Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

Huntelaar

Na Hromnice jsem se chystal docela dlouho, a to hlavně kvůli Billovil, a u závěrečných titulků jsem byl velice překvapen, jak tato "romantická komendie" není vůbec laciná. Žadné to klasické, hlavní hrdina (= grázl) musí do poloviny filmu dostat přes prsty, aby si uvědomil, že vlastně miluje hlavní hrdinku, aby se mu ji na konci filmu povedlo dostat atd, atd, atd. Peripetie hlavního hrdiny Phila jsou pak celou dobu neobyčejné a v tom velice zabavné. ()

fmash

Srdeční záležitost. Neopakovatelně vtipný Murray v situaci, jakou by si mohl každý z nás jen přát. Mít nekonečně mnoho pokusů, jak dovést svůj život k dokonalosti. Výhoda autosejvu v praxi. ()

GILLWANDER

Pekne vydarená komédia so všetkým čo k tomu náležite patrí. Predovšetkým by som chcel vyzdvihnúť výkon Billa Murrayho, ktorý urobil tento obyčajný film neobyčajným. Fakt tam urobil kus profesionálnej roboty. Ostatné postavy boli skôr v pozadí než v jeho popredí. I s týmito nedostatkami si ma film celkovo osvojil. Radosť vidieť. ()

Tonach

Velice povedená hudba a perfektní Bill Murray ale dějově by to chtělo trochu přikořenit místy mi to přišlo až nudné na to jak dobrý byl příběh. Slabší 4* ()

kagemush

Šikovně napsaný,dobře jsem se bavil, ale 80% dávám hlavně kvůli Marrymu,který zde pouze trénuje na Ztraceno v překladu. ()

BoredSeal

Výborné promyšlené sci-fi. Po letech jsem to viděl poprvé v originále a mohl si těžce sarkastického Billa Murraye užít dvojnásob. ()

applause

Nelíbilo se mi to. Nechápu, jak to může být 271. nejoblíbenější film. Přišlo mi to jako hroznej kýč, že se hlavní hrdina snažil být lepším člověkem, aby získal dívku. A prožívat jeden stejný den pořád dokola, ještě, když si nemůžeš vybrat? Ne, díky. Dávam 2 * snad jen kvůli tomu, že to bylo místy vtipné. Jinak moc nedoporučuji. ()

honajz2

Celkem dobrá komedie, u které jsem sice nedostal záchvat smíchu, ale příjemně jsem se u ní pobavil. Líbí se mi i to, že je to celé promyšlené, akorát by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby Bill jeden ten den nešel spát a čekal do těch šesti ráno. To mi tam tak nějak chybělo a pak mi taky připadalo, že první polovina byla vtipnější, než ta druhá, ale ani ta nebyla o moc slabší. Hlavně je to příjemná komedie, na kterou bych se klidně podíval znova. 4* ()

balba

Fantastická komedie rozvíjející originální nápad.Hlavní hrdina B.Murray byl vynikající.Asi každý z nás by potřeboval několik dnů navíc. ()

Joe321

Skvělá oddychovka s výborným Billem Murrayem. Parádní rozjezd, kde rosnička Phil Connors uzemňuje svými sarkastickýmy narážkami na nevinné okolí. A romantický dojezd, kdy se z hajzlíka stane dobrák od kosti známý po celem městečku. A narozdíl od Phila mám pokaždý I Got You Babe radši a radši:). - "What about the satelite, is it snowing in space? ()

rakovnik

Pořád dokola, ale pokaždé jinak. Vtipná zápletka s opakujícím se dnem a otráveným Billem Murrayem, který se ocitl v časové smyčce. Jeho reportérské výstupy byly opravdu vynikající. ()

Antabelus

Nepopsatelně působivá komedie, u které se skvěle pobavíte a docela příjemně zamyslíte sám nad sebou. Nikdo není dokonalý. Tedy až na Billa Murraye v tomto snímku :-) Originální nápad uprostřed osobitě nalité "omačky" kolem. U mě 5 hvězd tak jasných, jako skoro nikde jinde. ()

Wiikii

Ze začátku jsem tomu moc nevěřil, ale bylo na tom něco co mě nutilo se dívat dál.. A na konci jsem byl rád, že jsem se do díval, protože to byl dobrý nápad natočit stále se opakující den, který skončí až se z Billa stane gentleman...HODNOCENÍ: 84% (4*) ()

Martin741

Reziser Harold Ramis /Blazniva Dovolena 1983/ proste komedie vedel tocit. Namet je z principu kvalitny, humoru je dostatok a film dobre a rychlo odsypa : 85 % ()

Havaj8

Nevyhledávám úplně filmy starší než 2000, jednak kvůli obrazu, zvuku, prostředí, ale stane se, že se najdou výjimky, který i přesto všechno překvapí. Phil je sebestřednej meteorolog, kterýho jeho práce už tolik nebaví a myslí si kdoví co, ale díky časový smyčce dostane šanci se sebou něco dělat. Phil s tím naložil asi nejrozumějc, jak mohl. Zpočátku blbnul, seznamoval se, ale když už i to ho přestalo bavit, přišel čas, začít se trochu vzdělávat a plánovat. Nevím úplně přesně kolik dnů takhle zopakoval, ale rozhodně to bylo dost času na to se srovnat. I přes to, že bylo dopředu jasný, jak to pravděpodobně skončí, i tak mě to bavilo. Zvláštní, že jsem na to nikdy v telce nenarazil. Není zrovna zlý, si občas připomenout i starší kinematografii. ()

vydumnica

Groundhog Day sa dá pozerať aj opakovane. Je zaujímavé, že keď sa Phil ocitol v časovej slučke, práve možno ten najmenej zaujímavý a najmenej vydarený deň musel zažívať znova a znova. Tiež je zaujímavé, že asi aj keď nemusel, vždy išiel do práce! Rozmýšľam, ktorý deň by som chcela zažívať znova a znova. Andie MacDowell sa sem veľmi hodí, je veľmi sympatická. 50 First Dates sa mi ale páči viac. ()

Aljak

Vynikajúca filmová klasika, ktorá sa stala nesmrteľnou. Jeden z prvých filmov, kde bol rozvinutý námet s časovou slučkou jedného neustále opakujúceho sa dňa. Od tej doby sme tu už mali ďalšie desiatky filmov s týmto populárnym námetom, ale toto je predsa len priekopník. Aj keď Billa Murraya až tak nemusím, v tomto filme sa mi páčl, a taktiež Andie MacDowell. Bavilo ma to nielen po dejovej stránke, ale aj ten humor, irónia a sarkazmus, ktoré celý film sprevádzali, prispeli k celkovému zážitku. Zaujímavé je aj sledovať psychologický vývoj Phila, ktorý od sebeckého hundroša dospel až k empatickému dobrákovi. Aj keď k tomu musel absolvovať skutočne dlhú cestu s množstvom pokusov a omylov :) 5* ()

shyster

Tento film patří mezi elitu romatických komedií. Chemie mezi ústřední dvojicí funguje na jedničku a komické scény s Billym jsou geniální a oplývají takovou originalitou, že by to vystačilo na další dva kvalitní filmy. ()

MrPierc

Bill Murray ve své nejlepší roli, kde jeho rozpolcenost mezi spičkováním a milostí k obdivované ženě nabírá příběh do neskutečných změn. Nápad je geniální a možná je to předzvěst nebe nebo pekla, záleží jen na vás, jak prožijete ten samý den ! ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky