El Camino přímo navazuje na seriál Perníkový táta. Jesse Pinkman (Aaron Paul) je na útěku před policií. Jeho plán je utéct ze země a začít nový život. Na to potřebuje spoustu peněz, které nemá. Díky vzpomínkám na staré známé tváře si uvědomí, kde bude moci nějaké peníze najít. Jenomže to nebude tak snadné, jak se zdá. (HonzysKISS)

BROKEN_

Za mě důstojné zakončení, které jsem si užil. Film, který je jako seriál Breaking Bad výborně napsaný a zrežírovaný. Vince Gilligan to završil nejlíp jak mohl. Ale jedna věc je, že dvě hodiny to trvat nemuselo. I tak ty dvě hodiny nenudí, to rozhodně ne, je to pohoda. Každopádně, vždycky když dokoukám seriál Breaking bad, moc rád si pustím El Camino. Top scény: Ed a jeho scéna s Jessem, Jesse a "policisté", úvod se Skinnym a Badgerem, a to nejlepší - Walter White! Skvělý. Každému, kterému se líbil seriál bude spokojen, tady se není totiž na co zlobit. ()

Qitek

Not bad at all. Nadherná kamera a westernový vibe mi sednul až na podruhé. Aaron Paul je skvělej herec a Pinkman je prostě skvělá postava. Možná zbytečnej epilog, ale jsem rád, že tu je. 80% ()

Lachtaan

Vlastně netuším, zda mám závidět těm, co původní seriál stihli už před lety a El Camino je dobře vykonstruovanou nostalgií vrátilo do dob, kdy hltali jeden z nejlepší výplodů televize v dějinách. Či zda mám být vděčný, že jsem Breaking Bad oficiálně dokončil teprve včera a mám mnoho důležitých maličkostí, na které se v tomto epilogu hojně poukazuje, stále čerstvě před očima. Chápu, že mnohé mohlo toto doznění a zároveň dovysvětlení událostí mezi Ozymandiasem a Felinou dokonce nudit, já si ale tuhle Jessieho cestu za vykoupením nesmírně užíval, už jen proto, jak mi Aaron Paul po nedávném maratonu BoJacka a nynějším maratonu BB přirostl k srdci. Snad kvůli němu kouknu konečně i na ten Westworld. [viděno na Netflixu 18.2.2021] ()

LUKICKK

Finální rozloučení s Jessem Pinkmanem, provedeno na jedničku, je to přesně to co jsem od filmu čekal, žádné další zbytečné zápletky, ale pouze jednoduchá práce s minulostí a světem, který už známe, tučným množstvím flashbacků do seriálu Breaking Bad. Jesse využije snad všechny možné propojení z minulosti aby získal peníze pro překupníka a dostal se pryč. Jesse je zde již kompletně charakterově vyvinut a je připraven se se vším rozloučit, což se taky na konci stalo a nebudu lhát, slza ukápla. Akce taky jednoduchá, ale hodně fajn. Celkově prostě hodně povedený snímek, který kdyby byl v pár epizodách v seriálu, tak bych nepoznal rozdíl. ()

DragonnCZ

8/10. - El Camino je fajn, davám tomu 4/5 kdybych tomu dal 5 asi bych to nadhodnocoval. ten film není samo o sobě špatnej, ta tvůrčí vize Vince Giliagana je tam hrozně vidět a znát, film vás dobře obeznámí kde jste co se děje, vlastně vysvětluje a ukazuje co se dělo s Jessem po konci Br Ba, dobře zakončuje Jesseho story ale jinak to není nic z čeho bych si sedal na prdel, ani nevím co mi tam výslovně vadilo, možná beru v potaz to tempo nějaký sekvence se třeba až moc táhli mohli to udělat líp, třeba ten Todd mě tam absolutně nezajímal a mohli tam místo toho dát něco jinýho. Ale dobře ukazovali ty flasbacky Jesseho trauma. Líbí se mi jak je film zpracovaný po produkční stránce. Scénář a režie ne třeba, ale to již sem zmínil. Líbilo se mi, že jsou zde i postavy ze seriálu a to dávám filmu jako kredit. A taky Jesse je moje nejoblíbenější postava Breaking Bad 😅 ()

T-pack

Je to takové důstojné rozloučení převážně s jedinou postavou Breaking Bad, která si během seriálu prošla takovými hovny, že vidět ho snad poprvé mít věci pod kontrolou a využít svých zkušeností pro to, aby tý noční můře uniknul, je prostě katarzní záležitost. Nese se to v podstatě ve stejném duchu jako seriál, byť to, že se jedná o samostatnou dvouhodinovou záležitost, samozřejmě znamená i zádumčivější tón a minimální prostor pro ostatní postavy, snad vyjma flashbacků do dob s psychopatickým trýznitelem. Potřeboval seriál takovýhle epilog? Asi ne. Zkazil film něco? V žádnym případě. A teď bych se měl pustit do Better Call Saul. ()

ZeroCZ1233

V letošním roce už v dubnu došlo k zakončení jedenáct let dlouhé ságy a to ságy Zázrační. Jednalo se o definici dobře míněného megalomanství, epičnosti a velkoleposti, podepřené masivním mediálním zájmem a fanouškovskou základnou. Ale Endgame nebylo jediné. Dnes po jedenácti letech došlo k zakončení také jedné ságy. A to ságy, jež si drží pomyslný trůn geniality seriálové tvorby jehož uzmutí jiným kandidátem je prakticky nemožné. Všemi milované Breaking Bad došlo díky svému otci, Vincu Gilliganovi, ke svému zdárnému epilogu a zakončení a když to porovnám s Endgame, tak je to celé kompletně naruby. Kde Endgame sázelo na velikost, tam El Camino tvrdě prosazuje minimalismus. A to je prvek, jenž bude pro mnohé největší kámen úrazu. Většina fanouškovské obce čekala okázalý návrat krále, prostě něco, co člověka posadí na prdel a dostane do varu při objevu té či oné známe tváře (hlavní samozřejme other star W. W.). Avšak tito fanoušci asi po konzumaci jiné tvorby zapomněli na Vincův styl, tedy kličkování mezi klišoidními překážkami. El Camino je cesta Jesseho Pinkmana. Cesta, jež je dlouhá, klikatá, trnita, prašná, prostě a jasně nehezká, ale i pomalá, ladná, do správných emočních mezer zasahující a na svém konci pro charakter osvobozující. Pokud čekáte všemi internetovými proudy spekulovanou velikost, tak v El Caminu ji nehledejte. Tohle je prostě krásný charakterní dovětek pro "toho druhého" a emoční rozmrdávač pro vás. Po zhlédnutí se mě chytly těžké a studené ruce tíživé melancholie, což je zážitek, jenž mně osobně dává vskutku málo snímků. Nejistých a stále se měnících 9, něco/10, děkuji, Vinci. ()

hroubek

Kdyby El Camino nevniklo asi by mě to žíly netrhalo, na druhou stranu mě to vůbec nevadí, že tento film vznikl, protože je to parádní epilog. Vince Gilligan rozumí postavám, rozumím světu který stvořil a taky rozumím svým fanouškům. A to je moc dobře. El Camino nám dává přesně to co chceme a svým způsobem i čekáme. A je to velmi příjemný návrat do světa Breaking Bad. Nikam se nespěchá, buduje se hutná atmosféra, herci jsou opět perfektní(Paul, Plemons, Forster atd.). Příjemně mě to uteklo, nenudil jsem se a poslední půlhodina je skvělá. Opravdu se mi líbí, že to není ždímaní známe značky, ale o uzavření jednoho příběhu. Jsem dost spokojený, a pro fanoušky seriálu povinnost. ()

MishKonn

Netflix film standard, aneb slabší výplňový díl seriálu roztažený na 2 hod. Zachraňuje to zábavná poslední půl hodina. ()

vyfuk

Po více jak deseti letech jsme opět zde. Moc jsme na sebe nenechali čekat, když jsme se vrátili k postavě právníka Saula ze spin-offu Better Call Saul. Nyní se však o oněch deset let vracíme zpět. Abychom zjistili vše, co musíme o tom, jak to vlastně dopadlo s Jessem. Někdo by řekl, že zcela zbytečné a měl by pravdu. Jenže zde jde o kult. A v něm vítáme vše. I klasickou a typickou retrospekci, která někdy trochu zavání nudou, ale mnohdy nám dojde, proč nás v tom Gilligan máchá. Nabídne i nějaké ty vizuální vychytávky, které nejsou nijak inovativní, ale na poměry dneška ne každodenní, takže jenom koukáme s údivem. Film je to oproti seriálu trochu rychle běžící, což je logické, jelikož jak bylo napsáno v první řadě, je to film. Ale i přesto si najdeme čas na to, se pozastavit a nechat sami sebe přemýšlet v dlouhé scéně. Takové je pokračování konce. Velmi úctyhodné a ve výsledku přínosné. ()

zigíš

Pokud měl Gilligan pocit, že chce ještě něco doříct proč mu v tom bránit ? Nakonec, stvořil jeden z nejlepších seriálů co tu za -minimálně- poslední dvě dekády byl. El Camino je pouhý dovětek nic víc, v bezvýchodně depresivním stylu poslední řady BB. Pro fanouška povinnost -když už pro nic jiného- aspoň z té nostalgie. ()

svobik

Jasně, není to plná palba, některý scenáristický hřatky na mě byly malinko přitažený, ale vyrovnat se takovýmu kalibru, jako je Breaking Bad, snad ani nedalo čekat. Gilligan z toho vymáčknul maximum možnýho, jako vzpomínka a návnada na opětovný zhlédnutí nejlepšího seriálu všech dob ale funguje El Camino spolehlivě. Aaron Paul tady vládne. 8+/10 ()

Tft

Až se jednou bude ve filmových učebnicích psát o rozdílech mezi filmem, který patří do kina a filmem ušitým na míru pro streamovací služby, El Camino bude exemplární příklad druhé z možností. Pro nezasvěcené film naprosto mimo mísu, pro fanoušky seriálu polibek na rozloučen, Vince Gilligan je prostě frajer v práci s charakterama a nikdo televizní tvorbu dneska nedělá líp než on. ()

blackJag

"ČLOVĚK SE MÁ ROZHODOVAT SÁM ZA SEBE." Seriálový dovětek, který měl vzniknout dříve, neb herci zestárli a někteří dokonce nezvládli dodržet životosprávu :-) Pro běžného diváka to snad ani nemá smysl, napojení na postavy nulové, tempo rozvláčné, stopáž přepálená, žádné rychlokvaškové atrakce (tyto atributy mají vyložené seriálové kontinuum), ovšem pro absolventy 5letého kurzu Walta Whitea jde o povinnost. 70% ()

Ementaler86

Jakožto velký fanoušek Breaking Bad a všeho s ním spojeného se sám sobě divím, že jsem si nechal tuto záležitost tak dlouho unikat. V celku fajnové zakončení příběhu mého oblíbence Jesseho, o kterém jsme dlouhých šest let nevěděli, jak vlastně dopadnul. Film jako takový ale nenabídl nic extra originálního ani překvapivého. Jesse si projde peklem jenom proto, aby skončil na chatičce v horách stejně jako Walter. Rozhodně to šlo vymyslet líp, ale nestěžuju si. ()

andalin

(spoilery ahead) Překvapilo a potěšilo mě, že film navázal tam, kde seriál skončil. Vrátila se i hrstka známých vedlejších postav a ráda jsem třeba viděla, byť jen chvíli, Krysten Ritter. Decentní drámo a mrknutí správným směrem. Jesse si opravdu slíznul to nejhorší a doufám, že si ho teď někdo bude konečně pořádně opečovávat. Chudák z toho ale už nejspíš nevyjde úplně kompletní. :( Krásně jsem si zavzpomínala a znova se do tý bolesti vžila. Dík, Gilligane. ()

venca163

Tvůrci vzali to, co bylo na seriálu v jeho poslední fázi nejhorší a udělali z toho ještě 122 minutovej filmovej zákusek. Nechci to úplně zhejtit, ale příběhově i akcí opět banální a celý to tak nějak stojí na ala-neo-westernovym pojetí, což mi v tomhle zpracování nicmoc neřiká. Lahůdky typu "chybí ti 5 korun do požadovaných 10 milionů, takže čau" mi to spíš znechutí, sorry. (60%) ()

blackkocour

Negrolog: Co už dávno chcíplo, na podruhé se oživit nedá, a to byste si obzvlášť, vy děcka, měli uvědomit! Nedávám čistě za vinu tvůrcům seriálu Breaking Bad, ten tlak od fanatických, a toxic fanoušků, co potřebujou, (ne, je to jejich startovní droga, bez které by nezačali dobré ráno..) oživeného Heisenberga, co s plnou grácií jde se svým parťákem vařit, asi pro 5% Čechů, hladovějící pro šupinu modrého skla zabaleného v plastovým igeliťáku. Nebuďte naivní, seriál skončil v nejlepším momentě, a ukájil každého vnitřního a pasivního pacifistu v duši. Jenže, tohle je doslova jen dojení mrtvé a už sto let nedojné stračeny. Speciální film jen odkrejvá dodatkové mezery, které bysme ani tolik nepotřebovali, ale budeme se aspoň cítit o trochu moudřejší. Jako epilog dostatečný, ale s čím nesouhlasím (v žádném případě), že El Camino mohl být jako good pilot k novému spin-offu Perníkového táty, výhradně jen s jednou hlavní postavou. Kolik toho kokeše jste do sebe nadekovali?? To už rovnou může sluníčkářské dizny z toho udělat sitcom, o strasti a slasti maloměšťáckého venkomana, žijící s rodinou v Texasu, za sousedy má americké ideály, kypícím blahobyt s incestní právy pro každého, a dvěma negrama, co jsou nejlépe gayové. A v každém díle zazní zmínka o bývalém pervitinovém bossovi doupěte Walterovi Whiteovi, a jeho bývalém kumpanovi Jessem Pinkmanovi, který se záhy podobá našemu Aaronovi, ale je to jen čistka vtipných náhod, a on ani v životě nevyzkoušel ani cigaretu. Už se tomu tlemí celá rodina, a já už pomali taky. Nebo je to z těch výparů, co mi postřikují do obýváku. ** Zmínka k Toddovi, který dost nenápadně přibral, ale nikdy nepatřil do reklamy o duševnim zdraví, protože většího psychopata byste hledali, snad jen u LIVINGDEADA. Čest hercům! Yeah, bitch! ()

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster