Fajolo

Je to silná žmýkačka emócií, až som mal často pocit, že to trochu prestrelili. Prečo ten plukovník, keď je slepý, takmer vždy presne vie, kde kto stojí a čo robí? Mám pocit, že tvorcovia filmu mnou chceli citovo manipulovať. Nepáči sa mi to. ()

PTuranyi

Výborný film ponúkajúci príbeh mladého študenta Charlieho Simmsa, ktorý nemá peňazí nazvyš a tak sa snaží privyrobiť si opatrovaním.  Tu sa jeho príbeh sa stretne s príbehom slepého zatrpknutého plukovníka Franka Sladea. Plukovníka už život nebaví a je rozhodnutý ho ukončiť na veľkolepom výlete do New Yorku. Charlie ho na tomto výlete sprevádza a nakoniec sa mu podarí vďaka svojej angažovanosti od jeho rozhodnutia odhovoriť. Charlie má však problém v škole a hrozí mu vylúčenie, pretože nechce prezradiť spolužiakov, ktorí sa dopustili vandalizmu. Morálnu dilemu sa nakoniec podarí rozriešiť s plukovníkovou pomocou. Al Pacino tu podal výborný výkon stelesnením slepého plukovníka. Aj ostatní herci svoje role hrajú výborne. a produkcia je perfektná. 90% ()

F2003F

Nádherný film. Úžasná jazda ďalším strhujúcim hereckým koncertom Pacina v precízne emočnej a zážitkovej réžii (vrelo odporúčam aj nasledujúce Meet Joe Black, u ktorého je pocitovo vyšperkovaná priam k dokonalosti), ktorá zanecháva príjemné stopy na dojme. A aj keď sa jedná o atypicky cielený príbeh snažiaci sa o strastiplný obraz života slepého so všetkými útrapami aké hendikep na psychiku obnáša tak vo výsledku pôsobí byť vždy len milým obrazom krásnych zákutí ľudskej mysle, starnutia a bežnej nespravodlivosti a prefíkanej krutosti spoločnosti voči sociálne znevýhodneným. Scenár je úchvatný natoľko, že sa mu dá bezproblémov odpustiť celková naivita a vyspytateľnosť. Scent of a Woman oplýva pamätne hrejivým čarom súladu žánrovo napovrchu zvyčajného príbehu skryvajúceho v hlbinách dôležité myšlienky a zdelenia s po každej stránke výborným remeslom na čele s najlepším hraním slepej postavy, ktoré ľahko zatieni aj Raya. ()

sospik

Tenhle film o prskajícím slepém veteránovi mě zase tolik nenatchl. Příběh je o klukovi, který si přivydělává jako opatrovník. Reakcí na inzerát se rozjíždí celkem zajímavý kolotoč událostí, kde Al Pacino excelentně podává svoje herecké umění. Je to zlomený muž, který chce spáchat sebevraždu, ale před tím si chce ještě užít v NY, letenky první třídy, limuzína, nejlepší hotel, večeře, jízda v červeném Ferrari.. jenže je tam i kluk. Viděl co vědět neměl a teď se rozhoduje jestli to práskne. Pokud to neudělá, vyrazí ho ze školy a zhroutí se mu život. Plukovník se nezabije, kluka nevyhodí a stanou se skvělými přáteli na celý zbytek života :)) ()

Tomulka

Z mé strany tak trochu neobjektivní komentář raději vynechám. Al Pacino a mé v nímání jeho hraní je tímhle filmem pouze podpořeno. Pro nezasvěcené- on podle mně nehraje on se do svých rolí vtěluje stává se těmi postavami. Tento příběh mu jen nahrává k dalšímu perfektnímu hereckému výkonu. ()

ananke

Jedinečný snímek, a to od prvního tónu hudby po závěrečné "vdechnutí" vůně ženy. Pokud někdo čekal, že půjde o další průměrný nebo obyčejný film, musel být zklamaný. Nejen díky skvělé hudbě a režii, ale především díky neopakovatelnému výkonu Al Pacina, který je snad nejpřesvědčivěším hereckým výkonem vůbec. ()

wallabia

Můj velký oblíbenec Al ve filmu, za nějž dostal Oscara ? Má očekávání, přiznám se, byla velká...žel bohu, následně nenaplněná. Mám obrovskou slabost pro Alovy oči a za ně také dávám část hodnocení, protože v tomto filmu jsem si jich užila dosyta a bylo na co koukat, ač slepé, přesto toho spoustu vyjadřovaly... Ale stěžejní byla scéna s tangem v restauraci, dámy a pánové, tak rajcovní tanec se jen tak nevidí ! I za něj přihazuji bod, neboť film sám o sobě mi nic nového nepřinesl, scénář byl předvítalný a mám pocit, že téma už stokrát omleto. ()

Poga

Klasika. Brest predviedol umnú, citlivú réžiu, ktorú si výborný scenár priam žiadal, aby film neskĺzol do klišé. Al Pacino dostal za svoju rolu Oscara a právom, podal perfektný výkon. Silné téma, kvalitné spracovanie, výborne herecké výkony. Veľmi silných 80% ()

raru

Al je jednoznačne dobrý herec,no nepatrí medzi mojich obľubencov.Herecký výkon,aký podal ale v tomto filme, je podľa môjho názoru najlepší v jeho dlhej kariére.Vynikajúci film,ktorý môžem len doporučiť. ()

Tominko12

Úsmevný, silný, trpký, ale pritom tak krásny film, ktorý je naozajstnou klasikou, aká sa už len ťažko momentálne dá natočiť. Od prvého momentu, ako Al Pacino sedí vo svojom kresle ma zelektrizoval a to sa opakovalo aj pri ďalších scénach. Na plný počet mi k tomu ešte niečo chýbalo, avšak tango v kaviarni bol pre mňa jeden z najsilnejších a najkrajších momentov vo filme zároveň. Klobúk dole, pán herec. ()

Wolfvater

5772 hodnocení k takovému filmu starému 22 let? Na co čumí všichni ti znalci, když na něco tak skvělého ne? Na hraně zítřka má za takovou chvilku o 3 tisíce hodnocení více a přitom v porovnání s tímto filmem je to (při vší úctě, nechci hanit) úplná 3,14-čovina. A já jsem blbec největší, že mi něco takového unikalo tolik dlouhých let! Bude mi ctí být ve fanklubu tohoto úžasného snímku, něco už z předchozích vyhodím, protože toto nesmí chybět! Al Pacino, ach jak já ho nemám rád, slizouna jednoho! (Jen mé subjektivní hodnocení, prostě někdo vám není sympatický a nevíte ani pořádně proč.) A tady mu skládám poklonu největší! Kdyby za nic jiného, tak za tuto roli je to génius. Ale to neznamená, že ho teď snad žeru! :)) Jen ho prostě najednou neumím vidět tak nesympaticky, jako dosud. No uznejte, kurňa, že to už musí být pecka, když tak teču! Tak se na to, kurňa, taky podívejte a dejte tomu o hvězdu navíc, věřím, že si to ten film zaslouží! ()

BetyFr79

Al Pacina zbožňuju. V tomhle kousku je ale opravdu naprosto vynikající. Výbornej. Všechno mu to věřím a cítím s ním a rozbila bych všem těm darebům držku :-) Úctyhodný výkon a zasloužená odměna pro Ala. Chris O´Donnell je milej kluk. Ti hodní se vždycky hrají hůř, ale on to zvládl se ctí. Pozorovala jsem ho celkem důkladně a ano, můžu prohlásit, že takhle by měl vypadat šikovnej mladej kluk, kterej má hrdost a vůli. Skvělej film, skvělý výkony, gratuluju a tleskám (i po letech) :-) ()