Naivní dívka se bláznivě zamiluje do bohatého vdovce. Po svatbě se nastěhuje na jeho rodinné sídlo, ale nedokáže uniknout všudypřítomnému stínu jeho zesnulé první ženy. (Netflix)

VenDulin85

Od začátku jsem kvitovala s potěšením, jak věrně se nová Rebecca drží knihy. Vše se ubíralo tím správným tempem a i hlavní představitelé dělali, co je v jejich silách. Ale od chvíle, kdy se na scéně objevila démonická hospodyně, jakoby všichni pohasli. Kristin Scott Thomas je převálcovala všechny! S tím by ještě tak velký problém nebyl, ale když v ději nastane zvrat, který mi v knize přišel jako breathtaking, tak u filmu toho se mnou mnoho neudělalo a i závěr samotný mi přišel jako slaboučký odvar. Najednou to nemělo šťávu, jiskru, navíc tam udělali odchylky od knihy zrovna tak... necitlivě, takže chápu zdejší hodnocení, obzvláště těch, kteří příběh neznají. Cítila jsem trochu i rozpor v hlavní hrdince, která má být taková Popelka oproti své mrtvé sokyni Rebecce, ale oni oblékli Lily James v každé scéně tak dokonale, že to nebylo moc uvěřitelné. Takže stále vede o hodně verze z roku 1940, kterou vřele doporučuji. Byť krása panství Manderley je srovnatelná. 3,5* ()

rikitiki

Tenhle trumbera nemůže Laurence Oliviera z klasické verze nahradit, ani kdyby se stokrát naklonoval a pak se nechal destilovat! De Winter v jeho podání nemá ani špetku šarmu, náznak elegance nebo jemné ironie. Jediný důvod, proč si ho bezejmenná dívka vzala, může být její nezkušenost a jeho bohatství. Mnohem líp vychází Lily James, která obstojně zahrála roztřesenou naivku, ze které se postupně stává sebevědomá žena, která nakonec svého bezmocného manžela diriguje, jak chce ona. Jenomže právě matná postava pana de Wintera podstatně ubírá na slávě jejímu vítězství nad ním. Kristin Scott Thomasová jako démonická hospodyně – bezchybná. _____ Právě obsazení Armmieho Hammera snímku ubližuje nejvíc. Jinak film nahradil tajemnost větší psychologickou prokresleností postav, ale to se dá zvládnout: prostě dali důraz na jiné aspekty románu. Výprava a lokace jsou prvotřídní. SHRNUTÍ: Až při téhle adaptaci jsem si uvědomila, že Živá a mrtvá je parafráze na Jane Eyerovou. ()

claudel

Nečetl jsem ani román a neviděl ani Hitchcockovu verzi, takže nedokážu posoudit a porovnat, ale tato verze se mi líbila. Lily James se mi líbila, Armie Hammer se mi líbil a Kristin Scott Thomas se mi tuze líbila, ta předvedla naprosto excelentní výkon, té ta role sedla neskutečně. Nemám moc co vytknout ani delší stopáž nevadí, atmosféra je vybudována umně, exteriéry i interiéry nádherné. ()

Padme_Anakin

Pro mě osobně ukázkový příklad kousku na jedno kouknutí, bez problémů zvládnutelný, žádné větší výhrady nemám, nicméně za opáčko mi to stát nebude.. Lily Jamesová a Armie Hammer se poctivě snaží a jsou dobří, přesto jsem stále měla před očima něžný půvab a křehkost Joan Fontaine a ohromné charisma Laurence Oliviera, ono jaksi nejde nesrovnávat, když má jedna tu starší Rebeccu moc ráda a vrací se k ní opakovaně.. ()

NinonL

Hitchcockova Rebeka byla samozřejmě lepší, ale ani tento film není úplnou ztrátou času. Mladá dívka si vezme bohatého vdovce a žije s ním v jeho tajemném, nepřátelském domě. Skrz prsty se na ni dívá služebnictvo, ale hlavně hospodyně, která zemřelou Rebecu milovala. Rebečina smrt je stále pokryta záhadou. ()

MikO_NR_1909

Príznačné pre tento film bolo (a som rád, že sa tvorcovia ubralit ým smerom) ísť inakšou cestou než tú, ktorú nalíčil Selznick s Hitchcockom. Tam operovala tajomná čiernobiela textúra a očná hra pani Denversovej vyvolávajúca nepokoj a neurčitý strach z následkov minulých krokov. Táto, modernejšie prešpekulovaná romanca alá Buz Luhrmann postráda chémiu a zmysel pre príčetnú autentickosť. Vidno to najmä v pokročilejších pasážach, kde sa dramatický vývin kryje s kŕčovitým prednesením riadkov du Maurierovej. Niekedy do perfektne zapadajúceho domina zapadnú všetky potrebné skladačky a niekedy sa vzájomne kryjú a zavadzajúci si. V tomto prípade ide o dramaturgický chaos a zbytočnú vyumelkovanosť. ()

hrosiik

Působivý snímek! Pro diváka, který absolutně netuší v čem tkví ona záhada (není ,,rušen” původním dílem), dostává notnou dávku napětí hezky po kouskách servírované. Stále jsem čekala nějaké mystické drama, které se naštěstí nekonalo. Hlavní hrdinka je sympatická, krásná a fandíte jí od začátku až do konce! Nenechte se zmást nízkým hodnocením, to jsou jen skeptici, zklamaní srovnáváním Hitchcokovy předlohy:) ()

M.i.k.e

jelikož neznám ani knihu ani "původní" Hitchcockův film,tak je za mě tahle nová verze ok.Příběh dobrý,hezky se na to kouká i přes nataženou stopáž,Lily James je dostatečně dobrá,stejně jako Armie Hammer nebo ďábelská Kirstin Scott Thomas.I přes to je to každopádně film na jedno podívání a mnohem raději než s na tohle podívat znova bych se podíval na Hitchovu verzi,Už jen pro to srovnání...60% ()

vydumnica

Knihu Daphne du Maurier som nečítala, ani pôvodnu verziu nevidela, takže pre mňa to bolo niečo nové. Zrovna romantickým filmom by som to nenazvala, bolo to oveľa viac thrillerové ako romantické. Lily James je jedna z mojich najobľúbenejších herečiek, za Lily je tá štvrtá hviezdička, filmu dávam tak tri a pol. Ďalej so SPOILERmi *** Celý čas som bola na strane hlavnej hrdinky, až kým jej správanie nezačalo byť nelogické. Ktorá žena by ostala žiť po boku vraha a kde mala istotu, že tak neskončí aj ona? A ďalšia nelogická vec, ak to bol naozaj manžel, ktorý zabil Rebeku, prečo nechával v dome tú chladnú "majordómku" a prečo nevyhodil všetky Rebekine veci? A jej spálňa, ktorá akoby čakala na jej návrat? Chápem, že to tam všetko muselo byť, aby celý príbeh pôsobil mysteriózne až hrôzostrašne, ale predsa to bolo nelogické!!! Možno keby som knihu čítala, lepšie by som tomu rozumela. Celý čas som si bola istá, že Rebeka žije a vráti sa. Hlavný hrdina mi bol nesympatický od samého začiatku a myslím si, že nemiloval ani jednu manželku, nepresvedčil ma. Zvláštnosťou je, že sa nikdy nedozvieme ako sa tá druhá manželka vlastne volá, viem, že aj v knihe je to tak, keď niekoho milujeme, oslovujeme ho predsa menom, hmh? Koniec SPOILERov***. A ešte chcem pochváliť výpravu, kostýmy, kameru a samotnú Lily James. ()

BarryLyndon

Strašně zbytečnej remake. Přitom je to natočené sympaticky s příjemným audiovizuálem. Škoda, protože Arnie Hammer, Lilly James i Kristin Scott THomas se strašně snaží. Minimálně to ukazuje genialitu Hitchcocka, jiný důvod pro shlédnutí není. 5/10 a to jsem na to ještě hodný. ()

bourec

Tři hvězdy si určitě u sebe obhájim.Herecky poměrně zdařilý, zejména Kristin-Scott je výborná, a navíc na facičku.Rebeku člověk vidí jen v podání jejích zadních partií, ale z konverzace o ní si uděláte postupně jasnej obrázek.Postavu kterou ztvárnila Lily James sem docela obdivoval, protože v týhle společnosti vydržet byť jen minutu muselo bejt na palici.Film na zamlženej studenej večer zcela v pořádku.60%. ()

Topco

Ben Wheatley (ktorý stále tak rád šiel "cez" a rozdeľoval festivalové publikum) nakrútil svoj najdiváckejší film, ktorý snáď ničím nepripomína jeho predošlú tvorbu, neprekračuje hranice žánru, predlohy ani pôvodného filmu. Navyše, žiadna z filmových zložiek nevybočuje zo šedého priemeru. Dovolím si dokonca tvrdiť, že tu nenájdeme jednu jedinú scénu, ktorá by sa atmosférou čo by len priblížila napríklad dodnes skvelému, vťahujúcemu úvodu pôvodnej Rebeky. Navyše, po režisérovom autorstve ani stopy... Ak ste znalcom gotickej klasiky, nové spracovanie naozaj vidieť nepotrebujete. Ak ste doteraz s Rebekou tú česť nemali, rozhodne radšej siahnite po originálnej snímke. ()

Juto

Vo filme je úchvatné prostredie, pekné kostýmy a krásna Lily James. Dej filmu dostáva grády až na konci. Ale i napriek tomu je to priemerný film. 5/10 ()

Xpensive

Jana Eyrová s trochu jiným koncem. Chvílemi mě při sledování mrazilo, bohužel poslední půlhodina film úplně zabila, když se z velmi zajímavého mysteriózního drama stalo “všechno tu teď budeme vysvětlovat nahlas, aby to všichni pochopili”, a film tak naprosto ztratil kouzlo. ()

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (více)

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek