Dramatická cesta slavné německé vzducholodi přes oceán. V roce 1937 americká vědma předpoví katastrofu německé lodi Hindenburg a pošle svůj dopis na německé velvyslanectví. Nacistická propaganda však chce dál demonstrovat sílu budoucí všemocné německé říše. Proto s obrovskou vzducholodí Hindenburg vyšle z Frankfurtu zároveň také muže z rozvědky. Ten má zajistit bezpečnost letu i všech cestujících. Brzy se mu skutečně podaří na vzducholodi odhalit sabotáž. Vzhledem k nepředvídaným okolnostem při přistání se mu ale nepodaří katastrofě zabránit… Výpravný film, který získal zvláštní Cenu Akademie za nejlepší vizuální efekty a zvuk, se inspiroval známou tragickou událostí a využívá archivní materiály z cesty vzducholodi Zeppelin LZ-129. (Česká televize)

vitekpe

Mene nez 3 hvezdy si to nezaslouzi, ale "Letiste" ani jine podobne kvality se dosahout nepodarilo...aneb dobrodruzny velkofilm o katastrofe vzducholodi Hindenburg, slusne obsazeny, dlouhy. ()

Han22

Hindenburg je na dlouhé dekády dopředu poslední film, který vyhrál Oskara za efekty a který jsem nikdy neviděl, takže jsem ho už před lety marně sháněl. Problém filmu je, že člověk ví, jak to dopadne a taky že výbuch trval jen pár minut, takže jak zaplnit prostor před tím? Robert Wise zvolil formu thrileru, kde šéf bezpečnosti hledá sabotéra a zároveň klasické katastrofické schéma ala Letiště, tedy plejádu více či méně (ne)zajímavých postaviček. Nebylo to špatné, ale rozhodně to nebylo skvělé. Slušní herci, trošku napětí, ale poměrně nijaké postavy a hlavní hrdina má své chvilky, ale nakonec se zachová jako naprostý idiot (SPOILER: Nechat sabotéra pobíhat volně po lodi jen proto, že sympatizuji s jeho odporem k nacismu?). Finální ohnivé peklo mohlo být působivé, ale režisér přepl do černobílé a nastříhal do toho dokumentární záběry... čili přesně to co nesnáším na starých válečných filmech. A ten Oskar za efekty... no jako pár pěkných záběrů na vzducholoď, ale nic víc, hádám že v roce 1975 nic lepšího nevzniklo. 3* si to zaslouží, ale nic víc. ()

Alf

autentické záběry mi připadaly vcelku funkčně použité, jen jsem nechápal jejich zastavování.... ()

bobstock

Titanik nebes z nacistické říše, který dost možná vyhodil do vzduchu atentátník z odporu proti Hitlerovi. Vizuál na tehdejší dobu moc pěkný. 65% ()

aLPaC

Na dnešní dobu už docela nuda a ten konec kombinující dobové němé záběry se záběry natočenými mi připadal trapný. Docela by se hodil remake. Na něj bych byl zvědavý. ()

lukano

Hindenburg byl zřejmě jedno ze dvou doposud největších vzdušných plavidel postavený člověkem. A tak zcela zaslouženě se Hindenburg objevil ve velkofilmu a zařadil se mezi obry, jako byl např. Titanic, tentokrát však ten létající. Velmi dobrý film s George C. Scottem a na rok 1975 s velmi zdařilými filmovými triky. Dějově se jedna o jednu z cest, co mohlo vést ke katastrofě a k samotnému zániku Hindenburgu. Spekulací je totiž víc a stoprocentní příčina nebyla nikdy nalezena. Ať je to tak, či onak, o autentičnosti samotného závěru filmu nebude jistě nikdo pochybovat. Tento film hodnotím 95 %. ()

zdeny99

Prvních 105 minut je šílená nuda, kdy se jen každý s každým vybavuje na palubě vzducholodi. Pak se to najednou zlomí, když Hindenburg bouchne. [381. hodnocení, 32. komentář, 65%] ()

Rathalos

The Hindeburg je katastroficky film,ktory mohol patrit k spicke v tomto zanri,no vacsinu casu sa viac-menej nic nedeje,nuda a az ku koncu nejaka ta akcia,aj to su len autenticke zabery,takze nie prave najlepsie spracovanie tejto smutnej udalosti,ale dam dve hviezdicky aspon za zaver...:-) ()

Evzeni1

2. DABING V českém znění: Jaromír Meduna - George C. Scott (Franz Ritter), Jiří Čapka, Martin Zahálka, Jiří Plachý - Charles Durning (kapitán Max Pruss), Martin Velda - William Atherton (Karl Boerth), Zuzana Skalická - Anne Bancroft (Ursula von Reugen), Vladimír Fišer, Martin Kolár, Bohuslav Kalva, Miroslav Saic, Jaroslav Kaňkovský, Luděk Čtvrtlík, Vladimír Čech, Daniela Bartáková, Jaroslava Brousková, Radka Malá, Antonín Navrátil, Jiří Valšuba, Libor Terš, Ludvík Král, Milan Bouška, Jaroslav Horák, Zdeněk Hess, Karel Richter, Jan Hanžlík, Helena Brabcová, Petra Hanžlíková, Jan Škvor, Radek Škvor, Filip Jančík (titulky) a další Překlad: Zbyněk Skřivánek Zvuk: Richard Tomíček Produkce: Ivana Prejdová, Martin Kot Úprava a režie: Filip Jančík Vyrobil: CET 21, spol. s r.o. ve společnosti Produkce a.s. © 1999 ()

curil

Na film se už dnes dívám pomalu jako na film   pro pamětníky. To už je let, kdy jsem ho viděl   poprvé. Vzducholodě mají pro mě své kouzlo a   George C. Scotta obdivuji. Proto možná až tak   nekritické hodnocení, ale pobavil jsem se znovu   dobře. ()

ostravak30

Hindenburg by mohl být ještě lepším filmem. Ale to by musel obsahovat dramatičtější a zajímavější děj, který by se nesměl omezovat čistě jen na závěr. V průběhu snímku sledujeme snahu odhalit pokusy o sabotáž, ale ten není úspěšný. Filmaři nám nabízejí teorii, že právě díky tomuto odhalení dochází k výbuchu. Samotný výbuch, a nejen ten, doprovází archivní záběry, což jistě není na škodu. Ale dvouhodinový let, doplněný o různě zajímavé postavičky, si nevystačí s celými dvěma hodinami. A ani autentické závěrečné záběry to nezachrání. ()

buchannon

Nekonečně ubíjející film, bezbřehá nuda, plné nekonečných keců a děj téměř žádný. Celou dobu jsem jen čekal, až se ona veleslavná vzducholoď zřítí a nakonec jsem se onoho slavného finále dočkal, a musím říct, že jsem si tenhle superspektákl mohl klidně odpustit. ()

PTuranyi

Slušná historická dráma vylepšená špionážnou hrou, v ktorej plukovník Franz Ritter musí odhaliť záškodníka medzi cestujúcimi. Produkcia je kvalitná hoci nesie pečať doby svojho vzniku dáva filmu napínavú atmosféru. Samotný príbeh síce neprináša žiadne prekvapivé zvraty je vyrozprávaný dobre a pútavo. George C. Scott v hlavnej úlohe je tvrdý chlapík so srdcom na správnom mieste. Použitie originálnych záberov dodáva filmu určitú autenticitu. 75% ()

Chlo0opek

Spekulace na to, jak katastrofa zkázy této vzducholodi mohla proběhnout. Ale děj samotný je přece jen slabší, takže hodbnocení také slabší 3*. ()

Sa.sa

Vzducholoď je nádhera sama o sobě a co potom Hindenburg.... Je to krásný pohled na pravěk létání, které bylo v té době luxusem a potěšením... Jinak bylo šílenost naplnit vodítkem místo helia... 😢😢😢 Njn prostě ty zmrdi z Ameriky na něj měli monopol... Kdyby ne tak létá dál a dál... Jinak vizuální efekty a zpracování se super na rok 1975... Mrazení a zděšení ukazují autentické záběry na konci vč dobového komentáře... Jj muselo to být nejen dechberoucí, ale i neuvěřitelné 🤔 ()