Existují lidé, kteří riskují všechno, aby odhalili podvod, vraždu, zlo a korupci. Dostávají se do Federálního programu na ochranu svědků a věří, že jsou v bezpečí. A pak někdo, kdo zná jejich tajemství je zradí a nechá na pospas těm, kteří by je rádi viděli mrtvé. V tu chvíli je tu On - Likvidátor - ten, který je chrání a odstraňuje veškeré stopy po totožnosti lidí, jejichž svědectví u soudu ohrožuje jejich životy! (Warner Home Video CZ)

MM_Ramone

Žiarivá hollywoodska kariéra rakúskeho svalovca Arnolda Schwarzeneggera začala v druhej polovici deväťdesiatých rokov minulého storočia pohasínať. Hrdina kultových snímkov ako "Conan", "Terminator" či "Predator" sa začal objavovať vo filmových prepadákoch, ktoré nemali úspech u odborných kritikov ani u bežných divákov. Upadajúci trend Schwarzeneggerovej hereckej kariery je cítiť i v akčnom thrillery "Likvidátor". Je to zdĺhavé a nudné. ** ()

Wacoslav1

Arnie už sice není to obrovský megahovado jako v Predátorovi nebo Komandu, ale v tomto filmu ho lze pořád zastihnout ve špičkové formě. Film nijak extra neoslní, ale zase pár nápadů jako pulzní puška nebo akvárium z krokodýli je prostě cool. Navíc ty smrtící hlášky. Takže pořád spokojenost 70% ()

Xmilden

Arnoldova akční stár se sice na chvilku v Pravdivých lžích nadechla, ale osmdesátkovým záležitostem v 90. letech prostě pšenka už moc nekvetla. Likvidátora si navíc vzal Chuck Russell, pro kterého to byl první akční snímek. Arnold zde překvádí jen takovou další variaci na Terminátora s tím rozdílem, že do toho zakomponuje i trošku té špinavé politiky a nějaký ten podraz spojený s odhalením padoucha. První polovina je docela slušná ale po letadlové scéně, mimochodem dosti přitažené za vlasy, se film začne likvidovat v podstatě sám. Triky jsou ohavné a v krokodýlí scéně až spíše úsměvné. Druhá polovina z filmu udělá béčko až na půdu. Škoda, určitý potenciál jsem zde zaznamenal. 50% ()

sepp

Takova normalni zapletka s nijak nevyraznymi postavami, ale docela pekne a udelana a zabavna. Solidni prumer. A hlavne nezapomenutelny klenot ceskeho dabingu - "railgun" prekladany jako "railroad gun" = vlakova puska. Astonishing! ()

Divočák

Arnoldovo pozdní období nestojí za nic a udělal rozhodně dobře, že pověsil herectví na hřebík a odešel se prdelit do kalifornského guvernérského křesla. Likvidátor je z těchto filmů učitě nejlepší. Scénář je docela slušný, Arnold má už sice nějakou tu vrásku, ale pořád je to ten starý akční matador a ty termo zbraně jsou prostě cool. ()

Phobia

Sympaticky debilní béčko, poslední solidnější vzepětí guvernéra Mr. Universe v akčním filmu, pak už jeho kariéra definitivně zamrzla na úrovni "Batmana a Robina". Nejsem si úplně jistá, nakolik byl "Eraser" míněn vážně, ale já se u toho pokaždé nasměju jako šílený uň a v útlém mládí jsem Arniemu toho drsňáka žrala i s navijákem. Při vzpomínce na padákový souboj v oblacích nebo na ty divné pseudokrokodýly se moje bránice začíná samovolně otřásat, při vizuálním kontaktu by přešla rovnou do burácivého pazvuku. Nemůžu si pomoct, tahle kravina z devadesátých mě svým primitivním způsobem prostě a jednoduše baví. 66% ()

Hrabka

Nesmrtelný Arnold opět úřaduje. Nikdo ho nemůže trefit. Ten kluk má prostě kliku. Celkem zdařilý děj totálně ruší americká "akčnost". 40% ()

paascha

Kvalita je přímo úměrná době vzniku a místu v mozku, které Arniemu zbylo na soustředění se na výkon, vedle myšlenek, zřejmě silně živených tou jeho Kennedy sviní Mařkou, na politickou slávu. Arnie byl taky asi jediný nenarozený američan, který měl reálnou šanci na zrušení podmínky na prezidentské křeslo. Tu nakonec paradoxně po svém využil negr Babrák s Houbama. Jaký je to svět, kde hrdina dělá děti služkám a v Oválné pracovně trůní opice? ()

Fiftis

Podľa mňa jeden z lepších Arnoldových filmov, aj keď nie absolútne Best of. Slušné akčné scény, triky, občas hláška, dobrí a vtipní spoluherci, len tá Arnoldova "nesmrteľnosť" - prepichnutou ruku za pár dní už ani nemal zaviazanú, so zraneným ramenom sa vyškriabal na visiaci kontajner - niekedy by tie medze mohli byť reálnejšie. Celkom ma prekvapilo, že hudbu robil Silvestri - po Predátorovi, The Abyss a Forrestovi Gumpovi tu nepredviedol tak oslnivý výkon - ale nikto nie je dokonalý. Fajn oddychový film s Arniem a krásnou Vanessou Williams. ()

Shakers

Ďalšia akčná Arnoldovka, ktorá má opäť bavila. Je to síce len obyčajný akčný film, ale ja ho zaraďujem medzi tie lepšie Arnoldovky, pretože akcie, hlášky a Arnold proste majú štýl a bavia. Navyše ani príbeh nieje zlý a záporák v podaní Jamesa Caana je výborná protiváha. 80% - 4* ()

JohnnyD

"Odbory vochcávat nikto nebude!" Arnold na konci svojej najväčšej slávy dokázal stále nakrútiť peckoidný film. Likvidátor je béčko ako vyšité. Síce sa občas snaží výjsť z týchto vôd, ale ja tak tam nakoniec padne a zmieri sa s tým. Začiatok je nie príliš dobrý, ale hneď čo príde dokonalá scéna na liedadle (jedna z najlepších a úmyslene najstupídnejších scén, aké som kedy videl), začína to byť skvelé. Liedalo sa mi navždy vryje do pamäte, smial som sa celý čas - to musíte vidieť. Rovnako aj súboj s krokodýlmi. Začína sa tu aj hláškovať a prichádzajú mnohé zábavné postavy (talianský gang) a krásna scéna "Zbohom". Likvidátor je kvalitný akčný nárez so stupídnym scenárom, skvelými hláškami a drsným Arnoldom - je na vás, ako si film z tejto vety predstavíte. Ak sa vám rozjasnili oči - choďte do toho, ak sa vám to hnusí a príde vám to ako shit, tak ... ()

Indiana

Solidní akční nářez, na kterém je hodně vidět, kolik prachů se do něj vrazilo a to je dobře. Scénář sice nějak zvlášť originální není´, ale co na tom, hlavně že Arnie tu je v mega formě a záporáká si s chutí dává James Caan. ()

petaspur

Hláška: "Tady odbory nikdo ochcávat nebude!" pronesená ze strany odborářů směrem k samopaly ozbrojeným členům mafie mě utvrdila v tom, že tenhle film chce jenom pobavit. Arnoldovi to naštěstí tvůrci neřekli. Proto neztratil ani kapku drsnosti na úkor sarkasmu a jeho natrénovaný výraz doktora inteligentního svalstva ho nikdy neopoustil. ()

hippyman

no jo no, arnie opět nejhustší z nejhustších, nesmrtelný, neodolatelný, neomylný a nabitý vtipnými hláškami... odpočinková "B" záležitost, jež rozhodně nepřekvapí a už vůbec nenadchne... ještěže ten v rámci možností celkem povedený konec to zachraňuje aspoň na šedý průměr... 50% ()

HAL

Celkem obyčejný akčně-thrillerový standart s nablblým scénářem a cheesy hláškujícím Arnoldem, ale jak dojde na finální přestřelku a Arnie vezme do rukou dva railguny, tak se to rázem posune o notný kus blíž k nejlepším momentům devadesátkových žánrovek. Místy nuda, místy solidní nápaditá zábava. 7/10 ()

mzss1

Docela povedený akční film. Je tu dost dobrých akčních scén, příběh je celkem jednoduchý, hudba poutavá, akorát opět délka je trošku moc, někdy je film lehce zdlouhavý a nepřinese nám úplně vše. Přesto to patří mezi nejlpeší Schwarzeneggerovi filmy. Já hodnotím 84% = **** ()

kingik

Elitní jednotky dohlížejí na bezpečnost těch, kteří se schovávají v rámci federálního programu na ochranu svědků. Schwarzeneggerův znatelný ústup se slávy. Jak jinak si totiž vysvětlovat spolupráci s průměrným režisérem Chuckem Russellem. Akční scény jsou nepovedené, někdy budí smích i samotný Schwarzenegger. Herci ve vedlejších rolích působí zajímavě, ale nad vším převyšuje nezvyklá křečovitost. Pro mě byl tento film velkým zklamáním a dnes působí ještě směšněji než v době své premiéry. Mé hodnocení: 40% ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Útočiště v minulosti

Útočiště v minulosti

05.07.2008

Nenachází se pouze ve vzpomínkách vaší senilní babičky. Tohle je myšleno doslova. Akční sci-fi Hiding in Time by se dala zjednodušeně nazvat crossoverem Arnoldova Likvidátora a Jean-Claudova Timecopa… (více)