Říjen 1957. „To" se probouzí a městečko Derry ve státě Maine už nikdy nebude jako dřív. Stephen King vdechl život ztělesnění veškerých dětských fóbií a obav a vystavil sedm dětí zlovolné síle, která na sebe bere nejrůznější podoby včetně klaunské tváře. Děsivý klaun (Tim Curry) žije v městské kanalizaci, odkud se vydává lovit a zabíjet. O mnoho let později se ti, kdo přežili, jako dospělí vrací skoncovat s další vlnou jeho bezuzdného vraždění – už jednou provždy. (Magic Box)

SharpChick

Shrnuto podtrženo je tohle jen další nedotažený film vycházející z Kingovy úžasné knížky. Celý náboj literární předlohy ubíjí především zkrácené a místy nenavazující scény - většina záběrů je naprosto vytržena z kontextu knihy a proto působí tak nějak zvláštně. Hodnotu filmu zvyšuje především přítomnost Pennywise, jehož přímo dokonale ztvárnil Tim Curry - každý jeho výstup je naprosto jedinečný a roztomilý. Dětská linie příběhu totálně přebíljí tu dospěláckou, a to jak atmosférou, tak hereckými výkony a dokonce i zábavností. Rozpačité dojmy jen umocnil trikově nezvládnutý a nepochopitelný závěr... Ale na to, že to vychazí z tisícistránkové knížečky, tak pořád celkem solidních 60% ()

john.h

Videl jsem to nekdy celkem jako malej kluk na Nově a moc se mi to líbilo. Teď jsem to viděl po letech a pořád paráda. Mám rád takovýhle styl hororů, které se v poslední době moc netočí, snad jen s výjimkou Pokoje 1408, který je shodou okolností také podle předlohy Stephena Kinga. Před lety bych dal pět hvězdiček, ale dneska to je přecejenom na čtyři poctivé hvězdičky vzhledem k některým lacině vyhlížejícím efektům hlavně na konci filmu, které se však dají prominout, protože se jedná o televizní film. Naopak, některé efekty byly slušné, přestože se jedná o televizní snímek a snímek natočený v roce 1990. ()

coco.brice

kdo cetl knihu tak se u tehle zalezitosti musi docela bat,je to fakt strasny ale tak jak má být:-),bohuzel..takhle dojebat takovou predlohu...uf... ()

Rodin

Obsahuje lekací scény. Jenže to je asi tak všechno, atmosféra se příliš často tříští a závěr je opravdu vcelku úsměvný. Na rozdíl od knihy je tohle takový na dvakrát zalévaný pytlík čaje. ()

strixa

Kdybych nečetla knihu, nevim, kolik bych dala hvězdiček. U toho filmu mě nejvíc štve právě to, že občas naprosto nesmyslně vynechává nejpodstatnější části knihy (i když jinak se jí celkem drží). Takhle to vypadá, že To je klaun - což mi příjde neodpustitelný. Ale vzhledem k tomu, že kniha je dokonalá a neuvěřitelně atmosférická, měla jsem tendenci hledat v tom filmu to samý - a asi platí, že kdo hledá, najde. Kdo nehledá nebo nechce najít, nenajde. Přece jenom, svůj hrnek s klaunem jsem přestala používat až potom, co jsem to viděla, ne už po přečtení. ()

hero_bk

Pro někoho, kdo nečetl knížku, to možná může přijít zmatené, ale já to hodnotím jako zdařilou adaptaci, lepší než byla knížka. Kingova předloha se mi totiž až tak nelíbila, ale tady byla v podstatě akce rozmělněna do celého filmu, King zřejmě vyčerpal všechny způsoby smrti a zastrašení, které ho napadly atd. Rozhodně bych film nezatracoval, i když neobsahoval všechno, co knížka, ale to snad ani nejde, a ani by to nebylo žádoucí. A tak jenom dodám, že mi chyběla scéna orgií v kanalizaci, která mi přišla v knížce geniální a zvrácená současně.... ()

Čiban

první hodina byla dobrá ale ten zbytek nestál za nic až na ten závěrečný fight.. -bylo to moc dlouhé 3/5 ()

Knor

JAko malý jsem viděl kousek a měl jsem dost, takže jsem až doteď měl film vrytý jako děsivou záležitost. První zhruba polovina filmu je nepříjemná, Pennywise je opradvu děsivý a navíc já osobně nemám z klaunů vůbec dobrý pocit, což zážitek z filmu trochu umocnilo. Co mi ale hodně vadilo byli herci. Ti děti ještě celkem ušli, ale jako dospělí předváděli otřesné věci. Hororová atmosféra se převést z knihy nepodařila, místy to bylo hodně utahané a závěr tvůrci vyloženě zpackali. Jsem trochu zklamán, protože jsem po těch letech na zubatého klauna fakt těšil. Myslím si, že si,,TO'' taky zasloužilo schopnějšího režiséra a ne břídila, který stvořil jeden z nejhorších filmů co jsem viděl - Halloween 3. Možná, že potom by výsledek byl mnohem lepší. Ale na ,,TO'' už je pozdě.... ()

Zombiepod

Jedna z úctyhodnejších adaptácií Kingových románov, bohužial len vo veľmi chabom spracovaní. Film priam trýzni diváka svojou ukrutne dlhou a nudnou stopážou, pritom príbehovo je v skutočnosti celkom zaujímavý. Najväčším problémom ale je, že je tu všetkého "knižného" až príliš, čo úplne potlačilo hororové pôsobenie filmu a odstránilo akúkoľvek atmosféru. Ako dráma a spomienky na detské traumy v podaní nie príliš presvedčivých hercov ako-tak obstojí, ale hlavná pointa je vybavená až príliš rýchlo. Pennywise strach nenaháňa a keby sa nepremáham, tak pri tom pravdepodobne zaspím. Moderný remake v rukách schopného režiséra s nápadmi by jednému z najpopulárnejších Kingových hororov určite prospel viac ako táto ťahanica. ()

Marty7CZ

tak tohle mě vždycky vyděsí do bezvědomí!!! ten šašek je fakt hnuj hnusáckej a atmoška je vlekle nepříjemná, jedno z nejlepších zfilmování strejčka Kinga! ()

acn odpad!

Nejlepší kniha převedená do největší kokotiny. Jestli TO může být čímkoli, tak je určitě tímhle TV filmem. Tady by nepomohla ani Želva. ()

J.e.r.e.c

Tohle si chudák Stephen nezasloužil. „To“ mám z jeho knížek nejraději, ale film je učiněná hrůza. Ovšem nikoliv proto, že bych u něj umíral strachy. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Jste se třásli strachy? Jste nemocní? :D Áno, horor u děcek funguje jinak než u dospělých, ale tohle bylo 3 hodiny dlouhé nic. ()

crap

Též zmíním ten fakt, že jsem TO poprvé viděla jako dítě v TV (s nejlepší kamarádkou, když jsme u nás doma přespávaly).. a jak už tu bylo párkrát řečeno, věřte, že tohle se vám do paměti zaryje. Tim Curry je tu k nepoznání (i herecky) a na TV film mi TO vždy přišlo nadprůměrné. Scény jako krev řinoucí se z odtoku v koupelně, náhodně se vyskutující balónky bez majitele, zprvu neškodně vyhlížející klaun vykukující (a lákajíc děti) z postranního kanálu chodníku, posléze se měníc v čiré zlo se špičatými zuby a zarudlými oči.. to vše mě děsí po dlouhá léta a zakazuji si to vybavovat. Pravda, knihu jsem sama nečetla, ale starší sestra mi ji (v rámci večerní "srandy" společného dětstkého pokojíčku) předčítala před spaním než jsem viděla film a musím říct, že mě vyděsil ještě víc než samotné čtení. Asi to bude Kingovým zdlouhavým popisováním všeho, což mě osobně vždy začalo dřív nebo později nudit. Tenhle film to vše vyobrazuje tak nějak surově a přitom tajemně. Navíc, hororové příběhy zahrnující dětskou naivitu a (ne)důvěru v sobě vždy nesou takové zvláštně svírající pocity.. Abych to shrnula: klauni, kanály, stoky, chodby vodovodů, červené balónky, veřejné vykachličkované sprchy.. to vše je po tomto filmu na mém seznamu 'nežadoucí'. ()

celticek

Kniha je na jasných 5 hvězd, tento tv film mě bavil v první části. Děti to dobře zahráli. Jejich dospělé verze ale bohužel už ne. Kinga je těžké číst, nato natočit. Jsem zvědavý na verzi z roku 2017. ()

Kingův horor To konečně míří do kin

Kingův horor To konečně míří do kin

04.07.2016

Hororový román To už se dočkal tříhodinové televizní adaptace, studio Warner Bros. se jej ale od roku 2009 snaží poslat přímo do kin. O režii se chvíli zajímal Guillermo del Toro (Hellboy) a v červnu… (více)