Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

BS

Tomuhle filmu se musí jedno nechat: objevil Toma Cruise. A zároveň je to jeden z nejvíc gay filmů :D ()

Iroquaise

To jsem neměl dělat. Poničil jsem si jeden ze svých oblíbených kousků z dětství. Že je to film agitační, hypermaskulinní a ukrutně gay by mi snad ani nevadilo. Problém je v jeho prvoplánovitosti, skečovitosti a explicitnosti - jde o slepenec na sebe navazujících reklam. Ona dobově progresivní, s odstupem reliktně kýčovitá estetika je zajímavá nejen sama o sobě, ale zároveň s ohledem na vliv na řadu devadesátkových akčních borců jako jsou Bay nebo West ( ne náhodou všichni makali v Bruckheimerově stáji)....více zde...http://blacklsays.blogspot.com/2012/05/dvoji-osmdesatkova-plavba-s-tomem.html ()

civalII

Top Gun je přesně ten tip filmu, který každý viděl a většina lidí ho má ráda, přesto není vysoko hodnocen. Pořád se najdou lidi, kteří si řeknou, že film není dostatečně inteligentní a že by pro to bylo dobré ho hodnotit nízko. Jo, aby si někdo neřekl, že náhodou dám vysokou známku, tak nejsem dost chytrej. ()

neoBlast

[IMAX Experience; asi poprvé celý film od začátku do konce] Top Gun je legenda minulosti, let 80., Tony Scott bohužel dnes také. Jeho zřejmě nejslavnější film funguje na nostalgické bázi i desítky let od premiéry, je to trochu cheesy, je to trochu gay. Ale správně osmdesátkově se Top Gun nebere vůbec vážně a jde o plnokrevnou popcornovou zábavu. 3D přepis a hlavně obří IMAX kinosál s mamutím zvukovým systémem filmu svědčí, i když je stáří znát hlavně díky opravdu enormně hrubému zrnu na plátně (pro diváka odkojeného současným hladkým digitálem je tohle slušná facka dovezená DeLoreanem z minulosti). 3D funguje hlavně v pasážích na zemi, ve vzduchu jde jenom o vystupující malé stíhačky na jednotvárném pozadí, ale ve filmu vůbec neruší. Těžko teď říct, zda hodnotím film nebo skvělou projekci s pozitivně naladěným americkým publikem (tleskalo se). Zkrátka na Cruise znovu do IMAXu klidně, úmyslně naladit ho ale v televizi si rozmyslím. IMAX Experience 80 % ()

Pavlínka9

:D Ten film jsem viděla poprvé tak v 10ti letech a pamatuji si hromadu letadel a Toma Cruise na motorce :D Aktuálně jsem se na to podívala znovu a je to asi jako když jsem se opakovaně podívala na Armageddon - je to děsná kokotina :D Top Gun mě vůbec nebavil, nezajímalo mě, kolik tam umře lidí, kolikrát se spolu hlavní představitelé vyspí a přišlo mi to tak skvěle americky propagandistické - na všechno, co je americké :D Že jsem v jednu chvíli dokonce přemýšlela, že to vypnu :D Místo toho mohli udělat rovnou nějaký dokument o letadle - to by pro mě možná bylo více přínosné, i když mě letadla vůbec nezajímají. Jo a Tom Cruise je pro mě dost asexuální :D ()

noriaki

Kdyby to mělo být jen romantické drama, dnes už by si na něho nikdo nevzpomněl. Jenže díky skvělým leteckým soubojům a především díky mistrovství Tonyho Scotta vznikl obrovsky vlivný generační film. Přesto je pravda, že s mimo režie, Meg Ryan a soundtracku je na něm všechno přinejlepším průměrné. A to včetně tehdy prudce stoupajícího Toma Cruise. O Barbaru Conanovi se říká, že je to nejdelší videoklip na světě. Kdyby byl o dvacet minut kratší, platilo by to o Top Gunu. ()

elanius

(53/2022) / Asi po sto rokoch som sa vrátil k tejto "klasike" hlavne preto aby som si plnohodnotne užil nástupcu keďže hodnotenia sú dosť kladné. Bohužiaľ ma čakalo sklamanie. Niektoré filmy zostarnú, niektoré menej ale v prípade prvého Top Gunu som až takýto šok nečakal. Plytký, miestami až trápny príbeh a to ho tam vlastne ani nie he veľa. V podstate chápem, že pred 36 rokmi mohol film ako tak zapôsobiť, ale v súčasnosti je to proste nepoužiteľný projekt. Veľmi som zvedavý na pokračovanie. (4/10) ()

Dreaker.24

Klasika z osmdesátek, chápu, v těch letech… jo proč ne, ale dneska už nic extra. Scény se stíhačkami jsou Takové až nepřehledné a příběh taky úplně na první pohled nenadchne. Asi nejvíc mě nadchla dějová linka samotného Maverika, film Top gun z roku 86 jsem ale zhlédl hlavně proto, abych měl co nejlepší zážitek právě na 2. Pokračování. Tak se za pár hodin dozvím jestli to mělo opravdu smysl. ()

Timak

Pořád je to dobrý. Byl to nadčasový snímek. I po 24 letech se zdá, že by se to mohlo dít dnes. Akorát by mě teda zajímal záporák - určitě by to už nebyli Rusové. Skvělá práce Tony. (komentováno 15.3.2010). Dodatek: Tak je rok 2022, stále bych tomu dal 5* a bohužel je to znovu opět hodně aktuální, včetně těch zk*rvených Rusáků. ()

Krysa SPK

Fantastická, nesmrtelná klasika. Namistrované chlapáctví a propagandistické přesně podle mého gusta. Tenhle film jsem si zamiloval. ()

dANo

Tento sladký akčák plný nezmyselných bojových scén vo vzduchu a tiež s množstvom hrdinských hlášok v podaní viacerých postáv je zaujímavý jedine vydarenou pesničkou, "ktorá berie dych" :o)). ()

Brandon

Tak tohle vždycky byla, je a bude moje citová záležitost. Úžasné romantické scény, parádní vzdušné souboje, přitažlivý příběh, krásně "namachrované" charaktery postav a dechberoucí:-) muzika. ()

Master19

Na tento romantický plácanec prostě nešlo neudělat parodii - po ní ovšem dostává Top Gun úplně jiný rozměr. Reálně vzato jde o řemeslně dobře udělaný film, který měl zasáhnout jak chlapy (akční letecké scény) tak křehké dívky (záběry ve sprchách). Jak je vidět, tak se to tak úplně nepovedlo. ()

JohnSmith

Ve svý době mega hit a ukázka pravých amerických chlapců.Dnes se nad tím jen usmívám,ikdyž letecký souboje jsem zatím lepší neviděl ()

Tomesh

Ne, nejsem duševně chorej a vím, že je to celkem o hovnu, ale tak kurevsky silnej citovej vztah se za ty léta jednoduše vymazat nedá. ()

shantim

I když jsem to viděl v období svého dospívání, stejně se mi tento film jevil jako příliš nakašírovaný, nevěrohodný a přeslazený. ()

Mishqo

filmová klasika...legendárny soundtrack...emócie, vtip, dobré obsadenie...scenáristicky film klopýtal ale aj tak vás vtiahne do deja...jeden z prvých Scottových filmov a veľmi úspešný...7,5/10 ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)