Drama / Krimi / Komedie

Velká Británie, 1996, 90 min

Čekal jsem sice něco jiného, ale očekáváného motta "drogy NE a NE a NE" jsem se nakonec dočkal. Děj je vykreslen v několika liniích a působí velmi poutavě, i když někdy v něm chybí určité momenty, které by dobře zaplnily malinkaté mezery ve scénáři, které trochu celý příběh zamotávají. Nehodnotil bych to jako kultovní film, ale určitě v něm je něco originálního. 80%(13.10.2008)

Pecka po celu dobu 96 minut.Neda nam vydychnut a v kuse srsi neosuchanym humorom a vybornymi hereckymi vykonmi hlavnych predstavitelov.Exceluje najma Ewan McGregor a Robert Carlyle.Soundtrack k filmu je kapitola sama o sebe.Urcite nebude nudit ani pri desatnasobnom pozerani ;-)...drogy su holt zaujimava tema...(29.2.2004)

Kultovní snímek Dannyho Boyla o feťácích a jejich životech. Ve fIlmu exceluje Ewen McGregor, ze kterého se díky Trainspottingu stala mezinárodní hvězda. Další kdo exceluje je Robert Carlyle. Ze snímku přímo čiší atmosféra, kterou Boyle provokuje jinak konzervativní anglickou morálku. Další důležitou roli ve filmu zastává hudba, která je vybrána na jedničku. Naprosto souhlasím s tím, že se jedná o kultovní snímek.(2.12.2007)

Tak to byl jeden z nejsilnějších snímků na námět "drogy" co jsem kdy viděla. Ke klukům, co se se těch feťáckých rolí ujali nemám vůbec žádné výhrady, protože to zahráli maximálně uvěřitelně. I když je ironie, že v reálu jsem viděla zfetovaných lidí asi tolik, že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky, takže posuzovat uvěřitelnost je trochu mimo mojí mísu. Na mě to byl tedy hodně depresivní film a jsem ráda, že drogy mě v životě minuly a doufám, že minou velkým obloukem.(15.6.2013)

Pro mě snad nejhůř hodnotitelný snímek, co jsem kdy viděl. Na jedné straně jeden z nejlepších výkonů Ewana McGregora, dechberoucí Perfect Day a více než zajímavé vylíčené, pro mě dost cizí prostředí. Na straně druhé ničím nepřekvapující druhá polovina jen zbytečně zahalující původní myšlenku. Ve chvíli psaní komentáře ve mně zůstávají spíše kladné vzpomínky, takže čistých 70% zaokrouhluji výš.(9.5.2005)

• - Scéna, ve které na začátku filmu sbíhá Ewan McGregor po schodech a naráží do auta, je jako jedna z mála točená přímo v Edinburghu. Hned vedle těchto schodů se v reálu nachází česká hospoda jménem „Pivo“. (Gouges)

• - Při uvedení v USA vzbudil velkou vlnu kritiky a kontroverze. Senátor Bob Dole film obvinil z toho, že glorifikuje a vyzdvihuje užívání drog. Později přiznal, že film ani neviděl. (Morien)

• - Sexuální scéna mezi Rentonem (Ewan McGregor) a Diane (Kelly Macdonald) musela být pro americkou verzi filmu upravena, aby nepohoršovala tamní publikum. (Zdroj: ČSFD.cz)