Gangs of London

Velká Británie, (2020–2023), 24 h 31 min (Minutáž: 49–87 min)

Joe Cole, Ṣọpẹ́ Dìrísù, Michelle Fairley, Colm Meaney, Lucian Msamati, Paapa Essiedu, Brian Vernel, Pippa Bennett-Warner, Mark Lewis Jones, Jing Lusi (více)

Série(3) / Epizody(25)

Město Londýn je zmítáno bouřlivými boji mezinárodních gangů, které mu vládnou, a náhlým vzduchoprázdnem, které vznikne, když je zavražděna hlava nejmocnější londýnské zločinecké rodiny. (SkyShowtime)

earl hickey

Ze začátku jsem byl pro čtyři hvězdy. Ke konci jsem už v tom měl guláš. Kdo je kdo a proč! Dávám lepší tři. Atmosféra super. A zbytečná mi přišla i brutalita scén. ()

Soweek

Naprostá akční paráda, kterou zbytečně sráží snaha o epičnost posledních dílů, což se podle mě k seriálu vůbec nehodí. Evans je opravdu mistr v žánru akce a konkrétně např. epizoda s01e05 patří k tomu nejlepšímu, co jsme v akčním žánru viděl a troufnu si říct, že to strká do kapsy i Johna Wicka. ()

KoRner

Tak nakoniec mierne sklamanie. Tešil som sa na komplexnú gangsterku s parádnymi akčnými scénami, nuž a v prvej časti všetko nasvedčovalo tomu, že to bude jazda, avšak zakolísanie príde hned po nej. Prázdne kecy a nezaujímavé scény divák prepáči, ale nebyť superakčnej piatej časti, ktorá je však totálne o ničom, pretože divák vie, že tu sa dej vôbec neposúva, hodnotenie by išlo ešte nižšie. Nečakaný záver mi pripomenul neslávny seriál Hrdinovia, kde sa vytvotil jeden uber-nepriateľ a v ďalšej sérii sa to všetko buď urovná, alebo pôjde do hoven. Inak samotná prvá séria proste neustojí. ()

Corpsegrinder

Zvláštní hybrid typicky televizní britský gangsterky a hyperbrutálního stunt porna. Seriálu hodně škodí to že divák ví kdo koho zrovna vojebává a sledovat postavy jak se samy šnečím tempem sunou k pravdě pak prostě neni moc zábavný. Naštěstí akce je nadupaná a přestřelka v pátým díle je jedna z nejšílenějších co jsem kdy viděl. ()

Mitin

Myslel jsem si, že to budou Peaky Blinders z 21. století, ale Gangs of London rozjíždí trochu jinou hru. Oba seriály jsou úžasný! GoL nám nabídne mnohem víc akce a větší koncentraci nechutných scén. A že je akčních scén s geniální kamerou a choreografií každý díl požehnáně (MMA fight Elliot vs "Řezník" byl jeden z nejlepších 1v1). Postavy umírají jak na běžícím páse, ale během první série si jich člověk oblíbí spoustu. Postavy jsou skvěle napsaný a v řadě pro mě neznámých herců je jich většina on point. Líbil se mi vývoj Seana, Alexe a Elliot mluvi sám za sebe, absolutní blázen. ()

Zombi

Brutální gangsterka, která má v prvních pěti epizodách, které má na svědomí většinou Gareth Evans, parádní akční scény. Pátý díl je naprostý masakr, škoda, že nějak podobně neproběhl závěrečný díl s pořádným zůčtováním. Později se více řeší vztahy mezi postavami a další věci kolem byznysu, krvavé scény nechybí, ale už to není tak vymakané. Celkově spokojenost, i když závěr není úplně top. Doufám ve druhou sérii, kterou by si střihl Evans komplet. ()

Klajnik

Celá první série bavila a ač tím nejsem natolik okouzlen, protože mě příliš nebavil protagonista, tak to má nadstandarní úroveň. Skvělá choreografie akčních scén a relativně funkční a dobře rozfázovanej příběh - kterej jsem však po dvou letech od shlédnutí úplně zapomněl, což taky o něčem vypovídá. Druhá série bavila podle očekávání o něco méně. Opět tam jsou skvěle zpracované akční scény, ale problém je v tom, že jsem nějak nenašel důvod pro to, proč by mě mělo zajímat, co se s jakoukoliv postavou stane. ()

Renfield

Při boji s neviditelnými nepadají jenom hlavy, ale i... Zkrátka míří se vysoko a zatraceně přesně! Gangsterské pojetí příběhu a to včetně vizuálu by samo o sobě stačilo, jenže tady se jde dál, především u Wallaceových je vidět důraz na postavy, jejich vnitřní boj... Only You, ale i fantastická kamerová jízda domem, ve kterém je v tuto dobu hledat klid marné, což závěrečný pohled do prostřeleného zrcadla umocní. Postav je celkově mnoho, jsou do poslední typově přesně obsazeny (včetně jejich jazyku) a žádná tu není navíc, čehož jsem se po první epizodě trochu obával. Když se mluví a koná jasně a stručně, není třeba příliš prostoru, každý má svůj nezapomenutelný moment. Asif jatka, Lale letiště, oba ten společný závěrečný a tak by se dalo pokračovat až k Luanovi, jenž ve skvostně natočené scéně dokázal, že naporcovat mačetou umí všelicos. Takže gangsterka, drama a akce, ta snad především? Ono těžko říct, skutečně jsou gangy ve všech žánrech velmi silné, jenže za nimi stojí Gareth Evans, akce a násilí prostě vystupovat musí. Čili jsou tu bitky, je tu odstřelovač a především tu je kompletní pátá epizoda, se svým fantasticky natočeným vrcholem dobývání domu, jemuž předchází onen vrchní pohled kamery rojnice, Kinney, les... Pětka prostě funguje i jako samostatný film. 95% ()

petikacka

DO PR*ELE...KU*VA...PI*A...DO HOLIČA...To mi automaticky vytanula na mysl pubertální říkanka...Jinak to neumím popsat...Po prvním dílu jsem měla fuckt velké pochybnosti jestli se mi to bude líbit a zda to nebude jenom bezduchá řežba beze smyslu a děje...ÓÓÓ díky bohu, že jsem se mýlila...Tady spousta lidí píše o Garethu Evansovi jako o starém známém, já jsem se s ním setkala poprvé, takže jsem vůbec neměla žádná očekávání a to je dobře...Akorát jsem si přečetla, že žije v Indonesii a ten asijský akční styl je tady poznat...Ovšem tady jsou akce dokonale proevropsky vymazlené a vůbec celkově je děj a akce pro mě naprosto novátorskošokující...Ještě mě čeká poslední díl...Noooo, ten konec mě zabil...Jestli nebude dvojka, tak je budu nenávidět...Za mě 98% ()

Flopik

Čakal som podobný počin ako Peaky ale ono je to úplne iné. Prvých 5 dielov je poriadna jazda kde príbeh prevyšuje akcia ktorá je natočená Garethom Evansom, kto tohto muža pozná vie, že akcia to je jeho ( hlavne teda 5 diel je masterpiece). Nasledujúce časti zvoľnia akčné tempo o dosť čo je troška na škodu, ale zase príbeh sa rozvíja a postavy dostanú viac priestoru na rozvoj. Posledný diel je skvelý a toľko zabitých postáv ktoré pre dej niečo znamenali som teda nevidel. Za mňa palec hore rozhodne skvelý seriál a dvere pre 2 sériu si to nechalo pekne otvorené. ()

WinstonS

Do pátého dílu naprosto úžasná podívaná, potom to ale bohužel šlo... jak to říct... do prdele a ani slušný závěr už nepomohl. Škoda, že Evans nerežíroval všechny epizody. Měl jsem trochu problém i s hlavním představitelem (Shawn), vůbec mi tam neseděl. Jinak ovšem casting výborný. P.S. Dobré mafiánské ságy už se dnes moc netočí, takže pro fanoušky Scorseseho, De Palmy či Coppoly víceméně povinnost. ()

Pawlisman

S těžkým srdcem 5  hvězd, aole je na hraně a do druhé serie nejdu. Ano, strhující a kvalitní a napínavý seriál jako dlouho ne, ALE.... někde se v tom lehkmém chaosu a ukočírování ztráceli i režiséři, za durhé, ano, byly tam překvapivé zvraty, stejně jako mnoho fádních a očekávaných , budiž, ale co se fakt neuhlídalo je ztvárnění některých (především akčních scén)  - ten útok na dům na pobřeží, to bylo hodně chybné a špatné, proč?? více a více podobných nelogických a špatně zfilmovaných scen nasledovalo. Nechci se dále rozčilovat a přihlížet snaze to jen spirálovitě uměle gradovat..i přesto silně nadprůměrný počin ()

husokachna

První série v mnoha ohledech náhul jako kráva (terminus technicus), v mnoha ohledech zase nedotažená nelogická blbost. Pojal jsem to jako násilný akční béčko a tak jsem v první polovině první série chrochtal blahem. Když už si člověk říká, že je to hloupý až moc, Evans a spol. přitlápnou plyn a servírují kulervoucí scény, za který by se nestyděl Zátah, kdy jsem nervama nedýchal. V druhé půlce se pak začne rozplétat to, co se zapletlo a už to není úplně ono, pořád to má ale dostatek šťávy, aby to dotáhlo do zdárného konce. Uvidím, jestli si dám sérii druhou, pokud SPOILER.........mi nevrátí Seana, tak končím. První série - lepší tři vystřílený cikánský maringošky. EDIT: Druhá série je neskutečnej výblitek a odpornej macerát té první - viz samostatný komentář. ()

warrenur

Rozhodne vysoko nadpriemerny serialovy thriller. Obsadenim a vykonmi, atmosferou, vynikajucou choreografiou, kamerou a strihom, ktorymi sa Evans podpisal uz vo svojich predoslych kuskoch. I ked som pri par epizodach mal drobne vyhrady a "rypnutia", ako divak som si prisiel na svoje. Vrelo odporucam, ale zaroven varujem, ze mnohe sceny v seriali nie su vhodne pre citlivejsich divakov. Pecka. 85% Len na okraj, piaty diel je filmarcinou uplne "inde". Podobny pocit a atmosferu som citil v kine pri vynikajucom prvom Sicario-vi - dvoma slovami "divacke orgie". Blizsie v ramci jednotlivych epizod. Koho oslovila zivocisnost, primarnost a desivost brutalnych scen, odporucam Evansove Raid-y. Vynikajucich hercov odtial najali aj tvorcovia v John Wick-ovi a da sa objektivne povedat, ze Evans daleko predcil dovtedajsie akcne sceny. 2.seria: **** Serial si stale drzi kvalitnu kameru, brutalitky a obcas velmi pekne akcne sceny. Avsak, uz sa objavuju diery v scenari, naivity a mnohokrat zbytocne prepalene akcne sceny, ci prilis natahovane emocne vypate sceny. Evans-ovi sa vsak jeho remeslo rozhodne paci a tu jeho vasen je vidiet. Trocha sklamanie, lebo kvalitu prvej serie to nedosahuje. Stale odporucam ()

barteca

Nekompromisní, hrubě nekorektní, silně naturalistické a asi reálné. Do Londýna nejedu... Souhlas EvilPhoEniX : je to gangsterský Opus Magnum ()

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

31.12.2020

O čem by byl třetí Raid?

O čem by byl třetí Raid?

24.04.2020

Velšského režiséra Garetha Evanse budou diváci nejlépe znát díky jeho výraznému zápisu do akčního žánru v podobě snímku Zátah: Vykoupení (The Raid). Nejenže režisér posunul hranice choreografie… (více)