z vesnice. Povstalecká armáda se blíží a Waters nemá moc času, takže nakonec souhlasí, aby domorodce vzala s sebou. Od velení to ale schválené nemá. Waters se přesouvá s domorodci na místo evakuace, kam mají přiletět dva vrtulníky. Po cestě potkají skupinku povstalců, kteří míří do vesnice, z níž vyšli. Všichni se skryjí v pralese, takže je povstalci minou a jdou dál. Jeden povstalec se však opozdil a Waters ho musel potichu zabít, aby se neprozradili. Na místě vyzvednutí vrtulníku doktorka zjistí, že jí Waters lhal. Neměl v úmyslu evakuovat ostatní, ale jen ji. Doktorka s tím nesouhlasí, ale nakonec odlétá. Po cestě však vidí vypálenou vesnici a mrtvá těla lidí, které ještě nedávno ošetřovala. Když to vidí Waters, rozhodne se obrátit. Do vrtulníku naloží zraněné, staré a děti a sám s doktorkou, svým týmem a zbytkem domorodců chce pokračovat na místo další evakuace. Jeho velitel mu však do vysílačky říká, že další evakuace není možná a že musí dojít až do Kamerunu. V patách je jim armáda povstalců, která se každou hodinu přibližuje. Waters a ostatní vojáci si lámou hlavu s tím, proč po nich jdou. Vojáci se postupně s domorodci sbližují a začne jim na nich záležet. Po cestě narazí na další vesnici, kterou drancují povstalci. Waters se je rozhodne zabít a osvobodit zbytek přeživších, kteří jsou mučeni a znásilňováni. Někteří vojáci říkají, že by se neměli vměšovat, ale Waters nesouhlasí. Vojáci zlikvidují povstalce a pak se opět dají na cestu do Kamerunu. Druhý den ráno přijde za Watersem jeden z jeho mužů a ukazuje mu na satelitním snímku, že je armáda povstalců dohání. Waters nechápe, jak je možné, že je dokážou stopovat i v noci, a domnívá se, že někdo z domorodců vysílá jejich pozici... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (493)

POMO 

všechny recenze uživatele

Najväčším problémom filmu je, že sa tvári ako hlboká dráma, reflektujúca drsné skutočné udalosti z africkej džungle. A síce ich zobrazuje fakt naturalisticky (dávno som nemal tak zovretý žalúdok!), v kombinácii s americkým patetizmom a Willisovým xichtom pôsobí samoúčelne a nedôveryhodne. A ešte ináč sa dá tento film vnímať - ako akčák, ktorý chce byť aj niečím viac, no pre pomalý a nudný scenár nie je ani len poriadnym akčákom. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Fugua jindy umí, ale tady se potýká s mizerným scenářem a polopatickými dialogy. Opravdu jedinou hodnotnou věcí v tomhle filmu je scéna etnické čistky v nigerijské vesnici, která je jednak výborně natočená a jednak si člověk neznalý věcí uvědomí, že Afrika je svět, ve kterém lidský život nemá žádnou cenu. Kdyby se zbytek filmu nesl v podobném duchu, jednalo by se o skvělý protiválečný film. Takhle jde jenom o další zbytečnou hollywoodskou sračičku, která je myšlenkově tupá, akční taky moc není, s typicky hollywoodsky klišoidním závěrem. Takže sorry, tohle se nepovedlo. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Z válečných filmů, které jsem v poslední době viděl je tenhle jako celek výrazně lepší než "Údolí stínů" a druhá polovina jenom o trošku horší než "Black Hawk Down". Relativně pomalý rozjezd je vyvážen velmi dobrou a někdy dost drsnou druhou půlkou se strhujícím závěrem. Jelikož mi patos v amerických filmech až tolik nevadí (když se to nepřežene), tak jsem byl spokojen (tak na 70%). Dokonce i konec jsem skousnul :) ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Slzy slunce se nesou tiše a nezřetelně jako mlžný opar vaší myslí, těžko se soustředit na víc než na zelenou barvu džungle a Willisův drsňácký pohled. Hodinu a půl, kterou musí vaše vznešené pozadí zatékat do polstrování obřích sedaček a pachuť popcornu testovat odolnost vašich chuťových pohárků, neposouvá Antoine Fuqua svůj domnělý příběh odnikud nikam, pachtí se v louži nicotnosti a tápe po výhonku který by ho zachránil před drtivým pádem z útesu. Chtyí ho až poslední půlhodinu, kdy žánrová transformace dostává nádech žíznivého gorefestu a olověného berserku a divák dostává alespoň malou porci správného Bruce, kterého přišel do multiplexu navšívit. Je ale plně uspokojen? Nemám ten pocit. Uncle Sam calls you! US Army needs you! And Bruce will kick you... ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Nic sem od toho nečekala a ani jsem se ničeho nedočkala. Willis si celý film vystačí s jediným drsným výrazem a Monica Bellucci s jedinou větou: "Ne, já své lidi neopustím". Brzy s tím leze nervy ona a ti, které neopustí. Film vykrádá tu Četu, tu Apokalypsu, ale na rozdíl od nich zůstane jen u formy. Oběti i vrazi - všechno ploché, přes veškeré drsné scény, nemáte s aktéry ten správný soucit. Závěr je doslova trapný. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (15)

  • Název filmu byl původně podtitulek Smrtonosné pasti 4.0, na které se muselo tou dobou už začít pracovat. Bruce Willis tedy řekl, že se projektu zůčastní, pokud bude moct použít název pro tento film. (HappySmile)
  • Ve filmu byly použity Emersonovy nože, které jsou ručně vyráběné a jsou extrémně populární v armádní komunitě a při vymáhání práva. (HappySmile)

Související novinky

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

18.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou…

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci

02.06.2010

Jako Mr. Church zahostuje v The Expendables, ale v okamžiku, kdy si budeme jeho cameo vychutnávat, Bruce už bude natáčet další akční řežbu. V srpnu totiž odstartuje natáčení adaptace počítačové hry…

Reklama

Reklama