Americký prezident se rozhodl vyhlásit nekompromisní válku terorismu, a to všude, nejen tam, kde přímo ohrožuje Spojené státy. Prvním krokem této politiky je zatčení samozvaného prezidenta, generála Radeka. Odvetný úder teroristů však na sebe nenechá dlouho čekat a zasáhne velmi citlivý bod. Zločincům pod vedením psychopatického Ivana Koršunova se podaří proniknout na palubu prezidentského letadla Air Force One, zmocnit se celé prezidentovy rodiny a žádat Radekovo propuštění. Zpočátku nikdo, ani teroristé ani vláda USA, netuší, že kapsle, v níž měl uniknout před únosci prezident, je prázdná. Odvážný prezident se po zvážení všech pro a proti rozhodl zůstat na palubě letadla a pustit se s teroristy do boje. Zpočátku má na své straně bojové zkušenosti z Vietnamu, moment překvapení a odhodlání zachránit rodinu. Zdá se však, že jeho šance na vítězství jsou minimální. Marshallovi se podaří spojit s krizovým štábem Bílého domu. Potvrdí, že je odhodlán bojovat, a nařídí neustupovat požadavkům únosců. (TV Nova)

Spock

Nemám nic proti americkému patriotismu, ale všeho moc škodí. Tenhle film je ho plný. Úplně kazí dojem ze zbytku filmu. Prezident hrdina, pro američany nic neobvyklého. Hrůza a děs. Podruhé bych už to neztrávil. Nejvíc mě dostalo to, jaké neschopy udělali z Radekových pilotů útočících v závěru na Air Force One. ()

Ravi

Na tomto snímku jsem nenašel věru příliš mnoho pozitivního. Samý amerikanismus (včetně hudby), trapně vykonstruovaná zápletka s předvídatelným vyústěním a vyloženě povinnostně "zvládnuté" role herců. Pokud jde o děj, režie nezklamala, ale ani nenadchla. Jako by byl film točen na zakázku nebo co. Dávám 35% = 1/5 ()

Taio

Takehoto akčneho prezidenta mať a neni o čom reč. Aj keď su tam stars like Ford a Oldman tak aj tak nič moc. ()

Roseinka

Velká část filmu mě bavila. Nevadí mi většinou proamerické filmy, ale uznávám, že tady čeho je mnoho, toho je přliš. Gary Oldman byl zde naprosto excelentní a myslím, že to byl on, kdo dal filmu lepší kvalitu. Nechápala jsem průměrné hodnocení až do chvíle, kdy prezident převzal kontrolu nad letadlem. Odtud to bylo teda pořádné scifi a jeho nesmyslnost zaskočila i mě. Jinak jsem si film moc užila. ()

ghatos

Americká vlastenecká blbinka. Jak na tohle nepřistoupíte, tak je to automatický odpad. Když to ovšem vezmete jako totální (komediální) devadesátkový akční výplach plný amerických chujovin pro pobavení...51%. ()

Almásy

AK natoci Petersen nieco je to bud skvele alebo neskutocna nuda alebo skratka zlaty priemer. toto je neskutocna nuda a nezachrani to ani jakz takz nad vodou sa drziaci Ford. sorry wolfie toto ti nezozerem ()

pfa

Běžný akční thriller, nic vÍc neočekávejte, a tudíž se pak o nějakém zvlášť špatném zážitku mluvit nedá... [6/1O] ()

Pecival

Jestli je to míněno jako parodie, pak jsou tři hvězdičky řekl bych tak akorát, protože jsem občas propadal opravdu histerickému smíchu. Jestli vám, ale nepřijdou směšné ty "nejklišoidnější" scény jaké jste kdy viděli dovené do naprostého absurdna, tak se tomuhle vyhněte. Pohled na Glenn Close je vyloženě smutný. ()

Aqualung

Tohle je můj první komentář, a hned bezobsažný.Všechny ostatní kometáře totiž již pojmenovaly to, co si myslím i já. ()

ssfan

Po technické stránce celkem povedený film, i herecké výkony ušly, ale těch logických nesmyslů bylo příliš.:-) 55% ()

Fox85

Pokud se pokusíte unést Air Force One, tak ve svém dokonalém plánu nezapomeňte na možnost, že vám může zadek nakopat sám prezident USA. A to i bez Chucka Norrise. Docela blbost, ale chtěl jsem vidět Oldmana jako teroristu :) ()

solskjaer

U tohoto filmu, ač mám Forda nesmírně rád, se nemohu zbavit dojmu, že jsem ho tuto roli již viděl hrát v jiném filmu. Ne že by hrál špatně ale zahrál to úplně stejně jako jiné filmy z podobnou tématikou , kterých natočil přehršle! ()

finx

Poměrně solidní film, velice se mi zde líbil Gary Oldman. Ale na víc jak průměr tenhle snímek nemá. ()

lskala

Wolfagang Petersen mě zklamal více, než Harrison Ford. Toho nepovažuji za příliš kvalitního herce. Od režiséra, který natočil skvost jménem NEKONEČNÝ PŘÍBĚH, bych čekal mnohem větší porci zábavy. Dal bych pouze 1*, ale Gary Oldman si za svůj výkon zaslouží alespoň tu jednu na víc. 2** ()

Danoboss

Okrem seriálu Walker Texas ranger som nevidel tak do extrémov vyhnaný americký patriotizmus v tak očividnej dementnej podobe. Napriek tomu tam bol veľmi slušný herecký ansámbl, najmä Gary Oldman a Glen Close. Na to že to trvalo dve hodiny to celkom rýchlo ubehlo a vo filme neboli hluché miesta. ()

Yeosol

Tak tohle je přesně jeden z těch filmů, díky kterýmu tak zbožňuju 90. léta zlatý filmový éry. Moc dobře nechápu tak nízký hodnocení jaký tenhle film má. Já už fakt nevim, jak se lidem z csfd zavděčit ( viď Falko :-D ) a nemám ponětí, co od filmu, kde stačí vypnout šedou kůru mozkovou a jen se královsky bavit vlastně chtějí. Určitě to není tak špatný film, jak to spoutu lidí píše a štve mě, že takovýhle typický zástupce devadesátkový éry je brán tak špatně. Rozhodně by si zasloužil víc, než kolik tu má. Jestli někomu vadí, že prezident se sympatickou tváří Harrisona Forda v sobě objeví statečnost a postaví se teroristům v letadle, co je na tom? Nebo pokud se někomu nezamlouvá občasná akční přehnanost, například na konci filmu, co je na tom? U filmu se má přece divák náramně bavit, pokud teda není nějaký rozmrzelý bručoun a kritik, co si hraje na nějakýho chytráka, kterýmu vadí hollywoodský filmy. Kdo má rád akční filmy z 90. let, je tohle super film, který si v budoucnu určitě moc rád zopakuju. Poctivá akční záležitost plná parádní akce, krásný napínavý hudby Jerryho Goldsmithe, nauvěřitelně napínavých a dramatických momentů, jakým je například krkolomný přistávání Air Force One na letišti, kterou považuju asi za nejlepší scénu z celýho filmu a u který jsem se sluchátkama na uších ani nedutal, nebo scéna kdy armádní letadlo doplňuje palivo Air Force One, který pak končí v oslnivých plamenech a explozích. Jsem rád, že dramatický tempo si film udržuje po celou dobu a já se nenudil ani na chviličku. Musím pochválit neúprosnýho a drsnýho záporáka s tváří fantastickýho Garyho Oldmana, který si zahrál ruskýho vůdce teroristů a moc se teda s někým nemaže, nebo Glenn Close v roli víceprezidentky. Co jsem od filmu chtěl jsem dostal a jsem rád, že si konečně po spoustu letech můžu odškrtnout dalšího zástupce mojí zlatý 90. éry. Jen mě mrzí ten negativismus ze strany ostatních uživatelů, ale s tím já nic neudělám. :-) Tisíc lidí, tisíc chutí. ()

herr_carter

Wolfgang Amadeus Petersen podle mě chodil na střední s Emmerichem, jinak si neumím vysvětlit tu podobnost ve všudypřítomném americkém patriotismu, který tu na nás chčije a sere každým povoleným nýtem prezidentského Bójingu. Dalším prvkem, který mají tito dva velikáni katastrofického filmu společný je jejich smysl pro zapojení do veškeré akce člověka, který střelnou zbraň, teroristu, případně výbuch viděl nanejvýš v televizi a ejhle - najednou je schopný celou teroristickou buňku zlikvidovat prakticky holýma rukama !!! Opravdu neuvěřitelné, jaké mají v té Americe schopné akční prezidenty, vemte si, že by někdo unesl Zemana v Superbu..................moje hodnocení = 2 z 10. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)