Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

topi

Romantická komedie, které nechybí vtip a inteligentní nadhled, originální námět i zpracování. Bill Murray uvízne na Hromnice v časové smyčce a nezbývá mu nic jiného, než se s tím nějak vypořádat a prožívat jednu bláznivou situaci za druhou. A každý stejný den jinou. ()

swed

Takové filmy prostě miluju! Mluvím o těch, ve kterých do běžného života zasáhne nějaká vyšší (nevysvětlitelná) síla. A právě "Hromnice" jsou jedním z průkopníků a zároveň tím nejlepším, co nám tenhle subžánr může nabídnout. Geniální myšlenka, na téma opakování jednoho dne, je tu zábavně rozvinuta a doplněna hereckým mistrovstvím Billa Murrayho. Takový den by jsem chtěl jednou prožít :) 10/10 ()

Wiliem

Tento film jsem viděl opravdu mnohokrát a myslím že ještě mnohokrát i znovu uvidím. Nezapomenutelný film, nezapomenutelný B.Murray, film vtipný, neotřelý, inteligentní, příjemný, vlidný, romantický, smutný, veselý, hravý, a kdovíco ještě, prostě skutečně vyjímečný. 100%. ()

runner85

Prežívať ten istý deň znovu a znovu bez následkov by bolo možno zo začiatku fajn, ale časom by ste sa nudili. Ja som sa nudil od začiatku dokonca. Ale tiež ma pár vecí napadá čo by som robil keby sa mi to stalo ... to by bol scenár pánečku ()

JohnMiller

Ide o klasickú 90´s komédiu s vizuálnou stránkou, soundtrackom a hercami na aké sme z tohoto obdobia zvyknutý. Bill Murray a Andie MacDowell sú šablónovitým príkladom. Akurát má Groundhog Day zaujímavý a originálny scenár ktorý zachytáva egoistického moderátora počasia ktorému sa počas jedenej reportáže stane nečakaná vec. Nejako sa zasekol v časovej slučke a dookola a dookola sa mu opakuje ten istý deň. Je to celkom zábavné, a diváka nenudia žiadne momenty avšak mňa tak trocha sklamal happyendovský naivný záver... Ale to patrí k takýmto filmom, takže ide iba o môj problém ináč ok. ()

Blackhand47

Vcelku obyčejná romantická komedie, kterou však tvůrci okořenili o prvek s časovou smyčkou, kvůli které se film stal tak legendárním. Namyšlený moderátor počasí je postaven před stále se opakující den v městečku jež nenávidí a pouze změnou osobnosti může docílit prolomení "kletby". Ve filmu krapet chybí vysvětlení, z jakého důvodu byl Phil do smyčky uvržen, ale o takových detailech prostě starší filmy nebyly (původní scénář s naštvanou exkou, která čaruje, by to ale zhoršil). Jako takhle jinak snímek ale skvěle funguje a kvůli němu se dnes můžeme těšit dalším projektům s touhle tématikou, jako je například akční sci-fi s Tomem Cruisem. 80% ()

dom156

Škoda nevyužitého potenciálu. Celé to jaksi vyšumělo bez záživných scén a dialogů, kterých mohlo být mraky a já dostal jen střídmou večeři. Průměrné hodnocení je ještě lichotivé v tomto případě. ()

Colonist

Zajímavý námět a skvělý Bill Murray. Dost možná jeho nejlepší komedie. Hlavní hrdina prožívá to, co by dělal asi každý, kdyby se mu opakoval stále stejný den - nejdřív tomu nebude věřit, pak si to začne užívat, pak začne bláznit, bude se chtít zabít, aby to ukončil, a nakonec se smíří s osudem. ()

Vědma

Moc jsem se těšila a je to doopravdy dobrá komedie, ale asi jsem čekala o trochu víc. U Billa Murraye u mě zůstávají na prvním místě Krotitelé duchů, tam jsem ho opravdu milovala a Andie trochu uškodil dabing. Ale jinak byl nápad dotažen k dokonalosti a proměny jednoho dne byly skvělé. Ale doteď nevím, proč se vlatně Phill tak zaseknul? ()

kajas

Miloučká komedie se sympatickým hlavním párem, jenom mi trochu vadilo, že se jednoho dne probudili 3. února bez jediného slůvka vysvětlení, kde se časová smyčka vzala. "50x a stále poprvé" mám přece jen radši. ()

K.B.L.

Neskutečně milý film. Ačkoliv se děj opakoval, člověka to nenudilo a po dokoukání jsem se cítila, jako by mě někdo pohladil po duši. ()

Aleee89

O filmu jsem ani nevěděla do té doby, než jsme se na něj dívali ve škole. A místo učení je dobrý každý film. Ne, tenhle nezávisle na tom, byl fajn. Bill Murray, s ním jsem viděla všehovšudy dva tři filmy, takže jsem ho doteď ani nijak neregistrovala. Ale svůj part, kde byl pořád na scéně, zvládl dobře. Je to takový sympaťák. A Andie McDowell je taky fajn. A vůbec, během celého filmu jsem se poměrně dobře bavila, až mě to překvapilo. Není to rozhodně žádný zázračný film, kde musíte přemýšlet a zkrátka se vám vryje pod kůži, ale je to pohodička, takže proč ne? ()

L_O_U_S

Pro mě dost příjemné dohnání dalšího z filmových restů. S nadsázkou ztvárněné to, co by nejspíš opravdu zažíval člověk, který by byl nucen prožívat jeden den znovu a znovu. A navíc – neříkejte to mé manželce, ale Andie MacDowell pro mě v tomhle filmu představuje ideál ženy se vším, co k tomu náleží. (1 423.) ()

Anglie

Jedna z nejlepších romantických komedií, Murray a MacDowellová (na vrcholu své fyzické krásy) podávají skvělé výkony. Povinnost pro romantiky!!! ()

Fanucci

Film má náboj, nápad a Billa Murrayho v roli šité na míru jeho suchému humoru. Poslední třetina ale film zabíjí. Je úděsně nudná, koncentrace na snahu Phila získat Ritu je až iritující. 70% ()

Kopik

Výtečná a navíc inteligentní komedie se skvělými herci Billem Murrayem a Andie MacDowell. Mohu pouze doporučit... ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky