S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

PTuranyi

Veľmi dobre sfilmovaná rozprávka o potrebe funkcie pekla pekne ilustrovaný na príbehu mlynárovho syna, ktorému strpčuje život macocha a kniežací správca bažiaci po majetku a tak trochu aj namyslená princezná. Princezné sú našťastie dve a Adélka je presný opak svojej sestry. Pridáme ešte popletené knieža a mladého neskúseného čerta. Ako zvyčajne pokrivkáva produkcia svojou priemernosťou. Herecké výkony tiež nie sú žiadna sláva. Hoci Josef Kemr a Petr Nárožný sa snažia, ich výkony sú celkom dobré podobne ako Vladimíra Dlouhého, Jaroslavy Kretschmerovej a Viktora Preissa. Vynikajú hlavne herci v pekelných úlohách: Ondrej Vetchý ako Janek a Karel Hermánek ako Lucifer. 70% ()

Lilith03

Tuhle pohádku nemám ráda až tak moc, jako ostatní, třeba přítel ji má z těch starších asi nejraději, ale mně se třeba princezna se zlatou hvězdou líbila více. Každopádně to je asi tím, že já v pohádkách miluji romantické linky a tady mi to chybí. Je to vlastně jen navíc a mezi hlavními postavami to nejiskří. Taky jak by mohlo, když Petr celou dobu kouká jinam. Je to ovšem vtipné a po zhlédnutí člověk nelituje. Jinak celkem mě irituje to, že tam je vražda, to se mi do pohádky nehodí, je to moc brutální a pro děti ne, což je škoda. A teda herci jsou super, k tomu nemám výhrady a písničky krásné. ()

shinlove

Moje druhá nejoblíbenější pohádka po Lotrandovi a Zubejdě! Pravidelně se na ni dívám, i když zrovna nejsou Vánoce. Parádní námět a ještě lepší natočení a zahrání... A ty písničky... 5* ()

Ramesse

Klasa mezi českými (potažmo československými) pohádkami! Nezapomenutelné scény a hlášky, které si snad budu pamatovat na doživotí, do konce života. :-) No a hlavně musím zmínit Karla Heřmánka, kterému role Lucifera vyloženě sedla. ()

red.rhino

Česká kultovní klasika. Bezpochyby životní role Petra Nárožného. Z herců úplně vyzařuje ta živočišná radost a chuť z jakou si tohle natáčení užívají. ()

Kubaz

Je neskutečné, že i u nás mohou vznikat tak neuvěřitelně nápadité a vtipné pohádky. Tahle stojí převážně na perfektním scénáři a excelentních hereckých výkonech. Petr Nárožný ukazuje svůj ojedinělý smysl pro humor a rozehrává neskutečnou parodii armádního velitele. Příjemná pohádka pro celou rodinu u které se opravdu dobře pobavíte. 95% ()

Lukaaasek

Dle mého názoru nejkrásnější česká pohádka vůbec. Znamenité herecké výkony, příjemná hudba, moře vtipu a mistrovsky vymyšlené peklo. Vyzvednout by bez pochyb zasloužil Petr Nárožný v roli kaprála nebo ukázkový Lucifer Karel Heřmánek. ()

emil_sojka

Nevím, co bych této pohádce mohl vytknout. Spolu s Třemi oříšky pro Popelku a Šíleně smutnou princeznou patří do mé trojice nejoblíbenějších filmových pohádek. Karel Heřmánek alias Lucifer si mě podmanil (v dětství řádně děsil), přičemž celé ztvárnění pekla se povedlo - prostě to tam vypadá jako v pekle. Nemusím zmiňovat množství skvělých hlášek a propracované charaktery (při takovém množství se to vidí málokdy), vůbec celý výraz snímku. Tuhle pohádku si užívám kdykoliv, nejen na Vánoce. ()

penegal

Jedna z našich předních pohádek u které se vždy dobře pobavím a je to pohádka od A až do Z :-) Moc se mě líbí herecké výkony a to jmenovitě O.Vetchý a K. Heřmánek. Dost často jsem jako dítě chodil na hrad, kde je točená scéna se shody dolů uprostřed skály. Tato část hradu je nepřístupná a já pořád zíral dolů a doufal, že vyběhne čert :-D Škoda, že takto kvalitní pohádky, už se u nás dnes netočí.... ()

Tomiczekk

Ihned jsem všechno nechal a běžel Vám vyřídit upřímnou soustrast :-D Jeníčku, to mám ale šikovného pomocníka :-D Je to rebel! :-D Tři vojáky zranil, dva zhmoždil a jednoho...jednoho dokonce zesměšnil :-DDD a jiné typu rádoby hlášky..salut Vladimíre Dlouhý Máchale :-( ;-) salut ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček