S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

Thomash

Moje největší favoritka co se oblíbenosti pohádek týče :o) Perfektní kaprál, správce s macechou mlynářkou by ožebračili i vlastní mimino, starý kníže, který se v tom plácá jak vítr v bedně a konečně geniální vyobrazení pekla, které si přesně takhle představuju. Heřmánek jako lucifer též parádní. Princezny se moc nepovedly, což je asi největší slabina filmu, ale jako celek působí výborně. Děj je též originální, nevzpomínám si na jinou pohádku, která by se točila kolem toho, že se čertům nedaří "dostat k nám do pekla Dorotu Máchalovou" :o) ()

alien99

Co dodat, nejlepší československá pohádka. Výborní herci a tuna hlášek, které musí znát každý. U mě all time favourite záležitost. 100% ....Já nejsem člověk.....já jsem čert.....a jdu si pro jednu vdovu :D ()

gyna

Jedním slovej nejlepší!... A nejlepší hláška týhle pohádky, která se používá doteď; " Zas Ti to spadlo. Asi vítr "..:D ()

Honey007

Jedna z nejlepších českých pohádek vůbec a podle mého názoru "životní" role pro Petra Nárožného :D. Skvěle natočené a plné vtipu, co víc dodat..."Je to rebel! Tři muže těce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil." :D :D :D 100% ()

Bila_pani

Je to rebel! Tahle pohádka se fakt neomrzí. Herecký koncert, skvělá hudba, nezapomenutelné hlášky. "Který z vás je nejbohatší?" :DDD "Jsi drzý čert." - za Heřmánka aka pekelného knížete bych se klidně provdala, fakt že jo. ()

Milinka84

Nejkrásnější a nejroztomilejší pohádka kterou znám, můžu ji vidět i 1000x a pořád se budu smát....skvělé obsazení, nemá to chybu. Heřmánek jako kníže pekel a Nárožný jako kaprál.....bomba:) ()

Smells

Nejlepší pohádka !! Geniální spojení pohádky s opravdu povedenou komedii,na kterou se může dívat stejně tak dobře čtyřleté dítě jako devadesátiletá stařenka.Hlášky z tohoto filmu zlidověly.Nárožného kaprál a Heřmánkův lucifer jsou naprosto famózní ! ()

LEOM

Pro mě jedna z nejlepších českých pohádek a pohádek vůbec. I když je to pohádka nebo spíš komedie? neznám jinou kde by bylo tolik hlášek a gagů....kdopak dneska nezná "Máchale spadlo ti to" aniž by kolikrát i věděl z jakého filmu pochází, jo je to prostě pohádka s velkym P anebo je to přece jen komedie??? ()

beedol

Bylo nebylo jedno peklo, ale to peklo nebylo jen tak ledajaké. Skvělé ztvárnění Lucifera Karlem Heřmánkem, nejhezčí, nejpropracovanější peklo ze všech českých pohádek. Ať už peklo bylo nebo ne, vymyšleno bylo dobře. :) ()

Vaso

"Na myšlení jsme tady my! No ty rozhodně ne" Nevím jaké superlativy vymyslet, aby vystihly můj pocit z tohoto díla. ()

Pidasmrz

Nejkrásnější pohádka o čertech, která kdy byla natočena. Nedokážu si představit vánoce bez této pohádky. Ukázka, že nad zlem vždy dobro zvítězí. „Ať už peklo bylo nebo nebylo, vymyšleno bylo dobře.“ ()

ocypuc

Kdyby tuto pohádku natočili dnes, hráli by tam "herci" Mádl, Kotek, Klus apod a byl by to sajrajt. Naštěstí to vzniklo v době kdy se i za nesprávné prdění šlo do vězení (na jednu stranu smutné ale bohužel) ale hrála tam herecká elita té doby. Nepřekonatelná pohádka co nasadila laťku hodně vysoko a myslím si že lepší pohádku už nenatočí. Pokud je tu maximum 5 hvězdiček, tento film si těch hvezdiček zaslouží minimálně 6 ()

Andy_Larkin

V žánru pohádek absolutních 5 hvězdiček! Neskutečně vtipná pohádka, která má švih, výborné herecké obsazení a na Vánoce to je prostě povinnost. Nezapomenutelné hlášky a skvělý Karel Heřmánek jako Lucifer..."jsi drzý čert" :-D ()

Profík

Moje nejoblíbenější česká pohádka. Skvěle namixované, i peko vypadá přiměřeně. A akční scény na české filmové poměry a v pohádcec? Pohádkové. Jediné, co mě trochu ruší, je předabování princezny Adélky Naďou Konvalinkovou. 100%. ()

k0c0urek

Ta nejkrásnější pohádka na motivy Boženy Němcové. Doplnění hudbou od Uhlíře...co dodat. Ta nejpohádkovější ;) A jako každá správná pohádka končí poučením a výtězstvím dobra ;) ()

Alenuch

Pohádka, jak má být - oceňuji, že čerti nejsou přiblblí tatrmani, má to jednoduchý a přitom zábavný příběh, chytlavou hudbu, spoustu vynikajících herců a takhle bych mohla pokračovat donekonečna. Alespoň se musím zmínit o úžasném mladém Vladimíru Dlouhém, parádně zlém Viktoru Preissovi ("Který z vás je nejbohatší?") nebo démonickém Luciferovi Karlu Heřmánkovi ("Na myšlení jsme tu my dva." "No ty rozhodně ne, Drápale!") a to hodně skvělých výkonů opomíjím (Ondřej Vetchý, Petr Nárožný, Jaroslava Kretschmerová). Trošičku, ale jen opravdu málo, mi už v dětství vadilo, že zlá princezna mi připadá hezčí než ta hodná, a přitom by to přece mělo být naopak. Nic to ale nemění na plném hodnocení a na faktu, že tuhle pohádku můžu kdykoliv znovu. ()

samurraj

Jedna z těch nejkrásnějších ČESKÝCH pohádek. Excelentní zpracování a excelentní herci s čelem Vladimírem Dlouhým. Navždy toto dílo bude zapsáno do srdcí diváků a stane se nesmrtelným. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček