Zdánlivě běžná noční krádež v lékárně se změní v krvavou přestřelku. Nikita (Anne Parillaud) je uvězněna a odsouzena k doživotí za vraždu. Dostane však šanci k vykoupení. Musí uzavřít nevypověditelnou smlouvu s vládou. Po třech letech intenzivního tvrdého výcviku, vedeného sadistickým mentorem Bobem (Tcheky Karyo) se z Nikity, nyní již pod novou identitou „Josephine", stává vládou placený a brutálně efektivní nájemný zabiják. Luc Besson vytvořil tímto filmem zcela nový koncept „la femme fatale". (Magic Box)

Lacike

S tymto filmom mam jeden giganticky problem a to je hlavna predstavitelka, ktora je neskutocne nesympaticka az neznesitelna. Co je fakt velky problem, kedze je vo filme nonstop. Ani jej pribeh mi zase tak skvely nepripada. Taky normalny standard. Takze preco davam az styri hviezdicky? Film obsahuje mnoho vizualnych trademarkov, ktore Besson dotiahol do dokonalosti v Leonovi. Takisto Serrova hudba miestami pripomina Leona. Co je celkom logicke, kedze väcsina jeho soundtrackov znie na jedno kopyto. V momente ked sa ale na scene objavi Viktor, tak to je zrazu uplne ina liga. Co liga, uplne iny sport. A nie kvôli tomu, ze zboznujem Rena, ale kazda jeho scena je totalne vymazlena a aj bez slova z neho vyzaruje stokrat väcsia charizma ako z hlavnej hrdinky. Najradsej mam jeho scenu v ktorej si kludne stiahne okienko, urobi pif a okienko znova v pohode zatiahne. To je drsniak. Na pribehu Nikity ma bavi snad len to, ze je na zaciatku totalne sialena a vsetkeho schopna. Ziadne neviniatko. A ani nieskôr sa z nej nestane nijak extra normalna zena. Vo vedlajsich ulohach sa tu mihne mnoho hercov znamych z predoslych Bessonovych filmov, co tiez potesi. Nakoniec tu stvrtu hviezdicku proste musim dat za to, ze vdaka Nikite vznikol najlepsi film vsetkych cias a basta. Holt genialny Leon. Diky za to. 7/10. ()

ScarPoul

Ten film je akoby pozliepaný z množstva častí. Tie sami o sebe vytvárajú celkom pekný obrázok a odkrývajú skrytý potenciál, bublajúci pod povrchom. Je to predzvesť filmov, ktoré v súčasnosti Besson tvorí, ako na bežiacom páse. Čo nie je zlé. Jeho koketovanie medzi béčkom a áčkom mi prišlo - hlavne v jeho rannej produkcií, ako skvelý trademark. S Nikitou mám ale problém vyslovene osobný. Určite súvisí s tým, že som sa k nej dostal až teraz. Po tom, ako som mal možnosť vidieť variácie na túto tému. V určitom zmysle slova Nikita vydláždila cestu aj filmom, ktoré upevnili jej pozíciu v žánri. Sama o sebe je ale omnoho zaujímavejšia v prvej hodine. V druhej sa rozpadá a vzťahovo chladne. Nevyužiť Viktora Čističa, nevytvoriť viac vnútorného rozkolu medzi normálnym životom a životom vrahyne považujem za veľké mínusy. Nie je to zlý film. Ale rozhodne vo mne nezanechal pocit niečoho úžasného. Čo u raného Bessona mám takmer stále. ()

BoPo

Prvá tretina filmu výborná. Dá sa povedať, že nastolila šablónu, ako by mal vyzerať výcvik ženy, ak z nej chcete urobiť živú zbraň. Následne sa do toho začne motať súkromný život a menej zaujímavé úkoly. Vo výsledku fajn, ale za mňa americký seriál bude to pravé nikitovské. ()

adamo_znk

Neuplně klasická gangsterka, kde spíš než o přestřelky jde o charakter a psychologii. Jde ale o to, že i přestřelky jsou tam dost stylový, soundtrack těžce originální, Anne Pauriallud ze začátku trošku moc kvičí, ale ke konci už je to hrdinka jak má bejt. Například když oddělává Stayerem svůj cíl z okna hotelu, kde je se svym frajerem na romantický dovolený, respekt. Romantická linka mi tam sedla parádně, jelikož mi přišla důležitá právě pro formovaní jejího charakteru. Navíc je tam Viktor Čistič ... ()

Pink.Panther

No to to teda musí v té francouzské tajné službě vypadat když je tak zoufalá, že musí najímat psychopatické feťáky. Absurdní představa, stejně jako přeměna Nikity v elegantní agentku s morálním kreditem. Ovšem Besson podává své pohádky s rutinní jistotou a je to podpořeno přesvědčivými hereckými výkony. Anne Parillaud je uvěřitelná v obou extrémních polohách. Asi to nemůže být dokonalý film, ale Bessonovi nelze upřít, že jeho pojetí akčního thrilleru má punc originality a i když připouštím, že se názory na věc mohou různit, autor vytvořil film, na který jen tak nezapomenete a který má téměř kultovní status. 90% ()

Padme_Anakin

Poflakující se feťačka se ocitá uprostřed tajných služeb, v místě, kde volba vlastně žádnou volbou není. Pokud se nepodvolí, místo na hřbitově už má připravené. Z divoké a nedisciplinované Nikity se během několika let stává nejen půvabná mladá žena, ale především vycvičená agentka s jediným posláním a do papíru už se věru střílet nebude. Dvojí život ji však začíná dohánět a postupně i ničit. Křehká Anne Parillaud je v roli Nikity naprosto úchvatná, místy dojemná a něžná, jindy brutální a někdy upřímně zoufalá. Za zmínku jistě stojí i charismatický Tchéky Karyo, jenž pod drsným a nesmlouvavým zevnějškem pečlivě střeží své tlukoucí srdce a v neposlední řadě bezcitný a ledový Viktor Čistič, ze kterého běhá mráz po zádech a nahání opravdový strach. Pro mě je tento film bez vady. Prostě stručně „špica“. ()

corpsy

Aj keď dielo patrí do akčného žánru, je to skôr herecký film. Všetky herecké výkony, do bodky, stoja za to. A to všetko vo vtipne a magicky vyrozprávanom príbehu o priateľstve a láske. Akcia je tu len ako doplnok, a to kvalitný. Besson BOL dobrým režisérom. ()

liquido26

Postavu Nikity jsem znal z kanadského seriálu s Petou Wilson, na který jsem kdysi dávno koukal, když ho dávali na Nově. Původní film je skvělá drsná a depresivní podívaná s výbornou atmosférou a několika mrazivými scénami. ()

Astaroth12

Prvú chybu alebo hlavnú chybu vidím v obsadený Nikity, nie, že by hrala zle, ale rola nemilosrdnej vrahyne jej nepasovala, nemala v sebe tu drsnotu, ktorú tato rola vyžadovala. Silu vidím v príbehu aj keď nieje moc originálny, je vynikajúco prepracovaný a v ňom je veľký priestor pre dobré nápady.Film ma máličko akčných scén, ale tie ktoré má, sú pôsobivé a boli aj trikovo efektné. Je tu viacero romantických momentov, čo malo za následok rozťahanosť deja. Škoda, že Reno tam nebol skôr a dlhšie, na neho sa veľmi dobre pozerá. ()

NinonL

Téma se mi líbí docela hodně, ale pokud jde o zpracování, dávám přednost filmu Zabiják (Point of No Return) od Johna Badhama. Bridget Fonda, Gabriel Byrne a hlavně moje top10 herečka Anne Bancroft v roli učitelky společenského chování, se mi líbili mnohem víc. ()

agentmiky

Luc Besson je pro mě docela takovou neznámou.Jednou natočí dobrý film,poté ale podprůměrný.Brutální Nikita bezkonkurečně patří k jeho nejlepším filmům.Francouzské filmy mám velmi rád.Je to taková příjemná změna od amerických.Anne Parillaud zde zahrála svou roli skvěle,zprvu mi nepřišla jako dobrá volba na hlavní hrdinku,ale později se můj názor změnil.Jean Reno coby Viktor Čistič taktéž neměl chybu.Zamlouvala se mi také muzika,která pasovala k jednotlivým momentům na výbornou.Za mě dávám 80% ()

Rosana

Neobaroko tetokrát dodalo Bessonově filmu říz. Nikita není ledajaká drsňačka, jakou vídáváme v amerických filmech, ale citlivá dívka, co se bojí a má emoce. Myslím, že si ji každý zamiluje. A Viktora čističe taky! ()

pools

Nikita, jistým způsobem předchůdkyně Leona. Příběh o zničené ženě, která hledá sama sebe. Nechápu jak z tohohle námětu mohli američani natočit tak sračkoidní seriál... ()

Laxik

My Fair Assasin. Naštěstí bez zpívání. Bessonovy staré filmy se asi nedají s ničím srovnávat. Dějově sice moc nedávají smysl, ale představují zajímavá témata o lidském nitru a hrají hlavně na emoce. A Nikita obzvlášť, protože zrovna příběh této zabijácké popelky má v sobě takové množství nesmyslů, až to občas ruší. Ale fascinuje to i tak. ()

zipper111

Křehká žena pálící Desertem do čičmundů v restauraci? Cože? Nakonec, proč ne. Nikita není špatný film, ale mě neuchvátil tak jako Leon. Akčních pasáží je poskrovnu ale když už jsou tak stojí za to, jinak lyrické vykreslení Nikitiny křehkosti a zároveň vražednosti se Bessonovi povedlo na jedničku. Nejlepší scéna je ale stejně z výcviku: "Ták, teď jsem zaujal obranný postoj a ty se mě pokusíš praštit do hlav...PLESK :D ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění