Americký prezident se rozhodl vyhlásit nekompromisní válku terorismu, a to všude, nejen tam, kde přímo ohrožuje Spojené státy. Prvním krokem této politiky je zatčení samozvaného prezidenta, generála Radeka. Odvetný úder teroristů však na sebe nenechá dlouho čekat a zasáhne velmi citlivý bod. Zločincům pod vedením psychopatického Ivana Koršunova se podaří proniknout na palubu prezidentského letadla Air Force One, zmocnit se celé prezidentovy rodiny a žádat Radekovo propuštění. Zpočátku nikdo, ani teroristé ani vláda USA, netuší, že kapsle, v níž měl uniknout před únosci prezident, je prázdná. Odvážný prezident se po zvážení všech pro a proti rozhodl zůstat na palubě letadla a pustit se s teroristy do boje. Zpočátku má na své straně bojové zkušenosti z Vietnamu, moment překvapení a odhodlání zachránit rodinu. Zdá se však, že jeho šance na vítězství jsou minimální. Marshallovi se podaří spojit s krizovým štábem Bílého domu. Potvrdí, že je odhodlán bojovat, a nařídí neustupovat požadavkům únosců. (TV Nova)

RomanHyde

To co zde předvedl tvůrce Das Bot a Nekonečného příběhu, to se opravdu jen tak nevidí. Rád bych se dozvěděl, zda-li Harrison Ford nelituje této role. Přece jen spolupráce s takovým režisérem je do jisté míry záruka kvality. A Fordovy role od Indiana Jones, přes Blade Runner, Frantica až po Uprchlíka jsou taktéž příslibem kvalitní podívané. Kdyby se ty věci co se na plátně odehrávaly, ještě trošku "docukrovaly" bratry Zuckerovými, do hlavní role by byl obsazen Leslie Nielsen, tak zde mohla být vynikající komedie. Pokud však akční film sám sebe nechtěně paroduje, je to spíše smutné. Jak velkého patriotismu jsou ještě amíci schopni? Dočkáme se amerického prezidenta, který nasedne do raketoplánu a vydá se bránit Ameriku, potažmo celý svět před vetřelci z vesmíru? ()

Brejlil

Nemyslím si, že by to bylo tak špatné, jak naznačuje hodnocení většiny. Jistě, není to veledílo, ale relativně příjemný, dobře natočený a docela inteligentní akční film. ()

WinstonS

Air Force One vystihuje pět P: Petersen, prezident, patriotismus, patos a pitomost. Naivní "follow your president" snímek držící pravidla žánru, ale zoufale konvenční a předvídatelný. Sračkové béčko z 80. let se Stevenem Seagalem v hlavní roli a la PŘEPADENÍ V PACIFIKU je poctivější než tahle trapná groteska. Mockrát jsem si říkal, že větší hovadinu už scénárista vymyslet nemohl a následující záběr mě utvrdil o opaku. Možná to Petersen myslel stejně jako Paul Verhoveen s HVĚDZNOU PĚCHOTOU, tedy maximální nadsázka a satira jako hrom. Ale sám tomu nevěřím. ()

stankub

Harrison v tomto filmu ukázal, že rozhodně ještě nepatří do starého železa, svižný film pod taktovkou Wolfganga Petersona se skvělou akční hudbou Jerryho Goldsmithe. Opravdu pěkná podívaná - 4* ()

Ad4mson

Patetičnost tohoto snímku je nevídaná, ale nemůžu jít níž než pod 4*. V prvé řadě je to tím, že mám Harrisona rád a za druhé mám v lásce tento typ "diehardovských" filmů. Když vidíte tu nezměrnou oddanost vojáků, kteří odvážně létají do nepřátelských raket jen aby zachránili AMERICKÉHO prezidenta, nemůžete nemít v koutu úst úsměv. To samé se dá říci i o Glenn Close, která pateticky hláškuje jako o život. Akční scény jsou skvělé, jen zamrzí závěrečný pád letadla do moře, který animátoři šeredně odflakli. Mrtvých je spousta, Ivan Korshunov (Gary Oldman) je správný psychopat a napětí je perfektně gradováno. Vše potrhuje vynikající soundtrack Jerryho Goldsmithe, což je odborník na slovo vzatý, co se týče hrdinských motivů. Neskutečný patos, všichni víme, že by se tohle nikdy nemohlo stát, ale když to budete brát jako pouhopouhý film, budete spokojeni. Američtější film snad jen těžko může existovat. ()

Ulrich

Překvapivě mě tento film bavil více než Con Air, se kterým byl společně uveden na videotrh. Jde o příjemnou akční oddechovku na kterou si ale za pár let nikdo nevzpomene. ()

Saur.us

Naprosto triviálně musím konstatovat, že to byla příšerná kravina! Američtější je snad už jen Patriot nebo propagační videa ze studený války. A přitom taková jména! Petersen, Ford, Oldman! Naivně doufám, že to tvůrci mysleli jako parodii, ale nedokázali to jako parodii prodat. ()

mls

Ďalší mierne podpriemerný akčný film, ktorý potápa môj "obľúbenec" Garyho Oldmana, nedostatok napätia a vôbec celková "blbosť" podobných filmov. ()

jesus666

Harrison Ford ako najhorší americký prezident! Horší ako Bill Pullman v Independence Day. James Marshall ako taký americký major Zeman. Človek z toho začína mať pocit, že keď je Američan (policajt, americký prezident, žena v domácnosti) v uzavretom priestore (mrakodrap, lietadlo, kuchyňa a pod.) s teroristami, vždy to skončí 30:0 v prospech amerického hrdinu. A to aj v prípade, že jeho jedinou zbraňou je medený drôt a odhodlanie položiť svoj život za vlasť. ()

bulbasaur

Nemám..vyslovene už neznášam skoro všade prítomný patriotizmus amerického charakteru ktorý cítiť z ich filmov a médií. Svetovy policajt a bla bla bla. No a hlavná zápletka tohto filmu... prezident hrdina... ma položila na kolená. Ako vždy záporáci sa hlásia k matke Rusi. Chcel by som vidieť či by toto vykryl Bush alebo Obama v podobnej situácií. Asi len vo sne. Nebyť tejto šerednosti išlo by o schopný akčný film. Ford aj Petersen ma tentoraz dosť sklamali.aj tak sa však jedná o lepší priemer. ()

Adm.Nelson

Videl som dávno, ešte v časoch, keď mi pojmy ako pátos, amerikanizmus a patriotizmus nič nehovorili, a pamätám si, že ma zaujala akcia a Fordov správňacký prezident. Ktovie, ako by som hodnotil, keby som to videl teraz. ///////// Tak po dlhšej dobe som si z tohto pozrel niekoľko minút, a stačilo mi to na to, aby som zistil, že je to naozaj desná blbosť 2/10 ()

MickeyStuma

Sám proti všem. Velice oblíbené téma akčních příběhů 90. let minulého století. V různých snímcích jsme v takových případech měli možnost vidět snad všechny možné akční hrdiny, jaké byli možné v úvahu. A tak došlo i na Harrisona Forda. Střihl si samotného prezidenta USA, který je oním bojovníkem proti teroristům přepadnuvší jeho Air Force One. Ano, prezident ze samopalem v ruce zachraňuje co se dá. Reálně je to samozřejmě přitažené za uši. Neumím si představit, že by se Busch, Clinton či Obama s vervou sobě vlastní postavili sami proti ohromné přesile při přepadení nejbezpečnějšího letadla na celém světě. Ve filmu to však vypadá hezky, a byť je to plné patosu a nelogičností, jako akční zábava to funguje dobře. Harrison Ford podal úctyhodný výkon a beze studu se může řadit mezi ty ostatní. A tak tu máme další snímek alá Smrtonosná past, který rozhodně stojí zato. ()

helloween93

Nemam rád filmy o únosu letadel. V tomhle snímku americký prezident zvládne všechno, protože je to válečný veterán z Vietnamu, dokáže zlikvidovat komando teroristů v Air Force One, a posléze ho i pilotovat. Nudnější akční snímek jsem už dlouho neviděl. Celý film je navíc prošpikován patriotismem a patetickýma kecama pro americké publikum. 2* víc ani ťuk. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)