• zdepapepa
  *****

  Za 5 oba, jak Grim Adventures tak Evil Con Carne. Prostě animace na úrovni, navíc doplněna vtipy, které se opravdu jen tak nevidí. No, co říkáte na to, když Skeleton prohraje s dětmi v limbu(to chození pod tyčí) a musí s nima do konce života kamarádit, nebo mozek(a žaludek) proti rybě soupeří o ovládnutí světa...(15.12.2005)

 • Zalost
  *****

  Seriál Grim & Evil byl již rozdělen na dvě řady, každá má svého hrdinu. Protože jedna z nich, Evil Con Carne, tu má na CSFD vlastní profil, zde budu hodnotit druhou - Grim Adventures of Billy and Mandy. A hned na začátek - je to skvělý seriál. Už úvodní premisa - Smrťák (Grim Reaper v angličtině) prohraje sázku se dvěmi dětmi a musí být už napořád jejich nejlepší kamarád - je dosti originální. Děti nejsou žádní andílci, Billy je opravdu extrémní hlupák, Mandy je zase chladná a nesměje se (inspirace Wednesday z Addamsovy rodiny je očividná). A dohromady se jim díky Grimovým schopnostem udávají skutečně roztodivné příhody. Tu si vyrazí do školy čar a kouzel (která zdařile paroduje Harryho Pottera ("Hi, I'm Nigel Planter!")), tu je unese Nurgal do středu země, aby měl kamarády, někdy se zase potýkají s vymítačem zla, Hossem Delgadem, a podobně. Seriálu je ale nutno vytknout občasné použití "záchodového humoru" (využití hlenů a podobně), ale naštěstí tam není až tak často. Celkově jde o velmi podařený kousek, pro mě na Cartoon Network momentálně asi nejoblíbenější...(16.7.2006)

 • Carol Pifková
  *****

  Jedna z veľmi dobrých CN rozprávok, na ktorú nedám dopustiť. Zabrzdenec Billy najobľúbenejšia postava.(14.1.2013)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Surový čierny humor pripomínajúci diaľkovo Courage the Cowardly Dog. Akurát to spracovanie nepôsobí tak veľkolepo a tak rodinne ako by určite malo. Možno je aj škodou, že nevznikol o takých 5, 6 rokov skôr, získal by si v konkurencii CN väčší rešpekt.(23.12.2013)

 • mysiak
  *****

  Smrťka, brutálne dobrý čierny humor...pamätám si na začiatok ako krátky príbeh...a bol parádny...a tento seriál je ešte lepší...(22.9.2008)

 • - Epizóda "Smell of vengeance" mala pôvodne obsahovať scénu, kde mal darebák napadnúť Svetové obchodné centrum (dvojičky), pričom by ľudia následne vyskočili z okna. Scéna bola ale odstránená. (Lyrer)

 • - V epizóde "Pandora´s box" je naznačené, že obľúbený seriál Grima môže byť Dora the Explorer (2000), keď Billy začal popisovať "dievča, ktoré pobehuje po džungli bez rodičovského dozoru a zhovára sa so zvieratami" (Lyrer)

 • - V epizóde "Jeffy´s web" je naznačené, že mestečko Endsville sa nachádza v štáte New York, súdiac podľa sochy slobody, ktorá bola v epizóde ukázaná . (Lyrer)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace