Reklama

Reklama

MARK RENTON je hrdina naší doby. Není hlupák, není s ním nuda, jen je někdy trochu pobledlý a jindy úplně mimo. Film TRAINSPOTTING, který se odehrává v Edinburghu, ve městě, které je vším, jen ne městem snů, vypráví příběh Marka a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení. Jediný Mark najde dost síly, aby svému osudu unikl. Pak si ale znovu položí otázku: „Chci si opravdu vybrat život?" (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 290)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: John Hodge .. Choose Life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol, and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends. Choose leisurewear and matching luggage. Choose a three-piece suite on hire purchase in a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you spawned to replace yourself. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? I chose not to choose life. I chose somethin' else. And the reasons? There are no reasons. Who needs reasons when you've got heroin?... ___ Nejkultovnější nářez o drogách! Perfektní adaptace výborné knihy. Scenárista z knihy vybral to podstatné, opracoval některé motivy a velice moudře je seřadil. Boyle pak vše natočil v hektickém tempu a střihu, kterým navozuje tzv. jízdu na drogách, kdy postupně, jak přichází dojezd a střízlivění, příjemně zvolňuje. Prostě dokonalé skloubení obrazu, hudby a obsahu se skvělým hereckým obsazením. Moje srdcovka!! Zejména scény během písní Perfect Day & Dark and Long absolutně miluji. 100% a těším se na PORNO !! ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Perfektní emocionální i myšlenkové působení v drogové tématice zachovávající si neskutečnou svižnost, spád a všechny možné atributy stylového nářezu, jemuž není rovno. Postavy prochází velkým vývojem (+ úžasní McGregor s Carlylem), humor střídá akci, ta se mísí s čistým potěšením vyobrazení mladického života a do něj občas udeří nějaká ta opravdu silná scéna způsobující efekt otevřené huby, či naopak lítostného a moudře přitakávajícího kývnutí hlavou... Danny Boyle má navíc v arzenálu své bravurní režie spoustu vynikajících vizuálních vychytávek a nejen výbornou hudbu samu o sobě, ale hlavně její geniální využití k vymačkání maximální úrovně právě chtěného diváckého pocitu u klíčových scén. 10/10 ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: John Hodge / Based on Trainspotting by Irvine Welsh | Hudba: Trainspotting Soundtrack - Various Artists | Produkcia: Andrew Macdonald | Distribúcia: PolyGram Filmed Entertainment | Rozpočet: 3,5 miliónov $ | Tržby: 72,000,000 $ || Čo je dôvodom hlavnej postavy brať drogy? Toto mi vrtá hlavou každým jedným videním. A možno je to aj zámer, neodpovedať na všetko. Trainspotting je dobrý tak, ako je. Hlavne vďaka jeho neľútostnej audiovizuálnej schopnosti odzrkadliť des a hrôzu spôsobenú drogami. Dokonalé. Koniec s balíkom penazí už menej. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Who needs reasons when you've got heroin?“ Když se potopit do drogové a ekonomické stoky Edinburghu raných 90´s, tak jedině s hořkým úsměvem - u jednoho koutku pěna, u druhého Spudova stolice. Jistě, v "nepravých rukou" možná může Boyleův film nadělat více škody než užitku, ale kdo si udrží nadhled, bude žrát ten festival režisérské invence, černohumorných scén a skvostné hudby jak Stallone kýbl nudlí.. Ostatně, Boyle a výběr muziky je jako Michael Jackson a sahání si na vlastní genitálie pro pocit rytmu - nikdy neminuli. Když Begbie s úvodními tóny Born Slippy vyfoukne cigaretový kouř a začne se lámat chleba za 16 tisíc liber, stanete se svědky budování moderních filmových dějin.. Nitrožilně přijímané chemie prostý a možná proto kapánek vznětlivý Francis Begbie je pak jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav vůbec - řeknu vám, nerad bych ho v baru polil pivem a už vůbec ne během vyšetřování incidentu ohledně létajícího krýglu.. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tehdy to byla revoluce a divočina a tihle hoši se stali součástí vzpomínek celé generace. Buď lecčeho, co oni prožili, nebo si to tak alespoň představovali. Minipříběhy kamarádů jsou plné ironie, černého humoru a beznaděje. Propadli drogám a okázale se vysmívali bílým límečkům, spořádanosti, umělému štěstí a komerci. Britský klenot Danny Boyle tehdy zaválel, ač si tedy myslím, že v druhé polovině mu dochází dech. Nabízí několik hodně dobře mířených ran, děsí smrtí malého dítěte a předkládá takové úlety, jako je výprava do hlubin záchodové mísy. Herecky pecka. ()

Galerie (160)

Zajímavosti (70)

  • Autor knižní předlohy Irvine Welsh (Mikey Forrester) je velkým fanouškem skotské punkové skupiny The Exploited. Ve scéně, kdy předává Rentonovi (Ewan McGregor) opiové čípky, má na sobě tričko kapely s potiskem zpěváka Wattieho Buchana. (bohhous22)
  • Celý film byl natočen za sedm a půl týdne. (Kulmon)
  • Aby mohl hrát vyzáblého drogově závislého Rentona, musel Ewan McGregor dva měsíce abstinovat a nejíst mléčné výrobky. (Kulmon)

Související novinky

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

29.08.2018

Společnosti DNA Films a Passion Pictures, zodpovědné například za snímky Trainspotting, Pátrání po Sugar Manovi nebo Ex Machina, pracují na novém projektu o legendárním fotbalovém trenérovi Siru… (více)

Boyle opravdu natočí Bonda

Boyle opravdu natočí Bonda

25.05.2018

O tom, že by měl Danny Boyle točit pětadvacátou bondovku, se mluví už několik měsíců. On sám ale tvrdil, že to ještě není jisté, protože dělá na hudební komedii z pera Richarda Curtise (Láska nebeská… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

13.04.2017

V pražském kině Světozor se 20. - 23. dubna koná první ročník filmového festivalu Na hlavu. Nabídne netradiční spojení projekcí často velice známých filmů s přednáškami, jež filmy představí v novém… (více)

Reklama

Reklama