MARK RENTON je hrdina naší doby. Není hlupák, není s ním nuda, jen je někdy trochu pobledlý a jindy úplně mimo. Film TRAINSPOTTING, který se odehrává v Edinburghu, ve městě, které je vším, jen ne městem snů, vypráví příběh Marka a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení. Jediný Mark najde dost síly, aby svému osudu unikl. Pak si ale znovu položí otázku: „Chci si opravdu vybrat život?" (Bontonfilm)

Pattrick

Chyběla tomu solidní tečka, tečka, která je viděna v Requiem for a Dream, přesto mě Trainspotting překvapil, Danny Boyle mě překvapil, Ewan mě dostal. Solidní film a drogách, přechcávkách, čorkách a všem, co takhle drogová špína dokáže. Skvělé postavy a výborná hudba dává filmu příjemný nádech a některé scény byly hodně silné, ale stejně, Requiem je Requiem. ()

Matt91

Vynikajúco zrežírovaný film o drogách, ktorý je skôr humorne ladený, ale pritom ukazuje aké sú drogy svinstvo. ()

Himlhergot

Společně s Requiem for a Dream nepochybně nejlepší film o drogách. Trainspotting je film, který ve mně budí touhu po bohémském životě, po bezstarostném užívání si až za hranici sebezničení. Trainspotting mně konečně ukázal co vlastně ti lidi na těch drogách vidí a svým způsobem to i chápu. "I chose not to choose life. I chose something else. And the reasons? There are no reasons, who needs reasons when you've got heroin." ()

Inner

Boylův opus natočený takovým stylem, že se není možné nudit ani vteřinu. Některé věci jsou jednodušší, určitě to není bez chyb, ale to co chce ukazovat, ukazuje věrohodně, vtipně, tragicky, prostě tak jako by to byl život. Opačný způsob jaký zvolil Arronofsky pro svůj Requiem For A Dream. 90% ()

TheRegres

Nemam co dodat-plny pocet hovori za vsetko.Najlepsi film o drogovej zavyslosti aky som doteraz videl,je tu zachytene vsetko,co drogova zavyslost obnasa a je to skvele natocene a aj hudba je skvela-Vyborne!!! ()

3LMO

Vybrat si práci, vybrat si kariéru, vybrat si rodinu, vybrat si zasraně velkou televizi......... vybrat si život. Vybral sem si něco jinýho a důvody? Žádný důvody nejsou, k čemu potřebujete důvody když máte heroin :-D ()

Nalfaen

Skoro bych věřil, že McGregor tím feťákem skutečně je. Zahrál ho moc dobře. Film rozhodně nepostrádal hodně srandovních scének a skvěle vybraná hudba kvalitu filmu ještě zvedla. ()

jakub.kuba

Další nechutná ukázka toho, jaké jsou drogy svinstvo. Mnoho lidí to srovnává s Requiem pro sen, a řiká, že Requiem je lepší. Neni, tohle má oproti tomu šťávu a nejsou tam nudné pasáže... Je to skvěle odvyprávěný příběh! ()

Gina.

Tenhle film je prostě kultovní. Ewan McGregor je v něm neuvěřitelně sexy, stejně jako skotskej přízvuk, kterej miluju. Těžko bych mohla filmu cokoliv vytknout, prostě dokonalost........................ And the reasons? There are no reasons. Who needs reasons when you've got heroin? ()

Freiheit

S odstupem času (druhé shlédnutí po 14 letech) ten neuvěřitelný drive trochu vyprchal ... ale pořád je to moc dobrý film. Skvělý herci, hlášky, nezapomenutelné scény. Čtyři celá padésát jedna hvězdy ... ()

Majkee.S

Nejlepší Boylův film...výborný scénář, herci, režie a všechno ostatní. Film je zábavný, drsný a v dnešní době už i kultovní. Rozhodně se řadí k nejlepším filmům na téma drogy a závislost. ()

nogi

zajímavé zpracování problematických témat. Drogy a alkohol a to, jak je těžké z toho vybřednout... Geniálně ztvárněné tripy (dítě na stropě), výborná hudba a skvělý Ewan McGregor :) ()

JARDAHONDA

Šokující a otevřená výpověd v kultovním snímku oscarového režiséra Dannyho Boyla. Prachy, násilí a sex v bludném kruhu drogové závislosti, od radostné euforie z první dávky až po poslední vydechnutí. Ve vyprávění hlavního hrdiny, fet´áka Rentona, se odkrývá bizarní svět revolty proti současné konzumní společnosti. **** ()

papez12

Najlepší film svojho druhu. Danny Boyle režiruje film podľa románu Irvinea Welsha,...to proste nemohlo dopadnúť zle. Ewan McGregor aj Ewen Bremmer sú skvelí, ale Robert Carlyle je v tomto filme najlepší. Prostredie, atmosféra, scénky, hlášky, dialógy, soundtrack toto všetko je briliantné a neprekonatelné. Len ťažko si viem predstaviť ako by sa niekto dal po zhliadnutí tohto filmu na drogový chodníček. ()

Choucas

Strhující film o tom jak jsou drogy na h___o, kterej snad každýho odradí. Výborně natočenej absťák, zajímavý postavy, a film o tom jak je mlýnek na maso v podobě drog mele a mele. K tomu skvělej soundtrack a výborná feťácká atmosféra. Fakt jsem se bavil, pokud se to tak dá říct, protože tenhle film má rozhodně co dát. Jednoznačně ho všem doporučuju, protože je to jeden z nejlepších drogovejch filmů co sem kdy viděl. Hodnotím jasnejma 5 hvězdičkama. ()

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

29.08.2018

Boyle opravdu natočí Bonda

Boyle opravdu natočí Bonda

25.05.2018

O tom, že by měl Danny Boyle točit pětadvacátou bondovku, se mluví už několik měsíců. On sám ale tvrdil, že to ještě není jisté, protože dělá na hudební komedii z pera Richarda Curtise (Láska nebeská… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu