poster

Trainspotting

 • Velká Británie

  Trainspotting

 • Slovensko

  Trainspotting

Drama / Krimi / Komedie

Velká Británie, 1996, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 2Pac
  *****

  Pecka po celu dobu 96 minut.Neda nam vydychnut a v kuse srsi neosuchanym humorom a vybornymi hereckymi vykonmi hlavnych predstavitelov.Exceluje najma Ewan McGregor a Robert Carlyle.Soundtrack k filmu je kapitola sama o sebe.Urcite nebude nudit ani pri desatnasobnom pozerani ;-)...drogy su holt zaujimava tema...(29.2.2004)

 • Hromino
  *****

  A to jsem myslel, že lepší (nebo aspoň stejně dobrý) kousek o drogách od dob Requiem za sen už jen tak někde neuvidím. Danny Boyle mě naštěstí vyvedl z omylu a byť jsem byl před zhlédnutím filmu trochu skeptický z toho, zda Ewan McGregor zvládne zahrát uveřitelně roli feťáka, film mě utvrdil v tom, že jsem se mýlil hned dvakrát. Čtyřiadevadesát minut uběhlo jako nic, všechny postavy mě do příběhu skvěle pohltily, vyzdvihovaná hudba je opravdu parádní a hned několik scén se mi zapsalo hluboko do paměti. Momentálně mě nenapadá jediný herec nebo herečka, jimž bych jejich postavy neuvěřil (Spud a Franco těžce vládnou), protože tohle mě dostalo snad jako žádný jiný film v poslední době. Jasná pětihvězda a doteď nemůžu uvěřit, že stejný scenárista dokázal o několik let později sepsat tak strašný scénář k Probuzení tmy...(29.8.2011)

 • Dever
  ****

  Feťáci, nič proti nim, ale feťáci. Dobrý a pravdivý snímok o svete drog, ale zas na druhú stranu ničím výnimočný a prevratný. Musím ešte pripomenúť, že Trainspotting je sprevádzaný slušným a vybraným soundtrackom, no kvalitovo sa vo všetkých stránkach na Requiem for a Dream nechytá. Drogy tu boli, sú a stopercentne ešte aj budú....(31.3.2012)

 • JohnnyD
  *****

  Kult Trainspottingu ma síce minul a nemám k nemu žiaden osobný vzťah, nemožno mu uprieť výnimočnosť, či už nenapodobiteľnej atmosféry, ľahkosti, s akou je nakrútený život škótskej sfetovanej spodiny (bez primitívneho moralizovania, naopak s veľkou dávkou ľudskosti a to všetko bez toho, aby tému drog zľahčoval) alebo samotnej réžie Dannyho Boyla, ktorý famózne pracuje tak s hudbou, ako aj vizuálom, strihom, kulisami, kostýmami...(27.6.2012)

 • Xmilden
  *****

  Proč je ten Robert Carlyle tak po čertech dobrej herec? Celkově se úžasně kouká na příběh o 5 skotských kamarádech, kteří prožívají všelijaká dobrodružství. Film je vlastně takových skotských Bylo nás 5. Dva z hrdinů berou poctivě heroin, jeden chlastá do němoty, další je totální psychouš. Pravděpodobně nejlepší skotský film po Statečném srdci. 90%(25.6.2007)

 • - Sick Boy je ve filmu posedlý charakterem Jamese Bonda, hraje ho Jonny Lee Miller, což je vnuk Bernarda Lee, který hraje postavu „M“ v Bondovkách do roku 1979. (don corleone)

 • - Celý film byl natočen za sedm a půl týdne. (Kulmon)

 • - Ve filmu se původně o práci ucházel kromě Spuda i Renton, scéna byla později vystřihnuta. (carott)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace