Reklama

Reklama

Virgin River

(seriál)
  • USA Virgin River
Trailer
USA, (2019–2023), 39 h 55 min (Minutáž: 39–53 min)

Tvůrci:

Sue Tenney

Předloha:

Robyn Carr (kniha)

Hudba:

Jeff Garber

Hrají:

Alexandra Breckenridge, Martin Henderson, Tim Matheson, Benjamin Hollingsworth, Colin Lawrence, Annette O'Toole, Jenny Cooper, Lauren Hammersley (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(54)

Obsahy(1)

Zdravotní sestra z velkoměsta po přestěhování do odlehlého kalifornského městečka za prací ošetřovatelky zjistí, že život v městečku není tak jednoduchý, jak očekávala. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ano, souhlasím s tím, že je to takový normální vztahový seriál. Ničím moc nevyniká, je v něm spousta klišé, ale i díky tomu u něj můžete vypnout. Mně osobně pár dílů trvalo, než mě vážně chytl, ale řekla bych, že u mě byl problém v tom, že mi postavy nebyly sympatické a celkem dlouho jsem k nim hledala cestu (u mnoha z nich jsem ji ani nenašla). Rozhodně by pomohlo i to, kdybych v Martinu Hendersonovi alias Jackovi našla kus kouzla (co si budem... jsem jenom ženská :D), ale já moc nechápala, co na něm Mel vidí (a u scén s Charmaine jsem jen protáčela oči). Navíc spousta postav zůstala dost nevýrazných a to je škoda. Velké plus je určitě prostředí seriálu, ty výhledy jsou prostě nádherný. Na druhou řadu se podívám, ale spíš kvůli Kazateli a Paige. Ono to nejspíš bude stejně víc o nich. ()

vydumnica 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Virgin River mi odporúčali dve osoby nezávisle od seba, že vraj tento seriál sa mi bude páčiť😉. Našla som si dva ďalšie dôvody, prečo mu chcem dať šancu. Prvý, nakrúcalo sa to v BC v Kanade, kde som strávila krásne dva roky života, škoda, že dejovo je to akože severná Kalifornia. Druhý, hrá tam "Sophie" Alexandra Breckenridge z môjho milovaného seriálu This Is Us a dokonca hlavnú rolu. Prvá séria: 3 a pol*. Druhá a tretia séria sú skôr priemerné, 3* a ja sa už teším na štvrtú, ktorá je vraj super!!! Update: Season 4 bola definitívne najlepšia👍!!! Keď bude aj piata takáto super, máme sa veru na čo tešiť🙂. Som veľmi milo prekvapená. Posledné tri epizódy som dala za jeden deň, finále bolo úžasné, takmer som nedýchala, The Long Goodbye je teda najlepšou epizódou nielen série, ale celého seriálu!!! Až sa mi nechce veriť, aké dobré to bolo. Najobľúbenejšie postavy: Mel, Jack, Doc, Muriel a Preacher. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Na začiatku bol človek takmer v šoku: to Netflix ponúka super konzervatívny seriál, kde v komunite nikto nerieši rasizmus, nikto nechce meniť pohlavie, nechodí sa na pochody, nikto nespomína sexuálne orientácie, proste žijú si so svojimi skutočnými problémami a neriešia agitku? Potom sa ale preukázal rok výroby, série z rokov 2019-2021 takými ostali, potom začali pridávať nenápadné vsuvky, jedna je na ženy, druhá je tiež, odrazu z lesa vyjdu rasovo zmiešaní homosexuáli s dieťaťom... Viac neurobili, pokazili by celú charizmu filmu, ktorá je z polovice čisto o vzťahoch niekedy až cukríkovým, telenovelovým spôsobom, druhá polovica je o viacerých zápletkách, ktoré majú tendenciu byť rýchlo riešené a ponúkajú veľa prekvapení aj zvratov, takže v tomto ohľade veľká spokojnosť. Objavia sa ale malé nedostatky, pretože jedna osoba je napríklad už 5 sérii tehotná a to už aj nejaké postavy umreli, iné neviem či dvakrát nepotratili a ďalšie sú už v treťom vzťahu. Pritom aj ťavy majú gravditu len 410 dní, tak ozaj netuším, čo sa to tam za zázraky porobili. Najobľúbenejšou postavou sa mi ako zarytému antirasistovi stala postava afrokaliforňana Preachera, ktorého Netflix v obsahoch nepochopiteľne prekladá ako Kazateľa. Zrejme zas nejaký nebinárny brigádnik. ()

rezzzy 

všechny recenze uživatele

Virgin river je určitý hybrid mezi Hart of Dixie (včetně doktora Breelanda) a Men in Trees, ale citelně slabší. Jedno mi tady ale vadí - a sice, všichni jsou ke všem neúnavně supportive, každá postava na každého bere ohledy, pořád se tam někdo někomu omlouvá, jestli se nedotknul jeho citů, všichni se o všechny starají - tohle prostě není normalní. Ani v ideálním světě, a už vůbec ne v takové intenzitě. Po několika dílech, resp. někde v druhé sérii končím, neboť mám chuť skoro všechny takzvaně punch in face. Mezi veskrze kladnými a empatickými charaktery v seriále není moc rozdílů, snad jediná postava, která se trochu vymyká, je potížista Dan Brady. Floutky jsem nikdy moc nemusela, ale tady díky bohu za jeho zasazení do série, protože alespoň trochu srazí to nepřirozeně ohleduplné nastavení všech ostatních. Záběry na přírodu tomu seriálu hodně pomáhají, což je na druhou stranu trochu smutné, protože to znamená, že o to víc je život v seriále méně zajímavý. Oproti HoD a MiT není VR vtipný. To mi nevadí, alespoň se odlišuje, avšak škoda jen, když už to takto má být, že ty místní příběhy nejsou hlubší a zajímavější. ()

Annaroz 

všechny recenze uživatele

Člověku zůstává rozum stát, co se v malém městečku událo za zhruba půl roku - tolik času totiž uběhne od první do čtvrté série. Tolik úmrtí, zločinu, vztahových a zdravotních problémů, zásnub a svateb by jinde vydalo na mnoho let. A hlavně stále se něco řeší, pitvá, rozebírá až na dřeň, neustále se každý každého dotazuje jak se cítí a co cítí a proč se tak cítí a jestli může pomoci... Na toto je ústřední expert hlavní hrdinka Mel, která vždy něco totálně podělá, pak se omlouvá, udělá vše, aby to napravila a tak je to stále dokola. U toho se většinu času tváří jako raněná laň, každému nabízí, že je tu pro něj, takže od docela sympatické holky na začátku se pro mě stala docela nesnesitelnou osobou. No prostě takový nereálný guláš po americku s hezkými přírodními scenériemi. ()

Galerie (166)

Zajímavosti (5)

  • Seriál se natáčel v okolí kanadského Vancouveru v lokalitách Snug Cove, New Westminster, Squamish, Agassiz a Port Coquitlam. (pavel.vondra)
  • Virgin River je námětem velmi podobný seriálu Hart of Dixie (od r. 2011). Do malého města se přistehuje nová mladá doktorka, aby pomohla místnímu lékaři. V obou seriálech místního lékaře hraje herec Tim Matheson. (ElleElie)
  • Virgin River v skutočnosti nie je mesto v Kalifornii. Ide o prítok rieky Colorado v amerických štátoch Utah, Nevada a Arizona. (Arsenal83)

Reklama

Reklama