Detektiv newyorské policie John Shaft vyšetřuje incident, jehož obětí se stal mladý černoch Trey Howard. Shaft zatkne arogantního mladého bělocha Waltera Wadea. Podle výpovědi Treyovy přítelkyně je v baru napadl, a když ho Trey zesměšnil, tak ho venku brutálně zmlátil. Když Wade o umírajícím mluví s pohrdavým úsměškem, Shaft ho srazí k zemi pěstí. To je však jediný trest, který Wadea za zločin čeká. Syn vlivného obchodníka je propuštěn na kauci a vzápětí zmizí ve Švýcarsku. Mnohem vážnější důsledky má incident pro Shafta, který přijde o místo. O dva roky později pracuje Shaft v protinarkotickém oddělení jiného okrsku. Krátce po úspěšném zatčení drogového bosse dostane zprávu, že se Wade tajně vrací. Nasedne do limuzíny, kterou řídí Shaftův komplic Rassan, a detektiv ho vzápětí zatkne. Soudce Bradford ho však znovu propustí na kauci. Zuřící Shaft se rozhodne odejít od policie a dostat vraha po svém. Uvědomuje si, že rozhodující je svědectví barmanky Diany, která krátce po vraždě zmizela neznámo kam. Wade se ji pokusí umlčet dřív, než ji najde Shaft. (TV Nova)

E lan

Zobáček Bale v nezvykle negativní roli - to docela ujde, Jackson jako drsnej polda - ale jo to taky. Jinak ale až příliš standardní podívaná s malinko překvapivým koncem. Kdo ale neuvidí o nic nepřijde. ()

Acrobat

Chladnym som bol pred zhliadnutim tohto filmu chladnym ostavam aj po zhliadnuti. Nebezpecenstvo tohto filmu spociva v stupidnosti scenara SAM proti VSETKYM, a dokonca vyjde z toho ako vitaz. Pociatocne obavy sice nevyvratil film uplne a aj na konci zostal pocit jemneho usmevu, autor vsak vyjadruje vdaku za pristup rezisera urobit to aspon trochu realisticky. Ze zbran ma nie nekonecne vela nabojov, ale len hrstku, preto musite vediet zlozit nepriatela v jednom okamihu jednou gulkou. Par prestrielavacich scen posobi vynikajuco na pomery takehoto filmu. Jackson a Bale film tahaju, mexikanec ako hlavny zaporak je vsak protivny aj s tou blbou briadkou, bol skor do smiechu ako do uznania tvrdeho chlapika. Nejde o zapamätatelny kusok, ale v masivnej kope akcnych filmov je na tom este pomerne dobre a urcite je aj na viac zhliadnuti. ()

Shaleman

celkem dobrá detektivka, terá se drží moderního trendu drsných a neúplatných s vydařenou atmosférou. Jackson je jako vždy dobrý a překvapivý i přítomnost budoucího Batmana. Přesto mě tam ale něco chybělo. Pořád jsem čekal, že se "něco stane" ale ono se jaksi nic nestalo a pomalu jsem měl pocit, že nekoukám na kriminálku, ale jakési drama boje jedince proti drogovému, soudnímu a policejnímu systému s pár nechtěně vtipnými scénami a konečná přestřelka a honička /na kterou čekáte od prvních minut/ mi přišla trochu odfláknutá. Co ale určitě nezapomenete, je úžasný hudební doprovod. ()

Petulka88

Skrz naskrz průměrný film, ve kterém platí: bílej=hajzl nebo slaboch, černej= hrdina nebo utiskovanej (jen by mě zajímalo, jestli by měl někdo koule natočit to obráceně.) Jsou jen dva důvody, proč nakonec dávám 3*. Těmi důvody jsou Samuel L. Jackson a Christian Bale. ()

TomStrom

Hlavní postava krajně nesympatická, připomíná Walkera Texas Rangera. Zbytek filmu klišé a nuda. Takhle tedy ne, Same. ()

ER

Bale,Wright a....Samuel L.Jackson. Mix drsných povah a vražedných pohledů , který baví od první minuty až do posledního zamračení Shafta. A Bale opět předvádí svůj um zahrát spíše "temné" postavy. ()

Maximilianus

To, že film pôsobí staro mu nemôžem vyčítať, pretože starý je. Viac mi bilo do očí nelogické chovanie postáv v mnohých prípadoch a beztrestné zabíjanie postáv. 6,3/10. ()

Likan7

Pro dnešní dobu určitě divácky snesitelnější než originál. Přesto ale žádná sláva. Ve všech směrech průměrná detektivka, ve které je Shaftova nesmrtelnost při přestřelkách a dokonalá muška (každá kulka si najde svůj cíl) dost přepálená a tak i směšná. Potěší Bale a někdy i Jackson. Jinak průměr. ()

Nix

Výborné béčko, které jsem měl dycky rád kvůli Samuelovi a věřil jsem mu toho drsného detektiva, kterého fakt naštvat nechcete. Bale je tu taky skvělý ostatně jako vždy. Tohle mne baví a akce je tu taky super. ()

Zajija

Akční detektivka, kde jde o spravedlnost a korupci v řadách policie a sahá ještě do soudního sistému. Shaft ( Samuel L. Jackson ) detekti, který jde po Waltrovi juniorovi ( Christian Bale ) za vraždu černého občana New Yourku. Dobrý film, který mě potěšil a s radostí mu dám tři hvězdičky. *** . ()

altaica

PRO MUŽE:Samuel L. Jackson sám o sobě vypadá jako dost zlej bubák a když se zamračí a namíchne, chtěl bych mít v takovém případě za sebou 300 Sparťanů, nebo aspoň 9mm důrazných argumentů. Tady stíhá zmetka, co patří mezi horních 10.000 (CH.Bale). Běžná oddychovka s rasismem naruby – všichni hodní a dobří jsou černí, největší ksindl a policejní přiblblíci jsou bílí. No a aby se to nepletlo tak Latinoameričané jsou někteří gangstři a pár jich je mezi slušnými policajty. Kdyby to bylo obráceně – čemuž statistiky rozhodně napovídají – tak by tvůrce multikulti pič*usové sežrali za živa. Už se těším na české sci-fi o inteligentních a poctivých cigánech, kteří díky svému vzdělání živí ze svých daní tu bílou lůzu.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Vcelku průměrná kriminálka s výrazným BLACK JACKsonem v hlavní roli. Pomůže ve chvílích nudy, ale není důvod kvůli ní přerušovat jinou bohulibou činnost, jakou je čistění hajzlů, mlácení dětí, či pomlouvání tchýně. ()

papadoce

Ak vezmem do úvahy, že film má 14 rokov, tak môžem skonštatovať, že sa mi to celkom páčilo. Bavila ma oldschoolová hudba, aj keď menej by bolo v tomto prípade viac. Zvraty v scenári boli neokukané dokonca ešte aj dnes a nikto ma nepresvedčí, že očakával takýto vývoj. Na začiatku bolo všetko akoby nalinkované a zrazu bum a zmenilo to smer aj niekoľko krát. Podľa mňa v celku podarené a dal by som takých 65 percent. ()

Shitonit

Shaft je docela dobrej, nekompromisní negr s plackou, kterej se s ničím nemaže. To jest okej. Je tu opět pár drobných ale..který ale díky tomu, že se jedná o film z roku 2000, klíďo přehlídnu a nebudu rozpatlávat, páč na tu dobu natočený, je to docela dobře požíratelný i dnes. ()

departed

Děj je prostej jak žebřík, nečekal bych žádný komplexní vykreslení postav ani nečekaný zvraty (teda až na jeden), ale ta sedmdesátková atmosféra je k sežrání! Nejvíc dělá hlavně hudba, ale i styl občasných přechodů mezi jednotlivýma scénama udělal dost... a úvodní titulky taky dost pomohly. Jackson je skvělej, ale kde on není, co? Ale zbytek je holt nezáživně průměrnej. ()

Clark_Kent

Černej Jackson má vtip v krvi. Shaft se nesral s nikým, hlavně když si vždycky rád procvičil nohu na nějakým nevdečným zločineckým zadku. ()

HanSolo

Tento film, natočený podle známého televizního seriálu ze 70. let, je sice sám o sobě spíše průměrný, ale měl tu výhodu, že se v něm sešli velmi solidní herci (Samuel L. Jackson, Christian Bale). Právě díky nim je film lehce nadprůměrný. ()

Beri

Bol by som dal aj *** ale herecké výkony vedľajších postáv mi pripadali dosť nemožné, hlavne Christian Bale pôsobil skôr ako decko a nie ako zločinec. Inak priemerná detektívka, ktorú z biedy ťahá len Samuel L. Jackson. ()

LuNaj

Film, u kterého jsem se neskutečně nudil. Samé motherfucka, bitch, fuck,... Nemám rád filmy, které jsou založeny pouze na nadávkách tohoto typu a bezduchém střílení. Od odpadu to zachraňuje Christian Bale (jeden z mých nejoblíbenějších herců). ()

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton