Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

Streeper

Trochu jsem se bála, že se mi muzikál nebude líbit, ale nakonec jsem byla mile překvapená. Asi nejvíce se mi líbila píseň z vězení. Catherine-Zeta Jones předvedla, že umí skvělé tančit. Kdo mi trochu vadil byla Renée Zellweger, ale jen malinko. Já jsem si užívala atmosféru filmu, písně i taneční kreace. ()

starbrejkr

Po příjemném osobním překvapní s My Fair Lady jsem znovu našel naději, že bych mohl najít zalíbení alespoň v některých filmových muzikálech. Chicago to bohužel zase vrátilo takřka nazpátek. Za největší slabinu bych viděl nevýrazný příběh, který sice obsahuje občasné výborné momenty (hlavně stranné stíny slávy a následného zapomnění a také mediální manipulace), ale ty probublávají jen občas. Dost mě taky dožíralay až karikaturně fraškoidní scény, zejména u soudního procesu. Chápu, že tak měly vyznít, ale dle mého tak film vyzníval jen hybridněji. Přesto jsem se u snímku vyloženě nenudil, i díky výbornému technickému zpracování, kdy se taneční a fiktivní scény prolínaly se skutečným dějem, z tohoto soudku byla vynikající hlavně úvodní scéna ve věznici, kdy jednotlivé vražedkyně vyprávěly své příběhy. Celkově jsou domjmy tedy spíše rozpačité, sáhl jsem tentokrát po typu filmu, který mi ne úplně sedí. ()

dubinak

Muzikály moc nemusím, Richarda Geera taky ne, kabaret už vůbec ne, ale něco by se tomu snad pochválit dalo. Třeba herecké výkony. Renée Zellweger se mi začíná líbit čím dál víc, ale ten dabing..no hrůza! Stěžovat si, že bylo moc zpěvu a málo mluvení je asi pitomost, ale mě to občas vytáčí. Na jedno zkouknutí samozřejmě doporučuji, ale jednou stačilo. ()

tomtomtoma

Hollywoodská načančaná komerční výroba slavila s tímto filmem nebývalý úspěch. Stačilo k tomu použít již několikrát obehrané téma, vše načechrat a polepit světélkujícím flitrem a do hlavních rolí obsadit hvězdy, u nichž není nejdůležitější herecký výkon, ale masová popularita. A mediální pokrytecká masáž. Výsledek je rozporuplný. Jazzová hudba má mnoho odstínů a velikostí. Použitý druh je více bezduchou a lacinou popovou podobou swingu, na hony vzdálenou podstatě jazzu. Potěší občasné obrazové hrátky, ale ty jsou postupem času vzácnější a titěrnější. Zprvu se i zdá, že dílo má našlápnuto k jedinečnému výkonu. Zpověď vražedkyň je úchvatná, ale k tomuto vrcholu se jen na několik okamžiků přiblíží. Ale ne nadlouho a bez osobitého přístupu. Což je obrovská škoda, protože nakonec zůstala především povrchní a efektní velkolepá show, bez podobně kvalitního vnitřku, bez srdce a bez duše ve strnulé póze komerční hry na umění. Hlavní postavou je naivní a ctižádostivá ženuška Roxie Hart (podivná Renée Zellweger). Sny, touha, důvěřivost, rozčarování, pomstychtivost, strach, podbízivost, snaživost, nafoukanost, ješitnost, pocit výjimečnosti a nadřazenosti, přetvářka, opojení a vystřízlivění, to jsou stavy, které postupně ovládají skutky ambiciózní a hloupoučké, nudící se, nevěrné a pokrytecké ženy. Hlavní mužskou postavou je bezskrupulózní a nadutý právník Billy Flynn (Richard Gere) se svým posláním, manipulováním a sbíráním obdivu. Nejzajímavější postavou je oblíbená kabaretní zpěvačka Velma Kelly (šarmantní Catherine Zeta-Jones), povýšená ve své noblese a z vlastního pocitu důležitosti nad ostatní. Je stržena k zemi, aby našla zbytky sil k boji padlé ženy za osobní zvrácenou spravedlnost. Z dalších rolí: důvěřivý a podváděný manžel Roxie Amos Hart (zajímavý John C. Reilly), nejspřízněnější a nejovlivnitelnější novinářka Mary Sunshine (Christine Baranski), úplatně laskavá dozorkyně Mama Morton (Queen Latifah), všudypřítomný kapelník (Taye Diggs), cynický a vytrestaný obchodník s nábytkem Fred Casely (zajímavý Dominic West), snaživý žalobce Martin Harrison (Colm Feore), nebohá a jediná nevinná žena z Maďarska (Jekatěrina Ščelkanova), či další vražedkyně Liz (půvabná Susan Misner), Annie (Denise Faye), June (Deidre Goodwin) a Mona (Mýa). Výsledkem je sice monumentální představení, které je neustále v pohybu, ale chybí odvaha dovést slibné záchvěvy do originálního výrazového prostředku. Téma je slibné, ale příliš fraškovité, podbízivé a pokrytecké. Musíme poděkovat za těch několik momentů, které se vymykají z hollywoodské průměrnosti. ()

andrii

Show za mřížemi, zasypte ji konfetami. Ale až ji pustí, spustí na svobodě, to teprve vyvrcholí. Duo stars "Marilyn & Lady Macbeth." Už se stáčí na parket. Ohnivý med. Hříšný anděl & temný vamp kabaret. ()

C0r0ner

Jo, je to krásně zahrané a natočené, to se takovým filmům musí nechat, ale nic z toho prostě nedokáže zakrýt fakt, že obsahově je to prázdné a nic neříkající jako bohužel každý muzikál. Na taneční čísla se koukat tak z půlky dalo, ale zbytek je příšerná blbost s dějem tak na patnáct minut filmu. 30% ()

ic

Pokud člověk není zrovna příznivec muzikálů bude mu asi vadit, že děj se tady šíleně vleče a mnoho zpívaných vložek by se dalo pro kompletaci příběhu vynechat. ()

Andre3000

Vrátil se z práce, já jsem zatím krájela papriku a on měl hubu plnou keců, když v tom mi ruply nervy, znáte to a omylem mi naběhl na ten nůž.... devětkrát :-) ()

danecek24

60. Zlatý Glóbus za rok 2002 - cena (3) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) Renée Zellweger, *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Richard Gere + nominace (5) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Catherine Zeta-Jones, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Queen Latifah, Nejlepší herec ve vedlejší roli - John C. Reilly, Nejlepší režie - Rob Marshall, Nejlepší scénář - Condon Bill ()

Fallen_One

Zajímavě zpracované, ale na můj vkus si to až moc hrálo na filmy typu Někdo to rád horké. Jednou shlédnout ok, ale podruhé už bych si to asi nepustil. Určitě ne sám. Šesti Oscary bych to určitě neověnčil. A nejvýdělečnější muzikál? Hm, na to se můžu jen pousmát. ()

MarekT

Jestli se dalo říct, že muzikál je žánrem, mezi jehož znaky patří neučesaný příběh, po shlédnutí Chicaga zhasly veškeré naděje. Jednou z nejsilnějších stránek je totiž ten scénář, prošpikovaný černým humorem - za nejvtipnější bych asi považoval loutkové představení (říkající vše na pravou míru), za nejsilnější vizi oprátky a slech potlesku. Stejně tak v případě scénáře zmínil způsob vyprávění, který to nejpodstatnější shrnul do písní. Ty splňují to, co od muzikálu očekávám - že se zaryjí do paměti a budete si je i při psaní komentáře notovat (v tomto je nejvýraznější ústřední "All That Jazz"). Škoda, že atmosféra tehdejšího "Windy City" a časového období vůbec dýchne na diváka jen z minima scén, ovšem když si uvědomím, jak dýchly, tak zase nemohu být úplně nespokojen. Vždyť za tenhle muzikál by se zlaté časy Hollywoodu nemusely stydět, naopak, byly by nejčistším příkladem tamější kultury v tehdejší době. Jsem rád, že zrovna tohle retro dokázalo, že Akademie není ve svých rozhodnutích vždy mimo mísu (jako např. loni), nevím o žádné z těch šesti sošek, které by nebyly zasloužené (Catherine Zeta-Jones zde byla opravdu nejvýraznější herečkou). Jeden ze tří nejlepších muzikálů, co jsem kdy viděl a horký kandidát na titul "film desetiletí", je ve všech složkách stoprocentní natolik (i v choreografii, kterou jsem nikdy nepozoroval), že vám tolik žánrů u jednoho snímku bude připadat jako přirozená věc. ()

pufina

Yeeeah! Pro mě byl film velké překvapení a Renée Zellweger se vyšvihla, Richard Gere nezklamal a Zeta-Jones to mohla klidně nechat někomu jinému. Každopádně film má šmrnc, je svěží a zaujme každého diváka, co se nebrání dobrému muzikálu. ()

PROCESOR

Tento komentář nemá vůbec žádnou hodnotu. Muzikály nemusím, prostě to tam necítím. To, jak se Richard Gere pokoušel o esteticky ztvárněný pohyb, jak říkal v jedné pohádce pan Werich, mě úplně dorazilo. Přišlo mi to strašně kýčovitý, ale jak sem psal, nerozumím tomu. ()

Juto

Film Chicago zároveň kladie dôležité otázky: vzťah medzi vystupovaním a realitou vo svete šoubiznisu alebo dominantná úloha médií, ktoré často skresľujú fakty, v dnešnej audiovizuálnej informačnej spoločnosti. 7/10 ()

emo

Tento film si zasluzi vasu pozornost. Už len kvôli tomu prapodivnému Oscarovi...Bohuzial v druhej polovici uz piesne nie su ani zdaleka tak chytlave ako na zaciatku a najvacsou slabinou je paradoxne postava Roxie a strasna Renee Zellweger.... Keby nebolo Jonesovej a skvelého Richarda Gerea, asi by som odišiel z kina... ()

blitzer

Tohle byl můj teprve druhý muzikál, který jsem kdy viděl (protože se jim snažím vyhýbat, kombinace muzika + tanec ve filmu to není nic pro mně, raději si pustím nějaký hudební klip nebo koncert). Ale na Chicagu mě lákala doba a prostředí do kterého je film zasazen. Nakonec se mi dost líbila dobová hudba i choreografie tanců, takže za 4*. ()

Deverant

Nemám rád muzikály. Nemám rád swing (můj šálek kávy začíná až s bebopem). Nemám moc rád ani Catherine Zeta-Jones ani Renée Zellweger. Přes to všechno se mi Chicago líbilo. Hlavně zásluhou Gera a jeho Billyho Flynna. Scéna "pull the strings" je báječná, snad vůbec všechno alegorizování manipulací v tanec, step a zpěv je vydařené. V celku povedená satira na senzacechtivost a balamutitelnost tisku a tvorbu zločinců-celebrit. ()

messiah

Tohle je elita...ani ne tak kvůli příběhu, ale lví podíl na tom má vynikající hudba, kabaretní nádech (jojo, stejně jako Moulin Rouge) a zřejmě dobrá konstelace hvězd. Myslím samozřejmě těch hereckých, jejichž výkon v nejmenším nezklame...co víc, příjemě překvapí. Richard Gere v jedné z životních rolí v kombinaci se sexy Zeta-Jones a ďáblicí Zelweger je vražedná trojka která vás chytna za ko*** a posadí na pr***. Vše je okořeněno nepřehnaným a vyváženým, občas černým humorem, který dodává šmrnc. V neposlední řadě velmi důležitá ingredience tohoto filmu - choreografie, před kterou musím, i jako odpůrce tance, krasobruslení a těhle blbin, smeknout klobouk a dlouho po konci filmu rozdýchávat zážitek. 100% ()

mortak

Boba Fosseho miluju již od shlédnutí All that jazz a tenhle film je nádhernou poctou jeho choreografiím. Ovšem to, co dělá pro mě tenhle muzikál No.1 mezi všemi, je moje přesvědčení, že takhle pravdivě ještě ženy ve filmu nebyly odhaleny. V okruhu svých známých mám mnoho Amosů - Pánů Celofánů, kteří vyživují své nevěrné Roxie. Jen škoda, že byl vystřižen song Class. ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)