Byl naprogramován tak, aby sloužil veřejnosti, udržoval pořádek, chránil nevinné, zneškodňoval zločince, kteří ovládli ulici. Napůl člověk, napůl stroj, ale celý policista - říkají mu RoboCop. Obří průmyslová společnost OCP převzala kontrolu nad policejním útvarem ve městě a od té chvíle přišlo o život 31 policistů. S rostoucí zločinností je třeba něco udělat. Vědcům a technikům se ale první pokus nezdaří - jejich robot zabije omylem nevinného člověka. Potřebují něco tak dokonalého, jako byl policista Murphy - než ho gangsteři rozstříleli na kousky - ale nezranitelného. Mladému vědci Mortonovi se podaří úžasná věc - spojí to, co zbylo z Murphyho s nejmodernější technikou a na světě je RoboCop - sen každého policejního náčelníka. RoboCop předčí ve své výkonnosti všechna očekávání - při jeho neuvěřitelných akcích se tají dech a naskakuje husí kůže. Jeho dokonalost má malou chybičku, která se stane osudnou těm, kdož pod záminkou ochrany veřejné bezpečnosti doufali, že totálně ovládnou město... (INTERAMA a.s.)

LooX

Klasické a kultovní,ale ne pro mě.Asi jsem od toho legendárního Robofízla čekal víc. P.S.:Nejlepší je vidět film na VHS,která u nás vyšla v prvopočátcích filmové distribuce,jako se to poštěstilo mě.Celé je to nadabované jedním chlápkem,kterého ten film očividně nijak nebere.Má to své neopakovatelné kouzlo :-) ()

vranekt

Robocop byl snad první film, který jsem před více než 20ti lety viděl u kamaráda na videu a od té doby jsem ho viděl asi dvacetkrát a řeknu vám - jako jo! Nelze nedat 5* ()

Tomulka

Celkem slušně odvedená režisérská práce. Scény s nadsázkou a nebo s prvky humoru jsou velmi slabé, ale jak ji ž bylo psáno comix má i humorné prvky. Raději bych viděl robocopa s větším rozpočtem a s dnešními možnostmi trikové kinematografie. Ale když si vzpomenu jaký zážitek mám pokaždé když se na to koukám musím dát 4 hvězdy. PS.: Nejlepší jsou stejně vždycky ty zprávy a povedená hudba. ()

J!b

Klasika. Nemá smysl diskutovat o kvalitách Verhovenova výplodu, protože název i po tolika letech stále žije, čímž film jasně své kvality prokázal. ()

Hrobař

Policie koupená nadnárodní korporací. Hotovej kyberpunk (po anglicku cyberpunk) když chlapíkoj udělaj krom xichtu titanovo-pancéřovej krunýř. Pro fandy scífek velice dobrá volba ...a Paulík rozhodně úchyl je :-) ()

montel

Policista Alex Murphy (Peter Weller) je při jednom pronásledování několika zločinců brutálně zabit. Jeho kolegyně Anne Lewisová (Nancy Allen) naštěstí přežije. Murphy je poté začleněn do programu společnosti OCP, která řídí policii v Detroitu. Stává se z něj kybernetický organismus Robocop - policista budoucnosti. Murphymu se ale postupně začnou oživovat vzpomínky na poslední okamžiky svého života a společně s Lewisovou se snaží zločinecký gang dopadnout...První díl Robocopa je vrcholem této tvorby. Verhoeven to zvládl velmi dobře a po úspěchu bylo jasné, že pokračování na sebe nenechá dlouho čekat. V tomto případě stačí zkouknout tento počin a nikam dál už nepostupovat. Ani tohle není žádný zázrak, ale koukat se na to v pohodě dá. Kdyby ale hrál RoboCopa Schwarzenegger, bylo by to jiné kafe. 60% ()

FAxPR odpad!

můj nejvetší problém s tímhle filmem je to, že jsem ho neviděl, když mi bylo 5 (nebo tak nějak). chápu, že pro někoho je to klasika, ale dneska působí extra trapně.. od plastikového armoru robocopa (pokud namítnete, že ve star wars to je taky, tak budu oponovat, že tam je to aspoň vkusné) po načerno natřené policejní auto. dialogy taky špatné. hudba špatná. kostými mega-špatné. co považuji za plus je ten hi-tech robot/nemesis, který je vykradený z amine/manga. ()

Spike86

Průměrná béčkovitá záležitost. Navíc celkem brutálně prasácká. O inteligentní zápletce, scénáři, dialozích nebo hereckých výkonech vůbec nemůže být řeč. ()

P@\/EL

Perfektní akční film, který nabídne velice podařené akční scény, jimž rozhodně nechybí svižnost a efektivita. Sled rychlých, místy docela krvavých, přestřelek a pohotových honiček zajišťují perfektní spád celého filmu. Dále jsem ocenil některé efekty, které jsou na tu dobu docela vydařené. Postava Robocopa, napůl robota a napůl člověka, je taky velice citlivě vykreslena. Děj má hlavu a patu, konec je jednoduchý, ale působivý. ()

wrzec

Dnes již kultovní film o policajtovi-robotovi sem louskal ještě na pirátských videokazetách s mlaskajícím dabérem-amatérem, i s odstupem času můžu říct, že Verhoevenův RoboCop neztrácí ze svých kvalit nic, ba naopak. ()

Trescha

Po nějakých 15ti letech jsem to teď zkoukl znova a líbilo se mi to snad ještě víc! Na dobu vzniku,je to napěchované drsnou a krvavou akcí. ()

lukin1.1

Nepamatuju si, že bych z 80. let viděl více brutální film. Má to dobrý námět, atmosféru,... ale jinak dosti nevyrovnaný film s ne moc oslňujícími efekty. Dalo se z toho vyždímat víc. ()

teseth

Ze sentimentu dávám dvě hvězdy ale jinak ten film není nic moc. V době kdy mi bylo 10 let a viděl toto poprvé tak jsem se rozplýval blahem. Ale s postupujícími léty přišlo rychle vystřízlivění. ()

Otan

Nebojím se napsat ,že je to blbost.I kdybych nakrásně odstřihl opravdu slabé herecké výkony,bohužel hlavních hrdinů,tak nemohu odstřihnou příběh,který je smotán prapodivně.Nechápu,proč je tento film kultovní.25% ()

Raziel811

Před 26 lety skvělý film, před 20 lety zajímavý film, před 10 lety se člověk rád podíval z nostalgie a dnes? Když pominu triky, tak mnoho chyb a nepřesností, omšelá story a nijak zajímavé herecké výkony. ()

Pompeius

Už v 90. letech, kdy se o tom bavili kluci na základce, jsem to považoval za hroznou blbost. Až teď jsem se odhodlal na to podívat. A je to dobrý film, vážně. Samozřejmě provedením odpovídající své době, ale zase má v sobě takovou tu osmdesátkovou jednoduchost a syrovost, která je v dnešní záplavě 3D CGI srágor osvěžující. Verhoeven je prostě dobrý vypravěč. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

16.04.2023

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra