Hrabě Monte Cristo

• Česko Hrabě Monte Christo (více)

Píše se rok 1814 a francouzští námořníci Edmond Dantes a Fernand Mondego hledají na ostrově Elba pomoc pro nemocného kapitána lodi Faraon. Střetnou se s Napoleonem, který požádá Edmonda, zda by do Francie nedoručil jeden dopis. Po návratu do Marseille jmenuje majitel loďařství Morrell Dantese kapitánem, což nelibě nese nejen Fernand, ale také ctižádostivý první důstojník Danglar. Štastný Edmond se sejde s milovanou snoubenkou Mercedes. Vidí je žárlící Fernand, který ji také miluje, a pak řekne Danglarovi o Napoleonově dopisu. Edmond je zatčen a u výslechu dopis odevzdá s patřičným vysvětlením. Soudce Villefort ho propustí, ale pak zjistí, že dopis byl určen jeho otci. Spálí ho a Dantese nechá převézt do věznice na ostrově If, kde v kobce prožije sedm let plných utrpení. Potom se k němu do cely prokope starý abbé Faria. Učí ho všemu, co sám zná. Pomůže mu také pochopit, co a proč se stalo. Dantes je odhodlán uprchnout a zasvětit život pomstě. Při kopání tunelu Fariu smrtelně zraní padající strop. Umírající muž prozradí Edmondovi místo, kde je ukryt obrovský poklad hraběte Spady... (TV Nova)

sud

Určitě nejslabší zfilmování Monte Christa jaké jsem viděl. Není to tím, že tvůrci zúžily příběh do dvou hodinové stopáže (verze s Richardem Chamberlainem je ještě kratší a i tak se povedla). Problém je jinde. No vlastně skoro všude. Jim Caevizel určité charisma má, ale v roli Edmonda Dantese jsem už viděl lepší. Ostatní herci jsou bohužel průměrní, někteří až podprůměrní. Ani Kevin Reynolds nepředvedl to co umí (když jsem viděl na poli při závěrečném souboji koleje od auta, to jsem si něco pomyslel). Celkem je to sice koukatelná podívaná, ale stejně se k ní nebudete vracet. P.S.: Coby představitel hlavní role Jean Marais vítězí na celé čáře. ()

Ded@M@tes

Poměrně koukatelný Cristo, dvě hodinky utekly celkem rychle. Výborná scéna: zavření ve vězení a snaha prokopat se ven. Centimetr po centimetru probourávat, sice pár let to trvá, ale lepší než zahynout. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

gogo76

Ten film by bolo dobré v mnohom pozmeniť a hlavne sa nemal volať Monte Christo, pretože bohužiaľ knižnej predlohe i lepším filmom na túto tému, robí skôr hanbu. Ten, kto nikdy iného filmového Monte Christa nevidel, pravdepodobne až taký sklamaný nebude. Jim Cavizel je sympaťák, navyše má slovenské korene, ale na túto úlohu ešte nedozrel. R. Harris, G. Pearse, M. Wincotti L. Guzmán, to všetko je viac ako kvalitné obsadenie, ale film je hlavne kvôli nezáživnej réžii i nenápaditým scénam ledva priemerným dielom. Ukážka "profesionálneho" prístupu je scéna po štyroch rokoch väzenia, v ktorej má Jim Caviezel ako M. Christo nechty pekne ostrihané, čisté ako manekýn a tvár okrem toho , že je rovnako čistá, nenesie žiadne známky dlhoročných útrap. Sú to detaily, ale z tých sa ako vieme skladajú veľké veci. M. Wincott dokáže stvárniť nezabudnuteľných záporákov. Mať ho v obsadení a nevyužiť ho naplno ja tiež trestuhodné. Dúfam, že sa tejto témy raz chytí skvelý režisér a vráti jeden z najlepších príbehov všetkých čias naspäť na stupne najvyššej slávy. Kevinovi Reynoldsovi to vyšlo iba na 50%. ()

Phobia

Film jsem viděla někdy před rokem a pamatuji si z něj akorát nudu, nezájem a netrpělivost, kdy už to skončí a jestli u toho mám s prarodiči (miluju je, ale koukají fakt na kdejakou peachovinu) dál sedět, nebo jít radši luštit křížovky. Pár relativně slavných jmen nezachrání tuto prapodivnou (domrvenou) adaptaci Dumasova románu před úděsnou nezáživností a několika WTF momenty. Podruhé už ne, neděkuji. 41% ()

forsberg odpad!

Je zima roku 2002. K pařížskému Pantheonu kráčí slavnostní průvod. Známé osobnosti Francie, v čele s Jacquesem Chiracem, nesou rakev s ostatky A. Dumase st. Oficiálně proto, aby slavný autor Tří mušketýrů spočinul mezi slavnými velikány své země. Pravý důvod přenesení ostatků je přísně střežené státní tajemství. Toho roku vyděsil obyvatele městečka Villers-Cotteręts zvláštní úkaz. Každý večer, hned po setmění, se z Dumasova hrobu vynořila postava v bílém rubáši, s hrůzou pokřiveným výrazem a s očima planoucíma hněvem. V ruce držela ostře nabroušený brk a přidušeným hlasem kvílela: "Musím zabít Kevina Reynoldse....musím zabít Kevina Reynoldse." Pokud chcete zažít stejný šok jako duch Alexandra Dumase, podívejte se na americké zpracování románu Hrabě Monte Cristo. Celým filmem vás budou provázet hrdinové s bradami tak bojovně vysunutými dopředu, že by Saturnin zaplesal, toporné herecké výkony a stupidní dialogy ( o překrouceném ději nemluvě). Fuj, už nikdy více. ()

Rosaviva

Ale jo, tak dalo se, jen teda byla značně přetažená délka, takže už se pak člověk nemohl dočkat konce, tak o půl hodiny míň by tomu rozhodně prospělo. 3* ()

Allien.9

Je sice pravda, že se jedná o dost "americké" zpracování, ale zase se u něj nenudím. Třeba vícedílná klasika s Depardieuem je sice skvělá, ale ukrutně zdlouhavá. Herci jsou fajn (Pearce je slizoun) + sem tam nějaký ten pěkný záběr. ()

kingik

Hodně kontroverzní zpracování Dumasovy předlohy. V roli Monte Crista si lze představit i jiného herce, než je James Caviezel. Stejně tak i záporáka Guy Pearce mohl hrát v pohodě někdo jiný. Herci jsou vůbec překvapivě nevýrazní, až na jediného - Michael Wincott je ve své roli naprosto výjimečný, ale je to jen vedlejší role. Mix romantiky, zrady a pomsty si možná zasloužil lepší zpracování, ale abych jenom nehanil. Kevin Reynolds je solidní režisér, který má cit pro dramatické scény a gradaci. Nového a striktně se literární předlohy držícího zpracování Monte Christa se stejně hned tak nedočkáme, tak berme zavděk tím, co je. 70% ()

Sonnery

Nejslabší a nejdebilnější adaptace nejlepšího románu o pomstě. Já myslel, že by celý děj měl spět k vrcholu a místo toho jsem z nudy dospěl k vrchulu já ()

Anderton

Myslím, že nemecká Cinema to kedysi zhrnula slovom sehenswert. V podstate k tomu nie je čo dodať. Je to absolútne zbytočná adaptácia stokrát nakrútenej klasiky, ktorá má omnoho zaujímavejšie spracovania. Takže film bol zrejme určený primárne americkému publiku, ktorému sa do francúzskych filmov príliš nechce. Pre nás je to ale zbytočnosť, ktorá neurazí, ale ani výrazne nepoteší. ()

pm odpad!

Tomu říkám trapnost. Posledních 15 minut jsem se dost nasmála, jen k smíchu tam nic nebylo. Je mi upřímně líto těch, kteří nikdy nečetli Dumasovu knihu a mohli by se domnívat, že toto má něco společného s Montem Christem. ()

CaptainNor

Je neuvěřitelné, kam až jsou ochotni hollywoodští popkornéři a rutinéři ve své sebestřednosti a nablýskanosti ochotni zajít. Na druhé straně mne úžas nad drzostí s jakou překopali klasickou evropskou předlohu (mojí oblíbenou), společně se zvědavostí, jak daleko ve svém prznění zajdou, přikoval do křesla a díky tomu jsem film dokoukal do konce. To je jediný důvod. Jedna hvězdička za vězeňskou kapitolu. ()

Slarque

Hollywoodská light verze Dumasovy klasiky sází na silné formální prostředky (solidní výprava, kamera a hudba, rutinní režie), ale zahazuje jakoukoli možnost věrohodnosti vyprávění. Nikdo z hlavních hrdinů tedy za těch 16 let ani trochu nezestárne. Při uspěchaném závěru je také vidět, proč většina těch povedenějších verzí předlohy je minimálně dvoudílná. ()

FrodoF

Další americké znasilnění evropské klasiky. Monte Christo v tomto filmu zabije několik ldí (což v knížce vůbec nebylo), nevadilo by mi kdyby trochu změnili děj, ale když z filmu udělaj akční sračku tak je to zkrátka v háji. Chudák Dumas. ()

Arsenal83

Asi najslabšie spracovanie knižného veľdiela. Ono to asi ani nemalo šancu na úspech, keď námet na seriálové spracovanie chcete vtesnať do dvoch hodín. Pravdepodobne tu zlyhal rozpočet, inak to je nepochopiteľné. Nehovoriac o hereckom odvare. ()