Reklama

Reklama

Havel

Trailer

Obsahy(1)

Co byste obětovali pro pravdu a lásku? Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. „Portrét státníka nečekejte,“ slibuje režisér Slávek Horák. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou.
Film Havel se odehrává mezi roky 1968 a 1989 a zachycuje dlouhou cestu a proměnu hlavního hrdiny od lehkovážného a úspěšného dramatika šedesátých let, přes bojovníka za lidská práva v letech sedmdesátých až po vůdčí osobnost sametové revoluce a celosvětovou ikonu. Dějiny jsou ale až v druhém plánu, film Havel nabízí především velký, vzrušující a málo známý příběh, jakých není ve světě mnoho. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

misterz

misterz (hodnocení, recenze)

DwayneJohnson

Joooj, Kiska, to je exemplar.... Poviem len tolko, nie je nic horsie, ako byt grazel a kriminalnik a schovavat sa za masku dobreho anjela a vsade naokolo rozdavat falosne dobracke usmevy. To je to najhorsie co moze byt. Kradnu vsetci, hajzly su vacsina, s tym sa treba zmierit, ze kto sa odstane ku korytu tak neodola, no ked uz niekto zacne skryvat zlocin za svoju domnelu prednost akoze ludomila a altruistu, tak to uz je do neba volajuca drzost a naplutie do tvare vsetkym slusnym ludom.

DwayneJohnson

DwayneJohnson (hodnocení, recenze)

misterz

To vůbec nedokážu posoudit, protože ty vaše jsem skoro nikdy neslyšel mluvit, tak nevím a věřit médiím, to asi ne. To je třeba případ Kisky, já ho neznám, ale všude u nás psali, jakej to byl skvělej prezident a pak je rád, že se ve volbách odstane do parlamentu, tak nevím, lidi jsou asi blbí :)

na příspěvěk reagoval misterz

DwayneJohnson

DwayneJohnson (hodnocení, recenze)

Wacoslav1

No mně Havel lidsky nevadil vůbec, dokonce si troufnu říct, že jsem ho měl nejraději, když to srovnám s Klusem, nebo Zemanem. Akorát se z něj dělala modla, kterou určitě nebyl a připisují se mu zásluhy, které taky nedokázal. Jestli pil, nebo ne, to vůbec neřeším, akorát byl podle mě slaboch, ale to je jen můj osobní dojem. A taky mi dost vadilo, že ho skoro nikdo nesměl kritizovat.

na příspěvěk reagoval Wacoslav1, misterz

herrWorm

herrWorm (hodnocení, recenze)

"KONKRÉTNĚ TUTO INFORMACI MÁM Z DOBRÉHO ZDROJE, ALE NEMŮŽU JI PODLOŽIT!! " tahle věta vysvětlila vše:-)

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

misterz

misterz (hodnocení, recenze)

Latex.honey

V druhej vete by sa so vsetkym dalo suhlasit, ale ten agent... hmmm, to snad nie.

A vlastne nechapem co sa tu to tolko rozobera, zil ako zil, my to nezmenime. RIP

Kaufman

Kaufman (hodnocení, recenze)

Latex.honey

To myslíš vážně na csfd psát takovej sloh? Číst to nebudu, ale doufám, že to kopírneš sspoň na svůj facebook. Škoda času

Latex.honey

Latex.honey (hodnocení, recenze)

Havel byl v nejlepším případě špinavej pokrytec. Jeho hry nestáli za nic. Byl to slaboch, alkoholik, prospěchář a prominent, agent StB(kdyby zůstal jenom špatným dramatikem dobře, nic bych proti němu neměl) že z něj ale udělali prezidenta, je vrcholem výsměchu slušným lidem do obličeje. Každý adorant v čele s režisérem Horákem, si měl před první klapkou o panu prezidentovi přečíst, něco ze zdrojů nepsaných tendenčně. Jeho strýc Miloš, podezřele výhodně prodal nacistům svůj podíl na Barrandově. Jistě že ho "vydírali". Nepozná se ale velikost národa především velikostí jeho osobností? Navíc, byli i tací kteří si i skrz vydírání, stáli za svým, nacistům se nepodvolili, přesto že je oni zničili. Příklad za všechny, Vlasta Burian. A to je jenom první kaňka na saku Havlů. Jeho vždy tak mučednicky vybarvené uvěznění, byl jenom prominentní výsměch opravdovým politickým vězňům z 50.s Zatímco tyto lidi komunisté doopravdy dehonestovali v příšerných podmínkách cel spojených s odpadními jímkami s přítomností výkalů, každodeního bytí a psychického ponižování, Havel měl ve vězení "havaj". Každé 2 týdny dostával objemný balík, plný nedostatkového zboží. To mi přijde trochu jako nepoměr. I nadace Olgy Havlové je poskvrněna. Především v ní docházelo ke zvláštním pohybům financí na "transparentním" účtu, takže peníze které posílali příbuzní ze zahraničí těm příbuzným v Československu, kteří takové štěstí neměli, byli třeba vyhozeni z práce a mnohdy neměli co jíst, se k nim mnohdy nedostali, zmizeli neznámo kde.... (KONKRÉTNĚ TUTO INFORMACI MÁM Z DOBRÉHO ZDROJE, ALE NEMŮŽU JI PODLOŽIT!! Tudíž, tím chci spíše říci že nadace Olgy Havlové by zasloužila bližší zájem. Například Egon Bondy(textař PPU filosof, poetik, budhista) nádherný člověk, ve kterém se ale mýsilo hodně protikladů, také byl po nějakou dobu agentem StB on se tím ale na rozdíl od Havla, už tehdy netajil a do předu zpravoval přátele v undergroundu na koho a co bude muset donést, Havlovi nedůvěřoval, později na něj pohlížel s despektem. Následně přišel samet, což nebylo nic jiného než vykonstruovaná revoluce. Tehdejší pohlaváři už dlouho věděli že musejí odejít, jinak hrozilo riziko masivních nepokojů, které by nedokázali potlačit a možná by došlo k defenestraci, navíc jim byli slíbeny výnosné trafiky, tak to pokrytecky pustili. Ale komu to předat.... V tom někdo nakopl Havla a řekl mu tady stůj a nic neříkej. Když už budeš muset něco říct, říkej co sme ti napsali a budeš ve vatě. Tak se křivák stal prezidentem. Kdo se ohání Havlovým patriotismem, taky nemůže být od pravdy dál. Stačí připomenout "ne"uváženou omluvu sudetským němcům v Mnichově 1990 Nutno podotknout že tím překvapil nejenom české, ale i německé funkcionáře. Proč to udělal...??? Ze stejného důvodu proč se o pár let později tak nechutně pitvořil před tehdejším prezidentem USA Clintonem, kdykoliv k tomu měl příležitost. Termín humanitární bombardování Havel doopravdy nepoužil, zároveň, ale ani neodsoudil bombardování NATO civilních cílů. Proč?? Má být český národ hrdý na prezidenta, který ví že umírají neviní civilisté a jednoznačně a důrazně takový krok neodsoudí??? Netřeba zmiňovat jeho pevnou podporu problematické intervenci USA v Iráku, že Husajn v době invaze už chemické zbraně neměl, nakonec přiznal i prezident USA Havel je velká šmouha na svědomí českého národa. Dokud si to český národ nepřizná lépe se mít nebude, ba si to ani nezaslouží, jelikož společnost je jen taková, jaké sou její elity. Vážně myslíte že si Václav Havel zaslouží film takového charakteru? Ano. Havel si zaslouží vlastní film, zároveň by ale takoví film měl být ztvárněn realisticky.

na příspěvěk reagoval Kaufman, DwayneJohnson, misterz, Wacoslav1

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

gonga

gonga (hodnocení, recenze)

Naivně jsem si myslel , že si tu přečtu diskusi o chystaném filmu a místo toho tu svoje bláboly tapetují zblbla typu Wacoslav1 a další vemena. Za poslední léta to tady šlo hodně dolů a ani před tím to nebyla žádná sláva. Tak nic, čau kluci a sežerte se.

na příspěvěk reagoval Kaufman

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

"Čím jste vy přispěli k lepšímu životu na Zemi ? Že jste se nerozmnožili se nepočítá."

 

Tak já přispěl třeba tím, že jsem ti odmítl dělat otčíma, i když tvá matka na kolenou proslila a olizovala mi poklopec.

herrWorm

herrWorm (hodnocení, recenze)

to je hlava, ne klávesnice...už mě nudíš, fakane. To byla má poslední reakce na tvůj trolling

Související novinky

Cenu filmových fanoušků si převzal Vít Klusák!

Cenu filmových fanoušků si převzal Vít Klusák!

18.01.2021

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 28. ročník výročních cen Český lev. Celkem 190 akademiků hlasovalo o 87 hraných, dokumentárních, animovaných a… (více)

Centrum Prahy ožije 27. MFF Praha - Febiofest

Centrum Prahy ožije 27. MFF Praha - Febiofest

12.09.2020

MFF Praha - Febiofest již 18.9. 2020 odstartuje 27. ročník. Mění své působiště a jeho novým domovem se stává Cinema City ve Slovanském domě. Promítat se bude také v Ponrepu, Edison FilmHub a nově v… (více)

46. ročník LFŠ odhaluje program

46. ročník LFŠ odhaluje program

11.07.2020

Od pátečního poledne 7. 8. až do středeční noci 12. 8. 2020 nabídne Letní filmová škola plnohodnotný program, vedle historických a současných filmů se dostane i na divadla, koncerty a další… (více)

Reklama

Reklama