poster

Trainspotting

 • Velká Británie

  Trainspotting

 • Slovensko

  Trainspotting

Drama / Krimi / Komedie

Velká Británie, 1996, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petaspur
  ****

  Slovo trainspotting označuje snahu zavést řád ve světě chaosu. Partička edingburgburských feťáků má právě drobný zmatek v tom, co vlastně od života očekávají. Možná je jejich cílem vymanění se ze závislosti na drogách, možná chtějí prožít život pod vlivem omamných látek a možná by chtěli vydealovat balík chechtáků. Ono je to celkem jedno, protože přemýšlení je odloženo aplikací další dávky, život feťáka je pohodlně primitivní a závažné rozhodnutí lze učinit kdykoli jindy. Nemohu tvrdit, že by mne tento snímek nebavil, ale po jeho zhlédnutí mohu konstatovat, že řady narkomanů spíše rozšíří, což není myšlenka, kterou bych byl ochoten podporovat.(30.11.2008)

 • Falko
  ****

  Ewan McGregor - (Renton) +++ Robert Carlyle - (Begbie) +++ Ewen Bremner - (Spud) +++ Jonny Lee Miller - (Sick Boy) +++ Kevin McKidd - (Tommy) +++ Kelly MacDonald - (Diane) +++ Peter Mullan - (Swanney) +++ James Cosmo - (Renton) +++ Eileen Nicholas - (Rentonová) +++ Hudba: Underworld, Blur, New Order, Iggy Pop, Lou Reed a další +++ Producent: Andrew Macdonald +++(19.7.2007)

 • Spiker01
  *****

  Dlouho, předlouho jsem měl film v pořadníku a konečně jsem se jednoho dne stihl na film mentálně připravit, abych dané téma skousl. Danny Boyle tenkrát na rozdíl od Requiem for a dream dokázal natočit film o feťácích, který se vám nesnaží v prvé řadě vnutit, jak jsou drogy špatné. Právě naopak ukazuje ty pozitivní účinky, tu bezstarostnost, ten skvělý pocit, který můžete zažít a nechá to na vás, abyste dospěli k tomu poučnému závěru, že to za to vlastně nestojí, i když chvíli je to zábava. No a Ewanův výkon asi netřeba dále rozvádět...90%(30.5.2014)

 • tron
  **

  „Pichali by sme si aj vitamín C, ak by ho postavili mimo zákon.“ Nechcem urážať, hoci sa mi to určite podarí, ale neviem, pre koho môže byť kultový film, v ktorom všetci užívajú ťažké drogy a rozbijú chlapovi v bare hlavu len za to, že do nich nechtiac drgol. Myšlienka, či má zmysel život, v ktorom sa naháňame za hypotékou, je zaujímavá, hoci obohraná, naivná a detská (a rozmýšľať nad ňou prostredníctvom totálnych magorov, ktorých len takýto malý kúsok delí od bývania pod mostom, je WTF). Ak necháme bokom tieto veci, zostane (pod?)priemerný film o bande stroskotancov, ktorí si nič dobré nezaslúžia. Potešil ma koniec s útekom a herci podávajú uchádzajúce výkony (McGregor, Bremner, Carlyle aj Johnny Lee Miller sa fakt snažia, ale čo z toho, keď hrajú odpad spoločnosti?), niekoľko nezabudnuteľných scén (dve odporné výkalové + pár obludných scén s bábätkom). Po vizuálnej stránke je to solídne vypiplané, je to ostatne film Dannyho Boylea. Príbeh ma absolútne neoslovil a nebavil a drogy idú úplne mimo mňa, čiže nemám prečo dávať vysoké hodnotenie. Fakt je to kultový film??? Aby som pravdu povedal, prvý raz 21 rokov od nakrútenia som si to pozrel len preto, aby som pochopil dvojku, na ktorú som sa paradoxne tešil viac.(3.9.2017)

 • DaViD´82
  ****

  Tak si to zrekapitulujeme: Drogy jsou dobré, áno... Danny Boyle je výtečný režisér, áno... Ewan McGregor již opustil škatulku nadějného mladíka a definitivně se přesunul do škatulky "páni herci", áno... Skoti jsou cool, áno... Born Slippy, áno... Trainspotting je kult. Jasné? ÁNO! ♫ Hodnocení písničkového OST: 4/5(10.8.2007)

 • - Sexuální scéna mezi Rentonem (Ewan McGregor) a Diane (Kelly Macdonald) musela být pro americkou verzi filmu upravena, aby nepohoršovala tamní publikum. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Fotbalový tým ukázaný během úvodních titulků je Calton Athletic Club, který ve skutečnosti sestává z odborníků na závislosti. Ti byli hlavními poradci filmařů. (Morien)

 • - Pro roli mimina Dawna byla použita dvojčata, aby ani jedno z nich nebylo nuceno být před kamerou moc dlouho. Všichni herci si zvykli mezi záběry laškovat s miminy, aby se zbavili stresu z často docela těžkých záběrů. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace