Virgin River

• USA Virgin River
USA, (2019–2023), 39 h 55 min (Minutáž: 39–53 min)

Tvůrci:

Sue Tenney

Předloha:

Robyn Carr (kniha)

Hudba:

Jeff Garber

Alexandra Breckenridge, Martin Henderson, Tim Matheson, Benjamin Hollingsworth, Colin Lawrence, Annette O'Toole, Jenny Cooper, Lauren Hammersley (více)

Série(5) / Epizody(54)

Zdravotní sestra z velkoměsta po přestěhování do odlehlého kalifornského městečka za prací ošetřovatelky zjistí, že život v městečku není tak jednoduchý, jak očekávala. (Netflix)

Recenze uživatele vydumnica k tomuto seriálu (39)

Virgin River (2019)

Virgin River mi odporúčali dve osoby nezávisle od seba, že vraj tento seriál sa mi bude páčiť😉. Našla som si dva ďalšie dôvody, prečo mu chcem dať šancu. Prvý, nakrúcalo sa to v BC v Kanade, kde som strávila krásne dva roky života, škoda, že dejovo je to akože severná Kalifornia. Druhý, hrá tam "Sophie" Alexandra Breckenridge z môjho milovaného seriálu This Is Us a dokonca hlavnú rolu. Prvá séria: 3 a pol*. Druhá a tretia séria sú skôr priemerné, 3* a ja sa už teším na štvrtú, ktorá je vraj super!!! Update: Season 4 bola definitívne najlepšia👍!!! Keď bude aj piata takáto super, máme sa veru na čo tešiť🙂. Som veľmi milo prekvapená. Posledné tri epizódy som dala za jeden deň, finále bolo úžasné, takmer som nedýchala, The Long Goodbye je teda najlepšou epizódou nielen série, ale celého seriálu!!! Až sa mi nechce veriť, aké dobré to bolo. Najobľúbenejšie postavy: Mel, Jack, Doc, Muriel a Preacher. ()

Série 1 (2019) (S01)

Virgin River mi odporúčali dve osoby nezávisle od seba, že vraj tento seriál sa mi bude páčiť😉. Našla som si dva ďalšie dôvody, prečo mu chcem dať šancu. Prvý, nakrúcalo sa to v BC v Kanade, kde som strávila krásne dva roky života, škoda, že dejovo je to akože severná Kalifornia. Druhý, hrá tam "Sophie" Alexandra Breckenridge z môjho milovaného seriálu This Is Us a dokonca hlavnú rolu. Prvá séria: 3 a pol*. Najviac sa mi páčili E06 a E07. ()

Neustávej (2019) (S01E01)

Virgin River mi odporúčali dve osoby nezávisle od seba, že vraj tento seriál sa mi bude páčiť😉. Našla som si dva ďalšie dôvody, prečo mu chcem dať šancu. Prvý, nakrúcalo sa to v BC v Kanade, kde som strávila krásne dva roky života, škoda, že dejovo je to akože severná Kalifornia. Druhý, hrá tam "Sophie" z môjho milovaného seriálu This Is Us a dokonca hlavnú rolu. ()

Pod palbou (2019) (S01E05)

Moderná Dr. Quinn. 3,5* (neviem sa rozhodnúť medzi 3 a 4*). Manžel to vzdal po 4 epizódach, ja sledujem ďalej, hoci je pravda, že je to trošku telenovelové. No platí to, čo som povedala pri prvej epizóde. Prostredie BC mi je blízke (žila som neďaleko prostredia, kde sa Virgin River nakrúcalo) a mám rada herečku Alexandru Breckenridge (Sophie z This Is Us) ako aj našu hrdinku Mel. Obdivujem jej silu začať odznova na novom mieste a jej príbeh ma zaujíma. ()

Pojďme se bavit (2019) (S01E06)

Let's Mingle ma neskutočne bavilo😉. 4,5* ()

Popravdě řečeno (2019) (S01E07)

Virgin River nesklamalo. Je to čím ďalej, tým lepšie! Epizóda If Truth Be Told ma takmer rozplakala a to už je čo povedať. 4 a pol*. ()

Na světlo (2019) (S01E08)

Into the Light: búrka a výpadok prúdu. Romantická, ale aj trošku nudnejšia epizóda. SPOILER: Ani dlho očakávaný bozk medzi Jackom a Mel túto epizódku nedokázal vyzdvihnúť nad obyčajný priemer, škoda. Krásny a útulný domov s krbom a začiatok veľkej lásky, no to je skvelý štart novej etapy v živote a nielen vo Virgin River. ()

Nečekané konce (2019) (S01E10)

Práveže mne sa finálna epizódka S01 Unexpected Endings nevidela nijako zvlášť 'unexpected', všetko som viac menej očakávala. Dávam len 3*, na uzavretie prvej série mi to pripadalo také slabšie, no neviem no. Viac v popredí bola Hope a Doc, naši hlavní hrdinovia Mel & Jack trošku na vedľajšej koľaji. ()

Série 2 (2020) (S02)

Aj podľa hodnotenia vidno, že druhá séria Virgin River je o niečo slabšia ako tá prvá, i keď je to také niečo medzi modrou a červenou a ja to vnímam presne tak isto. 10 epizód bolo v tomto prípade veľa, dej pôsobí rozvláčne, pomaly a miestami až nudne. Krimi zápletka celý seriál podľa mňa len kazí, pretože je tu len aby bola, no napätie žiadne, výsledok je skôr amatérsky. Romantické vzťahy trochu pripomínajú telenovelu. Ale kvôli postavám, ktoré som si obľúbila a kvôli kanadskému prostrediu sledujem naďalej a vraj Season 4 je super, tak som zvedavá😉. Najviac ma baví Mel s Jackom a Doc & Hope. Vtipná je aj Muriel. Seriál je v mnohom aj ťažko uveriteľný, napríklad Mel a Doc sa nejdú zrovna pretrhnúť od práce, všetok ten čas, ktorý venovali starostlivosti o Charmaine, to bolo celé nereálne a vlastne ani nie zaujímavé, skôr nudné. Takže priemerné 3* za druhú sériu. ()

Nejde zapomenout (2020) (S02E05)

Krásna British Columbia🇨🇦 Kým Season 1 sa odohrávala prevažne v bare, Season 2 je viac outdoors a teda viac profitujú z nádherného kanadského prostredia. 3 a pol*. ()

Nejistá budoucnost (2020) (S02E09)

Virgin River by bol lepší seriál, keby celá tá krimi zápletka ohľadom "drug guys" bola úplne vynechaná. Na predposlednú epizódu série veruže dosť slabé, ako tak to zachránil ten koniec, inak by som dala asi len dve stars. 2,5*. ()

Bez sebe (2020) (S02E10)

Well, I'm not so blown away! Na finále trošku slabšie, ale predsa len udeľujem 4*. A áno, mám v pláne sledovať ďalej :-). Jack má šťastie, že Mel je nurse, lebo musí samozrejme prežiť, keďže Virgin River ešte nekončí. ()

Série 3 (2021) (S03)

No kto by nechcel žiť na mieste, kde si všetci navzájom nezištne pomáhajú ako v rozprávke. Virgin River bez Hope? Čítala som, že kvôli COVID opatreniam sa predstaviteľka Hope (Annette O'Tolle) nezúčastnila nakrúcania Season 3, bola k dispozícii len na diaľku. Predpokladám, že tvorcovia museli na poslednú chvíľu improvizovať, scenár musel byť upravený, asi preto miestami nedával veľmi zmysel. Na Season 4 som počula len samé chvály, takže určité nedostatky tejto sérii odpúšťam :-). Za najväčšiu chybu považujem [ďalej so SPOILERmi] to, že Charmaine vôbec nevyzerá tehotná, pričom už je celú "večnosť" v tom a čaká dvojčatá. Ešte aj Mel má väčšie bruško ako ona :-). Ukončenie série bolo dosť predvídateľné, no aj napriek tomu napätie nechýbalo. Po scénaristickej stránke to bolo trochu prehnané (spontánne rozhodnutie Mel ohľadom IVF - Jacka z toho úplne vynechala!!!) nereálne (proces IVF je určite dlhší ako 2 dni!!! a pritiahnuté za vlasy (Preacher, Paige a Christopher - to už nedáva zmysel a je to viac otravné ako zaujímavé!!!) ale aj tak ma to bavilo🙂. Najviac sa mi páčila E08. Najsmutnejšia a najuplakanejšia bola E09. Väčšinu postáv z Virgin River som si už za ten čas stihla obľúbiť. V tejto sérii je Muriel úplne skvelá. Lily si určite získala srdcia všetkých divákov. V Season 3 sa zrazu ako "out of the blue" začali objavovať nové postavy ako Jackova sestra napríklad [Tu SPOILER končí]. Okrem zaujímavej lokality (British Columbia, Canada🇨🇦) sa Virgin River nemusí hanbiť za solídne herecké výkony a môže sa pochváliť aj precízne vybraným soundtrackom, každá skladba nielen melódiou, no predovšetkým textom vždy perfektne zapasuje do deja :-). ()

Není kouře... (2021) (S03E01)

No ja neviem, Virgin River bez Hope???!!! A to celá Season 3? Zvláštne rozhodnutie. Vlastne viacero vecí je tu zvláštnych. [SPOILER] Skok v čase akože 3 týždne po tom, čo Jack bojoval o holý život - pristupujú k tomu, akoby mal chrípku, ešte aj tehotenským nevoľnostiam Charmaine v Season 2 sa prikladalo viac vážnosti! Charmaine by si za ten čas (3 týždne!) a za daných okolností (otec jej detí v nemocnici) našla priateľa a už rovno aj snúbenca? Celá epizóda je vlastne len o tom, že Mel má narodeniny. No a? A keď si Jack dal tú námahu a kúpil lístky na cruise dinner, tak mohla ísť, aj pre diváka by to bolo zaujímavejšie. Ani ten koniec nebol taký dramatický, akoby mal byť. Najviac ma teraz zaujíma Doc a jeho diagnóza. Za túto epizódu by som možno bola dala aj 🧁🧁🧁 Birthday cupcakes, no s tou Hope ma sklamali, takže budú len dve. ()

Život a smrt (2021) (S03E08)

Úprimne ma teší, že sa mi podarilo zmeniť hodnotenie tejto (zatiaľ) najlepšej epizódy tretej série z modrej na červenú :-). Skutočne silná epizóda, až som mala zimomriavky a to viackrát a o dramatickom zakončení nehovoriac! [SPOILER]:  Life and Death nie nadarmo. Herecký výkon herečky (dcéra umierajúcej Lily) mohol byť na konci uveriteľnejší a jednoducho lepší, inak herecké výkony sú tu veľmi slušné. Soundtrack sa vie vždy trafiť do atmosféry každého momentu. Veľmi pekné 4* tentokrát. ()

Slunce i vychází (2021) (S03E09)

"We make a living by what we get. We make a life by what we give." (Winston Churchill) ()

Svatba, žádný pohřeb a dítě (2021) (S03E10)

Komentár obsahuje SPOILERY!!! Hmh, aká svadba a aké baby? :-) Žiaden pohreb, to sedí. Dosť predvídataľné ukončenie série, no napriek tomu nechýbalo napätie. Po scénaristickej stránke trochu prehnané (spontánne rozhodnutie Mel ohľadom IVF - Jacka z toho úplne vynechala!!!) nereálne (proces IVF je určite dlhší ako 2 dni!!! a ďalšia vec a asi najväčšia chyba Season 3, na Charmaine by už tehotenstvo bolo dávno poznať, je niekoľko mesiacov tehotná a čaká dvojčatá!!!!) ba miestami až pritiahnuté za vlasy (Preacher, Paige a Christopher - to už nedáva zmysel a je to viac otravné ako zaujímavé!!!) ale aj tak ma to bavilo🙂. Chápem, že kvôli COVID opatreniam museli na poslednú chvíľu upravovať celý scenár, teda všetko čo nejako súviselo s Hope. ()

Série 4 (2022) (S04)

Season 4 bola definitívne najlepšia👍!!! Keď bude aj piata takáto super, máme sa veru na čo tešiť🙂. Som veľmi milo prekvapená. Posledné tri epizódy som dala za jeden deň, finále bolo úžasné, takmer som nedýchala, The Long Goodbye je teda najlepšou epizódou nielen série, ale celého seriálu!!! Až sa mi nechce veriť, aké dobré to bolo. ()