Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

GodComplex

Vizualem a atmosferou naprosto typicky 90's film, ktery ale obohacuje chytlavy scenaristicky koncept casove smycky, kterou si chci take vyzkouset. Nepreberne spektrum moznosti. 6/10 ()

Laxik

Já vím, že je hloupý vyčítat romantický komedii, že je až moc romantická (zvlášť když ve výsledku zas až tolik romantická není), ale pro mě je to na celém filmu největší mínus. ()

Pierre

VIDĚNO PODRUHÉ. Životem unaveného a vším otraveného meterologa Philla čeká každoroční neoblíbený den..Musí natočit reportáž o oslavách Hromnic s vypuštěním sviště v zapadlém městečku s velkou zimou. Jenže ten den začně prožívat po probuzení pořád dokola. No, co s tím? ŽÁDNÉ ZÍTRA-ŽÁDNÁ ZOOPOVĚDNOST. Ou, to zní dobře. Anebo že by to bylo ještě jinak? Zápletka o opakování dne a jedné neustálé časové smyčce mohla být asi použita už někde předtím, ale je opravdu super a to i díky zdařilému zpracování, kdy Phill svůj ,,stále stejný den´´ prožívá různými způsoby a je tak nějak jednou nahoře a jednou dole. I napodruhé jsem si občas přišel, jako bych vtom byl s ním a vždycky když zazvonil ten budík s vlezlou melodíí tak mi z toho málem hráblo. Za zdánlivě depresivní zápletkou se ale skrývá moc milý kousek, kde si může divák sám představit, jak by svůj stále stejný den prožival....a možná ho napadne, že by to opakování i mělo něco do sebe.  A ty Phillovy různorodé způsoby prožívání  je zase velmi zábavné sledovat, jak v komediální, tak  i v romatické línii, která by se mohla zdát jako tuctová, ale Phillvo zjišťování informací o vyvolené Ritě, jejich hledání společné cesty a Phillovo měnení v lepšího člověka mě taky celkem bavilo, je roztomilé. Především  vyznání v posteli spící Ritě je nádherné. I  když narozdíl od Billa Murraya mě jeho partnerka příliš nezaujala a to snad ani vzhledově. Jinak vážně krásný film. Velmi dobře jsem se vzpomínal, jak na mě před pár lety velmi zapůsobil a vpodstatě se to zadařilo i po letech podruhé, což nemusí být v mém případě být u americké romantické komedie určitě samozřejmostí.  Ale tohle se prostě může líbit i tomu, kdo je nemá moc rád. Je to prostě pěkné, hřejivé, hravé, zábavné a dobře se to sleduje. Pochvalu mířím i  k skvělému českému dabingu se sametovým hlasem Jiřího Dvořáka. Bez problémů ponechám původních pět hvězd a rád se někdy k filmu zase vrátim. NA CO SI PŘIPIJEME? CO TŘEBA NA SVIŠTĚ? AHA, JÁ PŘÍPÍJÍM VŽDYCKY NA MÍR. ()

Vyrida

Kdyby místo Billa Murraye hrál v hlavní roli třeba zvažovaný Tom Hanks, tak by mé hodnocení bylo možná i o jednu hvězdičku lepší. Scénář je sice místy ( v první polovině ) vtipný a veskrze originální, ale na toho chlápka mám hold silnou osobní averzi. Druhá polovina už je spíše čistá romanťárna a koukat se jak se ten pitomec pořád cucmá, mě místy fakt až fyzicky natahovalo. ()

numi

Příjemná a svěží komedie. Vím, je to kýčovitá věta, ale tenhle film se právě v kýči přímo vyžívá. Jen to dělá s bravurou a originalitou, kterou cucá z již tisíckrát vycucaného výrazu Billa Murraye, který je pro mě zcela nepochopitelnou ukázkou toho, že někdo se hercem už opravdu narodí. Bill filmem jen tak prochází s kamennou tváří a vše se kolem něj děje jakoby náhodou. A vy se jen usmíváte a postupem času té novinářské osině v zadku začnete držet palce a nakonci jste happy, že mu to všechno krásně vyšlo a hřeje vás u srdce, že to taky dobře dopadlo a že máte za sebou dobře odkoukaných devadesát minut života. Mě tohle stačí. [červen 2008] ()

buldock

Jedna z nejlepších a nejoriginálnějších romantických komedií , která pobaví , zaujme a krásně pohladí na duši. Jednoduše inteligentní zábava pro širší spektrum diváckého publika , na které zatím nenechal ani zub času viditelné trhliny. Film: 89% ()

zipper111

Tak to byla naprosto luxusní záležitost, hlavně na Andie jsem mohl oči nechat, jako fakt jí to slušelo a a kdo vymejšlel scénař byl blázen :) ()

speedy3

Idylická atmosféra, milostné sblížení a všudypřítomná zima. Udělejte si svařák, sedněte si do křesla, protože na zimní večery, je tenhle film zkrátka kouzelný. ()

Freemind

Tenhle film neměl nikdy vzniknout! Je to jediná trhlina v mé teorii, která hlásá, že pojem "originální a vtipná romantická komedie" je oxymorón. ()

Siegmund

Ne že bych se u sledování tohoto filmu nudil, ale znovu ho už vidět nemusím. V komedii jsem postrádal takový ten werichovský, horníčkovský nebo svěrákovský humor. ()

sonnak

Do mrtě využitý potenciál opakujícího se dne... škoda jen, že uprostřed docházel dech a trochu se to táhlo, ale ke konci se to zase nakoplo a dojelo to až do cíle :) ()

Tony.cs

Jedna z nejpříjemnějších komedií vůbec. Má plynulý tok, humor nevybuchuje najednou, ale veze se celý film s vámi a příjemně vás hřeje, stejně jako atmosféra. ()

SarumanKo

Jedna z tých jedinečných klasík, ktoré neuveriteľne rozosmejú, príjemne pohladia na duši a zároveň prinútia zamyslieť sa nad posolstvom s nemalou váhou. Za scenár by som Ramisovi okamžite dal Oscara. Geniálna zápletka v prehľadnom a svižnom prevedení sa šikovne pohráva s časovými paradoxmi, má to úchvatnú malomeštiacku atmosféru a skvelé postavy. Murrayov "napravený" cynik aj rozkošná Andie MacDowell proste chytajú za srdce. Bolo by fajn, keby som sa mohol zajtra ráno zobudiť a vychutnať si ten film rovnako ako dnes. A potom zase... A potom I got you, babe a zase...(9/10) ()

esopesokeso

Premýšlali ste niekedy nad tým, aké by to bolo, keby ste si mohli život sejfnúť ako v nejakej počitačovej hre?Neumývať si zuby, zobrať si z obchodu 5* metaxu bez platenia, vychcať sa z mosta na policajtov a potom sa ísť trebárs zabiť ešte lepšie ako predvčerom?Ja áno!A mnohokrát!A hlavný hrdina tohoto filmu sa pomiatne kvôli láske.. ()

kaylin

Když snímek začínal, říkal jsem si, co na něm může být tak skvělého, že je obecně tak dobře hodnocen. Když snímek končil, říkal jsem si, že už chápu. Tohle je prostě celkově tak skvěle natočená komedie, že dnes už v podstatě nemá obdoby a podobných filmů se točí málo. Bill Murray je geniální herec! ()

blackrain

Mám ráda Billa Murrayho a Andie MAcDowellovou taky. Hezky to mezi nimi jiskřilo. Zápletka to byla opravdu originální. Moc dobrý nápad, jak jeden chlapík dostal za vyučenou a mohl se tak změnit. Inteligentní komedie, žádná překombinovaná blbina, i když se z toho dalo vytřískat víc. Já jsem ale s touto podobou naprosto spokojená. Moc příjemné pokoukání. ()

Maq

Cestování časem mě vždycky fascinuje, ale nikdy jsem neviděl, že by s tím nápadem někdo naložil tak vtipně, půvabně a moudře. Phil v časové pasti prochází všemi stadii, od šoku přes okouzlení nenadálými možnostmi jeho nové existence, přes únavu a zoufalství, až konečně k lásce, lásce k lidem i k sobě samému. Skrze ni je nakonec vykoupen. --- Je to vzácná věc, podat moudrý příběh s tak osvěžující lehkostí. ()

MultiTobi

Tak nebudu zapírat, že se jedná díky časové smyčce o můj nejoblíbenější film. Na rozdíl od ostatních filmů se však nejedná o Sci-fi, ale o komedii a časová smyčka zde neslouží jako hlavní tahák, ale pouze vytváří jedno velké hřiště pro Billa Muarryho a může nám snad podat Bill špatný výkon :) ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky