Epizody(8)

Nedívej se. Neptej se. Neklikej. Patnáctiletý Marty měl celý život před sebou. Teď je ale mrtvý. Zbyla po něm jen série mrazivých videí, které natáčel krátce před svou smrtí. Truchlící otec skládá dohromady střípky Martyho online života, aby odhalil okolnosti jeho tragického konce. Osmidílný thriller #martyisdead inspirovaný skutečnými případy kyberšikany získal hlavní cenu na mezinárodním festivalu Serial Killer. (MALL.TV)

petikacka

Líbila se mi ta forma i obsah. Já rozhodně nejsem žádný týnejdžer a už mám dost odžito a možná právě proto mě to dost sejmulo. Já jsem žádné tyto formy vydírání na soc.sítích nezažila, protože my jsme neměli ani pevnou linku. Rozhodně, ale kvituju, že se taková díla točí, protože pro dnešní mlaďochy můžou být tyto možnosti naprosto zhoubné a za tím anonymním počítačem je to přece tak snadné!!! Smutné je, že to opravdu z 30% je vždy někdo jim nejbližší a navíc to těm hajzlům ani nepřijde nenormální a že to jeden nakonec nemusí rozchodit. Za mě 85% ()

Volpe

Krásná žánrovka z internetové produkce. Atmosféra bez chyby, dobře vedení herci a svižně šlapající děj. Jedinou výtku mám ohledně dialogů, které mi přišli v některých částech až rušivé. Naopak největší síla režiséra je dle mého v částech, které nebyly ve scénáři tak detailně popsané a kde mohl povolit uzdu své fantazii. Tak či onak skvělý seriál, u kterého jsem se bavil a rozhodně stojí za doporučení. ()

Lyžař

Naprosta topka! Tohle at je ucebni material, resp. at je tohle zaklad pro rodice a ucitele….a deti :( lidi jsou svine, socialni site jsou svinstvo.. ()

Kingjiri

Když se vžiju do cílový skupiny, teda soudobýho teenagera, nelze vytknout v podstatě nic. Hlavní poselství ve smyslu "dávej si pozor co a komu posíláš" se daří divácky atraktivní formou sdělit jak případnejm obětem kyberšikany, tak jejich nejbližším (rodičům). Z pohledu dospěláka mi ale chyběla větší autenticita celýho příběhu. Myslim, že policie rozhodně takhle laxní neni (počáteční nechuť vůbec něco řešit) a taky určitě kriminálka neni takhle blbá (fakt si někdo myslí, že by si nevyžádala záběry z kamery od Vietnamce?). A hlavně jednání otce, kdy zcizil jeden z hlavních vyšetřovacích důkazů mi přišlo jako uplně zbytečná zápletka. A určitě bych uvítal "celovečerní" verzi celýho krátkýho seriálu (tj. jednotlivý krátký díly spojit do jednoho souvislýho celku). Jinak jsem však byl hodně spokojenej ať už šlo o herecký výkony, filmařinu, námět nebo pointu, čtyři jistý hvězdy. ()

Urukhaj98

E01-E08: Ze začátku velmi fajn rodinné drámo řízlé detektivkou, které má šíleně zběsilé tempo a bez kompromisů míří až k finále, jehož závěrečnou pointu budete považovat buď za stupidní či naprosto geniální. Mám to štěstí, že se řadím do té druhé skupiny. 9/10 ()

kukkik

Naprosto průměrný počin s nesmyslnou stopáží, chabými hereckými výkony a velice chudou kostrou příběhu. Jako awareness video pro veřejnost dostačující ale jinak to připomíná spíš studentský projekt než plnohodnotný seriál. Celý seriál sází na jedinou notu - šokovat. Nemluvě o typicky neskutečně nesympatickém obsazení ale to už je takový český low-budget evergreen. Chudáci zahraniční diváci si musejí myslet, že celá česká společnost je chodící panoptikum. 2/5 ()

Psycho.R

Záslužný seriál, který je sice kvalitou na průměru, ale jeho sdělovací podstata je hodna chvály, proto přidávám. Nechť seriál vidí co nejvíc dětí. ()

Franc1s

Na krátkometrážní kousek z české produkce, nevídaná pecka! Napětí od začátku do konce, atmosféra která se dala místy krájet. Tohle rád jednou pustím mým dětem. 8/10 PS: Emmy Awards - velké gratulace!!! Jsem zvědav co přijde s 2.sérii. ()

Inozuka

Edukativní, napínavé a chytlavé o tom žádná. Ale určitě nic převratného, s celou řadou věcí i fíglů, které jsme již mohli vidět jinde. ()

BaruM

Ideální záležitost na binge watching. Chytí vás a nepustí. Je tu zároveň prostor pro vlastní názor, i podezření, které se upřímně díl od dílů mění - a to byl zřejmě záměr. Hlavně nikdy není nic, jak se na první pohled zdá. ()

rublik05

#martyisdead jsem si dal až po #annaismissing, nicméně jsem toho názoru, že tyhle dva projekty toho mají skutečně hodně společného, zejména co se jejich kvalit týče. Oba dva mají zajímavý příběh, výbornou atmosféru, gradaci, napětí i hromadu zvratů, herci jsou opět výborní, všichni působí uvěřitelně a přirozeně, znovu jsem zde ale narazil na stejný neduh, a sice průhlednost zápletky. Trochu mě štvalo i to rozkouskování, neboť osmkrát se dívat na jedny a ty stejné závěrečné titulky mi fakt už lezlo na nervy. Celkově jsem asi stejně spokojený jak v případě #annaismissing, člověku se ani nechce věřit, že oba počiny vznikly u nás. 8/10. ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Napínavé, mrazivé a rychle to ubíhalo. Sice herecké výkony občas pokulhávaly, ale na české poměry, kde se točí pouze sr*čky, parádní dílo!!! ()

departed

Vůbec se nebráním tomuhle typu progresivní český tvorby, která se opírá o moderní znepokojující téma, které je přítomno denno denně. Kdyby byl seriál namluven profesionálním anglickým dabingem, tak bez pochyby uvěřím, že jde o zahraniční tvorbu, nicméně tady musím pochválit zlatý český ručičky s citem pro detail, střih, mrazivou atmosféru a gradaci příběhu, i herecký výkony od přitom úplně neznámých herců jsou skvělý a nebijou do očí zbytečným přehráváním. Za nápad, provedení a technický zpracování palec hore a jsem zvědavej, jak tohle bude pokračovat. Hodnoceno: 1 série. ()

vandalka

Za mě strašně špatně zahrané, neautentické, herci deklamují své repliky jak ochotníci na vesnickém divadle. Já českou seriálovou tvorbu z posledních let vůbec nesleduju, takže jestli je tohle norma, jsem v šoku. ()

MartinTerran

Silný námět a výborné zpracování spolu tvoří povedený seroš o velmi aktuálním tématu, který je napínavý jak trenky. Konec opravdu výborný a vůbec jsem to nečekal, ale i to se reálně může stát. Detektivní vložka v podobě tatíka se mi líbila. Herecké výkony dobré a herci sympatičtí. Pokud vás toto téma zajímá, tak seriál rozhodně doporučuji. Hodnocení: 85/100. ()

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy!

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy!

23.11.2020

Včera proběhl online přenos 48. ročníku předávání mezinárodních cen Emmy, které jsou pokládány za televizní obdobu filmových Oscarů. Ocenění udílí americká Akademie televizních umění a věd, která je… (více)

Český seriál usiluje o mezinárodní Emmy

Český seriál usiluje o mezinárodní Emmy

27.09.2020

Přestože hlavní ceny Emmy za loňskou seriálovou tvorbu již byly rozdány, existuje vedle nich také mezinárodní seriálová soutěž – a právě v té teď mezi nominovanými skončil i jeden český seriál.… (více)