Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když přijíždí podplukovník Frank Slade (Al Pacino) do New Yorku, je právě víkend Díkůvzdání. Chce si v tyto dny opět užít života na vysoké noze - vybraná jídla, nádherné ženy, vozy se šoférem a apartmá v hotelu Waldorf - Astoria. Slade je skutečně originální drsný chlapík, který má v sobě něco z básníka. Těžko se ale vyrovnává s tím, že nedávno oslepl. Na jeho cestě ho proto doprovází student Charlie Simms (Chris O'Donnell). Je to slušný mladík, který se však ocitl na svízelné životní křižovatce. S Frankem projde školou života a zažije něco, co se dá prožít jen jednou. Jejich drsná, objevná a často až přemrštěná dobrodružství, je oba navždy změní. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (494)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Takhle uvěřitelně zahrát slepého člověka, to jsem snad ještě neviděla... Ten jeho nepřítomný pohled, to tápání, přestože Al Pacino narozdíl třeba od Jamieho Foxxe skoro vůbec nenosil černé brýle, takže během hraní normálně viděl... Neuvěřitelné a uhrančivé. Pacinův herecký koncert koncertů místy ale bohužel kazí trochu vláčná režie a prokouknutelný scénář, kvůli kterým nemůžu jít s hodnocením výš, než na poctivých (velmi dobrých) 80%. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Neviděl jsem původní italskou verzi, takže nemohu srovnávat. Ale díky tomu alespoň mohu konstatovat, že se tento americký remake nadmíru vydařil. Chris O'Donnell tady předvádí životní výkon (kam se hrabou všichni ti Batmanovští Robinové, nebo Dumasovští D'Artagnanové) a Al Pacino opět rozehrává jeden ze svých excelentních hereckých koncertů. Jeho pojetí slepého důstojníka je natolik věrné, natolik hrdé a hluboké, že mu divák nejen onu slepotu skutečně uvěří. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Překrásný film. Neuvěřitelně upřímný a citlivý. Al Pacino si tady to ocenění Oscarem zasloužil naprosto po právu. Nechápu, kam na to herectví chodí. Tak skvěle zahrát slepce. Já jsem mu to nejenom věřil, ale i jsem s ním soucítil. Zajímavé je i to, že podle názvu byste čekali cokoliv, ale takovéhle drama určitě ne. Ten film je nejenom neuvěřitelně lidsky natočený, on v sobě skrývá i celou řadu obrovských pravd. Třeba ten překrásný závěrečný monolog, co tam Al Pacino na konci filmu pronesl, to mě vyslalo šíp až hluboko do srdce. To bylo něco tak překrásného...Kéž by se podle toho všeho odvíjel i samotný svět. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Emoční rozmrdávačka v největší kvalitě. Závěrečnou řeč Al Pacina bych vytesal do kamene a ten bych pak ukazoval všem moralistům, pokrytcům a maloměšťákům. Al Pacino zde předvedl doslova zlatoolympijský herecký výkon. Při scéně kdy nasává Al Pacino vůni žen se mě vybavilo, jak některé dámy za komunistů používaly tehdá módní sovětský parfém a když se postříkaly touhle chemickou zbraní a prošli se pak po Václaváku, tak naše nejslavnější náměstí bylo na týden toxicky zamořeno. Tam kdyby tenkrát chudák Al nasál, tak by svět přišel o jednoho z nejlepších herců téhle planety. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Bo Goldman .. Je mi jedno jestli se někomu zdá (nebo dokonce je) příběh (ne)věrohodný a konec slabý nebo kdovíjaký.. Pro mně rozhodně není. ___ Působivý snímek, na němž mne poutalo něco nepopsatelného už od začátku a okamžitě po prvním zhlédnutí jsem si jej zamiloval! Výborný scénář, režie a herecké výkony jsou už jen třešnička na celkově výtečně silném a propracovaném dramatu. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (25)

  • Všimněte si, že během tanga přichází Donna (Gabrielle Anwar) v některých záběrech o náušnice. Během chvilky můžeme vidět nad hlavními představiteli i mikrofon. (don corleone)
  • Al Pacino povie "hoo-ah" alebo jeho variácie počas filmu presne desaťkrát. (m.a.t.o.)
  • Chlapecká škola Baird, kde studoval Charlie (Chris O'Donnell), je ve skutečnosti jedna z nejstarších dívčích škol v USA - Emma Willard School. (casyy)

Reklama

Reklama