Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

• angličtina The Magic Receiver (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternativní 101 min)

Mach a Šebestová, kreslené postavičky Adolfa Borna ze seriálů, které si oblíbilo už několik generací, se rozhodnou poznat svět lidí. Kouzelné sluchátko splní i toto přání a tak se ti dva, i se psem Jonatánem, ocitnou znenadání ve vilce malého města, kde žije babička s vnukem Jakubem. Docela sami, protože Jakubovi rodiče jsou služebně v Číně. Sluchátko umí hotové zázraky, jenže to, co je v seriálu docela běžné, může mezi lidmi natropit hotový zmatek. Do školy nelze jen tak přijít, nové žáky musí někdo z dospělých přihlásit a už vůbec ji nelze nechat zmizet. Savojská královna musí opustit trůn jen proto, že si Šebestová chtěla sáhnout na její korunu a proměna lidí ve zvířata či neandrtálce budí hotové pozdvižení. Dokud je sluchátko v rukou obrýleného kluka a děvčátka s červenou mašlí, lze všechny omyly do jisté míry rychle napravit. Horší je, když se dostane do nepovolaných rukou... (oficiální text distributora)

MMR

Vždyť to není strašný, ba naopak, mě se to velice líbilo a shlédl jsem to již několikrát. Převedení kreslené pohádky do reálné podoby mi zde celkem sedlo, a místy jsem se pěkně pobavil :-) ()

liborek_

Tak tohle pro mě byl dost nepříjemný šok... i když se to vlastně dalo čekat. Převedení kresleného seriálu do hrané podoby bývá skoro vždycky osudný krok do propasti. Zde ta propast byla navíc hodně hluboká... Příšerný scénář, příšerné herecké výkony a celkově kameňákovský přístup totálně zničil jeden z klasických pohádkových seriálů, v němž praštěné gagy vyznívají roztomile, narozdíl od tohoto pokusu, kde jsou vyloženě trapné. Když už se tvůrci chtěli dostat do kin, měli vytvořit celovečerní animáč a ne tuhle slátaninu, z níž číší spíše nepříjemný šustivý odér snadno vydělaných peněz. ()

Phobia

Nevím, co bych na to říkala jako dítě, ale jako dospělou mě napadají samá sprostá slova, související s pohlavními orgány a jejich provozem... Hvězdičku a 10% dávám jedině proto, že jsem tu 3,14čovinu odmítla sledovat celou (v zájmu svého duševního zdraví) a přijde mi tedy nefér udělit odpad. ()

Hromino odpad!

Vorlíček se snažil udělat z úspěšného seriálu i úspěšný film, který by všichni obdivovali, ale místo toho po něm neštěkl ani pes. Nedivil bych se, kdyby po Vorlíčkovi za tento film hodili při Českém lvu botou, jelikož tohle je kravina, která nezná mezí. Opravdu. Mach a Šebestová se dostanou do reálu se svým sluchátkem, Jonatánem a kdoví čím ještě, aby druhým čmuchali za zadkem, nechali si ukrást sluchátko od gaunerů a mít gangsterské nápady svých spolužáků? A do toho ještě špetka toho "zdeňko-troško-kameňákovského" humoru?! Z toho vám nemůže vyjít nic jiného než odpad! Hrozní herci, hrozný scénář, hrozný děj. Děs, běs, odpor, hrůza, stupidita, konina, kravina... no, to by stačilo. Pan Vorlíček by si měl raději užívat stáří a kochat se svými díly, které opravdu za to stojí, nikoliv se vysilovat a hazardovat se zdravím svým i se zdravím televizních diváků. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +občas se tu najde pár zábavných fórků (pousmál jsem se 2x)tolik herců pro tak ubohý film se na jednom místě už asi nikdy nesleze (Zázvorková, Kabátová, Nárožný, Lábus, Landovský, Jandák, Somr, Kraus, Molavcová, Klepl), fakt to je důvod proč se na film podívat -a je to taky asi jedinej důvod, mizerné technické zpracování a efekty(to už Arabela zvládla líp), primitivní masky, otřesná hlavní písnička převedená do techna!?!, a především tlupa neherců v podobě všech zůčastněných pod 10 let (tzn. skoro polovina herců), kdo proboha dělal ten casting?/// Takovouhle šílenost dokáže natočit málokdo. A Václav Vorlíček myslím ani nevěděl co točí (tohle je asi nejslušnější věta která mě napadla). Fakt si nedovedu představit koho napadlo, tuhle látku převest na plátno. Co to bůde přístě? Rákosníček? Ještě si tak dokážu představit Maxipsa Fíka na styl Beethovena, ale tohle. Raději už víckrát ne a pokud náhodou ano, tak pořádně. Nebýt herců, tak si snímek nezaslouží aní 1*, natož 2./// Celkem 36%/// ()

Disk odpad!

Jako teenagerovi se mi tento výtvor líbil. Po osmi letech však mohu zodpovědně prohlásit, že se Vorlíček s Macourkem na stará kolena dočista pomátli. Z filmu, který měl obrovský potenciál stát se klasikou, se vyklubal paskvil s nesympatickými dětmi a totálně se znemožňující starou hereckou gardou. Scénář je totálně šílený, režie neexistuje a "filmu" jako celku chybí nadhled. Humor je totiž určen pro nejmenší publikum, pro nás, kteří jsme vyrostli na večerníčkovské klasice, tu nic není. Velký problém navíc spatřuji v čínské koprodukci, která do do projektu vstoupila uprostřed realizace a na výsledku je to dost znát. A co ta zprzněná úvodní a závěrečná písnička?! Luboš Fišer se obrací v hrobě. Strašně dementní film, který dělá ostudu geniální předloze. ()

Ruut

Vorlíček podle mě točil dobré filmy naposledy v sedmdesátých letech. jistě pak přišel ještě s dvěma úchvatnými seriály. Ale ruku na srdce. Co je na jeho filmech nejzajímavější? Samozřejmě vždy na nich makal československý herecký výkvět ale hlavně jsou to dokonalé a i po letech kouzelné triky. Kouzelné sluchátko je velmi levná produkce která nemůže výpravou oslnit. Hodně ji ještě schazuje zoufalá kamera na úrovni téměř domácího videa. No naštestí se na to dá koukat. pořád se něco děje a málokdy to sklouzává vyloženě k trapnosti. Takže ucházející oddechovka na jedno odpoledne. 50%. ()

Adam Bernau odpad!

K pláči. Na pěst. Bezmocný vztek. Večerníčkova noční můra. Jestli to viděl, musel si to házet. Sice si vůbec nedovedu představit dobrou "adaptaci" Macha a Šebestové, ale v tomto případě jde o zbytečné starosti. Srovnávat tuto trapnou tupou břečku s originálem naprosto nelze. Demence obsahová i zpracovatelská je zde do nebe volající. Porno. Lobotomie. Urážka. Loupežná vražda. Už název je zlověstný ("kouzelné sluchátko" místo utržené). Angllický titul "Max, Sally and Magic Phone" vhodně ilustruje nivelizaci charakteru původního díla (resp. jakéhokoli charakteru). Pokud jde o herce, nikdy nezapomenu na představitele Macha - ten klučina byl naprosto zoufalý, prostě jen prováděl úkony. Něco takového jsem před tím ani potom neviděl. Otřesný zážitek. (Marigold správně poukazuje na Cimrmanovo "oživlé dřevo" - bez nadsázky.) Ale nehaňme děti bez talentu. To režisér Vorlíček by se měl oběsit. A Macourek? Prznitel a vrah vlastních dětí. Nejvíc zamrzela účast Nárožného, který svým géniem kdysi dal život věčným žákům 3.B a spol. Pět hvězdiček ovšem dávám Oskarovu spásnému referátu. ()

mzss1

Tehdy, když jsem byl mladší tak mi to zas tak strašné v TV nepřišlo, ikdyž uznávám, že je to bláznivá slátanina. Film měl výhodu, že vůbec nenudil a měl vtipné momenty, jinač opravdu vysoký podprůměr no. 30% = ** ()

Frajer42 odpad!

Tuším, že jako dítě jsem četl stejnojmenou knihu a ta se mi zamlouvala rozhodně více. Tvůrcům snad muselo být jasné, že jako celovečerní film to nemohlo fungovat. Těžko říct zda je zde horší Mach a nebo Šebestová. Václavu Vorlíčkovi se poslední dobou vůbec ve filmu daří. Naštěstí jsem na obsah tohoto filmu už totálně zapomněl, takže vlastně ani pořádně nevím za co ten odpad dávám. ()

Spinosaurus

Vorlíček nám po temných německých pohádkách předložil toto. Kvality tohoto filmu jsou rozporuplné, ale myslím si, že způsob, jakým s tímto filmem naložili zdejší uživatelé, není správný, protože film je určet především pro děti. Dávám tomu 4 hvězdičky s tím, že přehlédnu to, o čem se tu za chvíli zmíním. Zde se totiž v nejtvrdší formě ukázaly všechny neduhy polistopadové kinematografie. Vorlíček se při honbě za financemi spřáhl doslova s ďáblem. Tím satanem je Čína. Čínská ko-produkce ten film totálně zdevastovala a tak se místo na zloduchy Voráčka a Pažouta musíme koukat na záběry z Pekingu, velkou čínskou zeď a další čínský sračky. Když už se Vorlíček potřebuje s někým spojit, měl by to udělat se starými dobrými Němci, protože se celkem osvědčili a alespoň je jejich kultura nám bližší. ()

Zodd

Dvě večerníčkové legendy vylezou z TV ve formě Harryho Pottera a Pippi Dlouhé Punčochy a svou kresleňáckou naivitou “terorizují” okolí. Co, nový Králík Roger? Nééé. Jedna z nejpodivnějších věcí vůbec, byť s více nápady než mnoho z konpemporární české kinematografie dohromady. Vždyť i ta vyhulená zvučka by mohla suplovat teremin v Midsomeru. ()

Marthos

Kouzelné sluchátko to s přáním režiséra Vorlíčka tentokrát přepísklo. Kradu, kradeš, krademe. Blbneme. A trpíme. Proč se tohoto komplotu musela zúčastnit i legendární Zita Kabátová? Možná netušila, že nejde o večerníčkovské příběhy . . . ()

LoLaa

Celkem příjemná pohádka převedená z animované verze do hrané s nicmoc hereckými výkony, jež však vůbec nevadí mladšímu publiku, pro které je snímek určen. Viděla jsem ho už poněkolikáté a vždycky jsem se u některých scén dokonce pobavila. "Chutná to jako autobaterie.." :DD ()