Americký prezident se rozhodl vyhlásit nekompromisní válku terorismu, a to všude, nejen tam, kde přímo ohrožuje Spojené státy. Prvním krokem této politiky je zatčení samozvaného prezidenta, generála Radeka. Odvetný úder teroristů však na sebe nenechá dlouho čekat a zasáhne velmi citlivý bod. Zločincům pod vedením psychopatického Ivana Koršunova se podaří proniknout na palubu prezidentského letadla Air Force One, zmocnit se celé prezidentovy rodiny a žádat Radekovo propuštění. Zpočátku nikdo, ani teroristé ani vláda USA, netuší, že kapsle, v níž měl uniknout před únosci prezident, je prázdná. Odvážný prezident se po zvážení všech pro a proti rozhodl zůstat na palubě letadla a pustit se s teroristy do boje. Zpočátku má na své straně bojové zkušenosti z Vietnamu, moment překvapení a odhodlání zachránit rodinu. Zdá se však, že jeho šance na vítězství jsou minimální. Marshallovi se podaří spojit s krizovým štábem Bílého domu. Potvrdí, že je odhodlán bojovat, a nařídí neustupovat požadavkům únosců. (TV Nova)

Bafo

Typicky americky akcni film se vsim vsudy... Pro odpocinkovou podivanou jako delany... Nedoporucene pro antiamericky smyslejici lidi protoze americkej prezident je holt vsemocnej... ()

Greny

Ford jako prezident a samozřejmě jako akční prezident. Myslím, že by měl Bush začít být akční ;-) ()

Hanes88

Náhodou!!! Bál jsem se, co to bude za kravinu, když jsem si přečetl obsah filmu, ale naštěstí to tak nebylo. H. Ford v hlavní roli skvělý a možná i díky němu to bylo dost koukatelné. Takže akční fajná průměrovka. 60%. ()

Marrty3

Americký Patriotismus opět zasahuje. Škoda, že se tomu Ford zaprodal. Tohle mu nesluší. Tento film nemá absolutně soudnost. Akce je tu celkem dost, takže je na co se dívat, ale opět nás američtí filmaři nutí nepřemýšlet a pouze se užít akčák jako prase. Další oddychovka, která nezaujme, ale ani neurazí. ()

wayd

Harrison Ford potvrzuje svaté pravidlo, že role amerického prezidenta znamená konec leckteré kvalitní kariéry ()

filipvrbik

Vůbec to není tak hrozné, jak tu někteří píší, na druhou stranu je to občas parodie sebe sama :-) . Zajímalo by mě, jak moc byla kopie Air Force One dokonalá...60% ()

M.I.K.E.

Mít za hlavu státu amerického prezidenta = klid a bezstarostný život.V dni nezávislosti prezident střílí mimozemštany,v tom to snímku pro změnu zase ničí teroristy jak na běžícím páse.... no coment!!Další snímek na již mnohokrát omýlané téma ,,v rukou teroristů" se podle mne vcelku vydařil,byť se mi moc nelíbíly efekty na konci filmu(připadaly mi moc umělé a neoriginální) a hudba byla zbytečně ,,velkolepá" ikdyž se třeba jednalo o pouhý nástup prezidenta na letadlo.Vše ale dává do pořádku výborný výkon Garyho Oldmana a samozřejmě i Harrison Forda. ()

Dragonlanc odpad!

Absolútne typický americký odpad! Najmocnejší muž na svete a ochranku má ako moja babička, cez ktorú sa dostane aj malé dieťa. Totálne nereálny scénar - predstaviť amerického prezidenta ako nejakého ramba, pričom všetci americký prezidenti za posledných 50 rokov boli starí roztrasení dementi, ktorí majú problém udržať stolicu a moč a neblabotať pritom nejaké nezmysly a nie sa hrať na Ramba. Debilná snaha o glorifikáciu amerických poserov. Pred pár rokmi by som možno dal aj nejakú hviezdičku ale dnes je to pre mňa obyčajný ODPAD! ()

Charon11

Tak pánové, vy co píšete o filmu Dovolená s Andělem, jako o agitce, tak tady se dobře dívejte! Hrdinný prezident USA, zlí Kazaši či nějaká jiná teroristická verbež, hrdinný krizový štáb, úředník kryjící kulku pro první dámu, pilot F16 kryjící letadlo s prezidentem.....zlaté brigády (akce Z) na školce v Andělovi. ()

laepus

Akční blbost, kterou prostě nemám pro její uhozenost a přehnanost rád. Asi nejsem Američan a neberu svého prezidenta (zvlášť toho současného našeho) jako božstvo k obdivování, i když má tvář Harrisona Forda. No a tu viceprezidentku bych vzal nějakou holí při první příležitosti - tak nepříjemnou a protivnou ženskou, aby člověk pohledal. Ne, Air Force One u mě nikdy nebudu nijak bodovat. ()

mira007

Americký prezident jako akční bourák , který nepotřebuje secrete service, cia, fbi ani pobřežní hlídku - všechny teroristy zmákne sám ( včetně arcilotra Gary Oldmana). Vysoká dávka patetismu a patriotismu spíše podprůměrného filmu. ()

Marius_ss

Akčné béčko s áčkovým obsadením, ktoré neskutočne ťahá Gary Oldman. Pre mňa osobne je jeho postava Ivana Korshunova jedna z najlepších záporných postáv akčného filmu. Môj obľúbenec Ford ako prezident bol tiež dobrou voľbou, a celkovo beriem obsadenie hercov v tomto filme za veľmi vydarené. Scenár je jednoduchý, no nie nudný, a popravde, na takýto typ filmu úplne dostačujúci. Čo film zráža, je klasický americký patriotizmus a hranie sa na tých dobrých, zatiaľ čo Rusko je zlé :), ale to už beriem ako súčasť týchto amerických akčných rozprávok pre chlapov a snažím sa to ignorovať a pri tomto filme to ani nie je taký problém. Čo mi ale najviac vadilo, sú niektoré hlúpe scény, kde sa človek fakt musí chytať za hlavu ("prepustenie" Radčenka napríklad - scéna ako taká je nakrútena super, len ta logika tam moc nefunguje), rovnako tak to veselé strieľanie vnútri lietadla mi nejako rozum nepobral :) Za tieto veci musí ísť hviezda dole, nakoľko to kazí celkový dojem, inak ale (aspoň pre mňa), obľúbeny akčný film, ktorý si rád pozriem opakovane. A popravde sa čudujem tomuto hodnoteniu, objektívne, aspoň tých 70% by si to snáď zaslúžilo ;) ()

hacho

Harrison a Oldman si myslim zaslouzi slusne hodnoceni. Zapletka se nesmi moc resit, kdyz moc nepremyslite, vsechno klape, ja se nenudila. ()

thunnus

Hrdiný americký prezident opráší své bojové znalosti a nakope několik kilometrů nad mořem zadek zlým kazašským teroristům. Co dodat, snad jen jako komedie by tohle mělo smysl. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)