Naivní dívka se bláznivě zamiluje do bohatého vdovce. Po svatbě se nastěhuje na jeho rodinné sídlo, ale nedokáže uniknout všudypřítomnému stínu jeho zesnulé první ženy. (Netflix)

UhLee

(7/10). Nevím jestli to bylo dnešní melancholickou náladou nebo včerejším modrým Měsícem, ale já si ten film teda užil. Možná je to tím, že jsem si kvůli Lily málem vykoukal oči, ale vážně jsem tu celkovou atmosféru s nádechem minulosti a bohatství užil. Celkový závoj tajemna se odkryl v tu pravou chvíli a povedlo se mě dokonce překvapit. Ne, že by mi spadla čelist to vůbec ne, ale byl jsem z toho překvapený a potěšený jako Lily. Celkově to zaštiťovala hudba Clinta Mansella, která byla opět parádní a sedla tam jako prdel na vznešený hrnec. ()

David.Darco

Čím ďalej tým viac ľutujem, že som si nepozrel Hitchovu verziu. Predloha má jednoznačne potenciál, akurát že Ben Wheatly to vôbec nevie využiť. Ústredná dvojka trpí absenciou kúzla, šarmu. Niektoré motívy sú len slepými uličkami bez rozmyslu. Napriek tomu je atmosféra pomerne konzistentná a samotný dej a neskorší zvrat celkom zaujímavý a originálny. Rovnako tak sa vydarili najmä interiéry budov. Z kostýmov mám také trocha zmiešané pocity. Niekedy mi pripadali poctivé, inokedy tak trochu prefláknuté. Najväčším problémom novej Rebeccy však je, že nedokáže infikovať divácke emócie. Tie vo vás zrejme vyvolá len postsva Kristin Scott Thomas, ktorá je snáď najsilnejšim článkom castingu a "coby" šedá eminencia Rebeccinej existencie funguje perfektne. 2,5* Ale tentokrát zaokrúhlujem hore. Po Hitchovej verzii možno ešte upravím. ()

Lachtaan

Rebeka byla jedním z nejočekávanějších fimových tahounů netflixácké podzimní sezóny, nakonec jsem ji tak dlouho oddaloval, až jsem na ni téměř zapomněl. A to by byla velká chyba, jelikož já tyhle vyhrocené thrillery opravdu můžu a je mi u nich silně u zadku obecné přijetí. Lily James je krásná s čímkoli, co jí vytvoří na hlavě a Armie Hammer každým dalším filmem vypadá jako větší sympaťák, přestože tady se dá popsat mnoha přídavnými jmény, jen ne těmi pozitivními. [viděno na Netflixu 20.12.2020] ()

Johnny.ARN

Rebeka je všetko iné, len nie dobrý film. Nudí, snaží sa rozbehnúť, zaujať, všetko zahmlievať a potom odhaľovať aby prišla mrštná záverečná 15 minútovka, čo by kľudne vydala aj na samostatný diel a bol koniec. Nebavilo ma to, nezaujalo. Určite si tam kajnšmetkeri nájdu prerody postáv, oddanú lásku a kameru, ale ja to nebudem. 3 z 5 ()

filmmovier

Hitchova původní verze je samozřejmě naprosto famózní a mám ji v paměti dodnes, tato nejnovější verze Netflixu ani z poloviny (a ještě více) nedosahuje jejích kvalit, ať režijních, hereckých či samozřejmě těch vyprávěcích, zejména co se atmosféry týče. Přesto je však dobrá. V tomto případě jsem ovšem nečekal dobrý film, byl jsem přesvědčen, že to bude nudné a pomalé, ale výsledek není ani trochu špatný. Lily James je samozřejmě naprosto úžasná a i herecké obsazení je v rámci možností dobré. Vypadá to hezky, změny v příběhu tam nejsou, jen je to dlouhé, ale ne zas tak, aby to stihlo začít nudit a je to barevné, což není negativum, jen ta černobílá tomu příběhu prostě sluší mnohem víc. Na to, jak strašně zbytečný film tahle nové Rebecca je, je to velice dobré. Povedený remake, který toho ducha předlohy prostě má. 75%. ()

hroubek

Nečetl jsem předlohu a ani neviděl slavný film. Šel jsem do filmu jako nepolíbený divák a prakticky jsem netušil o čem to bude. Film má hezkou vizuální stránku. Sedla mi hodně atmosféra a i práce s prostředím. Je to poutavé a ten pocit nejistoty je dost cítit. Po herecké stránce je to dobré. Lily James a Armie Hammer si svoje s přehledem odehrají. Kristin Scott Thomas si krade každou scénu pro sebe a zbytek herců je trefně obsazený. Problém je, že po příběhové stránce to kulhá. Režisér Ben Wheatley nedokáže správně prodat romantickou linku a ani vytěžit charisma hlavní dvojice. Je to škoda, protože když mě tolik nechytl vztah hlavní dvojice, tak mě tolik nebavil samotný příběh. Není to špatná podívaná, jen mám pocit, že mohla být o trochu lepší. Rebeka je film co neurazí, ale ani pořádně nenadchne. ()

jefff

Zajímavě rozehrané mysteriózno, kterému po čase spadne řetěz a pak už je vám celkem volný o co go. Ale minimálně první půlka má dobrou atmosféru a napětí. Wheatley je zručný režisér - chybu bych spíš viděl ve scénáři. ()

sedm.1

K Rebecce mám tři zásadní výtky. Za prvé. Zvolené tempo vyprávění je od první až do poslední minuty velice vlažné, a i když v některých jiných filmových případech tato pozvolná forma spádu napomáhá třeba alespoň k budování atmosféry, či napětí, zde se na ničem takovém nepodílí a prostě skutečně jen celou tu podívanou brzdí. Za druhé. Za celé ty dvě hodiny jsem se tu nedočkal jediné, opravdu výrazné scény, která by dokázala film jakkoliv oživit, „rozsvítit“, či diváka vyloženě zaujmout, a to i včetně hlavního zvratu, který se též nese v takovém obyčejném, pohodlném duchu, prostě takový „tady ho máte, no a jde se dál.“. Za třetí. Ústřední postava Rebecci je vážně mizerně napsaná, po celou dobu mě svým naivním, až hloupým chováním strašně vytáčela a její přeměna v poslední třetině filmu je vyloženě nepřesvědčivá, ovšem zároveň tu nechci z tohoto svého dojmu vinit její představitelku, Lily James, jenž tedy tomu svým výrazem a výkonem také zrovna nepomohla, ale opakuji, ta její postava je zralá fakt akorát tak napřesdržku a s tím by nejspíš neudělala ani žádná jiná herečka nic. Z těchto důvodů mě Rebecca nedokázala skutečně zaujmout, natož pak strhnout, přestože ale samotná zápletka ovšem nevyznívá vůbec zle, a nemohu tak tvrdit, že bych se u tohoto snímku opravdu nudil, jen jeho zpracování zkrátka nedovoluje diváka skutečně vtáhnout do oné hry a celé to tak působí jen jako film s poutavým pozlátkem, ale nefunkčním vnitřkem. ()

Tejkina

Příjemně překvapilo, čekala jsem spíš nějakou duchařinu a místo toho jsem dostala celkem solidní thriller. Stopáž bych zkrátila, ale jinak se na to nedívalo špatně. I ten závěr mě překvapil. To, že se jedná o remake neřeším. ()

666Carnage

Remake Hitchcockova snímku z roku 1940, který je podle knihy dorazil na Netflix. Koukat se na to dalo ale za mě zbytečně dlouhé. A film zapadne do vod průměrnosti a to hlavně díky tomu, že se skoro nic neudálo v první hodině snímku. Potom už to docela šlo ale na lepší než průměrné hodnocení to není. 50% ()

SpaceOdyseus

Wheatley ma vtahujici vizual v pazi, jak nam ukazal treba v Poli v Anglii, a levou zadni zvlada i slow burn thriller (koukam na tebe Kill List). Takze toto kostymni drama protchnout silnou atmosferou pro nej nebyl zadny orisek. ()

Asmodin

Romantickému žánru neholduji, ale sympatické dvojici jsem happyend přála už od začátku a díky zápletce byl film zajímavý a koukatelný. Zrochu mi Rebecca připomněla Janu Eyrovou nebo Purpurový vrch. Je mi záhadou proč je Armie Hammer tak málo obsazován. V hlavní roli se objevil jen zde, v Osamělém jezdci a Sněhurce a ostatní ani nestojí za shlédnutí a Sněhurku už si nikdy nepustím. ()

mira007

Lily James jako chudá kráska, kterou si vezme na své panství jako manželku bohatý, krásný, galantní ... aby pak zjistila, že něco neklape. Krásná výpravná dobovka na kterou se hezky kouká, je to napínavé a díky Kristin Scott Thomasové to má i takovou permanentní hororovou atmosféru, ale ten konec jsem čekal nějak vygradovanější. PS: Trochu mne překvapilo, že to už je devátá adaptace knižní předlohy, kterou vůbec neznám. ()

Danqo

Ako remake Hitchcocka by som to nebrandoval, z neho tam skutočne nebolo nič. Skôr ako novú adaptáciu predlohy. A napriek tomu, že Hitcha ľúbim, jeho verzia nevystihla tú podstatu natoľko dobre ako tento film. ()

lemonova

Nemyslím si, že Rebecca dopadla tak zle.. Lily James sa zhostila hlavnej úlohy veľmi sympaticky, dobre sa pozerá na ňu aj na Armieho Hammera, nehovoriac o nádherných lokalitách, v ktorých sa pohybujú. Kristin Scott Thomas je skvelá, až fyzicky nepríjemne démonická a príbeh príjemne odsýpa, hoci mohol byť oveľa dramatickejšie postavený. Ťažko povedať, či niektoré pre mňa nelogické ľudské reakcie, ktorých sme svedkami, vyplývajú z knižnej predlohy, keďže, priznám sa, knihu som nečítala. Na nedeľné odpoludnie celkom príjemná oddychová záležitosť. 3,5 *. ()

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (více)

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek

Ben Wheatley se podívá žralokovi na zoubek