Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. "Vidět, znamená uvěřit", tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky" Vlak je připraven, tak neváhej a nastup! (Warner Bros. CZ)

Rex Mundi

Veľmi pekná vianočná rozprávka, aj keď ja rozprávky príliš nemusím. No mám teraz nejaké citlivejšie obdobie (to bude tým večným nachladnutím) a tak bola určite za 4*. Aj keď mám nejaké drobné výhrady, celkovo sa mi to páčilo a polovicu filmu ma mrazilo po celom tele (no nechápem, prečo nemrazilo hlavných hrdinov, keď sa vo fujavici premávali po vlaku). Jazda po ľade je určite z celého filmu najlepšia. ()

MM_Ramone

Americký režisér Robert Zemeckis má môj rešpekt hlavne kvôli kultovej sci-fi trilógii "Návrat do budúcnosti", ktorú natočil v osemdesiatych rokoch minulého storočia. To ma nikdy neprestane baviť. Naplno u mňa však zabodoval aj v roku 2009 animovanou adaptáciou poviedky "Vianočná koleda", ktorú napísal anglický spisovateľ Charles Dickens. Tak som si povedal, že si skúsim pozrieť aj jeho ďalší animovaný vianočný film "Polárny expres" z roku 2004. Po skvelej, päť hviezdičkovej "Vianočnej kolede" som mal veľké očakávania. A to sa mi zrejme vypomstilo. Pretože, keď mám pravdu povedať, tak som sa pri "Polárnom exprese" dosť nudil. Jazda za Santa Clausom na severný pól ma moc nepobavila. Uznávam, že po vizuálnej stránke to bolo perfektné, ale plytký príbeh a nesympatické postavy mi vôbec nezapasovali. *** ()

freddy

Zajisté zajímavý vánoční experiment Roberta Zemeckise v produkci Toma Hankse, jehož snem bylo převést knihu Polární expres na filmové plátno. Výsledek je velmi pozoruhodný. Je to taková vánoční oddechovka o tom, že věřit v nadpřirozeno nemusí být někdy na škodu. Animace je naprosto úchvatná a děj je také velmi pozoruhodný. Mne se to prostě docela líbilo a zaujalo mne to, a proto dávám čtyři hvězdičky. A nezáleží na tom, jestli jste malí nebo velcí, prostě chvilku vypněte myšlení a zakoukejte se do tohoto filmu. Mne to naprosto uchvátilo a velmi se mi to líbilo. Proč se na chvilku nepřeměnit na dítě a nesnít spolu s dětskými postavami filmu tento nádherný sen? Tak přijměte pozvání k nevšednímu výletu do fantazie a určitě se nebudete nudit. ()

Spooner

Kdyby mi bylo takovejch 10 let, tak tenhle film miluju a nedám na něj dopustit. Teď už je to ovšem horší. Pod vynikajícím digitálním hávem (v IMAXu to musí bejt opravdu jízda) se ovšem skrývá nepoutaví příběh pro nejmenší, ze kterého buď usnete, nebo budete potřebovat paralen. Já na takovýhle historky o významu Vánoc opravdu nejsem. Tím ať si Zemeckis krmí někoho jiného. Pro mě je tento film hezký na povrch, ale úplně prázný a nicneříkající uvnitř. ()

Davies182

Vánoce platí svým způsobem za klišé. A tento svým způsobem revoluční snímek, kde byl Hanks předobrazem pro x rolí, není jiný. ()

Phobia

Asi mám v rodokmenu Grinche, protože já prostě nesnáším vánoční tématiku - ať už v knihách nebo ve filmech - a zvláště alergická jsem na americké pojetí: vatou obalený houkající pupkáč v rudé uniformě, s frňákem alkoholika, sáně tažené severským turem, skřítci ve vesničce na Severním pólu... brrr, vyrazily se mi osypky. Moc nadějí jsem tedy v "Polární expres" nevkládala. Už líbivá, kýčovitá animace mi lehounce hnula žlučí, postupující děj přivodil kožní alergickou reakci a závěr v Santově továrně, městě či co to bylo, mi způsobil anafylaktický šok. Odešla jsem si dát pár elektrošoků, přímou masáž srdce a ke sledování posledních minut jsem se už nikdy nevrátila. Jsem silně na rozpacích, za co vlastně dávám ty dvě hvězdičky... asi kouzlo Vánoc, jinak si to nedokážu vysvětlit. DaViD´82 to shrnul dobře: Je to jak ta vánoční reklama na Coca-Colu... jenže ta trvá snesitelnou půlminutku. 35% ()

Jamal

Miluji pohádky, ale týhle chyběla trošku šťáva, i když akčně vcelku dobrá, konec taky celkem fajn, ale prostě to není taková pohádka, kterou si budete pamatovat i na smrtelné posteli. :: (( ()

nunka

Polar express vo mne prebudil driemajúce dieťa a z tohto pohľadu som si príjemne užívala krásnu a hravú imagináciu s milým vianočným posolstvom. Viem si predstaviť ako z toho deti musia šalieť. ()

MISSha

Bylo to tak před rokem, byl Štědrý den, zrovna jsem zdobila stromeček a koukala ven, na sníh se kterým si vítr hrál a poté zapla tv s přáním že budou dávat něco krásného a dávali Polární expres... Myslím že je celkem jednoduché tohle dílko přijmout. Buď budete po celý film (jako hlavní hrdina na začátku filmu) nevěřit, nebo ve vás zbyla ještě troška dítěte a UVĚŘÍTE... přesně to se stalo v mém případě. ()

Fiftis

Najhorší animovaný film. Pozeral som ho cez Vianočné sviatky a tento animák mi ich poriadne pokazil. Strašná nuda a trapáreň, akoby to bolo priamo určené vekovej skupine pod 7 rokov. Deťom je samozrejme prispôsobený aj samotný príbeh, jednoduchý a mierne moralizujúci. V mojom detstve nenosil darčeky žiadny obézny dedo s bradou, takže pochybujem, že by ma táto rozprávka zaujala. Keďže celkom pochybujem, že by detský divák dokázal oceniť nové technológie použité pri natáčaní, predpokladám, že mali nalákať aj diváka dospelého. Samotná animácia prostredia je veľmi slušná, avšak na ľuďoch a ďalších živých tvoroch je potrebné ešte značne popracovať. Bol to však jeden z prvých pokusov spracovať metódou "motion capture" počas celého filmu, takže mierna zhovievavosť je na mieste. Časom bude aj táto animácia dokonalejšia, ale chcel by som sa dožiť doby, kedy budú vo filmoch ožívať už zosnulé hviezdy strieborného plátna. ()

Shakers

Nemôžem si pomôcť, ale mne sa to páčilo. Ma to skvelé "dobrodružné akcie" s prekvapivou hravou kamerou a príjemnou Vianočnou atmosférou. Stopáž je krátka a takže to moc nenudí. Scény kde poletuje lístok medzi vlkmi, orlami, horami, vodopádmi alebo ako vlak jazdí hore a dolu po koľajniciach sú scény, ktoré sa fakt vydarili a na ktoré je radosť pozerať (Odporúčam vidieť v 3D). Rovnako tak aj na animáciu, ktorá v roku uvedenia bola prelomová. Soundtrack od Alana Silvestriho je už len ako stužka na darčeku. Obľúbený soundtrack: Suite From The Polar Express. 90% - 5* ()

Jacinda

Motion capture tady ještě není nic moc, ale na tu dobu je to docela pochopitelné...Myslím že pro děti je to super, já jsem se ale trošku nudila. ()

Jhershaw

Mám dojem, že z filmů, co jsem zatím v IMAXu viděl, Polární expres nejvíce využil jeho možností - obraz je skvěle 3D, což dává "akčním" sekvencím úplně nový rozměr... totiž třetí :-) Proto říkám, že jsem se bavil. ___ Ale kdybych měl hodnotit Polární expres jako obyčejný film, byly by to zdrcující 2*. PE je prostě blbina pro nejmenší děti a tudíž obsahuje vše, co takový příběh obsahovat má: poučení, že máme být hodní na chudé lidi, že malá černošská šprtka je fajn děvče, že máme věřit na Santu Clause (zajímalo by mě, jak na Santu mají věřit rodiče, když všechny dárky si musí koupit sami a Santa jim nic nedá...) a že Vánoce jsou prostě ten nejkrásnější čas v roce. Ble. (ovšem Láska nebeská rulez, to jako jo :-) ()

Big Bear

Americká kultura je ve všem jiná, svým evropským kořenům během pár století samostatného vývoje vzdálená. Neměl jsem rád ruského dědušku Mráze a stejně tak rád nemám Santu Klauze. U nás zkrátka vždy chodil Ježíšek. Oproti dvěma výše zmíněným do červeno-bílé oděným břichatým fousáčům má tu obrovskou výhodu, že je neviditelný. Nejde jej tedy prznit komercí, dávat na výlohy a točit s ním či o něm reklamy... V tom bude vždycky nedostižný (naštěstí). Amerika má holt svého Santu v trikotu Coca Cola a tak jeho marku využívá co to dá každé vánoce. Dětem je pak předkládán příběh o ponožkách na krbu, komínu, sobech a sáních včetně základny na Severním Pólu... Polární expres na toto téma navazuje, avšak originálním způsobem a se spoustou poselství. Vybrané děti veze na pól parádní americký expres jak vystřižený ze čtyřicátých let (Zemeckis nebo Hanks se asi trochu vrátili do svých dětských let)... Děti se pak po řadě dobrodružství dostanou až k Santovi, vidí jak skřítkové třídí dárky. I hlavní hrdina, který už v Santu nevěřil znovu uvěří v kouzlo vánoc.. Ano kýč jako hrom. Kýč, jako celý Santa. Přesto jsem se zaujetím cestu vlakem sledoval, pól už mne tak nebavil. Něco to ale v sobě vánočního přeci jen mělo (občas jsem se zachvěl i dojal). Zaujalo mne i pár písní s celkem slušného soudtracku. CZ dabing se povedl. Ve 3D to mohlo být zajímavé, zejména ty horské dráhy... Zaujala mne postava hobo cestující na střeše expresu, jak vystřižená ze Steinbeckových románů! Synovi jsem po skončení pohádky vysvětlil, že v USA a i jinde ve světě si myslí si myslí, že to tak nějak je... Syn mi řekl, že náš Ježíšek je lepší a já se s uspokojením musel usmát. Ano. Ježíšek totiž lepší je. * * * ()

Silas

Na DVD je sice zážitek z jízdy vlaku asi o polovinu chudší než ve 3D kině, přesto dokáží adrenalinové části zaujmout. Zbytek záleží na povaze diváka, já se na Expres dívám zásadně o Vánocích, kdy ve mně celá atmosféra a nádherné skladby spolu s animací dokáží vyvolat nostalgické pocity. ()

hippyman

inu, jak zde již pár kolegů za mě vystihlo, jde o grandiózně animovaný a hudebně nádherně doprovázený superkýč... škoda. 60% ()

Stegr

70% - Příjemná vánoční podívaná. Zkrácení o deset až patnáct minut by filmu vůbec neuškodilo, Ještě 4*... ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Batman a Superman digitálně animovaní

Batman a Superman digitálně animovaní

04.09.2007

Chvíli v tom byl docela slušný chaos. Když studio Warner Bros. oznámilo, že hodlá už příští rok odstartovat natáčení Justice League of America, komiksoví fanoušci začali střihat ušima. Co to, co to?… (více)

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)

Já se vrátim! Nebo ne?

Já se vrátim! Nebo ne?

14.11.2006

Když se Arnold Schwarzenegger, někdejší nejlépe placený herec Hollywoodu, opětovně stal guvernérem státu Kalifornie, početné zástupy fanoušků opustil i ten poslední zbytek naděje na jeho comeback.… (více)