Želvy Ninja

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)
USA, (1987–1996), 73 h 57 min (Minutáž: 21–47 min)

Tvůrci:

David Wise

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Série(10) / Epizody(192)

Želvy Ninja – kdo by je neznal? ovládají bojová umění a zachraňují celý svět! Leonardo, Donatello, Michelangelo a Rafael jsou nejsenzačnější želvy na světě, které statečně bojují se svým úhlavním nepřítelem Krangem a jeho pravou rukou Trhačem. Mají jen jednu slabost – pizzu. (oficiální text distributora)

vander19

Po prvej časti som mal chuť vybehnúť do ulíc a pobiť v NINJA štýle všetku skazu :-)) ale inak výborný seriál a naj bol pre mna Leonardo, ešte teraz si pamätám ako ich Majster Splinter predstavoval každého zvlášť ()

Movie Gourmet

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů dětství. Rafaelo, Leonardo, Donatello a Michelangelo - 4 zmutovaní želváci pojmenovaný po světoznámých umělcích, kteří milují pizzu... a April O'Neal(ovou). Jejich mentorem je taktéž zmutovaný krysák mistr Tříska a jejich protivníky jsou různé podvratné a kriminální živly v čele s Krangem a jeho pravou rukou Trhačem a jeho sluhy nosorožcem Roxteady a prasetem Bebopem. Chytlavá úvodní melodie. Verdikt: 4* a 80 %. ()

mira007

Legenda, dnes možná vysmívaná, ale neznám jiný kreslený seriál, který by zvedl ze židle tolik dětí , aby se zajímali o sport - bojová umění. Některým to vydrželo i déle než týden.... ()

Pajčus

Musíte mě omluvit, ale já prostě nemohu jinak - stačí vidět pouze úvodní znělku a tenhle animovaný seriál si mě vždy znovu získá - hlavně Rocksteady a Bebob - to byli kouzelní krťáci. :) ()

JK-Stinger

Z nostalgie musím dát za plno, tenhle seriál ovlivnil moje dětství asi nejvíc ze všech animáků, už jen těch obrázků a věciček s želvím tématem, co jsem našel na půdě o tom vypovídá dost. I když už mi to dnes po pár shlédnutých dílech přijde hrozně směšná a stereotypní ptákovina, pořád to bude moje dětská srdcovka. ()

RomeroIsGod

Ve školce můj nejoblíbenější seriál a naprostej dětskej kult. Tohle mělo pořádný koule - asi díky vosumdesátejm létům. Kdo neměl minimálně všechny želví postavičky a nekupoval časák byl looser. 100% ()

Honza dAve

Kultovní dětský seriál mého prvního stupně základní školy. Tímhle žila celá třída a oficiální i neoficiální možný i nemožný merchandising hýbal dětskými přáními. Jinak je to veselý a barevný, ne moc skvěle animovaný comics s chytlavou klávesovou (skoro MIDI :o)) ) "muzikou". Jo, a ty žvejkačky, děsně hnusný žvejkačky, ale ten byznys s těma kupónkama .... hotovej Wall Street v mý třetí třídě :o). ()

Heui

S těmahle zelenýma klukama jsem vyrústal a obdivoval je. Takže nostalgiských 5*. Ale doufám, že už je neuvidím, aby kouzlo nebylo fuč. ()

TomasKotlant

Staří dobří želváci. Autoři novějších variant by od nich měli dostat dual combo. *** Ve zkratce: Seriál pro malé intelektuály :) ()

Tomihiro

Jeden ze seriálů mého dětství. Mám to štěstí, že to můžu vidět znovu, teď už i se synátorem. I když dáváme přednost novější verzi, tohle je klasika. Cowabunga! ()

tragos

Tahle partička čtyř zmutovaných želv a jedné krysy se prolínala mým dětstvím a já můžu jen s nostalgií vzpomínat, jak jsme si na ně s kamarády hráli (Donatello, jméno mé) a dokonce o nich vydávali časopis. A jelikož jsem nikdy v životě žádný jiný časopis nevydával, nemůžu než jít s hodnocením výš, než jsem měl původně v plánu :-) ()

Želví ninjové se dočkají rebootu

Želví ninjové se dočkají rebootu

02.07.2020

Želvy Ninja už se za ty roky dočkaly tolika rebootů, že by další verze klidně mohla vyprávět o čtveřici stárnoucích želv, co místo karate cvičí jógu a prochází si krizí středního věku. Naštěstí to… (více)