Reklama

Reklama

Luboš Fišer

Luboš Fišer

nar. 30.09.1935
Praha, Československo

zem. 22.06.1999 (63 let)
Praha, Česko

Biografie (2)

Luboš Fišer se narodil 30. září 1935 v Praze. Skladbu studoval u profesora Emila Hlobila na pražské Státní konzervatoři (1952 – 1956) a na HAMU (1956 – 1960). A od roku 1960 byl hudebním skladatelem z povolání. Stal se velmi vytíženým skladatelem, nejen klasickým, ale hlavně filmovým a televizním. Mj. skládal dílo vokální („Sonety", „Requiem pro soprán", „Vánoční koledy"), orchestrální („Patnáct listů podle Dürerovy Apokalypsy", „Labyrint", „Meridián", „Serenády")… (více)

Zajímavosti (3)

Chalupáři (1975)

  • Píseň, která otevírá a uzavírá jednotlivé díly, se jmenuje „Když máš v chalupě orchestrion“, ke které text napsal Zdeněk Borovec a hudbu zkomponoval Luboš Fišer. Píseň byly nahraná a vydána v roce 1976 v nakladatelství Supraphon na takzvaném singlu, tedy malé gramofonové desce. (sator)

Reklama

Skladatel

Filmy
2002

Chlípník (TV film)

2001

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

1998

Lancelot (TV film)

1997

O perlové panně

 

Žena v kleci (TV film)

1996

Král Ubu

1995

Golet v údolí

1993

Mistr Kampanus (TV film)

1992

Helimadoe

Reklama

Reklama

 

Černí baroni

1991

Býk

 

Labyrint

1990

Král kolonád

1986

Smrt krásných srnců

1985

Duhová kulička (TV film)

 

Mach a Šebestová k tabuli!

1983

Fandy, ó Fandy

 

Sestřičky

1981

Hadí jed

 

O bílé princezně

 

Pozor, vizita!

 

Počítání oveček (TV film)

 

Tajemství hradu v Karpatech

1980

Cukrová bouda

 

Der Wahnwitzige Genius: A. Skriabin (TV film)

1979

Lásky mezi kapkami deště

 

Zlatí úhoři (TV film)

1978

Horúci dych (TV film)

 

Hrozba

 

Lakomec (TV film)

 

Tajemství Ocelového města

1977

Adéla ještě nevečeřela

 

Jak zničit vlastní mužstvo (TV film)

 

Paličova dcera (TV film)

 

Pasiáns

 

Podivné přátelství herce Jesenia (TV film)

 

Podivný výlet

1976

Demeterovci (TV film)

 

Dobrý den, město

 

Kateřina zlé pověsti (TV film)

 

Ostrov stříbrných volavek

 

Pozor, ide Jozefína!

1975

Anna mých snů (TV film)

 

Muži jdou ve tmě (TV film)

 

Pani Heléne (TV film)

 

Pomsta (TV film)

 

Sarajevský atentát

1974

Břetislav a Jitka (TV film)

 

Klasické příznaky (TV film)

 

Královský gambit (TV film)

 

Lidé z metra

 

Osud jménem Kamila

 

Pozdní léto (TV film)

1973

Družina černého pera

 

Krásná paní ševcová (TV film)

 

Lancelot (TV film)

 

Lesní panna (TV film)

 

Neameričané (TV film)

 

Poslední dopis (TV film)

 

Rafan (TV film)

 

Sen noci svatojánské (TV film)

 

Zlá noc

 

Čekání (TV film)

1972

...a pozdravuji vlaštovky

 

Adam Šangala (TV film)

 

Bitva o Hedviku

 

Don Juan (TV film)

 

Dotek motýla (TV film)

 

Dvě věci pro život

 

Hodina pravdy (TV film)

 

Konec knihy VI. (TV film)

 

Lev je v ulicích (TV film)

 

Moc bez slávy (TV film)

 

Morgiana

 

Návraty

 

Román lásky a cti (TV film)

 

Svatý Michal (TV film)

 

Tie malé výlety

 

Výnosné místo (TV film)

1971

Babička (TV film)

 

Cyrano z Bergeracu (TV film)

 

Dny a noci Komuny (TV film)

 

Klícka (TV film)

 

Kráska a zvíře (TV film)

 

Legendy o zabití (TV film)

 

Lhář má dlouhé nohy (TV film)

 

My tři a pes z Pětipes

 

Otcové a děti (TV film)

 

Petrolejové lampy

 

První radosti (TV film)

 

Slaměný klobouk

 

Varšavská melodie (TV film)

 

Velikonoční dovolená

 

Zpívající loď

1970

Dlouhá bílá nit (TV film)

 

Hlídač

 

Julián odpadlík (TV film)

 

Lucie a zázraky

 

Mata Hari (TV film)

 

Na kolejích čeká vrah

 

Na kometě

 

Nahota

 

Psíčci lorda Carltona (TV film)

 

Romanetto (TV film)

 

S Rozárkou (TV film)

 

Svatby pana Voka

 

Ta slepička kropenatá (TV film)

 

Valerie a týden divů

 

Velká neznámá

 

Šest uprchlíků (TV film)

1969

Aksál (TV film)

 

Barometr (TV film)

 

Bellevue (TV film)

 

Bratři Ricové (TV film)

 

Flirt se slečnou Stříbrnou

 

Mlčení mužů

 

Obžalovaná (TV film)

 

Poslední páska (TV film)

 

Případ pro začínajícího kata

 

Vyloženě rodinná historie (TV film)

1968

Motýl a smrt (TV film)

 

Ohnice (TV film)

 

Oxfordská tragédie (TV film)

 

Raport (TV film)

 

Souboj (TV film)

 

Vesuv (TV film)

 

Černé světlo (TV film)

1967

Dita Saxová

 

Dobrodružství Toma Sawyera (TV film)

 

Jak se zbavit Helenky

 

Měsíc s dýmkou (TV film)

 

Obrácení Ferdyše Pištory (TV film)

 

Sdružení roztržitých (TV film)

 

Soud pana Havleny (TV film)

 

Waterloo (TV film)

1966

Dobrodružství Huckleberryho Finna - Jak jsme osvobozovali Jima (TV film)

 

Dobrodružství Huckleberryho Finna - Král a vévoda (TV film)

 

Dvě z Říma (TV film)

 

Hoře z rozumu (TV film)

 

Noc bez úsvitu (TV film)

 

Podivný příběh jedné lásky (TV film)

 

Vražda v divadle pantomimy (TV film)

 

Záhada sedmi černých koček (TV film)

1965

Délka polibku devadesát

 

Horký vzduch

 

Hra o životě a smrti (TV film)

 

Konec velké epochy (TV film)

 

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (TV film)

 

Muž, žena, Žoržík a klíč (TV film)

 

Neviditelný (TV film)

 

Ztracená tvář

1964

Místo v houfu

 

Růže a koruna (TV film)

1963

Metelice (TV film)

 

Okno místo dveří (TV film)

 

Okurkový hrdina

 

Romance štědrovečerní (TV film)

 

Strach a bída třetí říše (TV film)

 

Světáci (TV film)

 

Čas plyne i v neděli (TV film)

1962

Patetická (TV film)

 

S nimi přichází smrt (TV film)

1961

Rychlík čeká 3 minuty (TV film)

 

Čtvrtá stěna (TV film)

1960

Horké dny (TV film)

 

Muž proti tmě (TV film)

1959

Jarní hromobití (TV film)

 

Mordová rokle (TV film)

Seriály
1998

Mach a Šebestová na prázdninách

 

Jak se Mach a Šebestová vrátili z prázdnin (E13)

 

Jak se stal Jonatán hrdinou dne (E12)

 

Jak Mach a Šebestová navštívili cirkus (E11)

  více epizod (10)
1985

Vlak dětství a naděje

 

Návrat domů (E06)

 

Moje druhá první láska (E05)

 

Válka si nevybírá (E04)

  více epizod (3)
1983

Mach a Šebestová

 

Ukradené sluchátko (E13)

 

Jak Mach a Šebestová hlídali dítě (E12)

1982

Mach a Šebestová

 

Páni tvorstva (E10)

1981

Mach a Šebestová

 

Oběť pro kamaráda (E11)

1980

Arabela

 

Zvonečkem to začalo, zvonečkem to končí (E13)

 

Hrdlička zasahuje (E12)

 

Příliš mnoho generálů (E11)

  více epizod (10)
 

Mach a Šebestová

 

Policejní pes (E09)

 

Vzorné chování (E08)

1979

Mach a Šebestová

 

Piráti (E07)

 

Přírodní zákony (E06)

1978

Dobrodružství Péti Světošlápka

 

Mach a Šebestová

 

Zoologická zahrada (E05)

 

Kropáček má angínu (E04)

1977

Mach a Šebestová

 

Člověk neandrtálský (E03)

 

Školní výlet (E02)

1976

Mach a Šebestová

 

O utrženém sluchátku (E01)

1975

Chalupáři

 

Svatba (E11)

 

Kapřín (E10)

 

Náhradník (E09)

  více epizod (8)
 

Matka

 

Matka naděje (E09)

 

Neporažení (E08)

 

Čin (E07)

  více epizod (6)
1974

Straty a nálezy

 

Naďa (E05)

 

Peter (E04)

 

Veronika (E03)

  více epizod (2)
1971

Taková normální rodinka

 

Dáreček (E08)

 

Záletník (E07)

 

Škola manželů (E06)

  více epizod (5)
 

V tieni vlkov

 

Poslanie generála Wolfa (E06)

 

Zlatý poklad (E05)

 

Transport (E04)

  více epizod (3)
1970

Rozsudek

1968

Dreyfusova aféra

Dokumentární
2009

Restaurované filmy Jana Špáty

2002

Klíč k určování trpaslíků podle deníku Pavla Juráčka

1992

Rekviem za ty, kteří přežili

1976

Dvě jubilea Jana Zrzavého

1975

A rudý prapor zavlaje

1970

Poslední dějství (TV film)

 

Svítí slunce? (TV film)

1968

Kavkazský podzim

 

Lidé z hor

 

Vracejí se domů

 

Znamení krve

1967

Respice finem

 

Země sv. Patricka

Pořady
1966

Hledáme písničky pro děti

Krátkometrážní
1985

Bakaláři (seriál)

 

Hodinář (S14E35)

1984

Bakaláři (seriál)

 

Hubertus (S13E39)

1983

Bakaláři (seriál)

 

Zázračný lékař (S12E37)

 

Střelci (S12E07)

1982

Bakaláři (seriál)

 

Žhářka (S11E29)

 

Pokušení (S11E13)

 

Krakonoš a mistr Jehlička

 

Krakonoš a ovčák

 

Krakonoš a škola

1981

Bakaláři (seriál)

 

Vedoucí (S10E05)

 

Hračička (S10E04)

 

Krakonoš a poslíček

 

Krakonoš a pytlák

1980

Krakonoš a strašidlo

1979

Bakaláři (seriál)

 

Trafika (S08E20)

 

Logika (S08E12)

 

Zavazadlo (S08E06)

  více epizod (2)
 

Krakonoš a zkrocení zlé ženy

 

O Maryšce a vlčím hrádku

1978

Bakaláři (seriál)

 

Lázně (S07E31)

 

Jožin (S07E12)

 

Daliborka

 

Jeruzalémská ulice

 

Krakonoš a kukačky

 

Svatební košile

1977

Bakaláři (seriál)

 

Nevěsta (S06E42)

 

Kačička Modropierko (TV film)

 

Krakonoš a fousatá Dontovka

 

Krakonoš a sklínkař Matěj

 

Krakonoš a správce Markvart

 

Krakonoš a tovaryš

 

Romance Helgolandská

 

Ze života dětí

1976

Bakaláři (seriál)

 

Revizoři (S05E29)

 

Jezdci z apokalypsy Albrechta Dürrera

 

Kaštanka

 

Kuťáci

 

Malý tygr

 

Uloupený obraz

1975

Hugo a Bobo

 

Kouzelný dědeček

 

Krakonoš a švec

 

O třech písmenkách

 

Příběhy z manéže (seriál)

 

Papouškův splněný sen (E13)

 

Oheň a létající tygr (E12)

 

Malý Pingy a čmuchací pes (E11)

  více epizod (10)
 

Velbloudí nápady

1973

Poklad v pyramidě

 

Sen rytíře Atributa

1972

Bakaláři (seriál)

 

Úspory (S01E09)

 

Očistná lázeň

1971

Claim na Hluchém potoku

 

Poslední výstřel Davida Sandela

 

Utopená ponorka

1970

Adagio

 

Kaňon samé zlato

 

Nedokončený víkend

 

Pokažená svatba

1969

Balíčky

 

Bludiště moci (TV film)

 

Malíř

 

Nechcete jet do Bembrly? (TV film)

 

Neděle 1969

 

O starém psu Bodříkovi

 

Smrtící vůně

 

Snídejte v trávě!

1968

Krtek a tranzistor

 

Město ve smutku

 

V tunelu

1967

Jak jedna paní dostala psaní

 

Strážce majáku

1966

Úzkost

1964

Telegram (TV film)

1963

Melouch (TV film)

 

Věštec

1962

Večer (studentský film)

Herec

Dokumentární
1990

Oslovení hudby (TV film)

Ovládací panel

Fanklub

(427)

Reklama

Reklama