Z islandského městečka až do finále Eurovize... Je rok 1974 a malý Lars Erickssong v nedávné době přišel o matku a odměřený otec (P. Brosnan) chlapci moc podpory neposkytuje. Když se ale u nich doma schází přátelé, aby sledovali finále Eurovize, kde soutěží také skupina ABBA, Lars při jejím hitu Waterloo nečekaně ožije. Vezme si pak do hlavy, že v Eurovizi zvítězí a tohoto snu se Lars (W. Ferrell) drží i dnes, společně se stejně potrhlou kamarádkou z dětství Sigrit (R. McAdamsová). Vystupují jako popové duo Fire Saga, ale bez větších úspěchů zpívají pouze v jejich rodném malém rybářském městečku Húsavíku. V tu dobu se pořádá výběr soutěžících do Eurovize za Island a prezident tamní televize má o výběru kandidáta jasno. Na papíře však podle regulí musí být kandidátů dvanáct, a při zcela náhodném losování soutěžících do počtu, se na listině objeví také Fire Saga. Když během nominace dojde na jejich číslo, stane se z něj kvůli Larsovi jedna velká fraška a oba pak zdrceně na molu pozorují luxusní loď, na níž se baví ostatní soutěžící. Strašlivé neštěstí na lodi způsobí, že jediným kandidátem do Eurovize za Island zůstane Fire Saga… (Česká televize)

silentname

"Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga" bude jeden z najdlhších titulov posledných rokov. A celé to pôsobilo, že Netflix chcel urobiť svoj veľký projekt Eurovízie, kde by sme mohli vidieť ako to celé funguje. Po zhliadnutí tohto filmu, no súčasne aj potom čo som videl niektorých víťazov posledných ročníkov súťaže som dospel k poznaniu, že celá súťaž mi príde skôr ako keby mali vybrať čo najväčšieho "exota" akého sa im podarí nájsť. A myslím si, že aj v tomto filme tú myšlienku celkom dobre podporujú. Film nie je nejako výnimočne napísaný. Je to podľa mňa typický film, kde máme veľkého snílka, ktorý si chce splniť sen, no nikto mu neverí, no potom bude mať trošku šťastia, veci sa začnú budovať a bla bla bla. Typický "underdog" film, ktorý v podstate môže označiť všetky štvorčeky na svojom zozname ako vybavené. No film prekvapivo priniesol postavy, ktoré som chcel sledovať, pár dobrých humorných momentiek (niektoré aj celkom čierne) a okrem toho sú tu hudobné čísla, ktoré sú vo väčšine prípadov fenomenálne. Myslím si, že by som možno chcel vidieť niektoré čísla trošku viac, no to sú detaily. Naši hlavní hrdinovia v podaní Willa Ferrella a Rachel McAdams sú mi sympatickí a dokážu film počas celej doby ťahať správnym smerom. Bavilo ma ich sledovať a scénky medzi nimi pôsobili úprimne. Vo filme je aj niekoľko "cameos" víťazov minulých ročníkov, ktoré sú tu dokopy skutočne len ako spevácke cameos. A máme tu aj Demi Lovato, ktorá si vzala celkom zaujímavú rolu. Možno by som ju osobne aj chcel vidieť trošku viac. Mínusom filmu (okrem toho, že je celkom predvídateľný) je ale pre mňa aj fakt, že niekedy si zvolí veľmi zvláštne magické momentky, ktoré mi nedávajú úplnú logiku. Viem, že je film komédia, no súčasne som to počas všetkého ostatného dokázal brať celkom seriózne. No magické elementy to trošku potápajú. Za pozornosť ale podľa mňa stojí, som rád, že som filmu venoval svoj čas a ako oddychová komédia na Netflixe to splnilo svoj účel. Hodnotenie: B+ ()

Arsenal83

To už fakt na komédiu stačí jeden ošúchaný vtip? Ale čo by som čakal od Ferrella, humoristu-extrémistu. Ten človek má tendenciu preháňať, lenže málokedy mu to aj naozaj vyjde. Celé sa to nakoniec aj tak pretavilo na prezentáciu skutočných aj umelých hviezd typu Lovato, Rybak či úchyl Wurst. Takisto nechápem, prečo sa tu objavila Rachel McAdams. Došli jej peniaze? Ale prekvapiť ma v tomto zmätenom svete už nemôže nič, keďže som sa práve dnes dozvedel, že klasická hudba je vraj rasistická... ()

eLeR

Úplne zbytočný film. Viac trápny, ako vtipný. Hudobne slabé ako čaj, ale ten záverečný song bol úplne božský .. pustila som si ho hneď trikrát. ()

Chrustyn

David Dobkin je režisér, který umí pobavit, ale není úplnou komediální jistotou. Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga je divný film, s velice divnými postavami a častokrát i podivným humorem. Naštěstí však dokáže pobavit a třeba hudební čísla, jsou vyloženě skvělá. Škoda jen zbytečně přetažené délky a minima humoru. Jít cestou bláznivé komedie a skrouhnout to o půl hoďky a mohla to být možná i komedie roku. ()

classic

„Súťaž piesní Eurovízia: Príbeh ohňa Saga” započala v islandskom Húsavíku, 6. apríla 1974, kedy malý Lars Erickssong začal pred televíznou obrazovkou spontánne tancovať na švédsku, hudobnú skupinu ABBA, ktorá so svojou piesňou „Waterloo” , práve čochvíľa vyhrá už 19. ročník súťaže "Eurovision Song Contest" , že do rytmu sa taktiež pridáva i malá a „nemá” Sigrit Ericksdóttir, ale tu od (všade)prítomného publika samých dospelákov, zožnú iba uštipačný výsmech, no aspoň priateľstvo medzi nimi navždy zotrvá, že vtedy to bol vôbec prvotný impulz, prečo sa spievaniu a tancovaniu venovať snáď donekonečna a ešte oveľa ďalej... ? Založili si spevácke duo "FIRE SAGA" , kde po večeroch hrávajú v akomsi rybárskom klube, pretože sám Lars je rybárom a Sigrit sa stala učiteľkou. Najprv sa totálne zvláštnou « náhodou » prostredníctvom islandskej, verejnej televízie dostanú do štátnej súťaže, aby sa následne vďaka, hádam ešte väčšej » nehody « nakoniec prebojovali na samotnú Eurovíziu do škótskeho Edinburghu, pričom tu už budú len samé esá, akými určite sú, Rus Alexander Lemtov, či Grékyňa Mita Xenakis, kedy to už bude o úplne niečom inom. Sú ale pokladaní za totálnych outsiderov, pretože svoje vystúpenia si spríjemňujú „bizarnými zrážkami” , čím zase inkasujú ten pocit trápnosti z liet minulých. Ako sa napokon so všetkým vysporiadajú, a či vonkoncom vyhrajú, to je vskutku viac, než otázne... ? / David Dobkin je v prvom rade - komediálnym (rutinérskym) režisérom, ktorý si prehľadne ukočíroval super-komika Willa Ferrella, ktorý si zároveň sám sebe napísal scenár priamo ušitý na mieru, a to za miernej kolaborácie Andrewa Steelea, že buď chcú len cielene zosmiešniť celú štruktúru Veľkej ceny Eurovízie, alebo im skladajú len akýsi hold, asi z každého rožku trošku... ? I keď by som sa asi viac priklonil k tej „SATIRE” ? Rachel McAdams je nemenej zaujímavá, kedy obidvaja sú priam božskí, čo ešte intenzívnejšie umocňuje i kamera Dannyho Cohena, ktorá ich sníma v celku. Potešil i niekdajší "James Bond" v malej úlohe otca hlavnej postavy. A síce týmto sympatickým filmíkom Netflix dieru do sveta asi neurobí, ale zase si treba povedať aj to, že nebol žiadnou stratou času, totoiž obsahoval zopár slušne vtipných sekvencií. ()

Marze

V teto rozkosne hloupe komedii je Will Ferrel lahodne komicky a Rachel McAdamsovs prinasi sladke okouzleni. Film se nemuze rozhodnout, jestli slavnou soutez satyrizovat. Zaslouzi si nula bodu, ale je to film roku bez obsahu. ()

korbitch22

Škoda, že neměl Will Ferrell víc soudnosti a nepřenechal hlavní roli někomu jinému. Rachel McAdams je sice něco přes 40, ale díky svojí přirozený kráse může dál hrát mladé holčičky, co si jdou za svým pěveckým snem. Kdežto Ferrell vedle ní v blonďaté paruce vypadá jako víc úchylný Věchet. Naprosto se k Rachel nehodí, ani jako herecký partner, hudební parter, životní partner a ani komediální parter a tohle všechno bohužel působí jako pěst na oko. Navíc film neví, jestli chce být ujetou komedií jako Waynův svět, nebo seriózní komedií jako One Chance o životním úspěchu Paula Pottse. A tak střídá oboje, někdy víc někdy míň povedeně až není ani jedním. Potěší výteční Islandští herci, Brosnan a skvělý Dan Stevens jako zlovolný ruský bukvičák. Jinak spíš provar co dojel na neschopnost Ferrella se sebereflexivně vyřadit z hlavní role a film jen produkovat, popřípadě zahrát si vedlejší úlohu. Ale scéna s křeččím kolem nás poslala do kolen, to zas jo.55%. ()

marhoul

Od srdce jsem se zasmála. Tak předně ten svetr, který má dítě před obrazovkou v úvodu, ten jsem měla taky. Stejný. Příběh není nic, co by nás výrazně obohatilo, ale jelikož si autoři dokázali udělat prču z přehlídky bizáru, nad níž mi každý rok vyletí obočí až na oběžnou dráhu, kdy cokoli normálního okamžitě zapadne v záplavě dech beroucích kreatur a projevů, s radostí hlásím, že tahle crazy komedie mě bavila. Střelené, jednoduché, ferrellovské, však zjemněné příjemnou Rachel, která filmu dodala solidní šmrnc. Mít to devadesát minut, líbilo by se to asi více lidem, nekonečné to skutečně bylo, ale neláteřím. Sice to nebylo tak blbé, až je to dobré, ale na páteční rozjívený večer s touhou po nenáročné zábavě nadsazuji na čtyři od pasu. ()

Stanislaus

"Příběh Ohnivé ságy" coby hraný film o nejznámější hudební soutěži na světě je v podstatě jedna velká ptákovina s typicky afektovaným Willem Farrellem a roztomile potrhlou Rachel McAdams - obsahuje však několik povšimnutíhodných scén a momentů, které nenuceným způsobem pobaví i mile překvapí. Základní příběhová kostra je klišé na entou, zde je to však ozvláštěno prostředím Eurovize a nádhernou krajinou Islandu. Stopáž mohla být o něco kratší a některé scény by úplně v klidu snesly zkrácení - avšak za camea vítězů z předchozích ročníků Eurovize, linii se skřítky a Demi Lovato jsem byl vážně rád. Vedle toho si film vtipným způsobem střílí (někdy i možná nevědomě) z evropských zemí - viz "nulový" výskyt 4%-lidí v Rusku, nenávist Evropanů vůči Američanům či zmínka o Východním bloku. Hudební vystoupení byla povedená a diváci si vlastně mohli aspoň v jistém slova smyslu užít Eurovize, když byla letos zrušena. ()

Flego

Čím je humor trápnejší, tým je film zábavnejší. Všetky možné spevácke kreatúry posledných liet v tejto súťaži sa zišli, aby sa na nich svet pobavil. Možno ani netušili, že sa stali užitočnými idiotmi. Toto panoptikum vhodne doplnil Will Ferrell. Príbeh o snoch a túžbach nie je síce na zahodenie, mnohé nekorektné fórky vcelku zábavné, ale Ferrellove filmy majú vždy svoje ale... Vyznavači povrchných speváckych a talentových súťaží budú nadšení, mne zostáva len podotknúť, že Eurovision si zaslúži tento film a tento film si zaslúži Eurovision. A je mi ľúto Islandu. ()

BMW12

Už před zhlédnutím mi bylo jasné, že to nebude žádné veledílo, ale 3* film. Na Eurovision jsem se několikrát koukal, bavilo mě to, ale jakmile začali vyhrávat divné kreatury lidí (žena s vousama, politické vítězství Ukrajinky atd.), tak jsem to přestal sledovat. Tento film je takový průměr, upozorní diváky na to, že existuje soutěž Eurovision, zároveň nabídne solidní příběh, krásnou Rachel McAdams, ovšem nesympatického Willa Ferrella. Je to taková podivnost za 3*. ()

rikitiki

Elfové, přestože nejsou nikdy vidět, jsou mnohem vtipnější než skřet Ferrell, který téměř nesleze z plátna. Komedie z bizarního prostředí Eurovize sice nepostrádá nápad, ale většinou jí nevycházejí gagy. Vtipy jsou očekávatelné a upocené, dřou na pilu a k smíchu je toho pramálo. Některé scény jsou na komedii zbytečně drastické. Popravdě, po pár dnech od zhlédnutí mi utkvěl v hlavě akorát pořád fešný Pierce Brosnan, provždy krásný Island a jedno bodnutí nožíkem. SHRNUTÍ: Na to, jaký je Eurovize bizár, je komedie o ní jen slabý odvar. ()

TheEvilTwin

O tomhle filmu jsem neměl ani potuchy, ale díky Pam Rabbit v rozhovoru jsem tohle zaregistroval a rozhodně jsem nečekal, že půjde o tak skvělý kousek. Will Ferrel je moje srdcovka, dokonalá Rachel McAdams se tady taky neztratí a kdyby mi někdo řekl, že takhle nevýrazná rodinná komedie bude tak super, nevěřil bych. Už celkový námět, kdy Island vysílá do Eurovize svou nejbídnější dvojku poté, co všichni ostatní "lepší" soutěžící zemřou při výbuchu lodě, je výborný a že pak i nadále tedy je na co koukat. Ferrel a McAdams jsou dokonalá dvojka, jejich chemie je příjemná a koukat na dva islandské vidláky je prostě prdel, dočkáme se nespočtu scén s TRAPNÝM humorem, pěkně tak, jak to Ferrel rád (skřítci jsou totální top!!) a jednoduše film prostě baví. Dokonalou třešničkou je pak samotné finále, které dokáže pohladit po duši a u kterého jsem vnitřně i já jásal, a to je na takovou ptákovinu rozhodně úspěch. Trochu mě osobně mrzí, že prostřední třetina trochu sešlápne z plynu na zábavě a jede spíše dramatickou cestou, nicméně v závěru se to opět napraví a až do samotného vystoupení ve finále je to opět dokonalé. Objektivně 3*, ale tady musím hvězdu přidat, jelikož Ferrel je prostě bůh a už jen fakt, že si prosadil svůj scénář s totálně ujetým humorem, natáhl do něj Rachel a udělali takhle příjemnou rodinnou trendy komedii, si prostě zaslouží potlesk. ()

eraserhead666

Takový šedý tuctový popkulturní průměr, asi jako nadpoloviční většina soutěžních kousků každého ročníku Eurovize, ale jakmile dojde na diskvalifikační píseň, tak ta urve gumu od trenclí či jiných libovolných spoďárů. Rachel McAdmas je v mnoha ohledech hodně dobrá a hlavně vcelku uvěřitelná, úplně v pohodě bych jí věřil i ten zpěv, kdyby to opravdu zpívala ona. Naneštěstí se tohle nedá říct o Ferrelovi. Možná se snažil až moc, každopádně jeho výkon a přehrávání až bije do očí. Jak ho mám rád, brát Fire Sagu za skutečnou kapelu, Sigrit by ho měla kopnout do prdele. Potěšilo mě zasazení na Island, který minimálně v roce 2018 do Eurovize vyslal vcelku netypickou a zajímavou kapelu Hatari. 2.5* ()

claudel

Já jsem sám sebe přemlouval, že přece tři hvězdičky dát mohu. Ale opravdu nemohu, ten film je hrozně divný, v mnohem mi připadá hrozně špatný, nicméně objevilo se pár momentů, které mě oslovily - některá hudební a taneční čísla byla povedená a sem tam jsem se zasmál. Tyhle střípky byly však zabity americkými klišé a divností, ta fakt prostupuje celým filmem. Aspoň na tu Rachel se pořád příjemně dívá... ()

Jenda

Umělecky neambiciozní romantická komedie na pozadí takové parodie na stereotypy Eurovision. Bavil jsem se ale celou dobu. ()

becki_tu

Filmová Eurovize je takový kočkopes. Vyloženě vtipných momentů tu až tolik není, parodie této bizardní soutěže je to tak napůl a některé scénky navíc působí hodně roubovaně, aby se Ferrell měl možnost alespoň trochu vyřádit. Na druhou stranu je tu několik momentů hrající vyloženě na vážnější nótu, stále roztomilá Rachel McAdams a slušný soundtrack, přičemž Husavik song bych bez váhání poslal rovnou na Oscary. ()

luka4615

Průměrně vystavěná hudební komedie, která je až po okraj napěchovaná rytmickou muzikou a bláznivými gagy. Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga rovněž zaujme i nádhernými lokacemi, jenž celému snímku dodávají atraktivní a neotřelý punc. Je tedy vážně velká škoda, že scénář tyto atributy a zajímavě znějící nosnou premisu využívá tak nějak napůl. Ve finále tedy dostaneme neuvěřitelně nataženou hudební záležitost se šíleným Willem Ferrellem a nádhernou Rachel McAdams, jejíž potenciál bohužel dalece přesahuje schopnosti tvůrců. Škoda. (Netflix) „The elves went too far!“ ()

Handle

S touhle blbinou osobně nemám sebemenší problém. Film mě bavil a sjel jsem ho jedním dechem, přesto si nemyslím, že se jedná o nějaký filmařský klenot nebo že tvůrci z námětu vytěžili maximum. Chyběl mi trochu větší tah na branku hlavně co se komediální stránky týče (námět sváděl k mnohem větší satirické náloži), ale občas se dějová linka naopak až moc přepískla a zamýšlený vtip až tak moc nevyšel. Nicméně i tak pár super momentů (ale nejsem si jistej, zdali je náležitě docení i nefanoušci Eurovize), fajn herecké výkony, autentický soundtrack a boží prostředí Islandu. Taková prostě trochu krypl-komediální pohádka pro dospělé v tom lepším slova smyslu... :) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů