Americký prezident se rozhodl vyhlásit nekompromisní válku terorismu, a to všude, nejen tam, kde přímo ohrožuje Spojené státy. Prvním krokem této politiky je zatčení samozvaného prezidenta, generála Radeka. Odvetný úder teroristů však na sebe nenechá dlouho čekat a zasáhne velmi citlivý bod. Zločincům pod vedením psychopatického Ivana Koršunova se podaří proniknout na palubu prezidentského letadla Air Force One, zmocnit se celé prezidentovy rodiny a žádat Radekovo propuštění. Zpočátku nikdo, ani teroristé ani vláda USA, netuší, že kapsle, v níž měl uniknout před únosci prezident, je prázdná. Odvážný prezident se po zvážení všech pro a proti rozhodl zůstat na palubě letadla a pustit se s teroristy do boje. Zpočátku má na své straně bojové zkušenosti z Vietnamu, moment překvapení a odhodlání zachránit rodinu. Zdá se však, že jeho šance na vítězství jsou minimální. Marshallovi se podaří spojit s krizovým štábem Bílého domu. Potvrdí, že je odhodlán bojovat, a nařídí neustupovat požadavkům únosců. (TV Nova)

mysiak

Dobrý film s Harrison Fordom...v ktorou sa neustále niečo deje, a to dianie, je dosť dobré...aj keď to skončí typickým americkým happy endom, mne to nevadí a zase si to pozriem... ()

GodComplex

Harrison Ford by mel byt prezident USA. Jerry Goldsmith mel slozit hymnu USA! Ale Wolfgang Petersen by mel radsi zustat u toceni zvrhlych letajicich psodlaku, protoze tohle je (stejne jako vetsina jeho pozdni tvorby) hodne slaby prumer. 4/10 ()

K.I.N.G.

Co ti amíci s germánama ještě nevymyslí, prezident USA se samopalem v ruce. Emocionálně vypjaté a napřeháněné až hanba, ale tak to přece u těchto filmů máme rádi, nebo ne? Chtěl bych ještě pochválit Glenn Close za výkon. ()

movieband

Nedoceněný akční thriller s Fordem a Oldmanem v hl. rolích. Vážně precizně zpracovaný film. Napínavý a akční film s hvězdným obsazením a kvalitním dějem. Absolutně nechápu tohle hodnocení. 70 % je podle mě dostačující. ()

Vampireman

Ford dělá celou stopáž megadržky, mluví rusky, kouká na fotbal, visí z letadla, visí na laně, vykotlí letadlo od záporáků, řídí letadlo, na zemi svítí lidi svíčkama a celou dobu do toho hraje kýčovitá hudba. Není to však moc vtipné, byť by se to dalo výčtem hustopřísnokrutostí čekat. Efekty jsou strašlivý, že to snad dělali v Malování. Ale nejvíc nezvládnuté jsou pasáže z Bílého domu nebo odkudže, protože tam jenom blbě stojí lidi co si čtou nějaký papíry a jenom vyplňujou prostor. Průser. ()

Derek

vadilo vám absolútne hrdinstvo američanov v dňu nezávislosti? tak toto je ešte horšie, pretože hlavnou postavou nie je nik iný ako sám americký prezident. ak to pretrpíte tak sa môžete tešiť na slušný akčný thriller (je zaujímavé, že tie najamerickejšie filmy točia práve nemci emmerich a petersen). ()

salalala

Blbost na ntou. Je až s podivem, jak tenhle film ve zkoušce času neobstál. Tady je špatně skoro všechno. Nevadí mi patriotismus, když je udělán vkusně, ale tohle bylo moc. Bere se to tak strašně vážně, až to hezké nebylo. Všichni by obětovali život prezidentovi USA, který je tady fakt superman. Největší překvapení je, že takhle patetický film natočí Němec! Jsou to na světě paradoxy. Ford je sice fajn, ale do téhle role mi ne úplně zapadl, chvílemi se mi zdál směšný. Glenn Close dělá, co může, ale nevytrhne to. Nejlepší tak je Oldman, který si roli arcipadoucha náramně vychutnává a obdařil ho aspoň nějakým charismatem. Triky jsou naprosto příšerné a v dnešní době vypadají fakt děsně už. Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale za naprosto přepálený a mimo realitu se pohybující konec ubírám hvězdu. 40% ()

Skip

Dosti nudný akční film o tom, jak to skvělý americký prezident všechno zvládne, všechny zachrání (skoro) a teroristy zlikviduje. Některé scény jsou vyloženě trapné a říkám si, že tohle neměl Harrison Ford rozhodně zapotřebí. ()

higuain

Jeden z nejvtipnějších akčních filmů s tunou patriotismu a patosu. Nebýt technicky celkem obstojné akce a geniální Goldsmithovy hudby, asi bych to nevydržel a smíchy bych se udávil. ()

Aleee89

Když jsem se dívala, zjistila jsem, že film už jsem kdysi vlastně viděla. A to, že jsem si ho vůbec nepamatovala svědčí o jediném, a to o tom, že mě ani předtím nijak nezaujal. Dneska taky ne. Bylo to nereálné, nudné až praštěné. Nemám ráda takové to americké hrdinství, ty jejich silné řeči, dobro když vždycky zvítězí nad zlem... A tady toho bohužel bylo dost. To mi hodně vadilo a zkazilo mi to celý film, i když se Harrison Ford snažil vrátit se touto rolí zpět na výsluní. Nebyl tak úplně špatný, ale ani nevím, jestli se mu to touto rolí podařilo. Řekla bych spíše, že ne. ()

Fanucci

Naprosto odporný prvoplánově proamerický film s dokonale kladným a chrabrým prezidentem...Tak strašné, až se tomu člověk směje. Proto ta jedna hvězda. "Nezapomínejme, že náš prezident má purpurové srdce za statečnost. Nezatracujme ho!" ()

Parlay

Jsem zarytý antikomunista a filmový americký patriotismus strávím obvykle bez problémů, ba naopak, ale čeho je moc, toho je příliš... Takovou děsnou antikomunistickou agitku jsem neviděl od třetího Ramba, kde jsem se stejně jako nyní neubránil záchvatům smíchu. Avšak Petersenovo ,,dílo" vstoupilo do kin roku 1997, kdy bylo bipolární rozdělení světa již minulostí, a třetí Rambo roku 1988, na konci stále probíhající studené války... Při vzpomenutí si na hlášku jednoho ze členů amerického štábu, kdy po prvním hovoru se soudruhem Garym Oldmanem konstatuje: ,,Tohle se Americe nedělá..." , se mi derou slzy do očí. A tvůrci to přitom vše myslí smrtelně vážně... Kdybych si odmyslel politický obal, zbyl by mi standardní zábavný akčnák, ale takhle... ()

dyfur

moja zaujímavosť: Ivan Korshunov (Gary Oldman) nosí hodinky značky Pobeda a major Caldwell (William H. Macy) nosí Rolex Daytona. (dyfur) ()

OG_Swifty

I pres veskerej ten hejt top komentujicich jsem si tenhle film uzil. Heroickej prezident sroluje vsechny teroristy, zachrani rodinu i vetsinu rukojmich a viceprezidentka (ano, zena viceprezidentka - kam se hrabe Kamala) se hrde postavi za prezidenta i v dobe nejvyssi nouze. Americka propaganda jako vysita a Hollywood v dobach, kdy se chtel jeste divakum zavdecit. Naramne jsme si tim s manzelkou zprijemnili vecer :o) ()

Diamant

Špeciálna americko-ruská úderná jednotka zajala v brilantnej akcii kazašského diktátora Radeka, ktorý ohrozoval svetový mier a kruto terorizoval vlastné obyvateľstvo. Úspech komanda inšpiroval amerického prezidenta k verejnému prejavu za základné ľudské práva a proti teroristom. Tí na seba nenechali dlho čakať... Tento dramatický film predstavuje veľkosť človeka, ktorý nemyslí len na seba, ale aj na druhých... ()

BoredSeal

Otřesná šílenost o čestném prezidentovi. Jedinou úlevu a pocit jakéhosi štěstí jsem cítil, když odpráskli toho debilního hrdinu pilota v podání Williama H. Macyho. :) Cynikům opravdu nedoporučuji. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)